Wynik wyszukiwania - "BIPV" - Wiadomości

Zielona transformacja energetyczna w pomarańczowych barwach Industrii

Na naszych oczach praktycznie w każdej dziedzinie życia dokonuje się transformacja energetyczna. W tym szerokim pojęciu, odmienianym w ostatnich miesiącach przez niemal wszystkie przypadki, mieści się szereg aktywności. O doświadczeniach na tym polu jednego z największych biur inżynierskich w Polsce – Industria Project – opowiada jego prezes dr Włodzimierz Werochowski.
22.09.2023

Arctech dostarcza system śledzący słońce o mocy 240MW na potrzeby projektu fotowoltaicznego w Uzbekistanie

Firma Arctech, wiodący na świecie dostawca systemów śledzenia słońca, konstrukcji solarnych i instalacji fotowoltaicznych zintegrowanych ze strukturą budynku (BIPV), podpisała umowę na dostawę systemu śledzącego słońce o mocy 240 MW z China Energy Engineering Corporation Limited (CEEC), na potrzeby projektu elektrowni fotowoltaicznej w uzbeckim regionie Taszkentu.
06.09.2023

Risen Energy publikuje sprawozdanie roczne za 2022 r., odnotowując wzrost przychodów o 56,05% rok do roku

NINGBO, Chiny, 28 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ -- Risen Energy Co., Ltd., producent wysoko wydajnych produktów fotowoltaicznych o czołowej międzynarodowej pozycji, opublikował sprawozdanie roczne za 2022 rok dnia 21 kwietnia.
02.05.2023

Arctech zwiększa niezależność energetyczną Litwy

Arctech, wiodący na świecie dostawca rozwiązań z zakresu śledzenia położenia słońca i modułów BIPV, poinformowała o podpisaniu umowy na dostawę systemu SkyLine o mocy 78,8MW, umożliwiającego śledzenie położenia słońca, z duńskim realizatorem projektów z zakresu energii odnawialnej European Energy na Litwie. Będzie to pierwsza realizacja firmy w tym kraju, która zwiększy portfolio instalacji w regionie do 400 MW. European Energy projektuje, konstruuje i obsługuje farmy wiatrowe oraz słoneczne na całym świecie. Od momentu powstania
15.02.2023

Pionierski system dachów solarnych

SunRoof, pionier na rynku energii słonecznej, pozyskał 63 mln zł (13,5 mln euro) w ramach rozszerzonej rundy finansowania z września 2022 r. W startup zainwestowały wiodące europejskie fundusze, specjalizujące się w technologiach klimatycznych: World Fund, Nordic Alpha Partners i L&G Capital. Najnowsze finansowanie zwiększa do 28,5 mln euro łączną kwotę rundy Growth, której przewodził fundusz Klima Energy Transition Fund, część grupy Alantra. Pozyskane środki pomogą w dalszej ekspansji w Europie i Stanach Zjednoczonych.
20.01.2023

Wodór jednym z głównych tematów konferencji energetycznej w Rzeszowie

W jakim kierunku i na jaką skalę jest szansa na rozwój technologii wodorowych w Polsce? Jak będzie kształtował się udział wodoru w strukturze bilansu energetycznego? Czy koszty związane z jego wytwarzaniem nie przesądzą o jego przyszłości? Czy zasadna jest specjalizacja w ramach dolin wodorowych w kontekście Polski czy lepiej skoncentrować się na działaniach, które będą wyróżniały Polskę na tle pozostałych państw Unii Europejskiej, aby budować konkurencyjność na poziomie europejskim? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć ucz
17.08.2022

Index PVPI w lipcu jest wyjątkowo korzystny! Średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna zwróci się już w 3,5 roku!

Eksperci z firmy Da Vinci Green Energy przygotowali kolejną edycję autorskiego wskaźnika PVPI - PV Profitability Index, określającego opłacalność inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Najnowszy odczyt wskaźnika, uwzględniający aktualne ceny energii, pokazuje, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się wg danych z czerwca i lipca 2022 już po 3,5 roku. Jak to możliwe?
20.07.2022

Antaisolar wprowadza nowy produkt BIPV, który przyczyni się do realizacji celów w zakresie zeroemisyjności budynków

W dniu 29 czerwca firma Antaisolar, czołowy dostawca obsługujący cały łańcuch przemysłowy w branży systemów montażowych instalacji fotowoltaicznych, zorganizowała wydarzenie online z okazji wprowadzenia na rynek nowego produktu. Podczas wydarzenia oficjalną premierę miał nowy produkt Antaisolar o nazwie Taiyang Roof – moduł fotowoltaiczny zintegrowany z budynkiem (BIPV).
04.07.2022

Rola szkła w transformacji energetycznej

Świat w najbliższych latach czeka transformacja energetyczna. Zmniejszy się udział paliw kopalnych w miksie energetycznym, a wzrośnie znaczenie energetyki odnawialnej. Wielką rolę do odegrania w nadchodzących zmianach ma sektor szklarski.
01.06.2022

Risen Energy wprowadza ultraniskoemisyjne moduły BIPV i HJT

Risen Energy Co., Ltd., największy w Chinach producent paneli słonecznych, zakończyła właśnie konferencję prasową w Ninghai w prowincji Zhejiang, na której zaprezentowała najnowszą linię modułów BIPV, w tym modeli Super Top i Super Tile, jak również ofertę heterozłączy HJT - Hyper-ion. Każdy z nowych produktów zapewnia jeszcze niższy poziom emisji CO2 oraz lepsze parametry wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu zwiększając zakres możliwości rozwoju i wdrażania modułów BIPV i HJT.
05.04.2022

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Perowskity Saule coraz bliżej wejścia na NewConnect

Saule S.A., spółka specjalizująca się w produkcji ogniw perowskitowych, przyspiesza wejście na ASO NewConnect.
22.10.2021

Panele fotowoltaiczne to nie wszystko – efektywne OZE potrzebują lokalnych magazynów energii

Na koniec maja 2021 r. moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosiła blisko 5 GW i nadal rośnie w bardzo szybkim tempie. W celu zapewnienia stabilnej podaży energii pochodzącej ze słońca czy wiatru, należy postawić na decentralizację sieci i budowę lokalnych magazynów energii. W pierwszej kolejności powinny one znaleźć zastosowanie w przemyśle, gdzie niezbędne jest zapewnienie ciągłości działania procesów przy jednoczesnym obniżeniu stopnia emisji CO2 z tzw. brudnych źródeł energii – co z kolei pozostaje jednym z wymogów Europ
15.10.2021

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies osiągają imponującą wydajność 25,5 proc.

Pomiary laboratoryjne wykonane przez zespół dra Uliego Würfela w instytucie Fraunhofer ISE potwierdzają: ogniwa fotowoltaiczne na bazie perowskitów firmy Saule Technologies mogą pracować z wydajnością 25,5 proc. w warunkach eksploatacji przy zastosowaniach IoT.
11.10.2021

Drugie życie asfaltów

„Asfalty do recyklingu” to realizowany przez LOTOS Asfalt i Politechnikę Warszawską projekt mający na celu wykorzystanie do nowej warstwy nawierzchni aż 30 proc. materiału z rozbiórki i remontów dróg. O postępach prac przedstawiciele obu podmiotów rozmawiali w pierwszej połowie września w siedzibie uczelni. Zakończenie tego projektu badawczo-rozwojowego zaplanowano na 2023 rok.
27.09.2021

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje rozwiązania, które zwiększą udział OZE w krajowym systemie m.in. w zakresie biometanu i klastrów energii

W Ministerstwie Klimatu i Środowiska trwają prace nad projektem „nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw”. Celem nowych rozwiązań jest przede wszystkim zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w krajowym zużyciu energii. Mają za zadanie także dalszy wpływ na rozwój sektora energii zgodny z ambicjami redukcji emisyjności gospodarki i spełniania zobowiązań międzynarodowych.
27.09.2021

W Katowicach od piątku Metropolitalne Dni Energii - o czystej energii

W Katowicach rozpoczną się w piątek Metropolitalne Dni Energii. Sobota będzie drugim, otwartym dla mieszkańców dniem wydarzenia poświęconego czystej energii. Na placu przed katowickim Spodkiem odbędą się pokazy, warsztaty i konkursy.
24.09.2021

Zielona era morskiej energetyki wiatrowej

Energia wiatrowa odgrywa obecnie kluczową rolę w energetycznym miksie. Jest czysta, niewyczerpana, stabilna, powtarzalna, a przede wszystkim wydajna. Dostarcza więcej energii niż fotowoltaika, wymaga mniej konserwacji, a instalacja farm wiatrowych jest stosunkowo prosta. W ciągu ostatnich 40 lat technologia w tym sektorze rozwinęła się w sposób spektakularny, znacznie bardziej niż inne źródła odnawialne - komentuje Marek Janiak, członek zarządu Dominion Polska.
03.08.2021

Lotos - ekologiczny asfalt zmniejsza zanieczyszczenie powietrza

Na początku lipca tego roku odbyło się spotkanie przedstawicieli konsorcjum badawczego projektu „Ekologiczne asfalty”. Zaprezentowano na nim postęp prac badawczych, których celem jest stworzenie drogowej nawierzchni asfaltowej, redukującej zanieczyszczenia atmosferyczne w obszarze pasa drogowego.
19.07.2021

Bałtyckie ryby trafiają na europejskie stoły - 27 czerwca światowym dniem rybołówstwa

27 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Rybołówstwa. Święto to ustanowiła Światowa Konferencja ds. Rybołówstwa w 1984 roku, a ma ono m.in. zwrócić uwagę na problem zmniejszających się, z powodu zmian klimatycznych oraz nadmiernej eksploatacji, naturalnych zasobów mórz i oceanów.
25.06.2021

Nowoczesny kosz Seabin pojawił się w gdyńskiej marinie

Tuż przed wakacjami gdyńska marina zyskała nowoczesny kosz morski Seabin, który ma za zadanie zbierać pływające w wodzie śmieci. Oznacza to setki kilogramów mniej zanieczyszczeń w Bałtyku. To czwarte tego typu urządzenie w kraju.
22.06.2021

Falownik Solis zasila pierwsze wybudowane przez Sinopec stanowisko zaopatrzenia w paliwo gazowe neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i wyposażone w system zintegrowanych ogniw fotowoltaicznych BIPV

Na stacji paliw Liuhua, Baise, Guangxi, Chiny, uruchomiono pierwsze wybudowane przez Global Energy Major Sinopec stanowisko zaopatrzenia w paliwo gazowe wyposażone w system zintegrowanych ogniw fotowoltaicznych i neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.
20.06.2021

Piwo o smaku... zmian klimatycznych

W USA powstało i zostało już wprowadzane na rynek, piwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Jest to nowy produkt, który ma nadzieję poradzić sobie z kryzysem klimatycznym.
20.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.