W dniu 29 czerwca firma Antaisolar, czołowy dostawca obsługujący cały łańcuch przemysłowy w branży systemów montażowych instalacji fotowoltaicznych, zorganizowała wydarzenie online z okazji wprowadzenia na rynek nowego produktu. Podczas wydarzenia oficjalną premierę miał nowy produkt Antaisolar o nazwie Taiyang Roof – moduł fotowoltaiczny zintegrowany z budynkiem (BIPV).
„Społeczeństwo generalnie przywiązuje wagę do niskoemisyjnego rozwoju, a rynek systemów fotowoltaicznych do rozproszonego wytwarzania energii będzie zwiększał możliwości w tym zakresie. Moduły fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem odgrywają przy tym coraz większą rolę w branży fotowoltaicznej – powiedziała dyrektor generalna Antaisolar Jasmine Huang. – Firma Antaisolar rozwija swój rynek systemów fotowoltaicznych do rozproszonego wytwarzania energii od wielu lat, dlatego posiada w tym obszarze bogate doświadczenie techniczne”.
W odpowiedzi na rosnący popyt na rynku BIPV Antaisolar prowadzi dynamiczne działania badawczo-rozwojowe, w rezultacie których udało się stworzyć nowy produkt w tej kategorii – Taiyang Roof, rozwiązanie mające przyczynić się do zwiększenia zeroemisyjności budynków. W Taiyan Roof wprowadzono kompleksowe optymalizacje funkcjonalne, aby wyeliminować takie słabe strony, jak niski poziom bezpieczeństwa, niewygoda, problematyczna eksploatacja i konserwacja czy mała trwałość paneli fotowoltaicznych stosowanych na dachach obiektów przemysłowych i handlowych. Warto wspomnieć, że premiera online relacjonowana była w trzech różnych laboratoriach, aby zademonstrować wyjątkowe zalety Taiyang Roof pod względem wodoszczelności, montażu i materiałów.
Po pierwsze, Taiyang Roof może osiągnąć efekt 100-procentowej wodoszczelności, a zastosowane w nim elementy wodoszczelne nie tylko zapobiegają przeciekaniu, ale również chronią budynek. Po drugie, na proces montażu Taiyang Roof składają się zaledwie trzy czynności: „Ułożenie modułu, założenie zacisków i przypięcie”, z kolei eksploatacja i konserwacja może mieć charakter prewencyjny i dostosowany do potrzeb klienta. Wreszcie produkt ten wykonany jest ze stopu aluminium o wysokich parametrach. Eksperymenty wykazały, że Taiyang Roof mają o 20% lepsze parametry niż standardowe moduły spotykane na rynku chińskim, wyróżniając się małą masą i dużą wytrzymałością. Charakterystyka ta zapewnia bezpieczeństwo, niezawodność i stabilność modułów Taiyang Roof, dzięki czemu spełniają one normy architektoniczne i estetyczne, jednocześnie zmniejszając koszty eksploatacyjne o 20% i zwiększając wydajność o 50%.
Jako wiodący w branży produkt BIPV Taiyang Roof jest rozwijaniem ekonomicznym i ekologicznym, charakteryzującym się dużą wydajnością recyklingową i żywotnością wynoszącą do 50 lat. Co więcej, nabywcy mogą liczyć na doskonałej jakości serwis posprzedażowy zapewniany przez Antaisolar, dzięki czemu moduły mogą działać przez wiele dekad. Nie ulega wątpliwości, że produkt Taiyang Roof to optymalne rozwiązanie w branży fotowoltaiki dachowej.
Jego premiera wpisuje się w działania Antaisolar w zakresie promowania zielonej transformacji budynków. W przyszłości Antaisolar zamierza dalej skupiać swoje działania na rynku BIPV, promując transformację w kierunku budynków zeroemisyjnych i rozwój czystej energii.
Energetyka, OZE
wizytówki: 153
Gospodarka odpadami, Recykling
wizytówki: 109
Ekologia, Ochrona środowiska
wizytówki: 69
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
wizytówki: 15
EkoDom, EkoBudownictwo
wizytówki: 36
EkoRolnictwo, BioŻywność
wizytówki: 10
Prawo, Administracja, Konsulting
wizytówki: 7
00:01:51
Prąd z pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej już popłynął
Energia z CCGT Grudziądz popłynęła do krajowej sieci. Ważny etap jednej z kluczowych inwestycji ORLENU
Ocean Winds testuje przyszłość offshore. Uruchomiono małą pływającą farmę
Unia ma potroić moce magazynów. To recepta na marnowanie energii z OZE
10 mln Polaków poza kanalizacją. Ukryty problem, który trafia do Bałtyku
W czerwcu UE miała ¼ energii z fotowoltaiki. Wszystko dzięki Niemcom, Hiszpanii i Polsce
Będą zmiany w programie "Czyste Powietrze". Początek 20 lipca
Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie: Baltic Power to spektakularna inwestycja energetyczna
Kanada rozpoczyna największy na świecie projekt magazynowania CO2
OECD: Turystyka nadal rośnie, ale wyraźnie zwalnia. Japonia podbija serca podróżników
Jest stanowisko Enei w sprawie szkód na Wiśle. Koncern odpiera zarzuty
Mikroplastik osłabia działanie antybiotyków. To prawdziwe wyzwanie dla systemów zdrowia
Big Techy emitują już rocznie 1/3 tego co Francja. Winne są centra danych
Koszty fotowoltaiki w USA w górę. PV padło ofiarą swojej popularności
00:03:03
Globalny popyt na ryby bije rekordy. Grozi całkowitym przełowieniem dzikich stad
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o OZE. Są rozwiązania dla biometanu i biogazu
Minister energii podpisał z Tauronem list intencyjny ws. magazynowania energii
Nowy raport PSEW: jak lepiej wykorzystać OZE i obniżyć koszty ciepła
Upały a fotowoltaika. Brak przeglądów i termowizji może oznaczać odmowę odszkodowania po pożarze
Smart City Expo Poland 2026 – samorządy i biznes spotykają się w Warszawie wokół technologii miejskich
Upały a fotowoltaika. Brak przeglądów i termowizji może oznaczać odmowę odszkodowania po pożarze
Premier: OZE to ochrona klimatu i w wielu przypadkach najtańsza energia
Ledy nowszej generacji zastąpiły obecne. Gmina Sierakowice zmniejszy zużycie energii o ponad 40 proc.
Powstaną pierwsze w Polsce wytyczne dotyczące bezpieczeństwa wielkoskalowych magazynów energii
Grupa Energa sięga po kolejne środki z KPO. Ponad 300 mln zł na cyfrową sieć przyszłości
ENGIE finalizuje z R.Power umowę na jeden z największych magazynów energii w kraju
| Ropa brent | 85.62 $ | baryłka | 0,30% | 16.07.2026 05:05 |
| Cyna | 53897.5 $ | tona | 2,27% | 16.07.2026 05:05 |
| Cynk | 3589.25 $ | tona | 0,52% | 16.07.2026 05:05 |
| Aluminium | 3170 $ | tona | 1,01% | 16.07.2026 05:05 |
| Pallad | 1321.5 $ | uncja | 1,23% | 16.07.2026 05:05 |
| Platyna | 1689.7 $ | uncja | 3,03% | 16.07.2026 05:05 |
| Srebro | 58.1 $ | uncja | -1,59% | 16.07.2026 05:05 |
| Złoto | 4067.05 $ | uncja | 0,22% | 16.07.2026 05:05 |