Antaisolar wprowadza nowy produkt BIPV, który przyczyni się do realizacji celów w zakresie zeroemisyjności budynków

zk

04.07.2022 08:08 Źródło: PAP MediaRoom
Strona główna Energetyka, OZE Antaisolar wprowadza nowy produkt BIPV, który przyczyni się do realizacji celów w zakresie zeroemisyjności budynków

Partnerzy portalu

 Antaisolar wprowadza nowy produkt BIPV, który przyczyni się do realizacji celów w zakresie zeroemisyjności budynków - ZielonaGospodarka.pl
Fot. antaisolar.com

W dniu 29 czerwca firma Antaisolar, czołowy dostawca obsługujący cały łańcuch przemysłowy w branży systemów montażowych instalacji fotowoltaicznych, zorganizowała wydarzenie online z okazji wprowadzenia na rynek nowego produktu. Podczas wydarzenia oficjalną premierę miał nowy produkt Antaisolar o nazwie Taiyang Roof – moduł fotowoltaiczny zintegrowany z budynkiem (BIPV).

„Społeczeństwo generalnie przywiązuje wagę do niskoemisyjnego rozwoju, a rynek systemów fotowoltaicznych do rozproszonego wytwarzania energii będzie zwiększał możliwości w tym zakresie. Moduły fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem odgrywają przy tym coraz większą rolę w branży fotowoltaicznej – powiedziała dyrektor generalna Antaisolar Jasmine Huang. – Firma Antaisolar rozwija swój rynek systemów fotowoltaicznych do rozproszonego wytwarzania energii od wielu lat, dlatego posiada w tym obszarze bogate doświadczenie techniczne”.

W odpowiedzi na rosnący popyt na rynku BIPV Antaisolar prowadzi dynamiczne działania badawczo-rozwojowe, w rezultacie których udało się stworzyć nowy produkt w tej kategorii – Taiyang Roof, rozwiązanie mające przyczynić się do zwiększenia zeroemisyjności budynków. W Taiyan Roof wprowadzono kompleksowe optymalizacje funkcjonalne, aby wyeliminować takie słabe strony, jak niski poziom bezpieczeństwa, niewygoda, problematyczna eksploatacja i konserwacja czy mała trwałość paneli fotowoltaicznych stosowanych na dachach obiektów przemysłowych i handlowych. Warto wspomnieć, że premiera online relacjonowana była w trzech różnych laboratoriach, aby zademonstrować wyjątkowe zalety Taiyang Roof pod względem wodoszczelności, montażu i materiałów.

Po pierwsze, Taiyang Roof może osiągnąć efekt 100-procentowej wodoszczelności, a zastosowane w nim elementy wodoszczelne nie tylko zapobiegają przeciekaniu, ale również chronią budynek. Po drugie, na proces montażu Taiyang Roof składają się zaledwie trzy czynności: „Ułożenie modułu, założenie zacisków i przypięcie”, z kolei eksploatacja i konserwacja może mieć charakter prewencyjny i dostosowany do potrzeb klienta. Wreszcie produkt ten wykonany jest ze stopu aluminium o wysokich parametrach. Eksperymenty wykazały, że Taiyang Roof mają o 20% lepsze parametry niż standardowe moduły spotykane na rynku chińskim, wyróżniając się małą masą i dużą wytrzymałością. Charakterystyka ta zapewnia bezpieczeństwo, niezawodność i stabilność modułów Taiyang Roof, dzięki czemu spełniają one normy architektoniczne i estetyczne, jednocześnie zmniejszając koszty eksploatacyjne o 20% i zwiększając wydajność o 50%.

Jako wiodący w branży produkt BIPV Taiyang Roof jest rozwijaniem ekonomicznym i ekologicznym, charakteryzującym się dużą wydajnością recyklingową i żywotnością wynoszącą do 50 lat. Co więcej, nabywcy mogą liczyć na doskonałej jakości serwis posprzedażowy zapewniany przez Antaisolar, dzięki czemu moduły mogą działać przez wiele dekad. Nie ulega wątpliwości, że produkt Taiyang Roof to optymalne rozwiązanie w branży fotowoltaiki dachowej.

Jego premiera wpisuje się w działania Antaisolar w zakresie promowania zielonej transformacji budynków. W przyszłości Antaisolar zamierza dalej skupiać swoje działania na rynku BIPV, promując transformację w kierunku budynków zeroemisyjnych i rozwój czystej energii.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.