Wynik wyszukiwania - "Corporate Knights" - Wiadomości

SolarEdge Technologies uznany przez Corporate Knights za jedną ze 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił, że Corporate Knights uznało spółkę za jedną ze stu najbardziej zrównoważonych firm na świecie w swoim globalnym indeksie 2024. Wyróżnienie podkreśla rozwój firmy w zakresie inteligentnych technologii energii odnawialnej i jej wkład w globalne przejście na gospodarkę niskoemisyjną.
08.03.2024

Baltica 2 z pozwoleniami na budowę dla części morskiej – projekt ma już komplet pozwoleń

Wojewoda Pomorski wydał pozwolenia na budowę części morskiej projektu farmy wiatrowej Baltica 2 realizowanego wspólnie przez PGE i Ørsted. Dotyczą one budowy turbin wiatrowych i morskich stacji transformatorowych. To ostatnie pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia budowy.
16.02.2024

Ørsted po raz piąty z tytułem najbardziej zrównoważonego producenta energii na świecie

Firma Ørsted po raz piąty prowadzi w rankingu najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie i znajduje się w światowej czołówce wszystkich organizacji w tym zakresie. Ranking Corporate Knights 2024 Global 100 Most Sustainable Corporations in World został opublikowany w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii.
22.01.2024

PGE i Ørsted sfinalizowały kontrakty na dostawy komponentów dla części morskiej projektu Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted podpisały kontrakt na kolejną dostawę fundamentów dla Baltica 2 – jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica. To ostatnia z umów dotyczących dostaw kluczowych elementów dla części offshore projektu Baltica 2, zamykająca tzw. poziom Tier 1 w obszarze morskim inwestycji.
30.10.2023

PGE i Ørsted otrzymały nowy obszar do budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku

Decyzją Ministerstwa Infrastruktury Grupa PGE i Ørsted będą mogły zbudować na akwenie 45.E.1. do 210 MW mocy wytwórczych. Pozwolenie na budowę sztucznych wysp (PSzW) zostało wydane na wniosek złożony wspólnie przez obie firmy. Dotyczy obszaru sąsiadującego z realizowanym przez obie firmy projektem Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
17.08.2023

PGE i Ørsted podpisały kolejne kluczowe umowy dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

Grupa PGE I Ørsted podpisały kontrakty z firmami Navantia-Windar oraz Orient Cable (NBO), które dostarczą fundamenty oraz kable wewnętrzne dla projektu Baltica 2, stanowiącego jeden z etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica.
03.07.2023

PGE i Ørsted wybrały dostawców morskich stacji transformatorowych dla Baltica 2

Grupa PGE i Ørsted podpisały umowę z konsorcjum firm SEMCO Maritime i PTSC Mechanical & Construction na zaprojektowanie, wyprodukowanie i uruchomienie morskich stacji elektroenergetycznych dla projektu Baltica 2. Cztery stacje – każda wyposażona w dwa transformatory - będą gromadzić energię elektryczną wytwarzaną przez turbiny wiatrowe i eksportować ją na ląd.
13.06.2023

Operatorzy morskich elektrowni wiatrowych szukają sposobów na recykling zużytych łopat. Polscy naukowcy pracują nad nową technologią w tym obszarze [WIDEO]

Do tej pory łopaty turbin morskich elektrowni wiatrowych były utylizowane poprzez spalanie albo składowane w glebie, co nie jest ani opłacalne, ani dobre dla środowiska. Opracowanie technologii recyklingu i zmniejszenie zużycia surowców potrzebnych do ich produkcji to w tej chwili jedno z głównych wyzwań w szybko rosnącej branży offshore. Dlatego duński Ørsted – największy deweloper morskich farm wiatrowych – nawiązał właśnie współpracę z Instytutem Elektrotechniki z Sieci Badawczej Łukasiewicz. Wspólnie będą pracować nad technol
30.05.2023

Innowacyjne partnerstwo wobec palących wyzwań w branży morskiej energetyki wiatrowej. Ørsted i Sieć Badawcza Łukasiewicz rozpoczynają współpracę

Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej oraz działający od 1946 roku Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki, należący do Sieci Badawczej Łukasiewicz podpisały umowę o współpracy. Głównym celem partnerstwa jest opracowanie innowacyjnej technologii recyklingu łopat turbin morskich elektrowni wiatrowych.
25.05.2023

PGE i Ørsted wybrały Inżyniera Kontraktu do nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem przyłącza lądowego dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

PGE i Ørsted, realizujące wspólnie projekt budowy Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, podpisały z konsorcjum firm Biuro Studiów, Projektów i Realizacji „Energoprojekt‐Katowice" SA oraz „Energopomiar" Sp. z o.o. umowę na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy budowie części lądowej projektu.
28.04.2023

5 dobrych praktyk Ørsted w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Realizacja wizji świata zasilanego wyłącznie przez odnawialne źródła energii wymaga zdecydowanych działań i ambitnych zobowiązań. Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej i jedna z najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie jest mocno zaangażowany w działania na rzecz społeczeństwa i klimatu również w Polsce. Dobrze pokazuje to opublikowany właśnie 21. Raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w którym znalazło się aż pięć praktyk Ørsted z zakresu ESG i sustainability.
20.04.2023

KGHM w prestiżowym zestawieniu światowych firm działających na rzecz klimatu

KGHM jako jedyna firma z Polski, została wyróżniona w rankingu Carbon Clean 200TM za 2022 rok. Polska Miedź została doceniona spośród ponad 6 tysięcy podmiotów z całego świata, które dokładają najlepszych starań w celu ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Polska Miedź zajęła 150 miejsce i uzyskała 20,9% tzw. przychodów z działalności zrównoważonej, czyli 3,5 mld dolarów.
27.02.2023

W stronę świata zasilanego zieloną energią

Czy świat zasilany wyłącznie odnawialnymi źródłami energii jest możliwy? Jakie wyzwania stoją przed liderami w dobie kryzysów: energetycznego, klimatycznego, gospodarczego? Jak projekt instalacji na Bałtyku wiatraków wielkości Pałacu Kultury i Nauki może zmienić Polskę? Dlaczego ludzkość nie przetrwa bez bioróżnorodności? Na te i inne pytania odpowiadają rozmówczynie vodcastu: Agata Staniewska-Bolesta, dyrektorka zarządzająca Offshore w Ørsted Polska i Maria Andrzejewska, dyrektorka generalna Centrum UNEP/GRID-Warszawa, który pow
19.12.2022

Ørsted i WWF działają rzecz ochrony klimatu i różnorodności biologicznej oceanów

Ta pionierska współpraca między WWF a Ørsted ma przyspieszyć wdrażanie rozwiązań na rzecz morskiej energetyki wiatrowej, które zwiększą różnorodność biologiczną oceanów i pomóc osiągać cele dla klimatu i różnorodności biologicznej na skalę globalną.
28.10.2022

Morska Farma Wiatrowa Baltica z decyzją środowiskową dla infrastruktury przyłączeniowej

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla infrastruktury przyłączeniowej, czyli wyprowadzenia mocy z Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, realizowanej w dwóch etapach Baltica 2 i Baltica 3. Inwestorzy realizujący projekt – PGE i Ørsted – mogą dzięki temu kontynuować projekt i rozpocząć prace nad pozyskaniem pozwoleń na budowę.
20.10.2022

Ørsted i TotalEnergies powalczą wspólnie o projekty offshore wind w Niderlandach

Duński koncern energetyczny Ørsted oraz francuski gigant TotalEnergies połączyli siły w celu złożenia wspólne oferty w dwóch holenderskich przetargach na morską energetykę wiatrową na obszarze Holland Coast West.
20.05.2022

PGE i Ørsted zapraszają dostawców na wirtualne spotkanie o budowie Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica

W najbliższy piątek, 22 kwietnia 2022 roku, w godzinach 10.00-11.30, odbędzie się wirtualne spotkanie z dostawcami, w trakcie którego inwestorzy przedstawią zaawansowanie prac przy realizacji Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica razem z zespołami urządzeń służących do wyprowadzenia mocy. Omówiony zostanie także zakres i plan przetargów zaplanowanych w najbliższym czasie, a także kamienie milowe inwestycji.
20.04.2022

ZE PAK i Ørsted złożyły pierwsze wnioski o pozwolenia lokalizacyjne na farmy morskie na Bałtyku

ZE PAK, jeden z liderów transformacji energetycznej w Polsce oraz Ørsted, globalny lider w morskiej energetyce wiatrowej, złożyły pierwsze wnioski o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych na budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Wkrótce zostaną złożone kolejne. Dzięki połączeniu sił, PAK i Ørsted będą mogły szybko i efektywnie wybudować farmy i dostarczyć czystą i zieloną energię do polskich domów i firm.
24.03.2022

Zielona transformacja jest tańsza niż trwanie przy paliwach kopalnych

Produkcja energii wciąż odpowiada za ok. 70 proc. globalnych emisji gazów cieplarnianych. Bez natychmiastowych działań nie będzie możliwe ograniczenie tych emisji o połowę przed 2030 rokiem, co zaprzepaści szansę na powstrzymanie globalnego wzrostu temperatury poniżej bezpiecznej granicy 1,5°C.
16.03.2022

PGE i Ørsted starają się o ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia dla MFW Baltica. Dokumentacja w tej sprawie trafiła już do KE

PGE i Ørsted starają się o ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia dla MFW Baltica. Dokumentacja w tej sprawie trafiła już do Komisji Europejskiej PGE i Ørsted notyfikowały indywidualną cenę w kontrakcie różnicowym dla obu realizowanych wspólnie etapów projektu Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica - Baltica 2 i Baltica 3. Po weryfikacji dokumentacji przez Urząd Regulacji Energetyki oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów została ona przekazana do Komisji Europejskiej.
09.03.2022

PGE i Orsted wnioskują o obszar sąsiadujący z MFW Baltica, która będzie jedną z największych na świecie morskich farm wiatrowych

PGE i Orsted starają się wspólnie o obszar 45.E.1 na Ławicy Słupskiej. Ten obszar o powierzchni 17 km kw. sąsiaduje bezpośrednio z lokalizacją Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica, największej farmy wiatrowej budowanej na polskich wodach Morza Bałtyckiego i jednej z największych na świecie. Wniosek do Ministerstwa Infrastruktury został złożony 23 lutego 2022 roku.
25.02.2022

PGE i Ørsted ogłosiły przetarg na wykonanie kolejnych badań geotechnicznych dla MFW Baltica

PGE i Ørsted przygotowują się do realizacji trzeciego etapu badań geotechnicznych. Pozwolą one szczegółowo sprawdzić warunki gruntowe dna morskiego pod budowę Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o mocy do 2,5 GW. Poprzednie etapy badania objęły m.in. wiercenia mające na celu określenie kolejności i głębokości zalegania warstw geologicznych, a także testy laboratoryjne na morzu i lądzie.
11.02.2022

Czwarty rok z rzędu Ørsted został uznany za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną

Duński koncern energetyczny Ørsted został ponownie uhonorowany tytułem najbardziej zrównoważonej firmy energetycznej na świecie w rankingu Corporate Knights 2022, obejmującym 100 najbardziej zrównoważonych globalnych korporacji. Firma przeszła ścieżkę zeroemisyjnej transformacji odchodząc od wytwarzania energii z paliw kopalnych na rzecz OZE niż jakakolwiek inna duża firma z branży. To uczyniło Ørsted globalnym liderem w dziedzinie morskiej energetyki.
01.02.2022

Ørsted - lider morskiej energetyki wiatrowej i najbardziej zrównoważona globalna firma energetyczna

Czwarty rok z rzędu Ørsted został uznany za najbardziej zrównoważoną firmę energetyczną na świecie według rankingu Corporate Knights 2022 Global 100. Z pierwszej linii działań na rzecz ochrony klimatu, Ørsted dzieli się wskazówkami na temat tego, jak rządy i przedsiębiorstwa mogą przejść od ambicji do działań w kluczowym dla ochrony klimatu roku.
21.01.2022

Schneider Electric wprowadza ekologiczne opakowania. To kolejny krok na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej

Firma Schneider Electric, zajmująca pierwsze miejsce w indeksie Corporate Knights 100 Global 2021 – „100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie”, zdecydowała o rezygnacji z białych opakowań, generujących zanieczyszczenia chemiczne oraz większe zużycie energii w procesie produkcji. Tym samym, zgodnie z realizowaną strategią zrównoważonego rozwoju, firma jeszcze mocniej stawia na ochronę środowiska. Najpóźniej na początku 2022 r. Schneider Electric będzie używać jedynie ekologicznych, brązowych opakowań tekturowych.
27.12.2021

Schneider Electric i firmy farmaceutyczne uruchamiają pionierski program dla dostawców. Celem wsparcie działań na rzecz klimatu

Schneider Electric, który w 2021 roku został uznany najbardziej zrównoważoną korporacją na świecie przez Corporate Knights, wraz z Carnstone, niezależną firmą doradczą specjalizującą się w obszarze odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju, ogłosiły projekt o nazwie Energize.
23.12.2021

Google napędzi energia z morskiej farmy wiatrowej

Duński koncern energetyczny Ørsted poinformował, że podpisał 12-letnią korporacyjną umowę na zakupu energii (CPPA) z Google, na mocy której gigant internetowy zakontraktował 50 MW z planowanej morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund 3. Instalacja powstanie na Morzu Północnym, a jej planowa moc to 900 MW.
03.12.2021

Orsted i Politechnika Warszawska będą kształcić specjalistów morskiej energetyki wiatrowej

Polska spółka Orsted oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy. Celem porozumienia jest kształcenie przyszłych kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a w przyszłości – także stworzenie programu stypendialnego dla najbardziej obiecujących adeptów kształcących się w tej dziedzinie.
11.11.2021

Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań

Początek listopada to tradycyjnie czas spotkań profesjonalistów i ekspertów zajmujących się różnymi gałęziami przemysłu. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych – Warsaw Industry Week (8-10 listopada). Wśród dostawców, którzy wezmą udział w wydarzeniu, jest firma Schneider Electric. Specjaliści z pionów Industry oraz Secure Power zaprezentują technologie dla przemysłu maszynowego i automatyki procesowej, a także NetShelter WX 6U, czyli rozwiązania umożliwiającego innowacyjne wdrażanie serw
04.11.2021

Ørsted i spółka Solorza ZE PAK łączą siły, aby wziąć udział w zbliżającej się aukcji na lokalizacje farm na Bałtyku

ZE PAK, największy prywatny producent energii w Polsce, realizujący obecnie odejście od węgla na rzecz energetyki odnawialnej oraz Ørsted, światowy lider w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej z 30-letnim doświadczeniem, podpisali list intencyjny dotyczący wspólnego udziału w nadchodzącej aukcji na lokalizację farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego.
15.10.2021

Schneider Electric apeluje o zwiększenie wysiłków w działaniach na rzecz dekarbonizacji i osiągnięcia zerowej emisji CO2

Trwa Schneider Electric Innovation Summit World Tour 2021. Jego celem jest wezwanie do przyspieszenia redukcji emisji dwutlenku węgla, aby osiągnąć założenie zerowej emisji do 2050 r. Firma apeluje o przyspieszenie działań na rzecz zmniejszenia o połowę emisji CO2 jeszcze w tej dekadzie, do czego może przyczynić się wykorzystanie ekologicznej energii elektrycznej i automatyzacji nowej generacji.
15.10.2021

Brambles wykazuje znaczące osiągnięcia w obszarze ESG w pierwszym roku realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025

Globalny lider w zakresie rozwiązań dla łańcucha dostaw osiągnął neutralność węglową i wprowadza na rynek pierwszą paletę wykonaną w 100% z przetworzonego plastiku, stawiając znaczący krok w kierunku odnawialnej przyszłości.
04.10.2021

Zielona infrastruktura energetyczna zasili miejskie autobusy

Przedsiębiorstwo transportu publicznego w Mediolanie do 2030 roku planuje zastąpienie autobusów miejskich z silnikiem Diesla pojazdami w 100 proc. elektrycznymi. Jednym z elementów strategii, a także kolejnym krokiem w kierunku troski o środowisko jest dostosowanie infrastruktury energetycznej w zajezdniach spółki. Przewoźnik zamontował innowacyjne i ekologiczne rozdzielnice średniego napięcia SM AirSeT, wykorzystujące czyste powietrze zamiast gazu cieplarnianego SF6. Zastosowanie rozdzielnic z technologią bez gazu SF6 pozwoli un
22.09.2021

Grupa VELUX oraz Schneider Electric zawiązują rozszerzone partnerstwo – celem przyspieszona dekarbonizacja

Grupa VELUX wybrała firmę Schneider Electric do stworzenia strategii przyspieszonej dekarbonizacji, która umożliwi sprawną realizację zobowiązania „Lifetime Carbon Neutral” („Dożywotniej Neutralności Węglowej”). Rozszerzone partnerstwo bazuje na zapowiedzianych już wcześniej usługach doradczych w zakresie wykorzystania energii odnawialnej.
22.09.2021

Schneider Electric z prestiżową nagrodą na targach ENERGETAB 2021. Oprogramowanie firmy wyróżnione za innowacyjność

Firma Schneider Electric, światowy lider cyfryzacji zarządzania energią i automatyki budynkowej, zdobyła brązowy medal za produkt prezentowany na 34. Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2021. Nagrodzone oprogramowanie EcoStruxure Microgrid Advisor to narzędzie pozwalające na zarządzanie mikrosiecią energetyczną. Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy prognozowania przy wsparciu sztucznej inteligencji.
17.09.2021

Schneider Electric liderem zrównoważonego rozwoju według agencji ratingowej Vigeo Eiris

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, otrzymał najwyższe noty w swoim sektorze od Vigeo Eiris (V.E.) – europejskiej agencji ratingowej obejmującej obszar ESG (środowisko, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny), będącej częścią Moody's Group. Firma Schneider Electric znalazła się również w gronie najbardziej zrównoważonych liderów na świecie w śródrocznych przeglądach indeksów FTSE4Good i Euronext Vigeo Eiris.
27.08.2021

Ørsted dostarczy zieloną energię do Microsoft Corporation

Ørsted i Microsoft Corporation zawarły umowę, na mocy której Microsoft będzie kupował energię z Old 300 Solar Center o mocy 430 MWAC w Fort Bend County w Teksasie, którego uruchomienie planowane jest na II kwartał 2022 roku.
14.08.2021

Ørsted kończy budowę ogromnej farmy wiatrowej na lądzie o mocy 367 MW

Duński potentat energetyczny Ørsted finalizuje budowę farmy wiatrowej Western Trail Wind o mocy 367 MW, zlokalizowanej na terenie hrabstw Wilbarger i Baylor w Teksasie. Jest to jak dotąd największy projekt wiatrowy na lądzie realizowany przez Duńczyków, który zwiększa ich portfel aktywów OZE do ponad 2,8 GW.
06.08.2021

„100 Dni Możliwości” naprzeciw zmianom klimatycznym. Schneider Electric wspiera Global Footprint Network w ramach nowej inicjatywy

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji, zarządzania energią i automatyki, oraz Global Footprint Network (GFN), organizacja badawcza zajmująca się analizą sposobu zarządzania zasobami naturalnymi na świecie, zainicjowali „100 Days of Possibility” („100 Dni Możliwości”). Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie rozwiązań, które pomogą zmierzyć się z problemem zmian klimatycznych i utraty bioróżnorodności.
05.08.2021

Schneider Electric Partnerem Roku Microsoft w dziedzinie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

W latach 2018-2020 Schneider Electric pomógł klientom zaoszczędzić 134 mln ton emisji CO2, osiągając poziom 276 mln zaoszczędzonych ton do końca pierwszego kwartału 2021 roku.
15.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.