Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań

zk

04.11.2021 13:39 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań

Partnerzy portalu

Nowoczesny przemysł wymaga nowoczesnych rozwiązań - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Początek listopada to tradycyjnie czas spotkań profesjonalistów i ekspertów zajmujących się różnymi gałęziami przemysłu. Wszystko za sprawą Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych – Warsaw Industry Week (8-10 listopada). Wśród dostawców, którzy wezmą udział w wydarzeniu, jest firma Schneider Electric. Specjaliści z pionów Industry oraz Secure Power zaprezentują technologie dla przemysłu maszynowego i automatyki procesowej, a także NetShelter WX 6U, czyli rozwiązania umożliwiającego innowacyjne wdrażanie serwerów i sprzętu sieciowego w ramach Edge Computing.

Dotychczasowe rewolucje przemysłowe, niewątpliwie wpływając na rozwój społeczeństw, skutkowały też licznymi kosztami alternatywnymi, np. w postaci zmian w środowisku naturalnym. Nabierająca tempa czwarta rewolucja przemysłowa budzi nadzieje na podniesienie poziomu życia ludzi na całym świecie. Obecnie organizacje są bardziej świadome skutków poprzednich przemian i ich wpływu na klimat, co powoduje, że szczególny nacisk kładą na kwestie zrównoważonego rozwoju. Ważne, aby postęp nie odbywał się kosztem planety, zdrowia i następnych pokoleń. Dlatego tysiące podmiotów publicznych oraz prywatnych pracuje dziś, aby za sprawą nowoczesnych technologii ograniczyć, jeśli nie wyeliminować, wpływ przemysłu na środowisko. Taki właśnie ma być przemysł przyszłości.

– Nadszedł czas na zieloną cyfrową transformację przedsiębiorstw z wykorzystaniem Internetu rzeczy, rozszerzonej rzeczywistości czy modułowego oprogramowania sterującego. Jako Schneider Electric jesteśmy sprawdzonym partnerem oraz wiarygodnym dostawcą rozwiązań i narzędzi, które stale ulepszamy i dostosowujemy do konkretnych potrzeb klientów. Na Warsaw Industry Week opowiemy o tym, że kompleksowa analityka oparta na działaniu lokalnych centrów danych umożliwia w pełni optymalne gospodarowanie dostępnymi zasobami, zaś odpowiednie zabezpieczenie infrastruktury krytycznej bezawaryjność i ciągłość działania – mówi Małgorzata Kasperska, wiceprezes pionu Secure Power na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

– W Schneider Electric wierzymy, że dojście do zerowej emisji CO2 to cel, który jest jak najbardziej realny. W jego osiągnięciu oraz podniesieniu wydajności produkcji, zwiększeniu bezpieczeństwa i zredukowaniu ilości wykorzystywanych zasobów pomogą nam najnowsze technologie. Przemysł odpowiada za znaczną część globalnej emisji gazów cieplarnianych. Dzięki naszym autorskim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zadbać o dekarbonizację w ramach całego łańcucha wartości przedsiębiorstw. Zapraszamy na nasze stoisko podczas Warsaw Industry Week – dodaje Ireneusz Martyniuk, wiceprezes pionu Industry na klaster Europy Środkowo-Wschodniej w Schneider Electric.

Schneider Electric jest jednym z prekursorów dostarczania technologii pozwalających przemysłowi ograniczyć negatywne oddziaływanie na ekosystemy, zredukować ślad węglowy i zoptymalizować wykorzystanie zasobów. W 2021 roku firma została uznana przez Corporate Knights za światowego lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Rozwiązania dostarczane przez Schneider Electric będzie można poznać podczas zbliżających się targów Warsaw Industry Week, które odbędą się w dniach 8-10 listopada w centrum Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Firma zaprezentuje paletę rozwiązań dla przemysłu maszynowego i automatyki procesowej, które bazują na najnowocześniejszych technologiach. Dzięki nim biznes może skutecznie się rozwijać, ale w sposób zrównoważony oraz w oparciu o dane, pozwalając na elastyczne reagowanie na zachodzące w świecie zmiany.

Schneider Electric zaprasza na stoisko firmowe w hali B (Automatyka i Robotyka) w miejscu B2.03. Więcej informacji o targach na stronie: industryweek.pl

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25625,00 $ tona 0,39% 19 wrz
 Cynk 2476,00 $ tona -0,64% 19 wrz
 Aluminium 2174,00 $ tona 0,46% 19 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.