Wynik wyszukiwania - "kara" - Wiadomości

Burmistrz Rzymu zalecił mieszkańcom oszczędzanie wody

Mieszkańcy Rzymu muszą ograniczyć zużycie wody w celach rekreacyjnych i sportowych oraz przy podlewaniu prywatnych ogrodów i działek - rozporządzenie w tej sprawie, obowiązujące do końca września podpisał burmistrz Roberto Gualtieri. Za marnowanie wody grożą kary do 500 euro.
30.05.2024

WIOŚ nałożył kary na stację demontażu pojazdów z powiatu kartuskiego

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Gdańska nałożyli 130 tys. zł kar na firmę z powiatu kartuskiego zajmującą się demontażem pojazdów wycofanych z eksploatacji. W trakcie kontroli stwierdzono szereg naruszeń.
05.04.2024

Prawie pół miliona złotych kar dla firm, które zajmują się demontażem aut

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Gdańska w ubiegłym roku nałożyli kary na ponad 460 tys. złotych na firmy z woj. pomorskiego zajmujące się demontażem samochodów. Inspektorzy w trakcie kontroli stwierdzili naruszenie przepisów ochrony środowiska.
22.01.2024

Właściciel żwirowni w Sulęczynie zapłaci 2 miliony złotych kary za składowanie odpadów

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na właściciela żwirowni w Sulęczynie w powiecie kartuskim (Pomorskie) dwa miliony złotych kary. Pod ziemią znaleziono odpady komunalne.
29.11.2023

Grzywna dla niemieckich koncernów motoryzacyjnych za manipulację emisjami

Niemieckie koncerny motoryzacyjne Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen i Audi zmówiły się w celu manipulowania danymi o emisjach zanieczyszczeń przez pojazdy z silnikami Diesla – uznał w czwartek urząd antymonopolowy Korei Płd. Trzem koncernom urząd planuje wymierzyć łączną grzywnę w wysokości 42,3 mld wonów (33,48 mln dolarów).
09.02.2023

Wrocław: ponad 16 tys. kontroli dymu z kominów

Od początku sezonu grzewczego strażnicy miejscy we Wrocławiu przy pomocy drona wykonali ponad 16 tys. kontroli dymu z kominów. Sprawdzili też osobiście ponad 1,5 tys. palenisk w piecach. Nałożyli w sumie 17 mandatów za spalanie odpadów.
08.02.2023

UOKiK: 7 mln zł kar dla firm wywożących odpady w aglomeracji poznańskiej

Ponad 7,2 mln zł kar za zmowę przetargową nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na siedem firm wywożących odpady na terenie aglomeracji poznańskiej - podał w poniedziałek Urząd. Według UOKiK przedsiębiorstwa utworzyły konsorcjum, by nie rywalizować w przetargach.
06.02.2023

Wielomilionowa kara dla BO Energy od UOOKiK

rezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 28 mln zł kary na spółkę BO Energy (wcześniej FG Energy), zajmującą się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych - poinformował we wtorek Urząd. Spółka będzie musiała zwrócić pieniądze konsumentom, którzy odstąpili od umowy.
03.01.2023

UOKiK: sąd potwierdził decyzję o karze 730 tys. zł dla AmeriGas

Sąd potwierdził decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nałożenia 730 tys. zł kary dla spółki AmeriGas Polska za przejęcie kontroli nad Centrum Dystrybucji Gazu w Gdyni bez uzyskania wcześniejszej zgody Urzędu - poinformował we wtorek UOKiK.
23.02.2022

Ruda Śląska ma zapłacić blisko 1,3 mln zł kary za nieosiągnięcie wskaźnika segregacji odpadów

Samorząd Rudy Śląskiej ma zapłacić blisko 1,3 mln zł kary za nieosiągnięcie w 2020 r. wymaganego wskaźnika segregacji papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła - zdecydował Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Miasto odwoła się od tej decyzji.
10.02.2022

KNF nałożyła 2,4 mln zł kary na PGF Polską Grupę Fotowoltaiczną

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 2,4 mln zł kary na PGF Polską Grupę Fotowoltaiczną za nienależyte wykonanie obowiązków informacyjnych – podała KNF w poniedziałkowym komunikacie.
03.01.2022

Parafia pod Ełkiem zapłaci 1,9 mln zł za nielegalną wycinkę

Urząd gminy Ełk nałożył na Parafię Rzymsko-Katolicką pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej karę ponad 1,9 mln zł za wycięcie bez pozwolenia 269 drzew, które rosły na cmentarzu. Odrębne postępowanie dotyczące prac na tej samej nekropolii prowadzi prokuratura w Ełku, która postawiła zarzuty proboszczowi i właścicielowi firmy, która wycinała drzewa.
18.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.