Wynik wyszukiwania - "mśp" - Wiadomości

Zasady zrównoważonego finansowania. Przewodnik dla MŚP

Zasady zrównoważonego finansowania. Przewodnik dla MŚP to wiedza niezbędna przedsiębiorcy do przeprowadzenia modernizacji swojego biznesu w kierunku transformacji energetycznej.
22.07.2024

PB: Dotacje na zielone technologie

Granty wesprą MŚP z Wielkopolski prowadzące inwestycje przyjazne środowisku. Każde z nich może dostać 1,2 mln zł – informuje "PB". Przedsiębiorcy z województwa wielkopolskiego poprawią z pomocą dofinansowania efektywność energetyczną swoich firm.
08.07.2024

Sektor MŚP wyraźnie podzielony w sprawie ESG – wnioski z badania BGK

Co druga firma z sektora MŚP postrzega regulacje ESG przez pryzmat dodatkowych kosztów dla biznesu. Jednocześnie 7 na 10 badanych firm sprowadza zarządzanie ryzykiem ESG tylko do wymaganych prawem sprawozdań – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
08.04.2024

Jak elastyczne modele sprzedaży zielonej energii mogą zrewolucjonizować podejście sektora MŚP do OZE?

W bieżącym roku przedsiębiorcy stają przed realną koniecznością profilowania swoich biznesów zgodnie ze standardami ESG. Wymogi formalne różnią się w zależności od wielkości i skali przedsiębiorstw, ale mianownik jest jeden – „zielone wdrożenia” budują przewagę konkurencyjną od mikroprzedsiębiorstw do korporacji. Czy sektor MŚP żywo zainteresowany transformacją w duchu ESG, może jedno z rozwiązań odnaleźć w elastycznych metodach sprzedaży zielonej energii? Jakie opcje ma do zaproponowania ta branża, by biznes coraz bardziej otwie
24.01.2024

Tauron zachęca firmy do audytów energetycznych, zgodnych z unijną dyrektywą EED

Do przeprowadzania audytów energetycznych i wdrażania rekomendowanych w nich rozwiązań zachęca Grupa Tauron. Koncern przypomina, że część firm do wykonania takiego audytu zobowiąże unijna dyrektywa EED, dotyczącą efektywności energetycznej.
16.01.2024

Nowy kurs Akademii PARP: „Zrównoważony rozwój w MŚP”

Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa to koncepcja prowadzenia biznesu, w której zaspokajane są ekonomiczne potrzeby organizacji przy zachowaniu uważności na wpływ organizacji na środowisko naturalne i klimat, dobrostan pracowników, społeczności lokalnych i odbiorców końcowych. To podejście, w którym przedsiębiorstwo wnosi w gospodarkę, środowisko i społeczność przynajmniej tyle samo, co czerpie z tych obszarów.
08.11.2023

Ceny energii uderzają w polskie firmy

Zdaniem firm przemysłowych z sektora MŚP w nadchodzących miesiącach wpływ na ich przyszłość będą miały przede wszystkim rosnące ceny energii. Tak odpowiedział co drugi (53,3 proc.) przedsiębiorca badany na zlecenie Siemens Financial Services w Polsce. 40 proc. ankietowanych wskazywało na wysoką inflację, a ponad 31 proc. na braki kadrowe. Łącznie przedsiębiorcy wymienili aż sześć najistotniejszych czynników, które mają najmocniej wpływać na badane branże w najbliższym czasie. To dwa razy więcej niż w roku ubiegłym.
15.12.2022

Raport: co trzecie MŚP chce inwestować w rozwiązania, które obniżą koszty energii

Co trzecia mała lub średnia firma chce inwestować w rozwiązania, które pomogą obniżyć koszty energii - wskazano w raporcie "Reakcja polskiego biznesu na szok energetyczny 2022". Dodano, że 70 proc. MŚP obawia się o dostęp do energii i paliw w najbliższych miesiącach.
20.10.2022

Przedsiębiorcy pozytywnie o zamrożeniu cen prądu dla MŚP

- Decyzję Rządu w kwestii zamrożenia cen energii oceniamy pozytywnie. Jest to wiadomość bardzo odczekiwana przede wszystkim przez sektor MŚP. Projekt wygląda dobrze, choć jak mocno pomoże on przedsiębiorcom, okaże się, dopiero gdy zimowe rachunki dotrą do ich firm. Mimo zamrożenia cen należy wciąż spodziewać się, że koszty prowadzenia działalności pod kątem energetycznym będą wyższe niż poprzedniej zimy. Niektóre firmy są na to gotowe, inne nie do końca. Nadal obawiamy się o piekarzy, gastronomię, hotelarstwo, małe sklepy, zawod
14.10.2022

Jak firmy postrzegają elektryki?

Przedsiębiorcy z sektora MŚP postrzegają elektryki przede wszystkim jako służbowe auta miejskie dla menadżerów do pokonywania poniżej 100 km dziennie – wynika z opracowanego na zlecenie PKO Banku Polskiego i PKO Leasing "Badania rynku aut elektrycznych (MSP)".
02.07.2021

Bony na innowacje dla m.in.: inteligentnego i energooszczędnego budownictwa, wysokosprawnych, niskoemisyjnych układów i dystrybucji energetycznych

Ponad 45 mln zł ze środków unijnych trafi do firm na prace badawczo-rozwojowe w ramach "Bonów na innowacje dla MŚP" - poinformowała w środę Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekty, które otrzymają wsparcie, dotyczą m.in. automatyzacji i cyfryzacji.
05.05.2021

Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich na inteligentne specjalizacje MŚP

Prawie 7,5 mln zł z funduszy europejskich trafi na innowacje dla małych i średnich przedsiębiorstw w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP” - poinformowała w poniedziałek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
19.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.