Wynik wyszukiwania - "niebezpieczne odpady " - Wiadomości

Szwedzka prokuratura oskarżyła 11 osób, w tym "królową śmieci", o nielegalne składowanie niebezpiecznych odpadów

Szwedzka prokuratura oskarżyła w czwartek 11 osób, w tym businesswoman nazywaną "królową śmieci", o nielegalne składowanie ponad 200 ton niebezpiecznych odpadów w 21 lokalizacjach w środkowej Szwecji.
28.12.2023

Wojciech Z. ma usunąć niebezpieczne odpady ze swoich działek w Czarnej Dąbrówce

Naczelny Sąd Administracyjny we wtorek oddalił skargę kasacyjną Wojciecha Z. z Czarnej Dąbrówki na wyrok WSA w Gdańsku, którym sąd podtrzymał nałożony na skarżącego obowiązek usunięcia ok. 60 tys. litrów niebezpiecznych odpadów poprodukcyjnych nielegalnie zeskładowanych w magazynie na jego działkach.
15.11.2023

Estonia. Media: rząd nie ma planu rozwiązania problemu niebezpiecznych śmieci i odpadów

Estonia próbuje walczyć z gromadzeniem się niebezpiecznych śmieci, takich jak akumulatory samochodowe czy azbest, i zwyczajem zakopywania tych odpadów w ziemi. Zakłady gospodarowania odpadami należą jednak do samorządów i same decydują o cenach; rząd nie planuje przy tym wprowadzenia wspólnego systemu zbierania odpadów niebezpiecznych - zauważa we wtorek telewizja ERR.
22.08.2023

NFOŚiGW przekaże 43 mln zł na likwidację składowiska odpadów w Przylepie

NFOŚiGW dofinansuje kwotą 43 mln zł likwidację składowiska odpadów w Przylepie (woj. lubuskie). W poniedziałek w obecności minister klimatu i środowiska Anny Moskwy Fundusz podpisał odpowiednią umowę z miastem Zielona Góra. Pod koniec lipca na składowisku doszło do pożaru.
21.08.2023

Sasin: PGZ weźmie na siebie ciężar utylizacji odpadów z Nitro-Chemu

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) weźmie na siebie ponownie ciężar utylizacji odpadów Nitro-Chemu - poinformował w czwartek minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Dodał, że ma zapewnienie PGZ, że doprowadzi do możliwie szybkiej ich utylizacji.
10.08.2023

Małopolska policja zlikwidowała nielegalny magazyn niebezpiecznych odpadów

Nielegalny magazyn, w którym składowane były niebezpieczne odpady zlikwidowali policjanci w Miechowie (Małopolskie). Zatrzymano pięciu mężczyzn odpowiedzialnych za ten proceder; czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Wszystkimi im grozi do ośmiu lat więzienia.
22.05.2023

1,5 roku pozbawienia wolności i 30 tysięcy na rzecz NFOŚ za nielegalne magazynowanie odpadów niebezpiecznych

W dniu 20 grudnia 2022 r. uprawomocnił się wyrok Sądu Okręgowego w Radomiu w sprawie sprawcy nielegalnego gromadzenia odpadów niebezpiecznych w m. Wilczoruda, gmina Pniewy.
07.02.2023

Co się dzieje z odpadami niebezpiecznymi?!

Przez ostatnie 20 lat wiele się w Polsce zmieniło na dobre, jeśli chodzi o podejście do gospodarki odpadami, również niebezpiecznymi. Są one teraz o wiele lepiej wykorzystywane, a tylko kilka procent trafia na składowiska - mówi PAP dr hab. Katarzyna Grzesik z AGH.
04.09.2022

Potrzeba lepszego monitoringu odpadów przemysłowych, w tym ścieków!

Odpady przemysłowe, w tym ścieki z przemysłu, powinny być dokładniej monitorowane, a dla osób zanieczyszczających środowisko powinny być przewidziane wysokie kary - mówi dr Wojciech Hryb z Politechniki Śląskiej. Jak dodaje, najwięcej odpadów przemysłowych wytwarza branża górnictwa i wydobycia.
25.08.2022

Rozpoczął się proces tzw. mafii śmieciowej

W Sądzie Okręgowym w Częstochowie rozpoczął się środę proces tzw. mafii śmieciowej. W sprawie oskarżonych jest 30 osób, którym zarzucono łącznie 198 czynów, akt oskarżenia liczy ponad 660 stron.
12.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.