Wynik wyszukiwania - "planeta" - Wiadomości

Światowy Dzień Wody. Konferencja „Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia”

22 marca obchodzony był Światowy Dzień Wody. Jego koncepcja zrodziła się w 1992 roku, podczas konferencji Szczyt Ziemi w Rio de Janeiro, jako święto międzynarodowe państw ONZ-u. Z tej okazji w wielu miastach krajów członkowskich organizowano konferencje naukowe poświęcone temu zasobowi naszej planety. W Gdańsku odbyła się konferencja "Woda dla pokoju. Dostępność i zanieczyszczenia".
26.03.2024

Canon współpracuje z naukowcami nad projektem odbudowy raf koralowych

Firma Canon Europe ogłosiła podjęcie partnerskiej współpracy z Coral Spawning Lab w Morden w Londynie. Zespół naukowców połączył siły, aby zbadać i lepiej zrozumieć cykle życia raf koralowych, dostarczać informacje i narzędzia potrzebne do regeneracji ekosystemów raf koralowych. Zaowocowało to stworzeniem pierwszego na świecie programu monitorowania tarła koralowców w całkowicie zamkniętym systemie.
21.02.2024

Ogłoszono laureatów konkursu „Wielkopolska dla Planety 2030”

Nowoczesny sprzęt do nauki alfabetu Braille'a oraz wodorowe autobusy – to projekty nagrodzone w konkursie „Wielkopolska dla Planety 2030”, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach konkursu wyróżnieni zostali też młodzi naukowcy.
16.02.2024

Projektowanie dla ludzi i planety - zrównoważone inspiracje na 2024 rok

Budynki odpowiadają za 38 proc. globalnych emisji CO2. Tymczasem poprzez podejmowanie bardziej świadomych decyzji projektowych emisję można zmniejszyć nawet o połowę. Co więcej, może przyczynić się to również do wsparcia społeczności oraz wdrażania efektywniejszych rozwiązań. Jak tego dokonać? Na przykład inspirując się przyjaznymi dla otoczenia projektami z całego świata. Wybrane z nich prezentuje Arup, międzynarodowa firma zajmująca się zrównoważoną inżynierią. Realizacje te wyznaczają kierunki współczesnej inżynierii i zachęca
01.02.2024

Do poniedziałku można składać wnioski w konkursie „Wielkopolska dla Planety 2030”

Do poniedziałku można składać wnioski w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030” edycja 2024. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych firm i podkreślenie roli nauki we współpracy z biznesem w kontekście działań proklimatycznych.
21.01.2024

Polscy naukowcy zaangażowani w projekt badania zdrowia planety

W Kenii zmieniający się klimat zakłóca sezonowość pór roku - region cierpi na niedobór wody. W Brazylii mierzą się z rabunkową eksploatacją zasobów naturalnych. Międzynarodowy zespół z udziałem naukowców z Polski chce wesprzeć te społeczności w budowaniu "odporności" planety na zmieniające się warunki funkcjonowania.
15.01.2024

Polskie szkoły świętują Call to Earth Day z CNN

Szkoły i organizacje z Polski wzięły udział w trzeciej edycji Call to Earth Day, której finał miał miejsce 28 listopada. W tym dniu na całym świecie podjęto działania mające na celu podniesienie świadomości ekologicznej i zaangażowanie się w ochronę środowiska.
12.12.2023

Polacy chcą budownictwa przyjaznego dla środowiska

Większość Polaków uważa, że współczesne budownictwo powinno wykorzystywać drewno certyfikowane. Potwierdza to aż 76% respondentów badania* zrealizowanego na zlecenie Forest Stewardship Council® – organizacji, która wyznacza standardy dla odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Dla ponad połowy ankietowanych drewno to także przyszłość budownictwa, a branża powinna szukać sposobów na zastąpienie betonu i stali materiałami odnawialnymi. Badanie potwierdza stałą potrzebę wdrażania zmian w budownictwie z korzyścią dla ludzi, klimatu i plan
24.11.2023

Wodorosty „największym niewykorzystanym zasobem” naszej planety

Ostatni odcinek programu CNN „Call to Earth: Sea of Hope” został poświęcony pracy Vincenta Doumeizela, który uważa, że wodorosty to wciąż niewykorzystany zasób mogący zaradzić największym wyzwaniom naszej planety. Seria „Call to Earth” jest realizowana w ramach globalnej inicjatywy CNN na rzecz ochrony przyrody o tej samej nazwie.
23.11.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.