Wynik wyszukiwania - "łańcuch dostaw" - Wiadomości

Iberdrola wzmacnia lokalny łańcuch dostaw dla polskiego onshore

Zespół firmy Iberdrola odwiedził fabrykę transformatorów ZREW w Łodzi, aby nadzorować postępy w produkcji transformatora o mocy 30/110kV, 63MVA. Sprzęt będzie obsługiwał lądową farmę wiatrową Korytnica II.
06.10.2022

Ørsted chce 100% zeroemisyjności od swoich dostawców

Ørsted wyznaczył jasne oczekiwanie wobec wszystkich dostawców, aby do 2025 roku korzystali w 100 proc. z odnawialnej energii elektrycznej. Tym samym deweloper staje się pierwszą firmą energetyczną na świecie, która to uczyniła. Zobowiązanie to opiera się na doświadczeniach z istniejącego programu dekarbonizacji łańcucha dostaw, po raz pierwszy ustanowionego w 2020 roku, i pierwszy w branży wspiera inicjatywę – science based targets – cel na 2040 rok dotyczący zerowej emisji netto.
10.08.2022

IEA ostrzega – globalne dostawy fotowoltaiki są nadmiernie skoncentrowane w Chinach

Według raportu Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), Chiny posiadają obecnie prawie 80-procentowy udział we wszystkich kluczowych etapach produkcji paneli słonecznych.
11.07.2022

Brambles przyspiesza termin wdrożenia zerowego poziomu emisji netto o 10 lat

W ramach przyjętego programu zrównoważonego rozwoju globalna firma logistyczna funkcjonująca pod marką CHEP przyspiesza realizację strategii dekarbonizacji, intensywnie pracując nad pionierskimi, regeneracyjnymi łańcuchami dostaw.
10.06.2022

Aston Martin dąży do osiągnięcia zerowej emisji do 2039 roku

Firma zobowiązała się, do dekarbonizacji swoich zakładów produkcyjnych już do 2030 roku, a emisja z łańcucha dostaw zostanie zredukowana o 30 proc., a redukcja w całym łańcuchu ma nastąpić do 2039 roku.
02.05.2022

Air France Act - nowa strategia redukcji emisji CO2 [WIDEO]

Aby osiągnąć cel wyznaczony podczas Porozumienia Klimatycznego ONZ podpisanego w Paryżu, które zakłada ograniczenie globalnego ocieplenia do poziomu poniżej 2°C, w celu przeciwdziałania skutkom zmian klimatycznych, branża lotnicza musi przyspieszyć transformację swojej działalności względem środowiska. W związku z tym linie lotnicze Air France uruchamiają program „Air France ACT”, który określa nową strategię redukcji emisji CO2.
20.04.2022

FourKites wprowadza w Europie uniwersalne rozwiązanie zarządzania oknami czasowymi, aby załagodzić problemy związane z brakiem dostępności pracowników w łańcuchu dostaw i obniżyć emisje gazów cieplarnianych

Aplikacja nowej generacji do rezerwacji okien czasowych wykorzystuje widok łańcucha dostaw w czasie rzeczywistym, aby ułatwić współpracę pomiędzy nadawcami i przewoźnikami w całej Europie.
07.04.2022

FourKites przedstawia zdecydowaną inicjatywę Net Zero podczas największego na świecie wydarzenia poświęconego zrównoważonemu rozwojowi globalnego łańcucha dostaw w Amsterdamie

W ramach tej globalnej inicjatywy, FourKites ogłasza wprowadzenie pakietu Sustainability Hub, który oferuje monitoring jednostkowych danych dot. emisji, branżowych wskaźników odniesienia oraz analitykę i modelowanie scenariuszy, w celu wsparcia klientów w ich drodze do realizacji celów zrównoważonego rozwoju
10.03.2022

IKEA i Bolt współpracują nad zeroemisyjnym łańcuchem dostaw

Globalna sieć sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz IKEA oraz firma Bolt Logistics, zajmująca się dostawami na ostatni kilometr, podjęły współpracę w celu rozmieszczenia w tym roku w Kanadzie 30 pojazdów elektrycznych.
02.02.2022

Maersk przyspiesza o dekadę realizację celów zerowej emisji

Firma żeglugowa Maersk przeniosła swój cel zerowej emisji netto z 2050 roku na 2040 rok, wyznaczając oparte na naukowych podstawach cele na koniec bieżącej dekady.
29.01.2022

Czy Chiny zdekarbonizują łańcuchy dostaw ciężarówkami napędzanymi wodorem?

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy na chińskie drogi wyjechało 170 bezemisyjnych ciężkich pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi (FCEV) - napędzanych przez Johnson Matthey (JM) i Shanghai REFIRE Technology (REFIRE).
07.12.2021

Siemens uruchamia nowe narzędzie do śledzenia rzeczywistego śladu węglowego swoich produktów

Siemens opracował nowe narzędzie do śledzenia prawdziwego śladu węglowego produktu, biorąc pod uwagę zarówno jego produkcję, jak i łańcuch dostaw. Obraz wpływu na środowisko poszczególnych elementów łańcucha dostaw – będzie od tej pory ogólnodostępny.
01.12.2021

Niedobory prądu zagrażają światowym łańcuchom dostaw towarów – od ubrań, po telefony i samochody

Po zakłóceniach związanych z pandemią Covid-19, zablokowanych portach i brakach kontenerów, światowe łańcuchy dostaw przeżywają kolejny wstrząs: niedobory prądu w Chinach. Według ekspertów racjonowanie energii w chińskich fabrykach może potrwać co najmniej do końca roku i wpłynąć na dostawy szerokiej gamy towarów – od ubrań, po samochody i telefony.
08.11.2021

Jak bardzo wzrost cen ograniczy instalację projektów PV?

Około 50 GW z 90 GW planowanych projektów fotowoltaicznych (PV) na 2022 rok może zostać anulowanych, ponieważ koszty transportu, materiałów i produkcji szybują w górę.
01.11.2021

UST zajmująca się rozwiązaniami cyfrowymi uzyskała certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla

Firma zobowiązała się do przejścia na energię odnawialną w 25 proc. zapotrzebowania na energię elektryczną do 2025 roku i 50 proc do 2030 roku. Z kolei do 2040 roku stanie się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.
13.10.2021

Słodko! Właściciel M&M i Mars, zobowiązuje się do zerowej emisji netto do 2050 roku

Nowe zobowiązanie koncernu obejmuje przejście w 100 proc. na energię odnawialną i „silne powiązanie” wynagrodzeń kadry kierowniczej z działaniami na rzecz klimatu.
11.10.2021

Brambles wykazuje znaczące osiągnięcia w obszarze ESG w pierwszym roku realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025

Globalny lider w zakresie rozwiązań dla łańcucha dostaw osiągnął neutralność węglową i wprowadza na rynek pierwszą paletę wykonaną w 100% z przetworzonego plastiku, stawiając znaczący krok w kierunku odnawialnej przyszłości.
04.10.2021

Zmiany klimatyczne zakłócą łańcuchy dostaw bardziej niż Covid-19

Pojawienie się pandemii Covid-19 spowodowało bezprecedensowe, ogólnoświatowe zakłócenia w łańcuchach dostaw. Problemy dotyczyły od postoju linii produkcyjnych po braki kontenerów do transportu spowodowane restrykcjami wprowadzanymi przez poszczególne kraje. Eksperci twierdzą, że to kropla w morzu w porównaniu z zakłóceniami, jakie spowodują zmiany klimatu.
01.09.2021

BOLLORE LOGISTICS POLAND SP. Z O.O.

Spedycja morska, spedycja lotnicza, spedycja samochodowa, door-to-door
spedycja morska,spedycja lotnicza,spedycja samochodowa,door-to-door,door to door,door to door Afryka,door to door Africa,spedycja kontenerowa,globalny łańcuch dostaw,transport intermodalny,odprawy celne,logistyka,rozwiązania logistyczne,transport,logistyka magazynowa,logistyka morska,logistyka lotnicza,ponadgabarytowy transport morski,ponadgabarytowy transport lotniczy,ponadgabarytowy transport drogowy

Dziękujemy za wysłane grafiki.