Nowe zobowiązanie koncernu obejmuje przejście w 100 proc. na energię odnawialną i „silne powiązanie” wynagrodzeń kadry kierowniczej z działaniami na rzecz klimatu.
Mars, Incorporated, właściciel wielu rozpoznawalnych marek, w tym M&M’s i Ben’s Original, ogłosił swoje zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto w całym łańcuchu do 2050 roku.
Firma wyznaczyła nowe cele, aby osiągnąć swój cel, w tym wszystkie emisje z zakresu 3, takie jak te wytwarzane przez rolnictwo i dostawców, aż po emisje pochodzące od konsumentów korzystających z produkowanych marek.
Tylko odnawialna energia
Mars obecnie pozyskuje 100 proc. odnawialnej energii do swoich bezpośrednich działań w 11 krajach, co odpowiada za ponad 54 proc. globalnego zapotrzebowania na energię elektryczną z planami przejścia do kolejnych ośmiu krajów do 2025 roku.
Firma zobowiązała się również do eliminacji wylesiania ze swojego łańcucha dostaw i rzucenia wyzwania swoim 20 000 dostawcom w łańcuchu, aby zintensyfikowali i ustalili własne zobowiązania klimatyczne, a także „silnie powiązali” płace kadry kierowniczej z działaniami na rzecz klimatu.
– Skala globalnej interwencji musi być śmielsza i szybsza. Widać bardzo silny wpływ postępujących zmian klimatycznych na planetę i ludzi. Aby złagodzić to realne i namacalne zagrożenie, naukowcy podkreślają, że cele zerowe netto muszą mieć szeroki zasięg, eliminując emisje w całym łańcuchu wartości, a plany muszą mieć istotne, tymczasowe cele. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć postęp – oznajmił dyrektor generalny Mars Grant F. Reid.
– Jednak zbyt często tak nie jest – a luki, które istnieją w niektórych zobowiązaniach do osiągnięcia zera netto, mogą podważyć wiarygodność i wykonalność, a co ważniejsze, działania na rzecz klimatu. Nie możemy do tego dopuścić – dodaje.
– Aby zapewnić znaczący wpływ i zapewnić, że jest odpowiedni do celu, nasz cel zerowy netto obejmuje cały nasz ślad GHG, od tego, jak pozyskujemy materiały, po sposób, w jaki konsumenci korzystają z naszych produktów, a my mobilizujemy całą naszą firmę wokół podejmowania działań teraz i uderzania w okres przejściowy celów co pięć lat – podkreśla Grant F. Reid – Nie możemy wykorzystywać długoterminowych ambicji jako usprawiedliwienia dla bezczynności i opóźnienia – podsumował.
Energetyka, OZE
wizytówki: 153
Gospodarka odpadami, Recykling
wizytówki: 109
Ekologia, Ochrona środowiska
wizytówki: 69
E-transport, E-logistyka, E-mobilność
wizytówki: 15
EkoDom, EkoBudownictwo
wizytówki: 36
EkoRolnictwo, BioŻywność
wizytówki: 10
Prawo, Administracja, Konsulting
wizytówki: 7
9
Wodór blisko morza. Orlen otwiera stację H2 w Gdyni
EDF power solutions uruchomiło największy magazyn energii w Polsce
Krajowa produkcja biometanu może być korzystniejsza dla polskiej gospodarki niż import tańszego gazu ziemnego
W Europie jest coraz goręcej. Nowy raport nie pozostawia wątpliwości
Fotowoltaika jest najbardziej opłacalna z magazynem energii lub pompą ciepła [EKSPERT]
Jest nowa deregulacja w energetyce. Ucieszą się konsumenci i ciepłownictwo
Chińskie samochody elektryczne podbijają świat. Pierwsza fabryka w UE i eksport do Kanady
5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska: zielona rewolucja w produkcji leków. Polskie badania mogą ograniczyć toksyczne odpady
00:03:07
Potrzebne są inwestycje w system gospodarowania odpadami. Spór o zasady
R.Power pozyskuje największe w Polsce finansowanie project finance dla projektu magazynowania energii BESS Jedwabno
MF: kaucja z butelek może zostać objęta podatkiem dochodowym
7
Tak powstaje farma wiatrowa Annopol [GALERIA]
Europa traci pozycję lidera. Branża tworzyw sztucznych apeluje o wsparcie inwestycji i recyklingu
Fale upałów w Europie wcale nie sprzyjają OZE. Generują problemy techniczne i ekonomiczne
Automatyka obniży rachunki? Ogrzewanie nawet o 30%
Plastik z recyklingu może być groźny dla zdrowia. Lepiej postawić na biotworzywa
Stoen Operator podpisał nową umowę na dotację wspierającą rozwój infrastruktury elektromobilności
W 2025 roku zmalał obszar strawiony przez pożary, a paliło się głównie u bogatszych
Handel obawia się systemu kaucyjnego dla szklanych butelek. Ostrzega przed paraliżem sklepów
Ustawa o Krajowym Rejestrze Oznakowanych Psów i Kotów z podpisem prezydenta
Resort klimatu: zakup kolejnych e-busów do Morskiego Oka nie oznacza likwidacji przewozów konnych
„Znalazłem pisklę! I co teraz?” – poradnik ratunkowy
Portal Jakość Powietrza z nowoczesnymi funkcjonalnościami dzięki Funduszom Europejskim
Prezes Wód Polskich: właściwe zarządzanie melioracją pozwoli zatrzymać w glebie 400 mln m3 wody
MKiŚ tworzy strategię adaptacji do zmian klimatu
Fale upałów coraz częściej wyzwalają błyskawiczne susze. Alarmujące wnioski z najnowszych badań
| Ropa brent | 97.91 $ | baryłka | 2,25% | 04.06.2026 06:05 |
| Cyna | 57475 $ | tona | 1,91% | 04.06.2026 06:05 |
| Cynk | 3611 $ | tona | 1,58% | 04.06.2026 06:05 |
| Aluminium | 3854.5 $ | tona | 1,56% | 04.06.2026 06:05 |
| Pallad | 1316 $ | uncja | -5,46% | 04.06.2026 06:05 |
| Platyna | 1862 $ | uncja | -3,90% | 04.06.2026 06:05 |
| Srebro | 72.97 $ | uncja | -3,27% | 04.06.2026 06:05 |
| Złoto | 4462.6 $ | uncja | -1,26% | 04.06.2026 06:05 |