Wynik wyszukiwania - " Edukacja ekologiczna" - Wiadomości

Tydzień Lasów FSC - małymi krokami do dużej zmiany

W obliczu zmiany klimatu i utraty bioróżnorodności rośnie znaczenie wspólnych działań na rzecz naszej planety. Podnoszenie świadomości o odpowiedzialnej gospodarce leśnej oraz działaniach, które mają pozytywny wpływ na środowisko, to cele Tygodnia Lasów organizowanego co roku przez Forest Stewardship Council. Tegoroczna kampania, zaplanowana na okres 21-27 września 2024 r., skupia się na podkreślaniu małych działań, które podejmowane wspólnie mogą prowadzić do dużych zmian.
18.09.2024

Rusza czwarta edycja programu Zielone Laboratorium Holcim

Fundacja Holcim z radością ogłasza rozpoczęcie czwartej edycji programu edukacyjnego Zielone Laboratorium Holcim. Udział w programie to nie tylko okazja do pogłębienia wiedzy na temat ochrony środowiska i gospodarki obiegu zamkniętego, ale także możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział prawie 5000 uczniów!
28.08.2024

Zagłosuj na ekoprojekt dla Warszawy

W ramach programu grantowego „E.ON łączy energię dla klimatu” Fundacja E.ON w Polsce przeznaczy łącznie aż 100 000 euro dla 10 wybranych proekologicznych miejskich projektów. Jeden nich wybierze publiczność w internetowym głosowaniu.
12.08.2024

Akcja obrączkowania pustułek mieszkających na wejherowskim kominie ciepłowniczym

W poniedziałek 8 lipca br. OPEC Sp. z o.o. sprawnie i bezpiecznie zorganizował akcję obrączkowania pięciu małych pustułek, które wykluły się w klatce umieszczonej na kominie wejherowskiej ciepłowni. Całą akcję przeprowadzili doświadczeni ornitolodzy ze Stowarzyszenia Na Rzecz Dzikich Zwierząt „SOKÓŁ" – Daria Podobajew i Wojciech Bajerowski.
09.07.2024

Czym są e-odpady? Polskie dzieci wiedzą to lepiej niż ich rówieśnicy z innych krajów – pokazuje badanie Cartoon Network

Cartoon Network nawiązał współpracę z Envision Racing – ruszyła nowa kampania w regionie EMEA, która ma na celu informowanie, angażowanie i wzmacnianie pozycji dzieci w zakresie świadomości dotyczącej e-odpadów. Badanie przeprowadzone przez Cartoon Network wykazało, że 70% dzieci w wieku 6-11 lat w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) nie słyszało o e-odpadach lub nie było pewne, co to pojęcie oznacza. Polska odnotowuje znacznie większy poziom świadomości niż pozostałe kraje, takie jak Wielka Brytania i Francja.
09.07.2024

„Bałtyk. Morze zielonej energii” – pierwsza w Polsce wystawa o offshore wind

W sercu Starego Miasta w Gdańsku, w Ośrodku Kultury Morskiej Narodowego Muzeum Morskiego, otwarto unikalną wystawę poświęconą morskiej energetyce wiatrowej. Ekspozycja zatytułowana „Bałtyk. Morze zielonej energii” jest efektem współpracy dwóch gigantów energetycznych – Equinor i Grupy Polenergia, którzy rozwijają na Morzu Bałtyckim trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy do 3000 MW.
20.06.2024

Bądźmy Re:Generacją. Przed nami 52. Światowy Dzień Środowiska

Jak wszystkie bliskie relacje, również relacja z Naturą decyduje o jakości naszego życia. Chociaż nie ma chwili, w której ta relacja ustaje, warto ją celebrować i temu właśnie służy specjalny dzień w roku: 5 czerwca – Światowy Dzień Środowiska. Dzień ten przypomina nam, że czyste powietrze, rzeki i jeziora zasobne w wody słodkie, bujne łąki, lasy i mokradła, a przede wszystkim żyzne grunty, stanowią podstawę naszej egzystencji, i że są z nami współzależne.
31.05.2024

Co robią hotele, by być bardziej eko?

Idea “zielonego” hotelarstwa ma rosnący wpływ na codzienne funkcjonowanie obiektów hotelowych. To, czy dany hotel wprowadza działania przyjazne środowisku, jest też coraz bardziej istotne dla samych gości. Według przedstawicieli branży hotelarskiej, zarządzanie hotelem w duchu ekologicznego podejścia to dzisiaj m.in. stawianie na ograniczanie zużycia energii, wprowadzanie strategii zero waste, współpraca z lokalnymi dostawcami, jak również edukacja gości hotelowych.
29.05.2024

„Niebieskie granty" na zielone pomysły

90 tysięcy złotych – tyle pieniędzy spółka Volkswagen Poznań przekaże zwycięzcom konkursu ekologicznego „Niebieskie granty". Kto może ubiegać się o te fundusze? Wszystkie organizacje pozarządowe zarejestrowane na terenie Wielkopolski, które mają pomysły na to, jak m. in. oszczędzać energię, wodę, czy prowadzić skuteczną edukacją ekologiczną.
04.09.2023

Pierwszy krok należy do Ciebie – jak w prostych krokach możesz wesprzeć bioróżnorodność w Polsce

Podstawą funkcjonowania życia na Ziemi jest zachowanie różnorodności biologicznej, czyli zróżnicowania gatunków we wszystkich ekosystemach. Musimy mieć świadomość, że jej spadek, obserwowany w ostatnich latach, może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie przyszłych pokoleń. Co zatem możemy zrobić, żeby chronić bioróżnorodność?
04.09.2023

Innowacyjny system chroni ptaki przed kolizjami z turbinami wiatrowymi

Wysoka infrastruktura energetyczna może stanowić cel dla ptaków zakładających gniazda. Przykładowo kominy elektrociepłowni i elektrowni należących do Grupy PGE upodobał sobie sokół wędrowny. W ciągu ostatnich dwóch dekad na nich wykluła się 1/5 wszystkich młodych z tego gatunku, którego populacja stopniowo się w Polsce odradza. Z kolei bociany wybierają na swoje „siedziby” wysokie słupy energetyczne. PGE angażuje się w działania, które z jednej strony mają chronić ptaki, a z drugiej zapewnić ciągłość pracy infrastruktury energety
22.10.2022

Konsumenci wyznaczają kierunki działania dla biznesu. Pod ich wpływem prawie 60 proc. firm zwiększyło ambicje swoich celów środowiskowych

Temat zrównoważonego rozwoju staje się kluczowy dla konsumentów i biznesu. – Prawie 90 proc. Polaków uważa, że ich wybory i jednostkowe działania mogą mieć pozytywny wpływ na rozwiązywanie globalnych problemów społecznych i środowiskowych, 57 proc. firm zwiększyło ambicje swoich celów środowiskowych – mówi Małgorzata Jarczyk-Zuber, odpowiedzialna za ESG i innowacje w ING Banku Śląskim.
19.09.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.