Wynik wyszukiwania - " gospodarka wodna" - Wiadomości

Ocieplenie klimatu osiągnie maksimum prawdopodobnie pod koniec tego stulecia

Ocieplenie klimatu osiągnie maksimum prawdopodobnie pod koniec tego stulecia, po nim rozpocznie się kolejne ochłodzenie - prognozuje Państwowy Instytut Geologiczny (PIG). Zdaniem ekspertów temperatura na Ziemi jest obecnie niższa niż w maksimach poprzednich ociepleń np. w średniowieczu.
21.04.2024

Bank Ochrony Środowiska przedłuża współpracę z WFOŚiGW

Bank Ochrony Środowiska przedłużył o rok współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w zakresie preferencyjnego finansowania inwestycji proekologicznych na terenie województwa pomorskiego – poinformował w poniedziałek Bank Ochrony Środowiska.
20.11.2023

Posłanka Trzeciej Drogi: atom powinien być stabilizatorem polskiego systemu energetycznego

Atom powinien być stabilizatorem polskiego systemu energetycznego, obok wiatru i słońca - powiedziała Paulina Henning-Kloska (Trzecia Droga - Polska 2050). Zapowiedziała, że po przejęciu ministerstwa klimatu i środowiska, przeprowadzone zostaną audyty projektów jądrowych.
05.11.2023

Światowy Dzień Wody. Fundusze Norweskie umożliwiają ograniczenie zanieczyszczenia środowiska wodnego

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w celu uświadomienia jak dużym problemem jest brak dostępu do czystej wody pitnej i jak ważna jest prawidłowa gospodarka wodna. Projekty polskich przedsiębiorców mogące przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska wodnego i jego bezpośredniego otoczenia otrzymały dofinansowanie z Funduszy Norweskich w ramach schematu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth”.
22.03.2023

Pozytywna opinia senackiej komisji środowiska ws. części budżetu na 2023 r.

Senacka Komisja Środowiska przegłosowała w środę pozytywną opinię do części budżetu państwa na rok 2023, dotyczących zakresu działania komisji.
04.01.2023

BOŚ prezentuje panelistów konferencji „Idea-Biznes-Klimat”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa będzie gościem specjalnym zbliżającej się konferencji „Idea-Biznes-Klimat”, organizowanej przez Bank Ochrony Środowiska. Znane są już także nazwiska wszystkich pozostałych gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 27 października w Radisson Collection Hotel w Warszawie. Debaty i dyskusje będzie można śledzić również przez Internet.
24.10.2022

Konsultacje komunikatu „Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska w 2022 r. Odwrócenie tendencji dzięki przestrzeganiu prawa ochrony środowiska”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje o prowadzonych pracach nad stanowiskiem Rządu RP do opublikowanego 8 września 2022 r. dokumentu: Komunikat Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów: Przegląd wdrażania polityki ochrony środowiska w 2022 r. Odwrócenie tendencji dzięki przestrzeganiu prawa ochrony środowiska COM(2022) 438.
12.10.2022

Zielona energia w służbie przedsiębiorczości

Już dzisiaj w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Gaju Oławskim, rozpoczyna się trwająca dwa dni konferencja Zielona energia w służbie przedsiębiorczości organizowana przez Energetyczny Klaster Oławski EKO oraz Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii.
29.08.2022

Czas ograniczyć zaśmiecanie kosmosu

Przemysł kosmiczny skupia się już nie tylko na poszerzeniu możliwości eksploracji kosmosu, ale i na ograniczeniu wpływu na środowisko naturalne. Jednym z celów sektora jest opracowanie technologii umożliwiających wydłużenie eksploatacji satelitów, a także „sprzątanie” śmieci, jakie zostają po obecności człowieka w kosmosie. Kolejnym etapem będą ekologiczne paliwa.
03.05.2022

„CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” na Politechnice Śląskiej

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie ONZ 2030. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.
06.04.2022

Senacka komisja negatywnie o budżecie w części dot. gospodarki wodnej

Senacka Komisja Nadzwyczajna ds. Klimatu negatywnie oceniła we wtorek budżet państwa na 2022 w części dot. gospodarki wodnej, w tym planu finansowego Wód Polskich. Pozytywną opinię komisji uzyskała część dot. klimatu z zastrzeżeniem, że przychody z uprawnień do emisji CO2 będą wyższe niż planowane.
05.01.2022

100% energii odnawialnej w procesach budowlanych do końca 2024 roku - strategia ESG Robyg

Robyg– jeden z największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce – ogłosił strategię ESG i zrównoważonego rozwoju. W dokumencie zawarte zostały 3 główne obszary zainteresowań – Robyg dla Planety, Robyg dla Ludzi i Robyg dla Odpowiedzialnego Biznesu.
30.11.2021

Polskie miasta zagrożone powodziami i suszami

Polskie miasta są najbardziej narażone na skutki zmian klimatu – począwszy od niedoboru wody i złej jakości powietrza, po zakłócenia gospodarcze. – Fale upałów przerywane gwałtownymi burzami – do takiego przekładańca już niemal się przyzwyczailiśmy – wskazuje Mariusz Grelewicz, dyrektor zarządzający i prezes zarządu Amiblu Poland.
25.11.2021

Czy Szwajcaria - lider innowacji na rzecz klimatu, będzie współpracować z Polską?

Szwajcaria jest postrzegana jako jeden z liderów innowacji, które mogą się przyczynić do transformacji energetycznej i osiągnięcia całkowitej neutralności klimatycznej w 2050 roku. Takie technologie, opracowane przez szwajcarskie firmy i naukowców, można do 18 listopada br. zobaczyć na wystawie „Cleantech – technologia dla zielonej przyszłości” zorganizowanej w warszawskim centrum innowacji Venture Café Warsaw.
05.11.2021

Borys: programiści pomogą samorządom mierzyć się z wyzwaniami klimatycznymi

Utalentowani programiści pomogą samorządom mierzyć się ze wskazanymi przez nie wyzwaniami klimatycznymi – zapowiedział w poniedziałek w Poznaniu prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Poinformował, że ruszył nabór do Klimatonu dla Miast.
12.10.2021

Gdynia nagrodzona za gospodarkę wodną

Kompleksowe podejście i różnorodność podejmowanych działań przekonały jury ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto. Gdynia otrzymała nagrodę za najlepszą gospodarkę wodną wśród polskich miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców podczas trwającej w Centrum Nauki Kopernik konferencji o tym samym tytule. Laur odebrał w imieniu władz miasta Walery Tankiewicz, prezes spółki PEWIK.
08.10.2021

Kampania edukacyjna „Obiecajmy" ma zmienić nawyki dotyczące oszczędzania wody

Zbiorniki retencyjne w przedszkolach, bajki z morałem dla najmłodszych. Wystartowała kampania edukacyjna „Obiecajmy”, mająca zmienić nawyki dotyczące oszczędzania wody
17.05.2021

Gospodarka wodna na TOGETAIR: retencja i inwestycje, a nie renaturyzacja

Zwiększenie retencji, duże inwestycje w infrastrukturę wodną, aktywna przebudowa lasów - takie recepty na walkę z suszą wskazywali uczestnicy dyskusji o gospodarce wodnej na konferencji klimatycznej TOGETAIR. Ich zdaniem, renaturyzacja rzek nie jest wyjściem.
21.04.2021

Politechnika Gdańska ogłosiła przetarg na budowę Centrum Ekoinnowacji

Władze Politechniki Gdańskiej ogłosiły przetarg na budowę Centrum Ekoinnowacji (CEI) wraz z wyposażeniem w ramach realizacji projektu „Budowa w Gdańsku Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej". CEI będzie jedną z najważniejszych jednostek w Polsce zajmujących się rozwojem proekologicznych rozwiązań i technologii środowiskowych.
13.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.