Wynik wyszukiwania - " motoryzacja " - Wiadomości

Rękawica została rzucona. Czy Toyota dogoni Teslę?

Rywalizacja na rynku pojazdów elektrycznych nabiera coraz większego tempa. Z jednej strony mamy lidera rynku, amerykańską Teslę, z drugiej zaś licznych producentów próbując zagospodarować perspektywiczny sektor elektromobilności. Nie inaczej jest z Toyotą, motoryzacyjnym gigantem z Kraju Kwitnącej Wiśni.
25.11.2023

Energica, spółka zależna koncernu Ideanomics, ma dostarczyć motocykle elektryczne na nadchodzący Szczyt G20 na Bali

Ideanomics - spółka o ogólnoświatowym zasięgu działająca na rzecz przyspieszenia komercyjnego użytkowania pojazdów elektrycznych (ang. EV) podała, że Energica, jej spółka zależna, dostarczy 88 motocykli EsseEsse9+ na nadchodzący Szczyt G20, który będzie się odbywał na indonezyjskiej wyspie Bali. To jak dotąd największe jednorazowe zamówienie spółki Energica, a jego wartość szacuje się na blisko 2 miliony USD.
29.09.2022

Volkswagen Poznań od 25 lat współpracuje w zakresie ochrony środowiska i odzysku ciepła

Efektywna współpraca z sąsiadami i lokalnym samorządem to kluczowe zadania, które były realizowane przez ostatnie 25 lat odlewni Volkswagen Poznań. Dzięki tej współpracy udało się zrealizować wiele ciekawych projektów, jak chociażby odzysk ciepła czy dbanie o środowisko naturalne.
12.09.2022

CATL i Ford wspólnie promują EV

CATL i Ford nawiązują międzynarodową współpracę strategiczną obejmującą dostawy akumulatorów w Ameryce Północnej, Europie i Chinach. Obie firmy zamierzają wspólnie poszukiwać nowych możliwości biznesowych na całym świecie, promując tym samym światową sprzedaż pojazdów elektrycznych.
22.07.2022

Carsmile: pierwszy milion aut elektrycznych możliwy do osiągnięcia do 2032 r.

Pierwszy milion aut elektrycznych w Polsce możliwy do osiągnięcia do 2032 roku, pod warunkiem przedłużenia programu dopłat do zakupu elektryków oraz ułatwienia procesu budowy stacji ładowania - wskazują eksperci platformy Carsmile.
06.07.2022

Carsmile: zelektryfikowane samochody produkowane szybciej niż modele z tradycyjnym napędem

Zelektryfikowane samochody są szybciej produkowane niż ich odpowiedniki z tradycyjnym napędem, co wynika m.in. z presji na rozwój elektromobilności - wskazuje platforma Carsmile. Dodaje, że producenci szybciej realizują też zamówienia na lepiej wyposażone modele.
03.06.2022

Grupa PKO Leasing z nową ofertą finansowania urządzeń zasilających pojazdy elektryczne

- Grupa PKO Leasing rozszerza zakres finansowania rozwiązań wspierających rozwój elektromobilności, - Liczba aut elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie. Rozbudowa infrastruktury ładowania, przy zwiększającym się popycie na pojazdy zeroemisyjne, jest niezbędna dla odpowiedniego rozwoju elektromobilności w Polsce.
23.05.2022

Wojna w Ukrainie uderza w branżę motoryzacyjną

Producenci samochodów szczególnie dotkliwie odczuwają skutki kryzysu. Wojna w Ukrainie załamie łańcuchy dostaw - ocenia w środę Reuters. Główną przyczyną są zatory na trasie Azja-Europa. Wojna w Ukrainie wpływa na transport morski, kolejowy i lotniczy.
10.03.2022

W ramach nowego segmentu działalności GWM zajmuje się badaniami i rozwojem energii wodorowej [WIDEO]

27 stycznia 2022 r. odbyły się zorganizowane przez GWM ceremonia otwarcia zakładu Arte.Futuro i konferencja poświęcona wprowadzeniu marki na rynek brazylijski, prezentujące niezwykłe osiągnięcie trzech platform „Hydrogen-L.E.M.O.N. Technology” i wysoko wydajnych rozwiązań w celu zademonstrowania rozwoju energii wodorowej na całym świecie.
24.02.2022

Raport: w 2021 r. zarejestrowano o 115 proc. więcej rdr ciężarówek na gaz

W 2021 r. zarejestrowano w Polsce 1346 nowych samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym, tj. o 115 proc. więcej rdr - wynika z danych CEPiK zebranych przez IBRM Samar.
18.02.2022

Rosnący problem. Raport FPPE pokazuje jak korzystanie z diesli negatywnie wpływa na zdrowie i jakość powietrza

Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała raport pokazujący jak wykorzystywanie pojazdów z silnikiem diesla wpływa na ludzkie zdrowie i jakość powietrza w Polsce. Diesle to rosnący problem. Pojazdy tego typu dotkliwie zanieczyszczają powietrze, w 2022 mija 10 lat odkąd Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie uznała spaliny diesli za rakotwórcze.
17.02.2022

Autoiso: wszyscy zapłacimy za neutralność klimatyczną w 2050 roku

Analitycy autobaza ostrzegają: nastąpi znaczny wzrost kosztów użytkowania samochodów spalinowych, co doprowadzi do zmniejszenia całkowitej liczby pojazdów w Polsce.
13.10.2021

GWM prezentuje nowego SUVa coupe - HAVAL H6S to szereg atrakcyjnych rozwiązań

GWM przedstawiła wyjątkowy, nowy model pojazdu HAVAL H6S podczas ogólnoświatowych obchodów dziesięciolecia marki HAVAL H6. Dwa dni później model HAVAL H6S zadebiutował na targach motoryzacyjnych Chengdu Motor Show.
16.09.2021

Media wychwalają GWM POER, inteligentnego pickupa nowej generacji

Niedawno w Australii, Nowej Zelandii i kilku innych miejscach na świecie odbyły się jazdy testowe modeli GWM, które przyciągnęły na miejsce wydarzenia licznych entuzjastów offroadu. Wielu profesjonalistów i przedstawicieli wpływowych mediów chwali GWM POER za jego wyjątkowy wygląd, doskonałą i niezwykle sprawnie działającą jednostkę napędową, a także zastosowaną w nim unikalną, inteligentną technologię.
02.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.