Wynik wyszukiwania - "Anna Moskwa" - Wiadomości

A. Moskwa: w poniedziałek wyślemy skargę na Niemcy do TSUE ws. odpadów

Przygotowaliśmy kompletną skargę do TSUE na Niemcy w sprawie porzuconych w Polsce odpadów - wynika z poniedziałkowego wpisu minister klimatu i środowiska Anny Moskwy na platformie X (d. Twitter). Dodała, że skarga jeszcze w poniedziałek ma zostać wysłana do Trybunału.
27.11.2023

MKiŚ podsumowuje kadencję Anny Moskwy

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wystosowało komunikat, w którym podsumowuje działania resortu w ciągu ostatnich dwóch lat, pod przewodnictwem minister Anny Moskwy. Publikujemy komunikat w całości.
27.11.2023

Polska i Czechy podpisały deklarację ws. ograniczenia transgranicznego przenoszenia zanieczyszczeń powietrza

Polska i Czechy podpisały deklarację potwierdzającą gotowość do wdrożenia działań ograniczających transgraniczne przenoszenie zanieczyszczeń powietrza - poinformowało w środę Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
16.11.2023

NFOŚiGW ogłasza program odbetonowania miast do 50 tys. mieszkańców

Startuje program odbetonowania miast liczących do 50 tys., samorządy mogą już składać wnioski na realizację inwestycji do 2 mln zł - powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Nakle nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie).
05.10.2023

Anna Moskwa o polskiej energetyce jądrowej na francuskiej konferencji "Roadmap to new nuclear"

Rola państwa w realizacji projektów związanych z energetyką jądrową, bezpieczeństwo energetyczne oraz dywersyfikacja łańcucha dostaw dla energetyki jądrowej to główne tematy konferencji "Roadmap to new nuclear" organizowanej przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Wydarzenie, w którym uczestniczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, odbyło się 28 września 2023 r. w Paryżu.
29.09.2023

Minister Moskwa: Nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego Polski

Nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego Polski; jesteśmy dobrze przygotowani na zimę, mamy pełne magazyny gazu i węgla – powiedziała w czwartek minister klimatu i środowiska RP Anna Moskwa w siedzibie OECD w Paryżu. Szefowa resortu dodała, że Polska jest w pakcie atomowym z Francją, ale nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie drugiej lokalizacji elektrowni atomowej w naszym kraju.
29.09.2023

Anna Moskwa wzięła udział w spotkaniu ministrów popierających rozwój energetyki atomowej

W czwartek i piątek około piętnastu ministrów spotyka się w Paryżu na międzynarodowej konferencji pod egidą rządu francuskiego i OECD, której celem jest przyspieszenie rozwoju energetyki jądrowej i zachęcenie instytucji międzynarodowych do jej finansowania. Polskę reprezentuje minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
28.09.2023

Kongres Nowej Mobilności: Elektromobilność to wielka szansa dla Polski

Strefy czystego transportu, zeroemisyjny transport zbiorowy w miastach, rozwój infrastruktury ładowania, nowe formy mikromobilności oraz konieczność wypracowania nowych rozwiązań legislacyjnych - o strategii rozwoju zrównoważonego transportu w Polsce rozmawiano podczas pierwszego dnia Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi.
28.09.2023

Rozpoczął się Kongres Nowej Mobilności o wyzwaniach rozwoju sektora e-mobility

W Łodzi rozpoczął się we wtorek Kongres Nowej Mobilności, prezentujący najważniejsze wyzwania związane z rozwojem sektora e-mobility. Minister klimatu Anna Moskwa napisała w liście do uczestników, że transformacja sektora motoryzacji będzie miała znaczny wpływ na polską gospodarkę.
26.09.2023

Minister Moskwa planuje likwidację 500 tys. kopciuchów

Naszym celem jest zlikwidowanie do 2030 roku 500 tys. kopciuchów w budynkach wielorodzinnych - zapowiedziała w piątek w TVP 1 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
22.09.2023

GDOŚ wydał decyzję środowiskową dla pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję środowiskową dla budowy i eksploatacji pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej - poinformowała w piątek PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
22.09.2023

Szefowa MKiŚ w liście do polskich europosłów: rynek mocy to filar bezpieczeństwa energetycznego Polski

Przedłużenie rynku mocy to filar bezpieczeństwa energetycznego Polski na najbliższe lata - podkreśliła w liście adresowanym do polskich europosłów szefowa MKiŚ Anna Moskwa. Zaapelowała, aby w czwartkowym głosowaniu odrzucili unijne przepisy, które nie zawierają tych korzystnych dla Polski rozwiązań.
14.09.2023

W Warszawie powstanie środkowoeuropejskie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej

Amerykanie zdecydowali, że w Polsce powstanie centrum szkoleniowe dla energetyki jądrowej dla Europy Środkowo-Wschodniej, poinformowała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Centrum powstanie w Warszawie i rozpocznie działalność w tym roku, dodała.
13.09.2023

Minister Moskwa: 726,5 mld zł nakładów na nowe moce wytwórcze w elektroenergetyce

Skumulowane nakłady inwestycyjne na nowe moce wytwórcze w sektorze elektroenergetyki oszacowaliśmy na poziomie 726,5 mld zł - napisała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa do uczestników wtorkowej konferencji „Energia dla Lubelskiego”.
12.09.2023

Minister Moskwa o decyzji WSA: funkcjonowanie kompleksu Turów nie jest zagrożone

Funkcjonowanie kompleksu Turów nie jest zagrożone, walka o Turów trwa - napisała na Twitterze minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do czwartkowego postanowienia WSA w Warszawie o zawieszeniu postępowania ws. decyzji środowiskowej dla Turowa.
31.08.2023

A. Moskwa: mamy 40 wniosków o rządową pomoc przy likwidowaniu składowisk odpadów, 30 umów już podpisano

Mamy 40 wniosków o rządową pomoc przy likwidowaniu składowisk odpadów, 30 umów już podpisano - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w poniedziałek. Dodała, że samorządy zwracają się o wsparcie także w sytuacjach, gdzie mogą zareagować same.
28.08.2023

NFOŚiGW przekaże 43 mln zł na likwidację składowiska odpadów w Przylepie

NFOŚiGW dofinansuje kwotą 43 mln zł likwidację składowiska odpadów w Przylepie (woj. lubuskie). W poniedziałek w obecności minister klimatu i środowiska Anny Moskwy Fundusz podpisał odpowiednią umowę z miastem Zielona Góra. Pod koniec lipca na składowisku doszło do pożaru.
21.08.2023

Rusza nowa edycja programu "Moja Woda" z dotacjami do 6 tys. zł

W czwartek rusza nowa odsłona programu "Moja Woda" z budżetem 130 mln zł, poinformowała w rozmowie z PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że właściciele domów będą mogli dostać do 6 tys. zł na utworzenie na swoich nieruchomościach systemów zatrzymywania wód opadowych.
03.08.2023

A.Moskwa: jest decyzja zasadnicza dla Polskich Elektrowni Jądrowych

W środę wydaliśmy decyzję zasadniczą dla Polskich Elektrowni Jądrowych, która przybliża do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w naszym kraju - poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Inwestycja PEJ na Pomorzu jest pierwszym w Polsce projektem jądrowym, który otrzymał taką decyzję.
12.07.2023

Moskwa: być może we wrześniu, październiku będzie trzeba reagować na ceny energii; mamy już rozwiązania w kilku wariantach

W przypadku cen energii dziś sytuacja jest stabilna, ale być może wrzesień, październik to będą okresy, że będzie trzeba reagować – powiedziała w wywiadzie dla Energetyka24 minister klimatu Anna Moskwa. Takie rozwiązania mamy w kilku wariantach, łącznie z gotowymi ustawami – zaznaczyła.
25.06.2023

Prezes ZMPSiŚ S.A. Krzysztof Urbaś wyróżniony odznaką honorową MKiŚ

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. został wyróżniony Odznaką Honorową za Zasługi dla Energetyki. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Klimatu i Środowiska 23 maja br. Odznakę wręczyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
25.05.2023

Moskwa: realizujemy duże, ambitne projekty, to m.in. atom, rozwój i stabilizacja OZE

Realizujemy duże, ambitne projekty; to na pewno atom, rozwój i stabilizacja odnawialnych źródeł energii, ale również dzielenie się odpowiedzialnością w polityce energetycznej na poziomie lokalnym, powiedziała w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Lublinie.
18.05.2023

Minister Moskwa: świadomość i wiedza o energetyce w ubiegłym roku wzrosła

Szefowa resortu klimatu i środowiska uczestniczyła w panelu "Bezpieczeństwo energetyczne Polski i Europy" w ramach kongresu. Odpowiadając na pytanie moderatora o wydatki na utrzymanie bezpieczeństwa na rynku energii przyznała, że "wsparcie Polski było jednym z największych, a na pewno jednym z najwcześniej zapewnionych obywatelom i całej grupie podmiotów: samorządom, szkołom, szpitalom, ale też mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom".
18.05.2023

Polskie i europejskie bezpieczeństwo energetyczne tematem na Samorządowym Kongresie Trójmorza

O zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego w Polsce oraz w Europie, a także potrzebie zachowania suwerenności energetycznej mówiła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, podczas tegorocznego Samorządowego Kongresu Trójmorza. Międzynarodowe wydarzenie z udziałem przedstawicieli administracji publicznej, świata biznesu oraz naukowców odbyło się 17 maja 2023 roku w Lublinie.
18.05.2023

Wizyta minister klimatu i środowiska w Kopenhadze na WindEurope. W tle m.in. temat morskich farm wiatrowych

Otwarcie polskiego stoiska wystawowego podczas konferencji WindEurope, dyskusja na temat potencjału współpracy w łańcuchu dostaw morskiej energetyki wiatrowej, a także spotkanie z ministrem klimatu, energii i gospodarki komunalnej Danii były głównymi punktami wizyty minister Anny Moskwy w Kopenhadze, która odbyła się 26 kwietnia 2023 roku.
27.04.2023

Minister Moskwa: w nowej edycji programu "Mój Prąd" także pompy ciepła i kolektory

Od kwietnia rusza piąta edycja programu "Mój Prąd", w ramach której współfinansowane będą obok fotowoltaiki także pompy ciepła czy kolektory słoneczne - poinformowała w niedzielę w Kozienicach (Mazowieckie) minister klimatu Anna Moskwa.
19.03.2023

Nasze magazyny gazu napełnione w ok. 90 proc.

Nasze magazyny gazu ciągle są napełnione w ok. 90 proc. - poinformowała w piątek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Gazu dzisiaj mamy w nadmiarze - dodała.
28.01.2023

Minister klimatu: żadne państwo UE nie wspiera podmiotów wrażliwych tak, jak polski rząd

Żadne z państw UE nie wspiera podmiotów wrażliwych wobec wysokich cen energii, tak jak polski rząd - oświadczyła we wtorek w TVP1 minister klimatu Anna Moskwa. Jak dodała, Polska wprowadziła już rozwiązania, a inne państwa unijne dopiero o tym rozmawiają.
12.10.2022

Minister klimatu: w przypadku gospodarstw domowych dostawca energii będzie oceniał poziom jej zużycia

W przypadku propozycji gwarantowania ceny energii do poziomu 2 tys. kWh rocznie gospodarstwa domowe nie będą miały żadnych obowiązków biurokratycznych; to dostawca energii będzie oceniał poziom jej zużycia na podstawie rachunków - powiedziała w czwartek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.
16.09.2022

Rząd: będą rekompensaty za ograniczenie wzrostu cen ciepła i dopłaty do paliw

Rząd zaproponuje rekompensaty z budżetu dla ciepłowni w zamian za ograniczenie do 40 proc. wzrostu cen ciepła, oraz dopłaty dla gospodarstw domowych, używających do ogrzewania pelletu, drewna, oleju opałowego i LPG - poinformowała minister klimatu Anna Moskwa.
07.08.2022

Minister Anna Moskwa na Samorządowym Kongresie Trójmorza

„W 2016 r. odbył się pierwszy szczyt Trójmorza. Było to jedno z niewielu miejsc gdzie rozmawiano o kwestii energetyki w kontekście bezpieczeństwa energetycznego” – mówiła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska, podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza, który odbył się w Lublinie 6 czerwca 2022 r.
07.06.2022

Minister Moskwa: nie uzyskaliśmy od KE informacji o możliwym terminie wszczęcia postępowania przeciw Gazpromowi

Nie uzyskaliśmy od Komisji Europejskiej informacji o tym, kiedy możliwe jest wszczęcie postępowania antymonopolowego przeciwko Gazpromowi – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
03.01.2022

Minister Anna Moskwa na posiedzeniu Rady UE ds. Energii

Pakiet „Fit for 55”, a także ceny energii elektrycznej i gazu to główny temat obrad podczas posiedzenia Rady Unii Europejskiej ds. Energii. W wydarzeniu, które odbyło się 2 grudnia 2021 r. w Brukseli, udział wzięli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński. Minister Moskwa odbyła też szereg spotkań bilateralnych, w tym m.in. z komisarz ds. energii UE Kadri Simson.
03.12.2021

Moskwa: nie będzie rewolucji w ministerstwie; skupimy się m.in. na atomie

Ministerstwo Klimatu i Środowiska skupia się m.in. na legislacji związanej z atomem, wodorem i negocjacjach ws. Fit for 55 - powiedziała PAP szefowa tego resortu Anna Moskwa. W resorcie nie będzie rewolucji - zapewniła.
13.11.2021

Nowa polska minister klimatu Anna Moskwa przyjedzie w piątek do Pragi

Polska minister klimatu Anna Moskwa przyjedzie w piątek do czeskiej Pragi, zapowiedział na konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow premier Czech Andrej Babisz. Jednym z tematów jej rozmów z czeskim ministrem środowiska Rchardem Brabcem ma być kopalni Turów.
02.11.2021

Anna Moskwa nowym ministrem klimatu i środowiska

Prezydent RP powołał 26 października 2021 r. Anną Moskwę na stanowisko ministra klimatu i środowiska.
27.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.