Wynik wyszukiwania - "Orlen " - Wiadomości

Orlen na Kongresie Polska Chemia: sukces zielonej transformacji to wypadkowa technologii i kompetencji pracowników

Przemysł chemiczny, jako czwarty co do wielkości sektor gospodarki UE, odgrywa kluczową rolę w europejskiej zielonej i cyfrowej transformacji, przyznali uczestnicy panelu poświęconego ścieżce osiągania przez polskie firmy celów klimatycznych Wspólnoty.
12.06.2024

Orlen Południe chce wybudować w zakładzie w Jedliczu biogazownię

Orlen Południe, spółka z Grupy Orlen, planuje zbudować w swym zakładzie produkcyjnym w Jedliczu (Podkarpackie) instalację biogazowni. Ogłoszono postępowanie na zaprojektowanie obiektu i jego wykonanie w systemie "pod klucz" wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Termin składania ofert to 16 czerwca.
28.05.2024

ORLEN na kongresie IMPACT: przeznaczamy około pół miliarda złotych na inwestycje w startupy

Będąc jednym z pionierów transformacji energetycznej mamy świadomość, że w perspektywie kilku dekad zmieni ona także naszą strukturę biznesową — przyznał Marek Garniewski, prezes ORLEN VC. Dlatego już dziś największy polski koncern, poprzez swój fundusz korporacyjny, inwestuje w najbardziej obiecujące startupy, pracujące nad innowacjami do wykorzystania w przyszłej gospodarce bezemisyjnej.
18.05.2024

Grupa Orlen przeznaczy 85 mld zł na zielone inwestycje w energetyce do 2030 r.

Grupa Orlen do 2030 r. przeznaczy 85 mld zł na zielone inwestycje w segmencie energetyki. Do końca dekady zamierza zwiększyć moce odnawialnych źródeł energii z obecnego poziomu prawie 1 GW do ponad 9 GW - podał wewnętrzny periodyk koncernu Magazyn GO!
16.05.2024

Orlen: lepsze wykorzystanie szans związanych z inwestycjami w transformację energetyczną

Agencja MSCI oceniła, że Orlen lepiej wykorzystuje szanse związane z inwestycjami w transformację energetyczną. Zauważyła też poprawę w obszarze raportowania emisji oraz planów dekarbonizacyjnych - poinformował Orlen we wtorek.
07.02.2024

Olechnowicz: Fuzja Orlenu z Lotosem to obniżenie bezpieczeństwa energetycznego

Połączenie Orlenu z Lotosem obniżyło bezpieczeństwo energetyczne kraju - ocenia były prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz. NIK, w opublikowanym w poniedziałek raporcie nt. transakcji uznała, że aktywa Lotosu sprzedano w cenie zaniżonej co najmniej o 5 mld zł.
06.02.2024

Orlen: w 2023 r. terminal LNG przyjął 4,66 mln ton skroplonego gazu

Do terminala LNG w Świnoujściu w 2023 r. dotarły 62 dostawy skroplonego gazu, to o cztery więcej niż w 2022 - podał we wtorek Orlen, który jest jedynym użytkownikiem terminala, należącego do operatora przesyłowego gazu Gaz-Systemu. Dodał, że łącznie w ubiegłym roku dostawy LNG drogą morską wyniosły ok. 4,66 mln ton.
02.01.2024

Grupa Orlen przejmuje 2 farmy wiatrowe w Wielkopolsce i w Zachodniopomorskim o łącznej moc ok. 60 MW

Spółka Orlen Wind 3 zawarła umowę przejęcia od brytyjskiego Octopus Renewables Infrastructure Trust dwóch farm wiatrowych w Wielkopolsce i w Zachodniopomorskim. Ich łączna moc to ok. 60 MW, co zapewnia prąd dla ponad 100 tys. gospodarstw domowych - podał Orlen.
13.12.2023

Orlen Projekt przejmuje 100% udziałów Energi Invest

Orlen Projekt zawarł umowę z Energą w celu nabycia wszystkich udziałów w spółce usług inżynierskich Energa Invest. Integracja tych działalności projektowych Grupy pozwoli na wzmocnienie linii biznesowej i pełne wykorzystanie szansy, jaką daje realizowany przez koncern program inwestycyjny o wartości 320 mld zł do 2030 roku.
05.08.2023

Grupa Orlen i Klaipėdos Nafta AB wspólnie na rzecz morskiej energetyki wiatrowej

Wchodzące w skład Grupy Orlen spółki Orlen Neptun I i Energa Wytwarzanie podpisały list intencyjny o współpracy z Klaipėdos Nafta AB, litewskim operatorem terminali naftowych i skroplonego gazu ziemnego LNG. Partnerstwo dotyczy przygotowania i realizacji strategii obsługi i utrzymania inwestycji w morskie farmy wiatrowe na Litwie. To istotne porozumienie w kontekście planowanego zaangażowania Grupy Orlen w morskie projekty wiatrowe w krajach bałtyckich.
10.07.2022

Orlen Lietuva z Grupy Orlen rozważa budowę farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 40 MW

Orlen Lietuva z Grupy Orlen, rozważa budowę farmy fotowoltaicznej o mocy ok. 40 MW. Spółka ogłosiła przetarg w tej sprawie. Według Orlen Lietuva, energia dostarczana z planowanych elektrowni słonecznych wykorzystywana byłaby na potrzeby własne jej rafinerii w Możejkach.
13.05.2022

PKN Orlen powołał fundusz venture capital, który zainwestuje w innowacje ok. 100 mln euro

Ok. 100 mln euro w 10 lat zainwestuje w spółki technologiczne oferujące przełomowe innowacyjne rozwiązania fundusz Orlen Venture Capital, który powołał PKN Orlen. Według koncernu, to największy fundusz korporacyjny w Polsce, a jego działalność ma umocnić międzynarodową pozycję Grupy Orlen.
30.03.2022

Gdańskie kluby radnych KO i "Wszystko dla Gdańska" przeciwne fuzji Lotosu z PKN Orlen

Rząd PiS oddaje kontrolę w kluczowej dziedzinie gospodarki podmiotom spoza europejskiej wspólnoty – głosi oświadczenie klubów radnych Koalicji Obywatelskiej oraz "Wszystko dla Gdańska" w związku z przejęciem Grupy Lotos przez PKN Orlen. "Transakcja jest korzystna dla Polski i czysto rynkowa" - ripostuje PKN Orlen.
27.01.2022

Orlen wydzierżawi teren pod centrum serwisowe morskich siłowni wiatrowych w Łebie

Powiązana z Orlenem spółka Baltic Power wygrała przetarg na długoletnią dzierżawę terenu w porcie w Łebie. Stworzyć ma tam bazę serwisową dla morskich siłowni wiatrowych. Będzie drugą tego typu inwestycją w porcie w Łebie.
17.01.2022

Porozumienie władz Grupy Lotos i strony społecznej w związku z fuzją z PKN Orlen

Zarząd Grupy Lotos oraz związki zawodowe uzgodniły we wtorek treść porozumienia zabezpieczającego pracowników spółek, które zgodnie z realizacją środków zaradczych znajdą się poza grupą kapitałową, to ważny element w procesie fuzji PKN Orlen i GL - podało biuro prasowe koncernu.
27.10.2021

Obajtek: Efekt skali zapewni opłacalność inwestycji w wiatraki na Bałtyku

Zależny nam zdecydowanie na tym, aby odmrozić możliwość inwestycji w wiatraki na lądzie. Bez tego nie jesteśmy w stanie modernizować polskiej energetyki - mówi "Rzeczpospolitej" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
08.10.2021

ORLEN Południe wspólnie z PGNiG rozwijają obszar produkcji biometanu

ORLEN Południe, spółka z Grupy ORLEN, podpisała list intencyjny z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem zakładający wzmocnienie współpracy w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii. Firmy planują powołanie spółki celowej, która zainwestuje w rozwój sieci biometanowni. W nowoczesnych instalacjach z substratów rolniczych, odpadowych i pozostałości z przemysłu przetwórczego powstawałby przyjazny środowisku biometan, który mógłby zostać wykorzystany w przemyśle lub energetyce.
05.05.2021

PKN ORLEN wprowadza opłaty za korzystanie z ładowarek samochodów elektrycznych

​PKN ORLEN zwiększa dostępność paliw alternatywnych na stacjach paliw. Od początku 2020 r. Koncern przyłączył do sieci 28 szybkich stacji ładowania samochodów elektrycznych, a kolejne czekają na odbiory. Kończy się również okres testowy, w którym korzystanie z ładowarek było bezpłatne. Od 9 grudnia, w pięciu lokalizacjach, za ładowanie aut elektrycznych wprowadzona została opłata. Docelowo będzie ona obowiązywała w całej sieci ładowarek PKN ORLEN. Nowy cennik, nie obejmuje usługi abonamentu, której wprowadzenie planowane jest do
10.12.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.