Wynik wyszukiwania - "de nul" - Wiadomości

Konferencja Offshore Wind 2.0. Hydrotechnika dla MEW

Drugiego dnia konferencji Offshore Wind 2.0, organizowanej przez Attis Broker, podjęto wątek specjalistycznych konstrukcji portowych dla morskiej energetyki wiatrowej.
28.03.2024

Rok 2024 przyniesie ważne decyzje dla morskich farm wiatrowych Bałtyk

Pozwolenie na budowę dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III oraz przygotowanie projektu farmy Bałtyk I do aukcji to najważniejsze kamienie milowe, których w 2024 roku spodziewają się Equinor i Polenergia. Ostatnie 12 miesięcy znacznie przybliżyły realizację projektów Bałtyk. Trzy farmy wiatrowe o łącznej mocy 3 GW zasilą odnawialną energią ponad 4 miliony gospodarstw domowych.
08.01.2024

Equinor i Polenergia zakontraktowały kable dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i III

Equinor i Polenergia podpisały umowy na zaprojektowanie, produkcję, dostawę i instalację kabli wewnętrznych oraz kabli eksportowych dla budowanych wspólnie morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III o łącznej mocy 1,44 GW. To kolejne komponenty niezbędne do realizacji kluczowych inwestycji dla polskiej transformacji energetycznej.
25.10.2023

DNV szuka rozwiązania problemu trzęsień ziemi na MFW

DNV rozpoczęło realizację wspólnego projektu branżowego (joint industry project - JIP) w celu zwiększenia bezpieczeństwa w procesie projektowania morskich farm wiatrowych w rejonach narażonych na trzęsienia ziemi.
05.05.2023

Inwestycje w jednostki pływające dla morskiej energetyki wiatrowej. Innowacje

Jak zwiększyć udział polskich firm w budowie morskich farm wiatrowych na Bałtyku i w innych częściach świata? Jak uczynić je nie tylko podwykonawcami, ale również głównymi wykonawcami? Obecnie wśród branżowych spotkań oraz na specjalistycznych portalach trwają dyskusje na temat budowy statku WTIV (Wind Turbine Installation Vessel) dla polskiego armatora. Warto jednak pamiętać, że jednostki WTIV są ważnym elementem budowy farm wiatrowych i stanowią spektakularną część procesu budowy, ale rozwój morskiej energetyki wiatrowej może s
21.04.2023

Branża offshore wind będzie monitorować ślad węglowy. Potrzebne są ramy raportowania

Sektor OZE tak jak inne branże też generuje ślad węglowy, ale w obszarach związanych z produkcją komponentów i obsługą np. statków instalacyjnych. Sprawie ma przyjrzeć się branża w ramach projektu, która ma na celu opracowanie ram monitorowania i raportowania emisji gazów cieplarnianych w sektorze offshore wind.
15.03.2023

Jan De Nul, Tractebel i DEME łączą offshore z morskimi farmami PV

Jan De Nul, Tractebel i DEME wspólnie opracowały nową technologię pływających instalacji fotowoltaicznych, która ma być zdolna do działania w trudnych warunkach morskich i dodatkowo połączona z morskimi farmami wiatrowymi.
09.03.2023

Pierwsza na świecie wyspa energetyczna wypływa w morze - Elia powierza DEME-Jan de Nul wykonanie projektu u wybrzeży Belgii

Ta sztuczna wyspa (45 km od wybrzeża) będzie stanowić kluczowe ogniwo w lokalnym systemie zaopatrzenia w energię. Otworzy ona przyszłą strefę wiatrową Księżnej Elżbiety (3,5 GW) i połączy kraj z Wielką Brytanią i Danią poprzez dodatkowe interkonektory (projekty Nautilus i TritonLink).
28.02.2023

Kto jest kim w polskim offshore? StoGda: Mamy pomysł na statki instalacyjne i jednostki CTV

StoGda Ship Design & Engineering to wiodące biuro projektowe w Polsce, które działa na rynku od 25 lat. Założyciele biura związani ze Stocznią Gdańską zaczynali od branży okrętowej, rozszerzając szybko ofertę usług o rynek offshore i energetykę. Biuro jest także zaangażowane w rozwój morskiej energetyki wiatrowej poprzez projekty statków instalacyjnych typu jack-up. Na tym nie koniec. O planach StoGda w obszarze offshore wind opowiada w komentarzu dla portalu GospodarkaMorska.pl Tomasz Świątkowski, prezes zarządu polskiego biura
26.08.2022

Jan De Nul z kolejnym zleceniem – zainstaluje 41 morskich turbin wiatrowych w Danii

Grupa Jan De Nul świadczy usługi związane z transportem i instalacją podmorskich kabli energetycznych, ale także turbin wiatrowych. Firma realizuje kolejny kontrakt zawarty ze szwedzkim Vattenfallem. Mowa o transporcie i instalacji 41 turbin wiatrowych na farmie morskiej Vesterhav Nord & Syd.
08.12.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.