Wynik wyszukiwania - "dopłaty" - Wiadomości

Telus: przygotowujemy zmiany w ekoschematach dla gospodarstw do 5 ha

Przygotowywane są zmiany w dopłatach na realizację ekoschematów, tak aby rolne gospodarstwa o powierzchni do pięciu hektarów nie straciły na tym rozwiązaniu - poinformował w sobotę minister rolnictwa Robert Telus po otwarciu IV Krajowych Dni Pola w Sielinku (pow. nowotomyski, woj. wielkopolskie).
03.06.2023

Od 3 czerwca wyższa stawka zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego

W sobotę wchodzi w życie nowelizacja ustawy o zwrocie akcyzy od paliwa rolniczego. Według nowych przepisów rolnicy mogą otrzymać zwrot do 2 zł za litr.
03.06.2023

ARiMR: do 1 marca rolnicy mogą wnioskować o wsparcie ws. nawadniania i OZE

Rolnicy, którzy planują w swoich gospodarstwach inwestycje związane z nawadnianiem lub wykorzystaniem zielonych źródeł energii, mogą ubiegać się o wsparcie do 1 marca br. - przypomniała w piątek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która prowadzi nabór wniosków.
13.02.2023

Budżet na dopłaty do najszybszych stacji ładowania zarezerwowany w mniej niż godzinę

Ponad 125 mln zł, które NFOŚiGW przeznaczył na dotacje do stacji o mocy co najmniej 150 kW, zostało zarezerwowane przez beneficjentów niemal od razu po rozpoczęciu drugiej tury naborów w ramach programu dofinansowania do infrastruktury ładowania. Wciąż można ubiegać się o dotacje do ładowarek o niższej mocy.
12.01.2023

Minister Moskwa: nie będzie sytuacji, że zabraknie środków na zamrożenie cen prądu

Nie będzie sytuacji, że zabraknie środków na zamrożenie cen prądu. Mamy mechanizm zapasowy, który zabezpiecza pierwsze płatności - mówiła w czwartek minister klimatu Anna Moskwa pytana o ewentualną nowelizację ustawy o limitach cen prądu.
29.12.2022

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska: w 2023 r. chcemy ograniczyć ceny gazu dla gospodarstw domowych, ale też innych podmiotów

Przygotowywane rozwiązania dotyczące gazu odnosić się będą nie tylko do gospodarstw domowych, ale także innych podmiotów - cena gazu w 2023 r. ma zostać ograniczona - poinformowała PAP wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska.
02.11.2022

MKiŚ opublikowało projekt wzoru wniosku o dodatek elektryczny

Ministerstwo Klimatu i Środowiska opublikowało w środę na stronie Rządowego Centrum Legislacji projekt rozporządzenia ws. wzoru wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego. Dodatek 1000 lub 1500 zł ma przysługiwać gospodarstwom domowym używającym prądu do ogrzewania.
12.10.2022

Szwed: szacujemy, że ze stałej ceny energii skorzysta 17 mln gospodarstw domowych

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed ocenił, że z programów i pomocy związanej m.in. ze stałą ceną energii elektrycznej skorzysta w Polsce 17 mln gospodarstw domowych. Rząd podjął walkę z inflacją i chce zabezpieczyć rodaków w opał – dodał.
29.09.2022

W Szczecinie dodatkowe środki na ogrzewanie; ruszył nabór wniosków

W Szczecińskim Centrum Świadczeń można składać wnioski o wsparcie na pokrycie kosztów zakupu opału. Dofinansowanie jest skierowane do osób, które ogrzewają domy i mieszkania innymi paliwami niż węgiel.
27.09.2022

Francja da 4 tys. euro osobie, która zamieni samochód na rower elektryczny

Rząd Francji chce zachęcić obywateli do przesiadania się ze starych, emisyjnych samochodów na rowery elektryczne. Temu będzie służył program dotacyjny zakładający wypłatę dokładnie 3976 dolarów na każdą osobę. Warunkiem jest wymiana samochodu na rzecz roweru tradycyjnego lub elektrycznego.
05.09.2022

Resort klimatu analizuje sygnały o nadużyciach przy składaniu wniosków o dopłaty do węgla

Resort klimatu analizuje sygnały z samorządów o nadużyciach przy składaniu wniosków o dopłaty do węgla - powiedział w środę na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że na podstawie tej oceny będzie rozważana stosowna nowelizacja.
31.08.2022

6,5 mln gospodarstw domowych i instytucji publicznych otrzyma dodatek do źródeł ciepła, w tym do biomasy

6,5 mln gospodarstw domowych i instytucji publicznych otrzyma dodatek do źródeł ciepła o łącznej wartości 10 mld zł - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że 3 tys. zł wyniesie dopłata do pelletu, 2 tys. zł do oleju opałowego, 1 tys. zł do drewna kawałkowego i 500 zł do gaz LPG.
24.08.2022

Grecki rząd podwoi dopłaty do rachunków za prąd dla odbiorców indywidualnych i firm

Grecki rząd podwoi dopłaty do rachunków za energię we wrześniu dla odbiorców indywidualnych i przedsiębiorstw, zwiększając kwotę na ten cel do 1,9 mld euro - przekazał we wtorek minister energii Kostas Skrekas. To zwiększenie wsparcia finansowego, jakie władze wprowadziły w zeszłym roku w celu ochrony konsumentów przed rosnącymi kosztami.
23.08.2022

Rząd: będą rekompensaty za ograniczenie wzrostu cen ciepła i dopłaty do paliw

Rząd zaproponuje rekompensaty z budżetu dla ciepłowni w zamian za ograniczenie do 40 proc. wzrostu cen ciepła, oraz dopłaty dla gospodarstw domowych, używających do ogrzewania pelletu, drewna, oleju opałowego i LPG - poinformowała minister klimatu Anna Moskwa.
07.08.2022

Czyste Powietrze Plus - NFOŚiGW dopłaci nawet ok. 40 tys. zł

Nawet blisko 40 tys. zł NFOŚiGW wypłaci właścicielom domów jednorodzinnych, którzy chcą wymienić tzw. kopciucha lub ocieplić dom, jeszcze przed rozpoczęciem remontu - informuje w rozmowie z PAP wiceszef Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski. Od piątku można składać wnioski w "Czystym Powietrzu Plus".
14.07.2022

Grecki rząd będzie współfinansować zakup nowych lodówek i klimatyzatorów, by zmniejszyć koszty zużycia energii

Rząd Grecji ogłosił w poniedziałek plan dotowania zakupu do trzech nowych urządzeń domowych: lodówki, zamrażarki oraz klimatyzatora. Krok ten, poprzez wymianę starych i bardziej energochłonnych sprzętów, ma pomóc obniżyć ponoszone przez gospodarstwa domowe coraz wyższe koszty energii - poinformowała agencja Reutera.
21.06.2022

Strupczewski: w Niemczech dopłaty do OZE w 2020 r. przekroczyły 30 mld euro rocznie

W Niemczech dopłaty do OZE w 2020 r. przekroczyły 30 mld euro rocznie, co oznacza, że każda rodzina w RFN dopłaca do OZE 1,5 tys. euro rocznie – powiedział prof. Andrzej Strupczewski podczas konferencji o energetyce jądrowej w Senacie.
05.04.2022

NFOŚiGW: zrealizowano 290 wniosków o dopłatę zakupu auta elektrycznego

1863 wnioski o dopłaty do zakupu elektryków na łączną kwotę niespełna 39 mln zł zostało złożonych w ramach programu "Mój Elektryk", 290 wniosków, złożonych przez osoby fizyczne, zostało zrealizowanych a dopłaty wypłacone - poinformował PAP Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
13.02.2022

Polska chce możliwości dopłat do nawozów

Chcę wprowadzić możliwość dopłat do nawozów; apeluję do Komisji Europejskiej, by jak najszybciej udzieliła na to zgody polskiemu rządowi - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
10.02.2022

Premier: rekompensaty dla sektorów energochłonnych mają zapobiec przeniesieniu produkcji poza UE

Przyjęty przez rząd projekt ustawy o systemie rekompensat dla sektorów energochłonnych, ma na celu ograniczenie ryzyka przeniesienia produkcji do krajów, w których nie jest prowadzona tak ambitna, jak w UE, polityka klimatyczna - tłumaczy premier Mateusz Morawiecki.
05.02.2022

Brytyjski rząd rozważa dopłaty dla firm energetycznych, by chronić odbiorców

Brytyjski rząd rozważa interwencję na rynku energetycznym, aby ograniczyć skutki wzrostu cen energii dla gospodarstw domowych - pisze we wtorek dziennik "Financial Times". Bez interwencji od kwietnia maksymalny pułap cen dla klientów indywidualnych wzrośnie o ok. 50 proc.
19.01.2022

Koniec z dopłatami do pieców węglowych w programie "Czyste powietrze"

Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie można uzyskać dopłaty do kupna pieca węglowego w ramach programu "Czyste powietrze" - przypomina wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Dodał, że w 2022 r. Fundusz przeznaczy 600 mln zł na dopłaty do zakupu pomp ciepła.
01.01.2022

Zyska: na nowych zasadach przeciętny prosument zaoszczędzi ok. 1,6-1,7 tys. zł rocznie na rachunkach za prąd

W porównaniu do "zwykłych" odbiorców prądu, prosumenci mogą zaoszczędzić ok. 1,6-1,7 tys. zł rocznie na rachunkach za prąd, pod warunkiem przejścia na taryfę G12 - podkreśla wiceszef MKiŚ Ireneusz Zyska. Twierdzenie, że nowy system rozliczeń będzie niekorzystny dla prosumentów, jest nieprawdą - dodał.
27.10.2021

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o zwrocie akcyzy zawartej w cenie paliwa rolniczego

Rada Ministrów przyjęła w piątek projekt nowelizacji ustawy o zwrocie akcyzy zawartej w cenie paliwa rolniczego - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Nowe przepisy zwiększą m.in. limit oleju napędowego, zużywanego na 1 ha upraw rolnych.
02.08.2021

Projekt: rekompensaty dla gmin tracących dochody z podatku od nieruchomości od elektrowni wiatrowych

Gminy, które wskutek zmiany przepisów z mocą wsteczną utraciły dochody z podatku od nieruchomości płaconego od elektrowni wiatrowych, będą mogły ubiegać się o rekompensaty - przewiduje projekt ustawy umieszczony we wtorek w wykazie prac legislacyjnych rządu.
01.06.2021

ARiMR. Można składać wnioski o dopłaty do materiału siewnego

Od 25 maja do 25 czerwca ARiMR prowadzi nabór wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu wysokokwalifikowanego ziarna. Pomoc ma charakter de minimis w rolnictwie – informuje we wtorek Agencja.
26.05.2021

Kornecka: mieszkalnictwo, dom do 70 m kw., lądowa energetyka wiatrowa - do konsultacji MRPiT

Trzy tematy – mieszkalnictwo, dom do 70 m kw. i lądowa energetyka wiatrowa zostaną poddane ocenom w ramach prowadzonych przez resort rozwoju konsultacji projektów z Polskiego Ładu – zapowiedziała w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anna Kornecka.
24.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.