Wynik wyszukiwania - "edpr" - Wiadomości

EDP Renewables wybrane przez Lhyfe na dostawcę czystej energii w ramach długoterminowego kontraktu w Niemczech

EDP Renewables (EDPR), lider w rozwoju energii odnawialnej na świecie, podpisał umowę zakupu energii (PPA) z Lhyfe, producentem i dostawcą zielonego wodoru dla przemysłu i sektora motoryzacyjnego. Umowa podpisana za pośrednictwem Kronos Solar EDPR jest ważnym krokiem, ponieważ jest to pierwsza długoterminowa umowa korporacyjna na dostawcę energii odnawialnej podpisana w Niemczech.
25.01.2024

EDP Renewables wzmacnia swoją rolę w transformacji energetycznej Polski zdobywając długoterminowy kontrakt

EDPR została wybrana do produkcji czystej energii elektrycznej do polskiej sieci poprzez farmę fotowoltaiczną Rzecz. Firma niedawno uruchomiła w Polsce jedną z największych elektrowni fotowoltaicznych w Europie i wdrożyła pierwszy w kraju hybrydowy park wiatrowo-słoneczny.
03.12.2023

EDPR przekracza 1 GwP w zakresie mocy zainstalowanej w regionie Azji i Pacyfiku

Firma EDP Renewables (EDPR) zwiększyła ponad dwukrotnie swoją zainstalowaną moc fotowoltaiczną w regionie Azji i Pacyfiku, z około 480 MWp w lutym 2022 r. do ponad 1 GWp. Jest to ważny kamień milowy dla firmy udowadniający jej zaangażowanie w napędzanie transformacji energetycznej w regionie Azji i Pacyfiku.
12.10.2023

EDP Renewables wdraża w Polsce pionierski projekt hybrydowy w Konarach

W miejscowości Konary, na terenie dwóch gmin zlokalizowanych w województwie wielkopolskim - Gołańcz oraz Margonin, w sierpniu zostanie oficjalnie otwarta nowa farma fotowoltaiczna EDPR o mocy 45 MW. Projekt Konary jest pionierskim w skali Polski, a nawet Europy Środkowo-Wschodniej, przykładem wykorzystania idei cable-pooling (hybrydyzacji), czyli współdzielenia istniejącej infrastruktury przyłączeniowej przez kilka źródeł energii odnawialnej (OZE) o komplementarnym profilu pracy.
21.08.2023

EDP Renewables oddało 2,1 GW mocy OZE w 2022 roku

Ekspansja na region Azji i Pacyfiku przyczyniła się do zwiększenia zaangażowania EDPR w transformację energetyczną, przy czym region ten stanowi już 5% portfela spółki. Projekty fotowoltaiczne wniosły zwiększony wkład w produkcję czystej energii EDPR, dodając 1,1 GW w 2022 r.
26.01.2023

Podatki uderzą w deweloperów - EDP podejmie działania prawne przeciwko Polsce

Polska i Rumunia wprowadziły niedawno nowe przepisy mające na celu ograniczenie przychodów spółek energetycznych w związku z wysokimi cenami.
10.01.2023

EDP uruchamia Energy Starter 2022, program promujący innowacyjne inicjatywy w sektorze energetycznym

Po uruchomieniu pierwszego modułu, w maju, EDP rozpoczyna teraz drugą fazę wspólnego programu, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej i zielonego wodoru dla globalnej transformacji energetycznej. Zgłoszenia dla startupów są otwarte do 30 września.
08.09.2022

EDP planuje inwestycje o wartości 1,5 mld EUR w rozwój obiektów OZE na oceanach do 2025 r.

Grupa stale umacnia się na pozycji lidera transformacji energetycznej za sprawą wspierania kolejnych inwestycji w rozwój morskiej energetyki wiatrowej. W przyszłym tygodniu EDP weźmie udział w Konferencji Oceanicznej ONZ, na której przedstawi swoją strategię inwestycyjną oraz swoje zobowiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju.
29.06.2022

EDPR i pływające elektrownie fotowoltaiczne

EDPR uzyskała 70 MVA mocy przyłączeniowej do sieci w gminie Alqueva na okres 15 lat, co pozwoli spółce zrealizować obiekty OZE o łącznej mocy zainstalowanej 154 MW.
06.04.2022

Ocean Winds zdobyła na aukcji prawa dzierżawy lokalizacji w zatoce New York Bight

Powstanie tam farma wiatrowa o mocy 1,7 GW, która przyczyni się do realizacji celów w zakresie czystej energii stanów New Jersey i Nowy Jork.
01.03.2022

EDPR finalizuje umowę z Sunseap w sprawie utworzenia w Singapurze siedziby głównej dla regionu Azji i Pacyfiku

W listopadzie zeszłego roku EDPR ogłosiła objęcie 91% udziałów w Sunseap, będącego największym graczem w branży rozproszonych systemów fotowoltaicznych i czwartym pod względem wielkości przedsiębiorstwem na rynku energii słonecznej w Azji Południowo-Wschodniej.
24.02.2022

EDPR dodała rekordowe 2,6 MW nowej mocy z OZE do swojego portfela

Spółka konsekwentnie realizuje swój plan strategiczny i stopniowo zbliża się do celu 20 GW mocy zainstalowanej, założonego w planie biznesowym na lata 2021-2025. EDPR dodała również rekordowe 2,6 MW nowej mocy, zwiększając łączną moc zainstalowaną do 13,6 GW.
18.02.2022

Ocean Winds, spółka joint-venture EDPR i ENGIE, uzyskała wyłączne prawo do gruntów pod budowę morskiej farmy wiatrowej o mocy ok. 1 GW w Szkocji

Farma wiatrowa powstanie na dnie morskim u wybrzeży Szkocji, na obszarze przyznanym z zasobów gruntów należących do Crown Estate Scotland (CES) w ramach postępowania ScotWind.
20.01.2022

EDPR podpisuje kontrakt na finansowanie sześciu farm wiatrowych w Polsce o łącznej mocy 149 MW

Kontrakt obejmuje sfinansowanie opracowania, budowy i eksploatacji sześciu parków wiatrowych.
19.01.2022

EDPR, Engie i Vestas przystępują do "bezprecedensowego" gigantycznego planu produkcji zielonego wodoru

Wielcy gracze konsorcjum GreenH2Atlantic planują instalację elektrolizera o mocy 100MW na terenie byłego zakładu węglowego.
30.12.2021

EDPR zabezpiecza umowę typu PPA dla 35,7 MW mocy z farmy wiatrowej w Polsce

Umowa PPA wchodzi w życie w styczniu 2022 r. i będzie obowiązywać przez 10 lat. Umowa dotyczy 51 proc. energii wytworzonej w farmie wiatrowej o łącznej mocy zainstalowanej 70 MW.
29.12.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.