POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna

EDP ​​Renewables inauguruje swój drugi projekt dotyczący energii odnawialnej w Grecji

Strona główna Energetyka, OZE EDP ​​Renewables inauguruje swój drugi projekt dotyczący energii odnawialnej w Grecji

Partnerzy portalu

EDP ​​Renewables inauguruje swój drugi projekt dotyczący energii odnawialnej w Grecji - ZielonaGospodarka.pl
Fot. EDP ​​Renewables

EDP Renewables (EDPR), światowy lider w rozwoju energii odnawialnej na całym świecie, rozszerza swoją obecność w Grecji i dziś zainaugurował swój drugi projekt odnawialny, farmę wiatrową „Erimia”, zlokalizowaną w regionie Malesina. Ten nowy projekt stanowi kolejny krok w misji EDPR polegającej na redukcji tysięcy ton emisji CO2 rocznie, zapewniając jednocześnie czystą energię tysiącom gospodarstw domowych i przyczyniając się do wysiłków na rzecz przejścia na czystą energię w kraju.

Inwestycja w farmę wiatrową „Erimia” podkreśla zaangażowanie EDPR we wzmacnianie społeczności lokalnych, poprawę jakości życia i napędzanie wzrostu gospodarczego. Farma Wiatrowa „Erimia” ma moc zainstalowaną 35 MW za pośrednictwem sześciu turbin wiatrowych. Oczekuje się, że projekt będzie generował około 71 GWh rocznie, zmniejszał emisję CO2 o około 50 000 ton rocznie i dostarczał czystą energię do ponad 18 000 gospodarstw domowych w regionie rocznie.

Od chwili wejścia na rynek grecki w 2018 r. EDPR rozwija swój rurociąg w celu zwiększenia produkcji czystej energii. Wraz z inauguracją Erimii, EDPR niemal powiela swój zasięg w Grecji, osiągając 80 MW i oczekując na realizację projektów o mocy ponad 100 MW, które obejmują farmy wiatrowe, ale także fotowoltaiczne i samodzielne systemy magazynowania.

Dla EDPR inauguracja drugiego projektu dotyczącego energii odnawialnej w Grecji oznacza nie tylko zdecydowane zaangażowanie w realizację celów kraju w zakresie dekarbonizacji, ale także cenny wkład w dobrostan społeczności lokalnych. - “Grecja to kraj, w którym inwestujemy w sposób zrównoważony i bezpieczny, wspierany przez niezwykły postęp w polityce energetycznej. Ten projekt odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie czystszej przyszłości” – stwierdził dyrektor generalny EDPR w Grecji, Dionysios Andronas.

W inauguracji wzięli także udział Alexandra Sdoukou, wiceminister środowiska i energii Grecji, Adonis Georgiadis, wiceprezydent Nowej Demokracji i minister zdrowia Grecji, Carles Casajuana, ambasador Hiszpanii w Grecji oraz Athanasios Zekentes, burmistrz Lokrom.

EDP ​​Renewables dysponuje w Europie mocą zainstalowaną wynoszącą ponad 5,5 GW, obejmującą projekty wiatrowe na lądzie i projekty fotowoltaiczne oraz projekty o mocy ponad 1 GW w budowie, które mają zostać oddane do użytku w najbliższej przyszłości. To solidne portfolio podkreśla zaangażowanie EDP w dekarbonizację krajów, w których firma jest obecna, oraz jej strategiczną wizję zrównoważonej przyszłości opartą na planie inwestycyjnym o wartości 12 miliardów euro do 2026 roku na całym świecie. Poprzez ciągłe poszerzanie naszych możliwości, EDP ma na celu przyspieszenie transformacji energetycznej, przyczyniając się do czystszego krajobrazu energetycznego w całej Europie.

O EDP Renewables (EDPR)


EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest czwartym pod względem wielkości producentem energii odnawialnej na świecie, z obecnością na 28 rynkach w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Główna siedziba EDPR znajduje się w Madrycie. Spółka prowadzi ponadto biura regionalne w Houston, São Paulo i w Singapurze oraz dysponuje najwyższej klasy aktywami i zdolnością operacyjną lidera rynkowego w branży energetyki odnawialnej. Wśród aktywów spółki znajdują się lądowe farmy wiatrowe, elektrownie fotowoltaiczne na skalę przemysłową, rozproszone morskie farmy wiatrowe (realizowane w ramach OW – joint venture, w którym EDPR ma połowę udziałów) oraz technologie wspierające rozwiązania odnawialne, w tym akumulatory i zielony wodór.

Zorientowana na pracowników polityka EDPR zaowocowała przyznaniem spółce wyróżnień Top Workplace 2022 w USA i Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Polsce) oraz w Brazylii, a także umieszczeniem jej na prestiżowym Bloomberg Gender Equality Index. 

EDPR należy do EDP (Euronext: EDP), lidera transformacji energetycznej, który przykłada szczególną wagę do dekarbonizacji. Oprócz silnej obecności w branży odnawialnych źródeł energii (za sprawą EDPR i projektów z zakresu hydroenergetyki) EDP ma ugruntowaną obecność jako dostawca mediów na terenie Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, wliczając w to takie obszary, jak sieci energetyczne, dedykowane rozwiązania dla klientów i zarządzanie energią.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.