Wynik wyszukiwania - "elektrownia" - Wiadomości

Blisko 120-letnia Elektrownia Wodna w Gubinie będzie wytwarzać energię jeszcze co najmniej 40 lat

Elektrownia Wodna Gubin, jedna z najstarszych działających elektrowni przepływowych w Polsce, przeszła modernizację. Polegała ona na wymianie trzech turbin, co zapewni jej bezawaryjną pracę przez co najmniej 40 lat. Dzięki przeprowadzonym pracom elektrownia może teraz produkować dla Gubina i okolic o 10 procent energii elektrycznej więcej niż przed remontem. Jej obecna moc to 1,26 MW. Elementy najstarszej z wymienionych turbin zostały wyeksponowane jako zabytek przed budynkiem elektrowni.
26.04.2024

Wrocław. PGE uruchomi w zabytkowych budynkach elektrowni niskoemisyjne urządzenia produkujące ciepło

W powstałych na początku XX wieku budynkach dawnej elektrowni przy ul. Łowieckiej we Wrocławiu, należąca do PGE Energia Ciepła Kogeneracja uruchomi nisko i zeroemisyjne urządzenia produkujące ciepło. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2030 roku.
27.02.2024

Bechtel ma pierwsze kontrakty z polskimi firmami na prace związane z budową elektrowni jądrowej

Energoprojekt-Katowice, Prochem oraz Summa Linguae to pierwsze firmy, z którymi Bechtel zawarł kontrakty dotyczące budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu - poinformował w środę Bechtel.
21.02.2024

PGE: pozwolenie na budowę elektrowni w Rybniku na przełomie pierwszych kwartałów 2024 r.

Na przełomie pierwszych kwartałów 2024 r. spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę bloku gazowo - parowego w Rybniku - poinformowała w czwartek PGE Polska Grupa Energetyczna. Docelowo blok dostarczy energię do prawie 2 mln gospodarstw domowych.
19.01.2024

Ostateczne potwierdzenie lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Polskie Elektrownie Jądrowe poinformowały w poniedziałek o tym, że decyzja związana z lokalizacją pierwszej polskiej elektrowni jądrowej uzyskała status ostatecznej. Jak już oficjalnie wiadomo będzie się ona mieściła w lokalizacji „Lubiatowo-Kopalino”, w gminie Choczewo.
09.01.2024

Przy budowie elektrowni jądrowej w Polsce będzie pracowało 800-1000 specjalistów Bechtela

Bechtel, wykonawca przy budowie polskiej elektrowni jądrowej, na potrzeby przedsięwzięcia zatrudni na miejscu 600-700 specjalistów, do tego dojdzie ok. 200-300 specjalistów z USA - powiedział PAP Ahmet Tokpinar, wiceprezes amerykańskiej firmy Bechtel.
30.12.2023

Energa: na plac budowy elektrowni gazowo-parowej w Ostrołęce dotarły kolejne części turbozespołu

Do budowanej w Ostrołęce elektrowni gazowo-parowej dotarły z fabryk General Electric w Szwajcarii i Niderlandach kolejne części turbozespołu, ważące łącznie ponad 200 ton, w tym wirnik generatora i moduł podgrzewania paliwa gazowego - podała Energa z Grupy Orlen.
06.12.2023

Coraz więcej zagrożeń związanych z elektrowniami atomowymi na Ukrainie

Coraz więcej zagrożeń związanych z elektrowniami atomowymi na Ukrainie wynika z bliskości walk oraz z przerw w dostawach prądu – oświadczył w środę dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.
30.11.2023

Posłanka Trzeciej Drogi: atom powinien być stabilizatorem polskiego systemu energetycznego

Atom powinien być stabilizatorem polskiego systemu energetycznego, obok wiatru i słońca - powiedziała Paulina Henning-Kloska (Trzecia Droga - Polska 2050). Zapowiedziała, że po przejęciu ministerstwa klimatu i środowiska, przeprowadzone zostaną audyty projektów jądrowych.
05.11.2023

Zieloni: zobowiązania międzynarodowe w sprawie energetyki jądrowej będą utrzymane

Jesteśmy sobie w stanie poradzić bez energii jądrowej, ale wszystkie zobowiązania międzynarodowe, które zostały poczynione przez obecny rząd, będą utrzymane – zapewniła w niedzielę w Poznaniu współprzewodnicząca Partii Zieloni Urszula Zielińska.
05.11.2023

Niemal 400 tysięcy złotych dofinansowania na zagospodarowanie historycznych obiektów elektrociepłowni w Siechnicach

Na liście beneficjentów drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków znalazła się Gmina Siechnice, która złożyła wniosek o dofinansowanie prac przygotowujących do zagospodarowania historycznego obiektu siechnickiej elektrociepłowni.
13.10.2023

ARP Energia sp. z o.o. utworzyła w Częstochowie elektrownię fotowoltaiczną o mocy ok. 2 MW

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy ok. 2 MW w Częstochowie otwarta! Inwestycja została zrealizowana przez spółkę ARP Energia sp. z o.o. należącą do Grupy Kapitałowej Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Od wielu lat ARP S.A. angażuje się w projekty związane z transformacją energetyczną Polski.
13.10.2023

Kanadyjczycy budują łańcuchy dostaw do budowy reaktorów BWRX-300

Kanadyjski producent najcięższych elementów dla przemysłu jądrowego BWXT buduje łańcuch dostaw elementów do budowy reaktorów BWRX-300. Konstrukcje te zamierza stawiać w Polsce spółka Orlenu i Synthosu. Wcześniej pierwszy BWRX-300 ma powstać w Kanadzie.
09.10.2023

Iberdrola kończy budowę pierwszej w Hiszpanii hybrydowej elektrowni w formule cable pooling

Iberdrola zakończyła budowę pierwszej w Hiszpanii hybrydowej elektrowni w formule cable pooling, łączącej farmę wiatrową z farmą fotowoltaiczną. Instalacja, która powstała w regionie Castilla y León, w prowincji Burgos, jest aktualnie w procesie uruchamiania. Dzięki zastosowaniu technologii hybrydowej, pozwalającej na optymalizację wykorzystania sieci i minimalizację wpływu instalacji na środowisko, Iberdrola wzmocni pozycję lidera innowacji w obszarze energetyki odnawialnej.
29.09.2023

Czy Godzilla powróci? Azja idzie w energię jądrową

Energia jądrowa przeżywa rozkwit w regionie Azji i Pacyfiku, ponieważ kontynent azjatycki ma rosnące zapotrzebowanie na tanią i czystą energię. Tylko w zeszłym roku produkcja energii jądrowej w Azji wzrosła o 5 procent, zaś w ciągu ostatniej dekady ponad dwukrotnie.
11.09.2023

Budowa przyłącza gazowego do elektrowni CCGT Ostrołęka postępuje

Budowa przyłącza gazowego do powstającej elektrowni CCGT Ostrołęka odbywa się zgodnie z harmonogramem - poinformowała w piątek Energa z Grupy Orlen.
25.08.2023

Guibourgé-Czetwertyński: rząd przygotowuje system wsparcia finansowego dla elektrowni jądrowej

Rząd przygotowuje system wsparcia finansowego dla elektrowni jądrowej na czas jej budowy, który będzie wymagał akceptacji KE - poinformował w rozmowie z PAP wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński. Dodał, że decyzji komisji w tej sprawie spodziewa się w przyszłym roku.
11.08.2023

Japonia. W końcu sierpnia ma rozpocząć się spuszczanie radioaktywnej wody z elektrowni Fukushima

W końcu sierpnia ma rozpocząć się spuszczanie radioaktywnej wody ze zniszczonej przez trzęsienie ziemi elektrowni atomowej Fukushima do oceanu - poinformował w poniedziałek japoński dziennik "Asahi Shimbun" powołując się na anonimowe źródła rządowe.
07.08.2023

Zieloni przeciwko elektrowni w Młotach

Zieloni protestują przeciwko rządowemu pomysłowi budowy elektrowni szczytowo-pompowej w Młotach (woj. dolnośląskie) . To niepotrzebna inwestycja, projekt odkopany po 50 latach rodem z PRL, któremu sprzeciwiają się lokalni mieszkańcy - mówiła posłanka Klaudia Jachira.
14.03.2023

Sprzeczne doniesienia dotyczące zgody Bidena na kontrowersyjny projekt odwiertów ropy na Alasce

Pragnący zachować anonimowość urzędnik administracji Bidena zaprzeczył w sobotę doniesieniom mediów, że w przyszłym tygodniu Biały Dom ogłosi zgodę na kontrowersyjny projekt odwiertów ropy naftowej na Alasce. Sprzeciwiają się temu grupy ekologów i rdzennych Amerykanów.
11.03.2023

Elektrownie PGE GiEK ponownie wyróżnione w systemie EMAS za działania prośrodowiskowe

Elektrownia Opole oraz Elektrownia Dolna Odra należące do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE po raz kolejny zostały wyróżnione certyfikatami EMAS, które przyznawane są podmiotom wdrażającym najlepsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska oraz ekoinnowacji. Obecność elektrowni PGE GiEK w gronie organizacji posiadających rejestrację w systemie EMAS potwierdza, że spełniają one restrykcyjne normy z obszaru ochrony środowiska. System EMAS jest najbardziej wiarygodnym spośród obecnie funkcjonujących system
28.02.2023

Najstarsza fińska elektrownia jądrowa będzie działać o 20 lat dłużej - do 2050 r.

Rząd Finlandii przedłużył do 2050 r. pozwolenie na działanie elektrowni jądrowej Loviisa nad Zatoką Fińską, zbudowanej na przełomie lat 70. i 80. Pierwotnie koncesja na użytkowanie dwóch reaktorów siłowni, opracowanych według technologii radzieckiej, była przewidziana do 2027 i 2030 r.
16.02.2023

Szef MSZ Węgier: rząd Niemiec blokuje dostawy sprzętu do rozbudowy elektrowni jądrowej w Paksu

Rząd Niemiec nadal blokuje możliwość przekazania przez firmę Siemens Energy systemu kontroli dla nowych bloków elektrowni jądrowej w Paksu, które buduje rosyjski Rosatom - poinformował we wtorek w Paryżu minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto.
15.02.2023

USA. Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) wydała certyfikat dla projektu małego reaktora modułowego firmy NuScale

Amerykańska Komisja Dozoru Jądrowego (NRC) wydała certyfikat dla projektu małego reaktora modułowego firmy NuScale Power - poinformowano na stronie NRC. Umowę z NuScale na wdrożenie technologii SMR w Polsce ma KGHM.
21.01.2023

EDF: Francuska oferta jądrowa cały czas przedmiotem dyskusji z polskim rządem

Francuska oferta budowy w Polsce energetyki jądrowej w oparciu o reaktory EPR jest cały czas aktualna. Jak powiedział PAP wiceprezes koncernu EDF Vakis Ramany, rozmowy są prowadzone. Według ambasadora Francji w Warszawie, EDF cały czas pozostaje w grze.
19.01.2023

Elektrownie szczytowo-pompowe PGE z koncesją na magazynowanie energii

Cztery elektrownie szczytowo-pompowe PGE Energia Odnawialna jako pierwsze w Polsce uzyskały od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) koncesję na magazynowanie energii elektrycznej.
03.01.2023

Ponad 83 proc. badanych chce budowy elektrowni jądrowych w Polsce

Bezdyskusyjne poparcie dla energii ze słońca, wiatru oraz z atomu - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM, którego wyniki opublikowano we wtorek. Ponad 83 proc. ankietowanych opowiedziało się za budową w Polsce elektrowni jądrowych
08.11.2022

Westinghouse gotowe do realizacji elektrowni jądrowej także w drugiej lokalizacji

Westinghouse jest przygotowane do realizacji projektu jądrowego także w drugiej lokalizacji - powiedział PAP prezes Westinghouse Polska Mirosław Kowalik. Rząd wskazał, że pierwsza elektrownia powstanie w technologii firmy w północnej Polsce. Nie wskazano miejsca i partnera dla drugiej.
06.11.2022

Rząd zaprzecza, by miał zrezygnować z budowy elektrowni atomowej

Rzecznik brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka zaprzeczył w piątek doniesieniom, jakoby rząd w ramach zapowiadanego cięcia wydatków miał zrezygnować z planów budowy nowej elektrowni atomowej Sizewell C. Ma ona zaspokajać 7 proc. brytyjskich potrzeb energetycznych.
04.11.2022

Müller: Polska planuje kilka elektrowni jądrowych

Pewne jest, że pierwszą elektrownię jądrową wybudujemy we współpracy z amerykańską firmą Westinghouse. Temat współpracy z innymi krajami nie jest zamknięty, ponieważ w Polsce planujemy budowę kilku elektrowni - mówił rzecznik rządu Piotr Müller w wywiadzie dla portalu i.pl.
30.10.2022

Ekspert o projekcie atomowym: dobrze, że coś się rusza, od lat to było polskie Yeti

To dobrze, że coś się rusza w projekcie atomowym, który od lat był polskim Yeti - powiedział w sobotę PAP ekspert rynku energetycznego Piotr Maciążek. Dodał, że budowa nowoczesnego, stabilnego, niskoemisyjnego źródła energii jest dla Polski kluczowa.
29.10.2022

Min. Moskwa o projekcie jądrowym: uchwała została przekazana na Radę Ministrów; kolejny etap to projektowanie

USA przekazały wszystkie uzupełniające dokumenty i wyjaśnienia uzgodnione w Waszyngtonie. Komplet materiałów wraz z uchwałą został przekazany na Radę Ministrów. Kolejny etap to projektowanie - poinformowała minister klimatu Anna Moskwa odnosząc do realizacji projektu jądrowego w technologii WECNuclear.
29.10.2022

Sasin: w poniedziałek w Seulu kolejne rozmowy o dużym projekcie dot. energetyki jądrowej

Mamy to, pierwszą elektrownię jądrową w Polsce zbuduje amerykański WECNuclear; to nie jest nasze ostatnie słowo - w poniedziałek w Seulu kolejne rozmowy o dużym projekcie dot. energetyki jądrowej - poinformował w piątek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
29.10.2022

Rząd planuje specustawę o budowie elektrowni szczytowo-pompowych

Rząd jeszcze w 2022 r. planuje przyjąć projekt specustawy, mającej przyspieszyć procesy inwestycyjne przy budowie elektrowni szczytowo-pompowych - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
10.10.2022

Finlandia: nowy reaktor elektrowni Olkiluoto po raz pierwszy osiągnął pełną moc

Nowy reaktor w elektrowni Olkiluoto, na zachodnim wybrzeżu Finlandii, po raz pierwszy rozpoczął produkcję energii elektrycznej z pełną mocą 1600 MW. – poinformował w piątek operator elektrowni. Cała siłownia z trzema reaktorami dostarcza obecnie ok. 40 proc. energii w kraju.
02.10.2022

Belgia wyłączyła jeden z siedmiu reaktorów jądrowych

Mimo grożącego kryzysu energetycznego i apeli niektórych polityków w piątek wieczorem od sieci odłączony został jeden z siedmiu reaktorów jądrowych w Belgii. To konsekwencja przepisów przyjętych w 2003 roku, zgodnie z którymi reaktory mają być wyłączane po 40 latach działania.
25.09.2022

Energa z Grupy Orlen: trwa przygotowanie terenu pod budowę elektrowni CCGT w Grudziądzu

Trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę w Grudziądzu elektrowni CCGT o mocy netto ok. 560 MW. Roboty mają potrwać do końca października. Oddanie obiektu do użytku ma nastąpić w 2025 r. Będzie to jedna z najnowocześniejszych takich elektrowni w Europie - podała Energa z Grupy Orlen.
20.09.2022

W obliczu kryzysu Austria powraca do generacji węglowej. Przebuduje jedną z elektrociepłowni

Austria otrzymuje 80 proc. gazu z Rosji i od czasu wybuchu wojny na Ukrainie usilnie poszukuje alternatywnych dostawców. Przygotowuje się także na kryzys energetyczny, dlatego rząd postawił przebudować jedną z elektrociepłowni gazowych na węglową.
26.06.2022

Zagrożenie ekologiczne radioaktywnymi pyłami rośnie! 31 pożarów w pobliżu elektrowni atomowej w Czarnobylu

W Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia w pobliżu elektrowni jądrowej płonie 10 tys. hektarów lasów; zarejestrowano tam 31 pożarów - ostrzegła w niedzielę ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. Wcześniej o pożarach w tym rejonie informowała MAEA.
27.03.2022

Atomowe dywagacje. Czy przełamiemy wszystkie bariery, które stoją przed polską energetyką jądrową?

Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce ma powstać w rejonie Lubiatowo-Kopalino w gminie Choczewo nad Bałtykiem. Miejsce wskazano pod koniec 2021 roku po kilkuletnich badaniach środowiskowych i analizach przestrzennych zbioru trzech lokalizacji: Żarnowiec, Choczewo i Lubiatowo-Kopalino.
27.03.2022

Naimski: oferta USA w sprawie zielonego atomu będzie rozpatrywana przez rząd jesienią

Polska wspólnie z USA pracuje nad realizacją umowy dotyczącej współpracy w cywilnej energetyce jądrowej. Amerykańska propozycja w tej sprawie będzie rozpatrywana przez polski rząd jesienią – przekazał PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
26.03.2022

Duda i Biden rozmawiali o energetyce i klimacie

Rozmawialiśmy z prezydentem Joe Bidenem o rozwoju polskiej energetyki, jako nowoczesnej we współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i rozwijaniu energetyki opartej o źródła nuklearne - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.
26.03.2022

Przywrócono zasilanie w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej

Zasilanie w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej zostało przywrócone - podał w niedzielę portal RBK-Ukraina, powołując się na informacje od Enerhoatomu, ukraińskiego koncernu obejmującego wszystkie cztery elektrownie jądrowe na Ukrainie.
13.03.2022

Czy Europa jest bezpieczna? Częściowo przywrócono zasilanie w elektrowni Czarnobylu

Ukraina poinformowała Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA), że jej technicy wznowili dostawy energii elektrycznej na teren kontrolowanej przez Rosję elektrowni jądrowej w Czarnobylu, które zostały całkowicie przerwane na początku tygodnia, poinformował dyrektor generalny agencji Rafael Grossi.
12.03.2022

Sasin: otrzymałem zapewnienie o udziale amerykańskiego kapitału w budowie elektrowni jądrowej w Polsce

Chcemy, by Amerykanie dostarczyli nam nie tylko technologię jądrową, ale też kapitał - powiedział w niedzielę wicepremier Jacek Sasin. Poinformował, że dostał zapewnienie pokaźnego udziału amerykańskiego kapitału w inwestycji, rzędu miliarda dolarów.
20.02.2022

Macron zapowiedział budowę sześciu nowych reaktorów EPR2

Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek w fabryce w Belfort budowę sześciu nowych reaktorów EPR2 i ośmiu innych, które będą przedmiotem badań do 2050 r. Obiecał również wzrost mocy produkcyjnych energii solarnej, z farm wiatrowych i innych źródeł odnawialnych.
10.02.2022

Analitycy: 26-proc. wzrost zużycia węgla do produkcji energii elektrycznej w Polsce

Produkcja energii elektrycznej z węgla osiągnęła w Polsce najwyższą wartość od 8 lat; w 2021 r. wzrosła o 26 proc. wobec 2020 r. - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. To wynik zwiększonego zapotrzebowania na rynku krajowym i wyższego eksportu.
30.01.2022

Luksemburg zaniepokojony korozją reaktorów francuskich elektorowi atomowych

Luksemburg jest zaniepokojony sytuacją i korozją reaktorów w przygranicznej francuskiej elektorowi atomowej Cattenom w Mozeli we Francji. Rozmawiano na ten na nieformalnym spotkaniu ministrów ds. środowiska w Amiens organizowanego w ramach francuskiej prezydencji.
23.01.2022

Rosenergoatom: wyciek pary w elektrowni jądrowej koło Wołgodońska nie był radioaktywny

Wyciek pary, do którego doszło w elektrowni jądrowej w obwodzie rostowskim na południu Rosji, nastąpił w części systemu, w której stosowana jest woda czysta, a nie radioaktywna - poinformował w czwartek rosyjski koncern Rosenergoatom.
22.10.2021

PGE: nowy blok w Elektrowni Turów w pełnej dyspozycji dla operatora systemu przesyłowego

Nowy blok w Elektrowni Turów o mocy 496 MW, po planowanym postoju, jest gotowy do pracy i może już produkować energię elektryczną, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez operatora systemu przesyłowego – podała w sobotę w komunikacie PGE.
24.07.2021

Banaś: będą zawiadomienia do prokuratury ws. elektrowni w Ostrołęce i oczyszczalni Czajka

Skierowanie zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z nieprawidłowościami stwierdzonymi przez Najwyższa Izbę Kontroli ws. elektrowni w Ostrołęce i oczyszczalni ścieków Czajka zapowiedział w środę szef NIK Marian Banaś.
30.06.2021

Warmińsko-mazurskie/ Energa Operator rozbuduje sieć energetyczną

Energa Operator, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, rozbuduje i zmodernizuje swoją sieć energetyczną w powiatach działdowskim i kętrzyńskim (woj. warmińsko-mazurskie). Zwiększy to potencjał przyłączeniowy dla odnawialnych źródeł energii na tym obszarze.
30.06.2021

Postępowanie wstępne przed przetargiem na elektrownię jądrową bez firm z Chin i Rosji

Firma Elektrownia Dukovany II z Grupy CzEZ wystosowała w poniedziałek list do trzech firm z prośbą o udostępnienie informacji dotyczących bezpieczeństwa. Otrzymali go Francuzi. Amerykanie i Koreańczycy z Południa. Listu nie dostali Rosjanie i Chińczycy.
22.06.2021

Mieszkańcy protestują przeciw planom budowy elektrociepłowni

Mieszkańcy podwrocławskich miejscowości oraz wrocławianie protestują przeciw planom budowy elektrociepłowni, w której energię pozyskiwano by ze spalania odpadów. Obiekt miałby powstać przy granicy Wrocławia na styku z dwoma gminami: Wisznia Mała i Długołęka.
17.06.2021

Analitycy: średni wiek elektrowni w Polsce to 47 lat

47 lat wynosi średni wiek elektrowni w Polsce, a ponad połowa ma przeszło pół wieku - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Eksperci dodali, że większość elektrowni węglowych w Europie została uruchomiona ponad 30 lat temu.
19.03.2021

Poncyliusz (KO): straty związane z budową elektrowni w Ostrołęce mogą wynieść ponad 3 mld zł

Straty związane z budową elektrowni w Ostrołęce mogą wynieść nawet ponad 3 mld zł; te kwoty będą przerzucone na każdego konsumenta energii elektrycznej w Polsce - mówił poseł KO Paweł Poncyliusz. Jego zdaniem sprawa budowy Ostrołęki C powinna zakończyć się odpowiedzialnością polityczną i karną.
12.03.2021

Litwa rozpocznie dostawę gazu ziemnego do Polski

W przyszłym roku litewska państwowa spółka energetyczna Ignitis Group, ma rozpocząć dostawy ciekłego gazu ziemnego do Polski. Informacja została podana w poniedziałek (1 marca) przez prezesa zarządu Dariusa Maikštėnas.
03.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.