Wynik wyszukiwania - "ev " - Wiadomości

Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności [GALERIA]

Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
31.01.2023

Lidl otwiera tanie stacje ładowania EV

Lidl twierdzi, że jego ładowarki oferują kierowcom EV udogodnienia za prawie połowę ceny.
30.11.2022

Polski startup podpisał umowę z indyjskim producentem części elektrycznych do pojazdów

Startup Elimen Group z Polski, tworzący napędy elektryczne, podpisał umowę o współpracy z Flash, indyjskim producentem części elektrycznych do pojazdów dwu- i trzykołowych - poinformowała PAP Grupa Assay, współwłaściciel startupu. Systemy polskiej firmy mają być sprzedawane w Indiach.
21.11.2022

Grupa Volkswagen i bp rozwiązują problem szybkiego ładowania EV w Europie

Volkswagen i bp zainaugurowały wczoraj strategiczne partnerstwo, które przyczyni się do popularyzacji pojazdów elektrycznych w Europie, odsłaniając pierwszą ładowarkę w Dusseldorfie w Niemczech. Partnerstwo łączy dwóch wiodących światowych graczy w dziedzinie e-mobilności, których celem jest zmiana dostępu do ładowania pojazdów elektrycznych na kluczowych rynkach europejskich poprzez budowę sieci szybkiego [1] ładowania w całej Europie do 2024 roku oraz zapewnienie kierowcom pojazdów elektrycznych bezproblemowych doświadczeń.
29.04.2022

Zaostrzenie norm emisyjnych - rekordowa produkcja platynowców w 2021 roku

Ponad pół miliona uncji platynowców pozyskała Grupa Elemental Holding w 2021 roku. To wzrost o jedną czwartą w porównaniu do roku 2020. Dostęp do metali z grupy PGM ma kluczowe znaczenie dla rozwoju technologii przyszłości, w tym segmentu pojazdów hybrydowych oraz gospodarki opartej o wodór.
19.04.2022

Dynamiczny rynek - polacy coraz chętniej kupują elektryki

Flota samochodów całkowicie elektrycznych w Polsce, pomimo trudnej sytuacji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym, w ciągu trzech kolejnych lat powiększy się ponad 14-krotnie, z 20 tys. do 290 tys. Udział pojazdów zeroemisyjnych w sprzedaży wszystkich nowych pojazdów osobowych może przekroczyć 10% już w 2024 r. – wynika z najnowszej edycji raportu „Polish EV Outlook”, opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).
24.03.2022

Ekologiczny CarSharing dla mieszkańców dużych miast

PANEK CarSharing dysponuje już flotą 2,5 tys. samochodów: od małych ekonomicznych aut miejskich po luksusowe modele sportowe, jak Tesla S, Ferrari czy Porsche 911, dostępnych w 100 miastach w Polsce. W 2022 r., oprócz kolejnych 500 samochodów, w ofercie firmy pojawią się taksówki, hulajnogi i rowery elektryczne, a nowa aplikacja mobilna stanie się „kombajnem” funkcjonalności transportowych.
17.12.2021

DB Schenker rozpoczyna współpracę z Volta Trucks, aby szybciej zmienić flotę pojazdów miejskich na elektryczne

Już kilka dni po zakończeniu konferencji COP 26 w Glasgow nawiązanie ścisłej współpracy potwierdziły firmy DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie i lider europejskiego transportu lądowego oraz Volta Trucks - wiodący producent i dostawca usług w zakresie innowacyjnych elektrycznych pojazdów użytkowych.
01.12.2021

Pierwszy publiczny lot VoloDrona firmy Volocopter zakończony sukcesem

Wspólny pokaz Volocopter i DB Schenker podczas Światowego Kongresu ITS 2021 w Hamburgu - elektryczny VoloDrone wykonuje swój pierwszy publiczny lot testowy.
29.11.2021

6 zeroemisyjnych autobusów elektrycznych wyjedzie na ulice Świdnicy dzięki środkom z programu Zielony Transport Publiczny Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Przy wsparciu finansowym NFOŚiGW dolnośląska Świdnica wzbogaci się o tabor nowych autobusów elektrycznych i zainwestuje w budowę infrastruktury do ich ładowania. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Świdnica Sp. z o.o. zakupi 6 „elektryków” i wprowadzi zeroemisyjne pojazdy do transportu publicznego miasta. Pozytywny, oczekiwany efekt inwestycji to zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz lokalna poprawa jakości powietrza. Projekt będzie wpisywał się również w działania chroniące środowisko miejskie przed hałasem.
23.11.2021

Winnicki: podpisanie deklaracji ws samochodów zeroemisyjnych to zdrada polskich interesów

To zdrada polskich interesów narodowych - tak podpisanie przez Polskę deklaracji zobowiązującej sygnatariuszy do przyspieszenia przejścia na samochody o zerowej emisji ocenił poseł Konfederacji Robert Winnicki. Poseł Dobromir Sośnierz uznał deklarację za kolejne "wariactwo klimatyczne".
16.11.2021

Polska wśród sygnatariuszy deklaracji o przejściu na samochody zeroemisyjne

24 państwa rozwinięte, w tym Polska, a także władze 39 miast i regionów oraz sześciu producentów samochodów podpiszą w środę na COP26 deklarację zobowiązującą sygnatariuszy do przyspieszenia przejścia na pojazdy o zerowej emisji, aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego - ogłosił brytyjski rząd.
10.11.2021

Minister Michał Kurtyka na Kongresie Nowej Mobilności

Kwestie wpływu pakietu Fit for 55 na dekarbonizację sektora transportu oraz zagadnienia związane z rozwojem elektromobilności w Polsce były głównym tematem dyskusji z udziałem ministra klimatu i środowiska podczas II edycji Kongresu Nowej Mobilności, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Wydarzenie odbyło się 7 października 2021 r. w Łodzi.
11.10.2021

Sopocki magistrat testował elektryczne autobusy

Dwa autobusy elektryczne marki Karsan Electric przejechały po Sopocie. Bateria w pojazdach pozwala na przejechanie do 300 km na jednym ładowaniu. Testowy przejazd zorganizował ZKM Gdynia.
02.10.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.