Wynik wyszukiwania - "regeneracja" - Wiadomości

Rolnictwo regeneracyjne narzędziem do walki z CO2 w sektorze upraw

Sektor rolnictwa, który zaopatruje sklepy, a co za tym idzie - nasze lodówki w produkty spożywcze, ma dwa oblicza. Obecnie, ze względu na niewłaściwe praktyki, np. nadmierne chemiczne nawożenie czy pestycydy, jest jednym z największych emitentów zanieczyszczeń środowiska, lecz może się wydajnie przyczyniać do… redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jak to możliwe? Dzięki szerszemu stosowaniu założeń (płodozmiany, wykorzystanie resztek roślinnych) rolnictwa regeneracyjnego - klucza do zrównoważonej przyszłości gospodarstw rolnych.
06.03.2024

Gra w greenwashing staje się ryzykowna i nieopłacalna. Komentarz eksperta

Grzywna, konfiskata dochodów, wykluczenie z zamówień publicznych i finansowania – takie kary przewiduje dla podmiotów, którym udowodni się „eko ściemę”, dyrektywa Green Claims, nad którą pracuje obecnie Bruksela – mówi ekspertka Komitetu KIG ds. ESG, Aleksandra Majda.
31.01.2024

Jak żyje się w Twoim mieście? Zobacz wyniki drugiej edycji Indeksu Zdrowych Miast!

Grupa LUX MED we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej i Open Eyes Economy Summit (OEES) ogłaszają wyniki drugiej edycji Indeksu Zdrowych Miast, w którym prezentują warunki życia w 66 polskich miastach na prawach powiatu. Dzięki analizie, samorządy mogą zweryfikować wprowadzane praktyki i ich realny wpływ na jakość życia mieszkańców. Zwycięzcą ponownie okazała się Warszawa. Tuż obok na podium znalazły się Bielsko-Biała i Sopot.
22.11.2023

Kearney: nadchodzi era biznesu stawiającego na regenerację

Raport Kearney: W okresie 2019-2023 wygrywały biznesy, które wykazały się odpornością. W kolejnych 5 latach kluczem będzie zdolność do szybkiej regeneracji. Większość liderów globalnych korporacji przeczuwa, że trwające obecnie programy transformacji strategicznej nie przynoszą oczekiwanych efektów, ponieważ nie adresują najważniejszych obecnie wyzwań.
23.10.2023

Arabia Saudyjska będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku

Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) ogłasza, że Królestwo Arabii Saudyjskiej będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku, podkreślając w ten sposób pionierskie wysiłki tego kraju w skali lokalnej, regionalnej i międzynarodowej oraz przodujące inicjatywy na rzecz podniesienia poziomu świadomości i promowania działań mających na celu ochronę środowiska.
18.09.2023

Moskwa: zasoby ryb w Odrze odbudowują się

Zarówno polskie, jak i niemieckie badania wskazują, że zasoby ryb w Odrze się odbudowują - podkreśliła w środę w granicznych Słubicach (Lubuskie) minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, która w tym granicznym mieście spotkała się w środę z minister środowiska Niemiec Steffi Lemke.
08.06.2023

Wiatraki na lądzie przechodzą regularne przeglądy. Pozwala to uniknąć wysokich kosztów przestoju w produkcji prądu [WIDEO]

– Elektrownie wiatrowe zainstalowane w Polsce są w większości w dobrym stanie – mówi prezes Wind Audit, Daniel Perkowski. Jak wskazuje, większość z nich pochodzi z rynku pierwotnego, ale zdarza się, że nawet turbiny dostarczane jako nowe mają usterki, które zagrażają ich eksploatacji. Na późniejszym etapie pracy elektrowni wiatrowych często zdarzają się też awarie związane np. z działaniem przekładni, zabezpieczeniami elektrycznymi albo wyładowaniami, na które są narażone łopaty turbin wiatrowych. – Dlatego też regularne kontrole
25.05.2023

Blue Maritime Cluster – Norweski kurs na kompleksową zeroemisyjność

Norweski Blue Maritime to jeden z wyróżniających się klastrów w Europie we wdrażaniu innowacji w przemysłach morskich. Skupia kilkudziesięciu członków skoncentrowanych na wdrażaniu technologii cyfrowych i nowych rozwiązań w zakresie napędu statków, jednostek dla offshore oraz statków do obsługi farm wiatrowych i rybnych. Klaster tworzy kompletny ekosystem, na który składają się również stowarzyszenia biznesowe, podmioty publiczne, instytucje polityczne i społeczności innowacyjne.
05.05.2023

Światowy Dzień Recyklingu – czas na budowanie przyszłości planety

Zaledwie 10% odpadów z tworzyw sztucznych jest poddanych realnemu recyklingowi w Polsce – wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Plastics Review w 2021 r. Konsumenci w kraju nad Wisłą chcą, by kupowane przez nich produkty powstawały z materiałów z recyklingu, co obrazują wyniki raportu Circular Voice. Niestety obecnie zaledwie 8,6% z tego, co zostaje wyprodukowane, jest przetwarzane i ponownie wykorzystywane – oznacza to, że marnujemy co najmniej 90% wszystkich wydobywanych surowców, co potwierdzają wyniki analizy Stena Recy
16.03.2023

Środowisko regenerujące – nowy standard przestrzeni publicznej OECD

Krótsze dni, niższe temperatury i brak słońca powodują, że zaczynamy mocniej tęsknić za słońcem i letnią energią. Nie wszyscy mamy możliwość organizacji choćby krótkich wypadów do ciepłych krajów, warto zatem poszukać rozwiązań, które jesienią i zimą pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie i przywrócą dobrą energię.
30.11.2022

Gróbarczyk: nie zrobimy ani kroku wstecz ws. modernizacji Odry, przywołujemy niemiecką minister do porządku

Nie zrobimy ani kroku wstecz ws. modernizacji Odry - podkreślił wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Słowa niemieckiej minister ochrony środowiska Steffi Lemke o tym, że rozbudowa Odry powinna być zatrzymana, określił jako skandal. Przywołujemy niemiecką minister do porządku - dodał.
30.08.2022

Oceanograf z UG: zniknięcie raf oznaczałoby globalną katastrofę [WYWIAD]

Rafy koralowe obumierają; szkodzi im wzrost temperatur, zakwaszenie oceanów, turystyka, przełowienie. Uratować je mogą tylko międzynarodowe systemowe działania, choć ważne są także codzienne decyzje pojedynczych ludzi. "Wielka prośba do Kowalskiego, który spędza urlop nad Morzem Czerwonym, aby nie deptał raf i nie brał z niej +żywych pamiątek+” - mówi dr Anna Panasiuk, oceanograf z UG.
14.06.2022

Startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST

Już dzisiaj rozpoczyna się Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST. W trakcie dwóch dni Kongresu (7-8 czerwca) na terenie EC1 Łódź – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3, 130 mówców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, w ramach 9 ścieżek tematycznych będzie dyskutowało o przyszłości miejskich aglomeracji i wyzwaniach, którym musimy sprostać, a tematyka Kongresu skupi się na aspektach adaptacji miast do zmian klimatu.
07.06.2022

SDCM: fabryczna regeneracja części do aut pozwoliła w 2020 r. zmniejszyć emisję CO2 o 800 tys. ton

Fabryczna regeneracja części samochodowych pozwoliła w 2020 r. zmniejszyć emisję CO2 o 800 tys. ton, a roczna wartość tego rynku w UE to 4,7 mld euro - podało Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Dodało, że w Polsce przestarzałe przepisy hamują rozwój tego sektora.
07.12.2021

Tsinghua SIGS opracował techniki ograniczania emisji dwutlenku węgla oparte na satelitarnych analizach czynników odpowiadających za emisję CO2 powstającego wskutek pożarów lasów

Kierowany przez dr Zheng Bo zespół Instytutu Środowiska i Ekologii działającego przy międzynarodowym uniwersytecie studiów podyplomowych Tsinghua Shenzhen International Graduate School (SIGS), opracował nowatorski system inwersji atmosferycznej służący ograniczaniu emisji dwutlenku węgla powstającego podczas pożarów lasów oraz analizowaniu czynników decydujących o ogólnoświatowej emisji CO2 ustalonych w oparciu o satelitarne pomiary przestrzennych i czasowych tendencji odnotowywanych w latach 2000-2019.
19.10.2021

Brambles wykazuje znaczące osiągnięcia w obszarze ESG w pierwszym roku realizacji celów zrównoważonego rozwoju 2025

Globalny lider w zakresie rozwiązań dla łańcucha dostaw osiągnął neutralność węglową i wprowadza na rynek pierwszą paletę wykonaną w 100% z przetworzonego plastiku, stawiając znaczący krok w kierunku odnawialnej przyszłości.
04.10.2021

Ostatnie wolne miejsca na Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych w Łodzi

To już ostatnie wolne miejsca na Międzynarodowy Kongres Regeneracji Miast Przemysłowych, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca. Dwudniowa inspirująca dawka wiedzy, z udziałem ponad 150 prelegentów z całego świata, podczas której zostanie poruszona tematyka zrównoważonego rozwoju miast odbędzie się w Łodzi.
18.06.2021

Szwajcaria. WWF: w ostatnich 20 latach na świecie odrosły lasy wielkości Francji

W ciągu ostatnich 20 lat na świecie odrosły lasy, których powierzchnia jest równa Francji. To wciąż jednak za mało, by wyrównać straty - poinformowała we wtorek organizacja pozarządowa World Wide Fund for Nature (WWF) z siedzibą w Szwajcarii.
11.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.