Arabia Saudyjska będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku

Strona główna Klimat, Edukacja Arabia Saudyjska będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku

Partnerzy portalu

Arabia Saudyjska będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku - ZielonaGospodarka.pl
Fot. AETOSWire

Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) ogłasza, że Królestwo Arabii Saudyjskiej będzie gospodarzem Światowego Dnia Środowiska w 2024 roku, podkreślając w ten sposób pionierskie wysiłki tego kraju w skali lokalnej, regionalnej i międzynarodowej oraz przodujące inicjatywy na rzecz podniesienia poziomu świadomości i promowania działań mających na celu ochronę środowiska.

Światowy Dzień Środowiska, którego głównymi tematami będą renaturyzacja oraz walka z pustynnieniem i suszami, jest obchodzony corocznie w dniu 5 czerwca. Wydarzenie to podkreśli pilną potrzebę międzynarodowej współpracy i koordynacji wysiłków na rzecz wdrażania właściwych strategii i działań, których celem jest ochrona i regeneracja przyrody oraz zrównoważona przyszłość.

Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby podkreślić znaczenie działań wymagających uczestnictwa dla ochrony środowiska. Zgodnie z tą filozofią, Arabia Saudyjska zrobiła dużo, w skali lokalnej i regionalnej, dając początek inicjatywom Saudi Green i Middle East Green oraz wdrażając szereg inicjatyw w ramach Narodowej Strategii Środowiskowej. Saudyjski rząd przyjął nowe prawo środowiskowe oraz Narodowy Program Świadomości Środowiskowej, aby zapewnić ochronę środowiska w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Królestwo wprowadziło również Narodowy Tydzień Środowiska i stworzyło pięć ośrodków zajmujących się ochroną przyrody w Arabii Saudyjskiej, a także Fundusz Środowiskowy.

W skali globalnej podczas prezydencji saudyjskiej w grupie G20 uruchomiono inicjatywy Coral Research and Development Accelerator Platform oraz Global Initiative on Reducing Land Degradation and Enhancing Conservation of Terrestrial Habitats, których celem jest ochrona i przywracanie pierwotnego stanu siedlisk morskich i lądowych.

Inger Andersen, dyrektor wykonawcza Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP), z satysfakcją przyjęła udział Arabii Saudyjskiej w zbiorowych globalnych wysiłkach na rzecz rekonstrukcji gleb i zapobiegania suszom. Andersen zauważyła, że UNEP i KSA zwiększą wysiłki na rzecz odbudowy środowiska i ochrony planety dla przyszłych pokoleń.

Światowy Dzień Środowiska stał się największą światową platformą, która w zamyśle ONZ ma podnosić poziom świadomości na świecie i zachęcać do działań na rzecz środowiska od 1973 roku. Pod auspicjami programu UNEP ponad 150 krajów uczestniczy corocznie w światowych obchodach.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25312,00 $ tona -1,12% 22 wrz
 Cynk 2532,00 $ tona 2,34% 22 wrz
 Aluminium 2199,00 $ tona 1,52% 22 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.