Startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST

zk

07.06.2022 07:36 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Klimat, Edukacja Startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST

Partnerzy portalu

Startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Już dzisiaj rozpoczyna się Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST. W trakcie dwóch dni Kongresu (7-8 czerwca) na terenie EC1 Łódź – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3, 130 mówców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, w ramach 9 ścieżek tematycznych będzie dyskutowało o przyszłości miejskich aglomeracji i wyzwaniach, którym musimy sprostać, a tematyka Kongresu skupi się na aspektach adaptacji miast do zmian klimatu.

Wśród tematów wątki nie tylko gospodarcze i przestrzenne, ale również demograficzne i społeczne. Z jednej strony porozmawiamy o wyzwaniach planistycznych i instytucjonalnych zarówno dla samego miasta, jak i dla branży budowlanej i deweloperskiej czy miejskich systemów transportowych. Z drugiej zastanowimy się jak powinna wyglądać edukacja klimatyczna i jak już teraz kształtować kompetencje przyszłych decydentów. Porozmawiamy też o potrzebach zdrowotnych mieszkańców miast w kontekście wyzwań klimatycznych. Pojawi się też bardzo ważny i palący obecnie wątek wody w mieście i odpowiedniego gospodarowania nią.

Ponadto będziemy poszukiwać odpowiedzi na najważniejsze pytania w kontekście klimatycznej regeneracji polskich metropolii. Jak architektura może zapobiegać zmianom klimatycznym? Jakie praktyki podejmują firmy z sektora deweloperskiego w celu zrównoważonego gospodarowania wodą i energią? Jak niskoemisyjne strefy wyglądają w praktyce? Czy kultura może być dźwignią regeneracji miast? Czy prawa człowieka mogą być orężem w walce o klimat?

Program Kongresu KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST opiera się na założeniu, że regeneracja miast nie jest celem samym w sobie, ale jest uwarunkowana celami i wyzwaniami wynikającymi ze skutków i procesów rozwoju cywilizacyjnego. Są to cele i wyzwania, którymi musimy sprostać już dzisiaj. Adaptacja miast do zagrożeń klimatycznych i wpisanie w nią działań na rzecz regeneracji systemów przyrodniczych powinny stać się nadrzędnymi celami każdego systemu miejskiego.

Odpowiedzi na pytania i wnioski, które zostaną postawione w trakcie licznych sesji tematycznych to jednocześnie próba sformułowania rekomendacji pod kątem polskiej polityki przestrzennej i wielopodmiotowej polityki miejskiej na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych.

1 200 zarejestrowanych uczestników będzie miało okazję wysłuchać dyskusji przedstawicieli biznesu z branż związanych z rozwojem miast, m.in. deweloperów, architektów czy inwestorów, przedstawicieli samorządów i osób odpowiedzialnych za miejską politykę przestrzenną, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju miast.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - wymagana jest rejestracja.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: regeneracjamiast.pl


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.