Wynik wyszukiwania - "zanieczyszczenia " - Wiadomości

Ekspert: w Polsce są zaniedbywane dokładne pomiary zanieczyszczeń związanych z pożarami

Aby ocenić poziom zanieczyszczenia środowiska po pożarze takich obiektów, jak Marywilska 44 czy nielegalne składowisko odpadów, konieczne jest robienie dokładnych pomiarów substancji toksycznych, a to w Polsce jest zaniedbywane – ocenił w rozmowie z PAP dr inż. Jakub Duszczyk.
16.05.2024

Wkrótce odbędzie się kolejna edycja akcji Czysta Odra

20 tys. wolontariuszek i wolontariuszy z Czech, Polski i Niemiec weźmie udział w trzeciej edycji akcji Czysta Odra, która oficjalnie startuje 26 kwietnia. Inicjator Dominik Dobrowolski podkreślił w czwartek, że akcja polega na wpuszczaniu życia do rzeki i wyławiania z niej śmierci.
19.04.2024

WIOŚ nałożył kary na stację demontażu pojazdów z powiatu kartuskiego

Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Gdańska nałożyli 130 tys. zł kar na firmę z powiatu kartuskiego zajmującą się demontażem pojazdów wycofanych z eksploatacji. W trakcie kontroli stwierdzono szereg naruszeń.
05.04.2024

Nowe badania potwierdziły, że ocean jest pełen plastiku

Oceany zanieczyszczone są plastikiem także poza Wielką Pacyficzną Plamą Śmieci. Mikroplastik można znaleźć nawet w odległych, chronionych rejonach.
21.03.2024

ARiMR: do 20 marca nabór wniosków ws. inwestycji chroniących wody przed azotanami

Producenci rolni, którzy prowadzą chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich, do 20 marca mogą ubiegać się o środki na inwestycje chroniące wody przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych - podała we wtorek ARiMR. Do tej pory złożono 84 wnioski o wsparcie w wysokości ponad 8 mln zł.
19.03.2024

Wiceszef MKiŚ: akcyzę zastąpi nowa opłata od pierwszej rejestracji aut sprowadzanych do Polski

Akcyzę zastąpi nowa opłata od pierwszej rejestracji aut sprowadzanych do Polski; ma być ona neutralna finansowo - poinformował w poniedziałek wiceminister klimatu i środowiska Krzysztof Bolesta. Opłata nie będzie ponoszona w przypadku zakupu auta już zarejestrowanego w kraju - dodał.
18.03.2024

Ekstremalne zanieczyszczenie powietrza to rosnące zagrożenie miejskie

Średnio jedna osoba na pięć dni umiera w australijskich miastach na skutek zanieczyszczenia powietrza, do którego dochodzi w skutek zjawisk ekstremalnych - informuje czasopismo „Heliyon”.
05.02.2024

Wraki zalegające na dnie Bałtyku zagrożeniem dla środowiska

Zatopione na Morzu Bałtyckim w czasie obu wojen światowych okręty są tykającymi bombami zagrażającymi wodom Estonii - poinformowała w środę telewizja ERR.
25.01.2024

Spółka Nitro-Chem zakończyła usuwanie odpadów poprodukcyjnych w Chabielicach

Zakłady Chemiczne "Nitro-Chem" z Bydgoszczy zakończyły we wtorek w Chabielicach koło Bełchatowa (woj. łódzkie) usuwanie paletopojemników z odpadami pochodzącymi najprawdopodobniej z działalności produkcyjnej spółki - poinformowała w komunikacie firma.
24.01.2024

Do 500 euro kary w Benewencie we Włoszech za balony i plastikowe konfetti

Do 500 euro kary grozi w mieście Benewent na południu Włoch tym, którzy podczas przyjęć w miejscach publicznych i różnych imprez, także zabaw karnawałowych. używać będą balonów i plastikowych konfetti. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał burmistrz Clemente Mastella.
23.01.2024

Francuskie ministerstwo zdrowia: najbiedniejsze i najbogatsze dzieci najbardziej narażone na skutki zanieczyszczenia powietrza

Najbiedniejsze i najbogatsze dzieci we Francji są najbardziej narażone na skutki zanieczyszczenia powietrza - poinformowało w czwartek francuskie ministerstwo zdrowia.
05.01.2024

Pięciu kolejnych podejrzanych ws. mafii śmieciowej; chodzi o porzucenie 21 tys. ton niebezpiecznych odpadów

Pięć kolejnych osób usłyszało zarzuty dotyczące działalności mafii śmieciowej, w śledztwie prowadzonym od kilku lat przez policjantów z Częstochowy. Podejrzani odpowiedzą za ułatwianie innym przestępcom porzucenia ponad 21 tys. ton niebezpiecznych odpadów.
03.01.2024

Koalicja Klimatyczna: Mimo rozwodnionego porozumienia, COP28 to początek końca ery paliw kopalnych

Negocjacje podczas Szczytu Klimatycznego COP28 w Dubaju zakończono z dobowym opóźnieniem. Przedmiotem największego sporu między “petropaństwami” a krajami już dziś cierpiącymi przez zmiany klimatu były paliwa kopalne. Choć w ostatecznym tekście globalnego przeglądu (ang. Global Stocktake) znalazł się zaledwie zwrot o stopniowym wycofywaniu paliw kopalnych, to mimo wszystko COP28 wyznacza początek końca ery paliw kopalnych.
13.12.2023

Samochody zatruwają nie tyllko powietrze, ale także wodę

Naukowcy z University of Toronto przestrzegają, że auta uwalniają różnego typu szkodliwe substancje pochodzące z płynów, lakierów i opon. To wszystko trafia do miejskich strumieni i rzek. Pomóc mogą regulacje, dbanie o czystość ulic i o stan pojazdów.
22.03.2022

W Zatoce Neapolitańskiej znaleziono plastikowe opakowanie sprzed 40 lat

Rybak wyłowił w Zatoce Neapolitańskiej zachowane niemal w całości plastikowe opakowanie po chrupkach sprzed 40 lat. Jest na nim data ważności: listopad 1983. Zaprezentowano je jako dowód tego, w jaki sposób plastik, który rozkłada się bardzo długo, wyniszcza morze.
08.02.2022

Prezes Budimeksu: modyfikujemy mieszanki asfaltowe tak, aby pochłaniały węglowodory

Robimy wszystko, żeby doprowadzić do niskoemisyjności budowy dróg szybkiego ruchu w Polsce; modyfikujemy asfalt tak, aby pochłaniał węglowodory – podkreślił w Karpaczu prezes Budimeksu Artur Popko. Spółka zaprezentowała na Forum Ekonomicznym jedną z trzech w Europie spycharek napędzanych elektrycznie.
14.09.2021

Wiceminister infrastruktury: nowela Prawa wodnego uprości procedury pozwoleń dot. ścieków

Nowelizacja Prawa wodnego pozwoli doprecyzować i uprościć procedurę udzielenia pozwoleń wodnoprawnych na wprowadzanie do kanalizacji ścieków przemysłowych zawierających szkodliwe substancje - powiedział w środę w Sejmie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
08.07.2021

Sejm odesłał do komisji projekt noweli o monitorowaniu jakości paliw

Sejm skierował w środę do Komisji Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz niektórych innych ustaw.
08.07.2021

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata, yeti, yetibox, yetisense, monitoring jakości powietrza, zanieczyszczenia powietrza, monitoring hałasu, monitoring hałasu przemysłowego, systemy gis, mapy akustyczne, pomiary dronem, UAV, Mapy 3D z Drona, Dane satelitarne, Pomiary atmosferyczne, Data Science, Big Data, modele numeryczne, systemy informatyczne dla Portów, systemy informatyczne, analiza danych, pomiary dla Portów, ortofotomapy, obróbka danych satelitarnych, obróbka danych GIS, systemy geoprzestrzenne, rozwiązania IoT dla Portów, rozwiązania IoT dla Przemysłu, Monitoring IoT, Ochrona środowiska, monitoring środowiska, Ochrona środowiska w przemyśle, Badania środowiska, Obserwacja Ziemi, GIS, kontrola jakości powietrza, dron do badania smogu, dron przemysłowy, mapa smogowa , mapa smogowa z drona, mapa zanieczyszczeń z drona, mapa zanieczyszczeń powietrza dron, smog, Badanie smogu, monitoring smogu, inspekcje gazów, inspekcje przemysłowe dronem, dron smog, monitorowanie smogu, monitoring gazów niebezpiecznych

Dziękujemy za wysłane grafiki.