Spółka Nitro-Chem zakończyła usuwanie odpadów poprodukcyjnych w Chabielicach

Spółka Nitro-Chem zakończyła usuwanie odpadów poprodukcyjnych w Chabielicach - ZielonaGospodarka.pl
24.01.2024 10:23
Strona główna Odpady, Recykling Spółka Nitro-Chem zakończyła usuwanie odpadów poprodukcyjnych w Chabielicach

Partnerzy portalu

Spółka Nitro-Chem zakończyła usuwanie odpadów poprodukcyjnych w Chabielicach - ZielonaGospodarka.pl

Zakłady Chemiczne "Nitro-Chem" z Bydgoszczy zakończyły we wtorek w Chabielicach koło Bełchatowa (woj. łódzkie) usuwanie paletopojemników z odpadami pochodzącymi najprawdopodobniej z działalności produkcyjnej spółki - poinformowała w komunikacie firma.

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółka ostatecznie zutylizowała odpady porzucone w wyniku przestępczej działalności na terenie miejscowości Chabielice. (...) Naszym celem była nie tylko utylizacja odpadów, ale także przeprowadzenie tego w sposób, który minimalizuje wpływ na środowisko" - podkreślił w komunikacie prezes spółki "Nitro-Chem" Dominik Sawicki.

Prezes Sawicki zaznaczył, że zobowiązania spółki do dalszego uczestniczenia w procesie usuwania odpadów pochodzących z działalności "Nitro-Chem" obejmować będą partycypowanie w kosztach utylizacji, którą podejmuje gmina Szczerców.

Fabryka podała, że ostatnie dziewięć paletopojemników, które zostały porzucone na prywatnej posesji w wyniku przestępczej działalności zostały zabrane na zlecenie spółki i przekazane do utylizacji profesjonalnym podmiotom.

W komunikacie podkreślono, że "Nitro-Chem" podjął zdecydowane kroki, aby usunąć odpady porzucone na nielegalnym składowisku przez firmę, która wcześniej miała podpisane umowy ze spółką na odbiór i utylizację odpadów. Dodano, ze działania te prowadzone były z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i zminimalizowania wpływu na środowisko.

Zwrócono też uwagę, że spółka kierując się społeczną odpowiedzialnością w biznesie dobrowolnie zaangażowała się w faktyczne rozwiązanie problemu poprzez bliską współpracę z poszkodowaną gminą.

Podpisane zostało porozumienie z wójtem gminy Szczerców, w ramach którego "Nitro-Chem" zobowiązał się do zgodnego z prawem odbioru i zutylizowania z pomocą wyspecjalizowanej firmy 13 paletopojemników zawierających odpady, wobec których posiadana przez gminę i spółkę dokumentacja wskazuje, że ich wytwórcą jest najprawdopodobniej "Nitro-Chem". Zawarcie porozumienia umożliwiło rozpoczęcie procesu oczyszczania terenu w Chabielicach.

autor: Jerzy Rausz

rau/ drag/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.