Jacek Bartosiak prelegentem podczas Kongresu Polskie Porty 2030 w Sopocie

rk

24.05.2023 06:44 Źródło: Strategfy&Future
Strona główna Energetyka, OZE Jacek Bartosiak prelegentem podczas Kongresu Polskie Porty 2030 w Sopocie

Partnerzy portalu

Jacek Bartosiak prelegentem podczas Kongresu Polskie Porty 2030 w Sopocie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Strategy&Future

Pierwszego dnia trwania Kongresu Polskie Porty 2030, 1 czerwca, swój wykład wygłosi dr Jacek Bartosiak, założyciel i właściciel portalu Strategy&Future, zajmującego się zagadnieniami geopolitycznymi i geostrategicznymi.

Wystąpienie określi perspektywy rozwoju polskich portów w kontekście zmian politycznych i gospodarczych w Europie i na świecie. Będzie również okazją do zastanowienia się nad współczesną rolą portów morskich w systemie bezpieczeństwa państwa, zagrożeniami czyhającymi na morską infrastrukturę krytyczną, a także metodami zapewnienia jej ochrony. Te zagadnienia zostaną również poruszone w trakcie kongresu podczas paneli dyskusyjnych - "Polskie Porty 2030 - kierunki rozwoju i inwestycji" z udziałem dr Jacka Bartosiaka oraz "Nowa rola portów w zakresie bezpieczeństwa energetycznego" i "Współczesne zagrożenia - bezpieczeństwo portów i szlaków morskich, infrastruktura podwójnego zastosowania, cyberbezpieczeństwo".

Dr Jacek Bartosiak ukończył Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie jest adwokatem, od 2014 roku partnerem zarządzającym w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu, w której specjalizuje się w sprawie spółek, prawie gospodarczym i finansowym. Doradza krajowym i zagranicznym inwestorom w projektach budowlanych i korporacyjnych, a także w kwestiach związanych z zarządzaniem nieruchomościami, w tym w kwestiach związanych z najmem komercyjnym. W latach 2017-2018 był członkiem zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, natomiast w latach 2018-2019 prezesem zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. W 2019 roku założył portal Strategy&Future, zajmujący się analizą oraz promocją wiedzy na temat geopolityki i geostrategii, którego jest także właścicielem. Obecnie jest także dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożycielem „Play of Battle", zajmującego się przygotowaniem symulacji wojskowych i współpracownikiem New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie.

Od lat występuje w mediach oraz podczas krajowych i międzynarodowych konferencji jako ekspert do spraw geostrategii, będąc także uczestnikiem debaty dotyczącej sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji i uwarunkowań geostrategicznych regionu. W ramach swojej działalności napisał szereg artykułów i książek, m.in. „Pacyfik i Eurazja. O wojnie", „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju", „Przeszłość jest prologiem", „Koniec końca historii", „Wojna w kosmosie. Przewrót w geopolityce", „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem" oraz (wraz z Piotrem Zychowiczem) „Nadchodzi III wojna światowa".

Kongres Polskie Porty 2030 odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Jest to pierwsza ogólnopolska konferencja w całości skoncentrowana na sektorze portów morskich, której celem jest dyskusja o przyszłości i kierunkach polskiej branży portowej. Weźmie w niej udział ponad 300 uczestników, a w jej trakcie odbędzie się dziesięć paneli tematycznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury, natomiast medialny Polska Agencja Prasowa, GospodarkaMorska.pl, ZielonaGospodarka.pl i Radio Gdańsk.

Fot. GospodarkaMorska.pl

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.