POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna
GEOFUSION
Energetyka, OZE

Morska energetyka wiatrowa nabiera wiatru w żagle

Senackie komisje popierają polski offshore. Zakładany wzrost mocy morskich farm wiatrowych z 5 do 12 GW, które powstaną do 2030 roku to przełomowy krok w stronę dynamicznego rozwoju nowego sektora w Polsce. Współpraca biznesu i rządu w tym zakresie będzie nieodłącznym elementem sukcesu.

27.07.2023, 08:22
Energetyka, OZE

Magazyny energii - klucz do zintegrowania odnawialnych źródeł energii z siecią elektroenergetyczną [WYWIAD]

Transformacja energetyczna to również dynamiczna zmiana w sposobie funkcjonowania systemu energetycznego, napędzana głównie przez rosnące znaczenie rozproszonego wytwarzania energii, w tym w niestabilnych źródłach odnawialnych, takich jak instalacje fotowoltaiczne czy farmy wiatrowe - które są uzależnione od warunków pogodowych, co powoduje, że produkcja energii nie zawsze pokrywa zapotrzebowanie. Tym samym, nie jesteśmy w stanie wykorzystać ich pełnego potencjału, a nadwyżki energii mogą być marnotrawione.

26.07.2023, 07:27
Energetyka, OZE

PGE Dystrybucja wspiera rozwój kształcenia zawodowego

PGE Dystrybucja, Powiat Niżański oraz Stowarzyszenie Polskich Energetyków podpisały porozumienie partnerskie pn. „Utworzenie i funkcjonowanie Branżowego Centrum Umiejętności w Powiecie Niżańskim - w dziedzinie Energetyka”. Współpraca ma na celu rozwój potrzeb kadrowych w branży energetycznej, co przełoży się na rozwój gospodarczy regionu.

25.07.2023, 06:44

"Zielono mi". Zrównoważona strategia Portu Gdańsk dla środowiska i społeczności lokalnej

Port Gdańsk od lat dąży do zrównoważonego rozwoju, angażując się w działania na rzecz ochrony środowiska. Jednym z przejawów tej strategii jest realizowana przez port inicjatywa "Zielono mi". Program ma na celu nasadzenie drzew w Gdańsku, przyczyniając się do stworzenia bardziej ekologicznego i przyjaznego środowiska dla lokalnej społeczności.

24.07.2023, 17:49
Transport, Elektromobilność

Nowoczesna marina w Pucku oficjalnie otwarta [WIDEO]

W Pucku zakończyła się budowa nowego portu jachtowego, dysponującego 98 miejscami do cumowania. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie tej nowoczesnej mariny. Generalnym wykonawcą prac była spółka NDI S.A., natomiast inwestorem miasto Puck. Umowę w sprawie inwestycji podpisano w sierpniu 2021 roku, a roboty udało się zakończyć trzy miesiące przed planowanym terminem.

24.07.2023, 10:30
Energetyka, OZE

Ørsted sprzedaje aktywa przesyłowe Hornsea 2

Breesea Limited, Soundmark Wind Limited i Sonningmay Wind Limited, spółki joint venture należące do Ørsted (50%) oraz AXA IM Alts i Crédit Agricole Assurances (CAA) (łącznie 50%), ogłosiły w ubiegły piątek, że podpisały umowę sprzedaży swoich aktywów przesyłowych na rzecz Diamond Transmission Partners Hornsea Two Limited ("DTP").

24.07.2023, 08:59
Energetyka, OZE

Aker Carbon Capture i Aramco zbadają możliwości wdrożenia modułowych rozwiązań CCUS w Arabii Saudyjskiej

Aker Carbon Capture i Aramco, jedna z wiodących na świecie zintegrowanych firm energetycznych i chemicznych, podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu zbadania możliwości partnerstwa w zakresie wdrażania wychwytywania, utylizacji i składowania dwutlenku węgla (CCUS) oraz modularyzacji przemysłowej w Arabii Saudyjskiej.

24.07.2023, 08:59
Prawo, finanse

Rząd zapowiada kontynuację programu odkwaszania gleb

11 lipca w Pałacu Prezydenckim spotkali się członkowie Narodowej Rady Rozwoju, przedstawiciele rządu oraz eksperci i debatowali na temat stanu gleb w Polsce. Eksperci Koalicji na rzecz Zdrowych Gleb przedstawili założenia Narodowego Programu Powszechnego Odkwaszenia Gleb w Polsce. To kolejne spotkanie z przedstawicielami władz, w którym wzięli udział eksperci Koalicji. Jakie były rezultaty rozmów z administracją i co składa się na następne kroki w kierunku zwiększania wsparcia publicznego dla odkwaszenia krajowego areału? O tym w

24.07.2023, 08:55
Energetyka, OZE

FairWind zabezpiecza projekt farmy wiatrowej Człuchów o mocy 73 MW

FairWind został wybrany przez Vestas jako partner instalacyjny dla projektu Farmy Wiatrowej Człuchów w północnej Polsce.

24.07.2023, 08:44
Energetyka, OZE

Coraz więcej firm szuka długoterminowych kontraktów na dostawy energii [WIDEO]

Na początku lipca Grupa Żabka zawarła ze spółką Qair Polska 15-letni kontrakt cPPA na dostawy zielonej energii pochodzącej z parku wiatrowego oraz wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej. To jak dotąd jedna z największych tego typu umów na polskim rynku, ale bezpośrednie długoterminowe kontrakty cPPA cieszą się na nim rosnącą popularnością. Zapewniają firmom nie tylko gwarancję stałej ceny energii przez długi czas, a nie jak dotychczas w perspektywie roku, ale umożliwiają też realizację celów dekarbonizacyjnych, jednocześnie przycz

24.07.2023, 08:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.