Wynik wyszukiwania - "HYNFRA" - Wiadomości

H2POLAND: Polska ma potencjał, żeby przeprowadzić transformację energetyczną

„Każdy rynek musi mieć swój sposób na transformację energetyczną. Współpraca międzynarodowa pozwala na to, żeby rynki były bardziej zgodne, żeby można było zwiększyć handel transgraniczny, np. energią, a w przyszłości wodorem” – wskazywał Tomoho Umeda, prezes Hynfra oraz Hynfra Energy Storage podczas H2POLAND & NetZero Forum. Jego zdaniem Polska powinna opracować własny sposób na transformację energetyczną i ma do tego potencjał.
10.05.2024

Samorząd Sanoka chce za kilka lat być miastem bezemisyjnym

Samorząd Sanoka na Podkarpaciu planuje, że w 2028 r. miasto będzie zdekarbonizowane i bezemisyjne. Węgiel i inne paliwa używane do tej pory, aby dostarczać m.in. ciepło mieszkańcom Sanoka, zastąpione zostaną przez odnawialne źródła energii, w tym wodór.
12.03.2024

Hynfra na Forum Korea-Polska: podpisano porozumienie o współpracy w rozwoju zielonego wodoru

H2Korea, agencja promująca przemysł wodorowy w Korei oraz Stowarzyszenie Hydrogen Poland rozpoczynają dwustronną współpracę w zakresie rozwoju ekosystemu odnawialnego (zielonego) wodoru. W piątek w Warszawie, podczas Forum Gospodarczego Korea–Polska, podpisano Memorandum of Understanding w tej sprawie.
15.07.2023

Rozwój rynku wielkoskalowych magazynów energii przyspiesza [WIDEO]

Budowa wielkoskalowych bateryjnych magazynów energii przyspiesza zarówno globalnie, jak i w Polsce – czego przykładem są projekty, które pojawiły się podczas ostatniej, grudniowej aukcji mocy. Po raz pierwszy 17-letnie kontrakty mocowe zdobyło wówczas pięć takich instalacji o łącznej mocy ok. 165 MW. – Do tej pory mieliśmy w Polsce do czynienia tylko z wybranymi, bardzo małymi projektami magazynów energii. Myślę, że zainteresowanie tak naprawdę dopiero teraz się wykreuje – mówi Jacek Bogucki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak ws
03.07.2023

Hynfra założyła spółkę w Jordanii. Powstanie tam fabryka zielonego amoniaku

Polska Hynfra i jordańska Fidelity Group utworzyły spółkę Jordan Green Ammonia L.L.C. Głównym celem jest budowa fabryki zielonego amoniaku w specjalnej strefie ekonomiczne Aseza w Akabie (Jordania).
30.06.2023

O wodorowej (re)wolucji podczas H2POLAND

Tegoroczne 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND - zgodnie z przewidywaniami - okazało się przestrzenią do współpracy dla biznesu, nauki, administracji rządowej, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych. To, co oddało cele Forum i jednocześnie wskazało kierunki na przyszłość, to bezpieczeństwo energetyczne, środowisko oraz ewolucja.
26.05.2023

Zielona Strefa Przemysłowa w Buczy. Hynfra, Tsubame i UTEM dołączyły do projektu

Hynfra i japońska firma Tsubame BHB Corporation, wraz z ukraińskim partnerem UTEM, będą uczestniczyć w budowie Zielonej Strefy Przemysłowej realizowanej przez miasto Bucza na Ukrainie. Celem jest zapewnienie niezależności energetycznej poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, wodoru i amoniaku. W piątek, w obecności mera Buczy, przedstawiciela ministerstwa gospodarki Japonii, placówek dyplomatycznych i biznesu, podpisano listy intencyjne w tej sprawie.
20.05.2023

Polska kluczowym krajem na mapie wodorowej Europy

W dniach od 16 do 17 maja w Poznań Congress Center odbywa się 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. W stolicy Wielkopolski zostało podpisane historyczne porozumienie będące pierwszą ponadnarodową inicjatywą wodorową państw Europy Środkowej i krajów bałtyckich.
19.05.2023

W Poznaniu o przyszłości technologii wodorowych

Europa jest zgodna – bezpieczna przyszłość oparta musi być na energetycznej niezależności. W procesie tym kluczową rolę odgrywać będzie wodór. Eksperci i decydenci związani z wodorowym rynkiem pojawią się w Poznaniu w dniach 16-17 maja, aby wziąć udział w 2. Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Podczas wydarzenia podpisane zostanie ponadnarodowe porozumienie państw Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich – 3 Seas Hydrogen Council.
15.05.2023

Sanok będzie pierwszym wodorowym miastem w Polsce

Pierwsza w Polsce samorządowa spółka wodorowa Hydro Sanok pozyskała inwestora - firmę Hynfra, i rozpoczyna swoje działania. Celem jest całkowita transformacja systemu energetycznego miasta Sanok z udziałem OZE i odnawialnego wodoru – poinformowały władze miasta we wtorek podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
25.04.2023

Hynfra i Amarenco MENA ze strategicznym partnerstwem na rzecz wodoru

Polska spółka Hynfra podpisała ramową umowę o współpracy z Amarenco MENA Service, globalnym deweloperem OZE, działającym w rejonie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, będącego częścią Amarenco Group. To strategiczne partnerstwo, którego celem jest budowa infrastruktury do produkcji wodoru i jego pochodnych, przede wszystkim amoniaku, z wykorzystaniem elektrolizy zasilanej czystymi źródłami energii.
16.03.2023

Amoniakalne magazyny energii - Tsubame i Hynfra rozpoczynają współpracę

Hynfra podpisała porozumienie o współpracy z japońskim dostawcą technologii Tsubame BHB, który opracował nowatorskie rozwiązanie, umożliwiające małoskalowe wytwarzanie amoniaku. Technologia Tsubame pozwoli m.in. na stworzenie bezpiecznych amoniakalnych magazynów energii, które mogą mieć zastosowanie w sezonowym magazynowaniu Energi pochodzącej ze źródeł odnawialnych, a także w ciepłownictwie i logistyce wodoru.
20.02.2023

H2idea: TÜV SÜD Polska i partnerzy budują kompetencje i innowacje w gospodarce wodorowej

Zielony wodór staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla przyszłości energetycznej, oferując zrównoważone i czyste źródło mocy. Wraz z jej wzrostem, potrzeba budowy kompetencji w gospodarce wodorowej staje się niezwykle istotna. Jednak aby zapewnić sukces tych innowacji, konieczne jest zaangażowanie i edukacja młodych umysłów. W tym kontekście powstał ogólnopolski konkurs H2idea, skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe), mający na celu rozw
01.02.2023

Hynfra - bateryjne magazyny energii po raz pierwszy z kontraktem w rynku mocy 

Hynfra Energy Storage (HES) wraz ze swoimi partnerami funduszem Heyka Capital Markets Group (HCMG) i deweloperem PKE Pomorze wygrali aukcję rynku mocy. Wyniki aukcji ogłosiły we wtorek Polskie Sieci Elektroenergetyczne. To pierwsze tego typu kontrakty w Polsce.
22.12.2022

Magazyny energii elektrycznej po raz pierwszy w rynku mocy

Magazyny energii elektrycznej po raz pierwszy zdobyły kontrakty rynku mocy - wynika ze wstępnych wyników aukcji na rok dostaw 2027, podanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. 17-letnie kontrakty mocowe zdobyły co najmniej trzy tego typu instalacje.
21.12.2022

Hynfra Energy Storage i Claritas uruchomią w Polsce 500 MW magazynów energii

Claritas Investments (CLARITAS), holenderski inwestor działający w obszarze transformacji energetycznej, rozpoczyna współpracę z polską firmą Hynfra Energy Storage (HES) w celu uruchomienia w Polsce 500MW magazynów energii w skali przemysłowej. Ramowa umowa o współpracy z HES to pierwsza inwestycja Claritas na polskim rynku bateryjnych magazynów energii.
15.12.2022

Energy Group i Hynfra podpisały porozumienie dotyczące produkcji odnawialnego wodoru, amoniaku i metanolu

Energy Group, spółka działająca na rynku odnawialnych źródeł energii, jak farmy fotowoltaiczne i wiatrowe, oraz Hynfra, firma koncentrująca swoją działalność na rozwijaniu projektów z zakresu czystej energii, odnawialnego wodoru i jego pochodnych, rozpoczynają współpracę w obszarze projektów opartych o produkcję wodoru, amoniaku i metanolu na bazie wielkoskalowych OZE na terenie Polski. Planowany koszt inwestycji firmy szacują na ponad 22 miliardy euro.
24.11.2022

Czy wodór ma realną szansę odegrać kluczową rolę w transformacji energetycznej? - podsumowanie konferencji wodorowej PCHET

4 i 5 października 2022 roku pod hasłem: “Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej” odbyła się V edycja konferencji PCHET - Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies.
25.10.2022

BOŚ prezentuje panelistów konferencji „Idea-Biznes-Klimat”

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa będzie gościem specjalnym zbliżającej się konferencji „Idea-Biznes-Klimat”, organizowanej przez Bank Ochrony Środowiska. Znane są już także nazwiska wszystkich pozostałych gości i ekspertów, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Konferencja odbędzie się 27 października w Radisson Collection Hotel w Warszawie. Debaty i dyskusje będzie można śledzić również przez Internet.
24.10.2022

Dużo pracy i dobre perspektywy – dyskusje o wodorze jako paliwie w Gdyni

„Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej” to hasło, które towarzyszyło tegorocznej konferencji PCHET – Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies, która odbyła się 4 i 5 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Organizatorem wydarzenia jest Klaster Technologii Wodorowych.
15.10.2022

Wodór w silnikach spalinowych - projekt Politechniki Wrocławskiej i firmy Hynfra

Usprawnienie procesu spalania wodoru w silnikach spalinowych – to główny cel porozumienia zawartego przez Politechniką Wrocławską a firmą Hynfra, która działa na rynku odnawialnego wodoru. Właśnie podpisano list intencyjny w tej sprawie.
18.08.2022

Hynfra: zielony amoniak to dostępna droga dekarbonizacji chemii

Synteza zielonego amoniaku z odnawialnego wodoru to jedna z dostępnych dziś dróg dekarbonizacji, m.in. przemysłu chemicznego - powiedział PAP prezes firmy Hynfra Tomoho Umeda. Hynfra planuje budowę serii fabryk zielonego amoniaku i ma już odbiorcę dla całej produkcji.
24.07.2022

Hynfra i Ameropa będą pracować w zakresie odnawialnego zielonego amoniaku oraz metanolu

Ameropa, szwajcarska spółka o globalnym zasięgu, zajmująca się handlem i produkcją nawozów oraz Hynfra, polska firma koncentrująca swoją działalność na czystej energii, odnawialnym wodorze i amoniaku, otwierają drzwi do współpracy poprzez podpisanie Porozumienia dotyczącego rozwoju projektów odnawialnego amoniaku i metanolu.
14.07.2022

Nie milkną echa po I Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2POLAND

Nie milkną echa pierwszej edycji Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Dwa dni, trzy sceny, blisko 100 prelegentów i ponad 1500 gości z całej Europy, uczestniczących w konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz targach. O zasadności i potrzebie wprowadzania technologii wodorowych na szeroką skalę nikogo nie trzeba było przekonywać. Wodór okazał się już nie tylko marzeniem o przyszłości, a sprawą aktualną tu i teraz. Reprezentanci dolin wodorowych, samorządowcy, świat nauki i biznesu nie tylko zaprezentowali
04.07.2022

Hynfra: Polskie ambicje w zakresie OZE to za mało!

– Krajowa strategia dotycząca rozwoju sektora energetycznego i paliwowego powinna obecnie zmierzać w kierunku rozwoju źródeł zeroemisyjnych – mówi Piotr Czembor, prezes Hynfra Energy Storage.
03.06.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów [odcinek 6]

Dzisiaj premiera szóstego odcinka podcastu Uwaga wodór! O wkraczaniu w nową epokę, z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Tomoho Umeda założyciela i prezesa firmy Hynfra.
02.06.2022

Zyska na EKG: chcemy budować gospodarkę wodorową z jak największym udziałem polskich podmiotów

„Nie możemy czekać, aż w Polsce będziemy dysponować warunkami technicznymi do wytwarzania dużych wolumenów zielonego wodoru, żeby zacząć gospodarkę wodorową, bo przegramy wyścig z innymi państwami” - mówił pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Zapowiedział też intensyfikację prac przy tzw. „konstytucji wodorowej”.
28.04.2022

Podsumowanie Spotkania informacyjnego na temat technologii wodorowej w krajach Grupy Wyszehradzkiej. W poszukiwaniu synergii [WIDEO]

Spotkanie informacyjne na temat technologii wodorowej w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4) zostało zorganizowane przez cztery biura łącznikowe krajów Grupy Wyszehradzkiej, tj. Narodowe Biuro Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO), Czeskie Biuro Łącznikowe ds. Edukacji i Badań Naukowych (CZELO), Biuro Promocji Nauki PAN w Brukseli (PolSCA) oraz Słowackie Biuro Łącznikowe ds. Badań i Rozwoju (SLORD). Webinarium miało miejsce w dniu 8 lutego 2022 r. i wzięło w nim udział niemal 200 uczestników.
24.02.2022

Rosnąca rola zielonego wodoru

Zielona, nowoczesna i konkurencyjna gospodarka w Polsce nie będzie możliwa bez rozwoju segmentu wodorowego jako ważnego elementu dekarbonizacji polskiej energetyki. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał podmiotów działających w ramach tego nowopowstającego sektora, potrzebna jest zarówno przemyślana strategia dla gospodarki wodorowej w Polsce, jak i jasny podział ról i odpowiedzialności.
09.11.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.