Hynfra i Amarenco MENA ze strategicznym partnerstwem na rzecz wodoru

zk

16.03.2023 17:17 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Hynfra i Amarenco MENA ze strategicznym partnerstwem na rzecz wodoru

Partnerzy portalu

Hynfra i Amarenco MENA ze strategicznym partnerstwem na rzecz wodoru - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Polska spółka Hynfra podpisała ramową umowę o współpracy z Amarenco MENA Service, globalnym deweloperem OZE, działającym w rejonie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, będącego częścią Amarenco Group. To strategiczne partnerstwo, którego celem jest budowa infrastruktury do produkcji wodoru i jego pochodnych, przede wszystkim amoniaku, z wykorzystaniem elektrolizy zasilanej czystymi źródłami energii.  

Zgodnie z porozumieniem, partnerstwo skupi się na produkcji odnawialnego (zielonego) amoniaku i wodoru na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Region MENA należy do najbardziej nasłonecznionych terenów na Ziemi, co czyni go idealnym miejscem do produkcji energii elektrycznej ze słońca na dużą skalę.  

- Podpisaliśmy globalną umowę ramową dotyczącą wspólnych zielonych projektów amoniakalno-wodorowych, do których niezbędne są odnawialne źródła energii. Cieszymy się na współpracę z Amarenco, który jest wiodącym deweloperem OZE na świecie. Nasz partner będzie odpowiedzialny za dewelopment farm fotowoltaicznych i magazynów energii a Hynfra za dostarczenie technologii do produkcji odnawialnego wodoru i jego pochodnych - mówi Marlena Krohn, dyrektorka zarządzająca Hynfry, odpowiedzialna za projekty na Bliskim Wschodzie.

Jak podkreśla Amarenco, partnerstwo pomiędzy firmami to znaczący krok w kierunku czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości dla regionu MENA.  

Yazan Faouri, prezes Amarenco MENA, zaznacza: "Jesteśmy podekscytowani współpracą z Hynfra w celu zbudowania zrównoważonej infrastruktury do produkcji wodoru i amoniaku w regionie MENA. To partnerstwo jest zgodne z naszym zobowiązaniem do promowania wykorzystania energii odnawialnej i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w regionie. Wierzymy, że łącząc wiedzę Hynfry w zakresie wodoru odnawialnego i nasze doświadczenie w rozwijaniu projektów związanych z energią odnawialną, możemy mieć znaczący wpływ na transformację energetyczną w regionie".

Amarenco jest producentem energii odnawialnej z globalną siedzibą w Cork w Irlandii. Firma finansuje, rozwija, buduje i obsługuje wielkoskalowe elektrownie fotowoltaiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Koncentrując się na fotowoltaice, magazynowaniu energii i agrosolarach, Amarenco działa w ponad 15 krajach i co roku inwestuje do 800 mln euro w projekty związane z energią odnawialną na całym świecie.

Hynfra P.S.A. jest integratorem technologii umożliwiających przeprowadzenie transformacji energetycznej i pełną dekarbonizację. Projektuje i rozwija instalacje do produkcji i wykorzystania odnawialnego wodoru i amoniaku, zielonej energii oraz odnawialnych źródeł ciepła. Portfolio Hynfry opiera się na czterech filarach: przemysłowym, amoniakowym, komunalnym i magazynowania energii.

- Podpisanie globalnej umowy z Amarenco to dla Hynfry ważny krok w kierunku obecności i rozwoju biznesu na Bliskim Wschodzie. Jest ona zgodna ze strategią firmy oraz wyznaczonymi nowymi kierunkami jej rozwoju. Wg. szacunków ekspertów, produkcja energii odnawialnej w regionie MENA ma wielki potencjał wzrostu. Rozwijane przez Hynfrę instalacje odnawialnego wodoru i bezpieczne zielone amoniakowe magazyny energii zyskują strategicznego partnera w tej części świata – podsumowuje prezes Hynfry Tomoho Umeda.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25600,00 $ tona 5,13% 27 mar
 Cynk 2913,00 $ tona 0,48% 27 mar
 Aluminium 2297,00 $ tona 1,46% 27 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.