Wynik wyszukiwania - "e.on" - Wiadomości

Rusza nowy program grantowy dla projektów proekologicznych

Fundacja E.ON ogłasza start międzynarodowego programu grantowego „E.ON łączy energię dla klimatu”. Do udziału zaprasza organizacje non-profit, start-upy, instytucje edukacyjno-naukowe i think tanki z całej Polski. Dziesięć najlepszych projektów związanych z ochroną klimatu otrzyma wsparcie w łącznej kwocie 100 000 euro.
22.04.2024

Po co firmom strategia energetyczna?

Efektywność energetyczna, optymalizacja kosztów działalności, zmieniające się przepisy prawne i oczekiwania rynku, to rzeczywistość, której muszą dziś sprostać przedsiębiorstwa. Potrzebują do tego odpowiednio skonstruowanej strategii energetycznej. W najnowszym odcinku podcastu E.ON Talks, Justyna Wysocka-Golec, liderka zespołu ESG, dekarbonizacji i różnorodności KPMG w Polsce oraz prowadząca Anna Karanik, senior menedżerka w pionie klienta biznesowego w E.ON Polska, rozmawiają o tym, jakie znaczenie dla firm ma skuteczne wdrożen
02.04.2024

Firmy w procesie zielonej transformacji – redukcja, unikanie, konkretne cele i długoterminowa strategia

Dziś firmy stoją wobec wyzwania dekarbonizacji swojej działalności. Rośnie potrzeba ograniczania oddziaływania na środowisko, ale także zwiększają się wymagania prawne i oczekiwania klientów. Odchodzenie od węgla to także jeden z warunków zachowania konkurencyjności. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzielili się uczestnicy konferencji Sustain Tomorrow Conference.
26.03.2024

Ceramika Podkarpacka wykorzysta w produkcji energię ze słońca

Według badania Skaner MŚP, prowadzonego dla BIG InfoMonitor, wysokie ceny energii stanowią największe wyzwanie dla przedstawicieli branży produkcyjnej. Odpowiedzią na nie i sposobem na redukcję kosztów energii może być pokrycie części zużycia dzięki firmowej instalacji OZE. Przykładem napędzania procesów produkcyjnych energią słoneczną jest nowa inwestycja Ceramiki Podkarpackiej, którą zrealizowała we współpracy z Grupą E.ON w Polsce. Wykonała ona instalację fotowoltaiczną o mocy blisko 1 MW.
13.03.2024

Eksperci mówią o przyszłości polskiej energetyki

Już 12 marca premiera pierwszego odcinka nowego sezonu podcastu E.ON Talks. Tegoroczna edycja będzie poświęcona tematyce transformacji energetycznej oraz kluczowym wyzwaniom i strategiom dla polskich firm w tym obszarze.
08.03.2024

Konferencja „Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 – Energia Miasta Szczecin”

O tym, jak ważne jest budowanie niezależności energetycznej dla samorządów i jak można osiągnąć ten cel w najbliższym czasie będą dyskutować uczestnicy konferencji Niezależność Energetyczna Miast i Gmin 2024 - Energia Miasta Szczecin, która już 21-22 marca odbędzie się w Netto Arenie.
29.01.2024

Ruszyła budowa pierwszej biogazowni Grupy E.ON w Polsce

E.ON Polska już w 2024 r. otworzy swoją pierwszą biogazownię w naszym kraju. Obiekt o mocy zainstalowanej 1 MWe w wysokosprawnej kogeneracji zostanie uruchomiony niedaleko Pułtuska. Inwestycja ta wpisuje się w strategię firmy E.ON, która chce aktywnie uczestniczyć w transformacji energetycznej i wspierać klientów w zmniejszaniu śladu węglowego.
13.12.2023

E.ON Polska rozmawia z branżą deweloperską

Transformacja energetyczna znacząco wpływa na wszystkie sektory gospodarki, co widać w ankietach biznesowych realizowanych wśród partnerów firmy E.ON Polska. W odpowiedzi na najczęściej pojawiające się zagadnienia branżowe eksperci spółki wskazali sposoby zwiększania efektywności energetycznej i realizacji celów klimatycznych ich klientów.
12.12.2023

Oszczędzaj energię nie tylko od święta

Zima i czas świąteczno-sylwestrowy to okres, kiedy zużywamy szczególnie dużo energii elektrycznej. Sprzyjają temu krótkie dni i to, że spędzamy więcej czasu w domach. E.ON Polska po raz kolejny dzieli się swoimi sposobami na zmniejszenie zużycia prądu i publikuje specjalną, zimową edycję kalkulatora online – Szkoda Prądu.
11.12.2023

Przyszłość polskiego sektora energii. Relacja z 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. 540 uczestników wzięło udział w wydarzeniu, podczas którego przedstawiciele rządu, politycy i decydenci oraz zarządy kluczowych dla rynku podmiotów, dyskutowali o wyzwaniach i perspektywach polskiego sektora energii.
14.11.2023

Jaka przyszłość czeka polski sektor energii? Dyskusja ekspertów podczas 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, politycy, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych po raz drugi w tym roku spotkają się, aby tym razem przeanalizować priorytety i wyzwania sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.
26.10.2023

Zmiany klimatyczne oczami Europejczyków

Czy kolejne pokolenia mają szansę na dobre życie pomimo postępujących zmian klimatycznych? Jakie źródła pokryją w przyszłości rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną? Czy zmiana codziennych nawyków na bardziej proekologiczne jest istotna dla ochrony klimatu? Na te i inne pytania odpowiedzieli obywatele dziewięciu krajów europejskich, w tym Polski, w ramach badania opinii przeprowadzonego przez instytut Civey na zlecenie Fundacji E.ON.
17.10.2023

Hitachi Energy w swoich transformatorach wyprodukowanych dla E.ON zastosowała płyn izolacyjny z recyklingu

Dzięki współpracy z zewnętrznymi partnerami Hitachi Energy może wykorzystywać w swoich transformatorach płyn izolacyjny pochodzący z recyklingu, co przekłada się na około 90-procentowe obniżenie emisji dwutlenku węgla w porównaniu do zastosowania oleju mineralnego z pierwotnej produkcji.
10.10.2023

Samorządy w obliczu energetycznych wyzwań

Polskie miasta w coraz większym stopniu podejmują wyzwania, jakie stawia przed nimi polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Zmieniają także swoje podejście do energetyki w przestrzeni miejskiej. Dążenie do niskoemisyjności i wspieranie „zielonych” rozwiązań nie może mieć miejsca bez rozwoju nowych technologii w obszarze dystrybucji i przesyłu energii elektrycznej.
06.10.2023

Zmodyfikowane bakterie pomocne w rozkładzie plastiku

Naukowcy zmodyfikowali genetycznie morską bakterię, tak aby w słonej wodzie rozkładała popularne tworzywo sztuczne. To może być sposób na groźne zanieczyszczenia.
19.09.2023

Orlen i Horisont Energi: porozumienie o potencjalnej współpracy przy sekwestracji CO2

Orlen podpisał we wtorek z firmą Horisont Energi list intencyjny ws. objęcia do 50 proc. udziałów w koncesji na sekwestrację CO2 w złożu Polaris na Morzu Barentsa. Zgodnie z planami Orlenu pod koniec dekady usługa sekwestracji mogłaby być komercyjnie dostępna.
05.09.2023

Jak dać drugie życie bateriom samochodów elektrycznych?

Kilka miesięcy temu Komisja Europejska wydała tzw. rozporządzenie bateryjne. To dokument, który nie tylko wpłynie na sposób produkcji akumulatorów i kontrolę zanieczyszczeń wytwarzanych w tym procesie, ale ma sprawić, że ich ślad węglowy będzie coraz mniejszy.
11.08.2023

Prezes E.ON: kryzys energetyczny na kontynencie europejskim jeszcze się nie skończył

Prezes E.ON Leonhard Birnbaum ostrzegł w czwartek, że kryzys energetyczny w Europie „jeszcze się nie skończył. Europejskie ceny gazu poszybowały w środę w górę o 35 proc., osiągając najwyższy poziom 42 euro za megawatogodzinę (MWh) - informuje "Brussles Times".
10.08.2023

Zielone miasta to przyszłość

Nowoczesne, a zarazem ekologiczne miejsca do życia są coraz częściej dążeniem wielu osób. Komfort, przyjazne dla zdrowia otoczenie, ale także koszty są wyznacznikami tego typu lokalizacji. Takim kryteriom ma odpowiadać Miasteczko Siewierz Jeziorna – pierwsze rozwiązanie miejskie w Polsce budowane w całości według zasad zrównoważonego rozwoju. E.ON Polska jest zaangażowany w tej projekt i przygotował plan osiągnięcia jak największej samowystarczalności energetycznej.
21.06.2023

Prezes PGE rozmawia w Strasburgu na temat reformy rynku energii UE; "najważniejsze bezpieczeństwo energetyczne"

Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu spotkał się z europosłami różnych frakcji, którzy są zaangażowani w prace nad reformą rynku energii w UE. „Kontrakty długoterminowe, takie jak kontrakty różnicowe, które zaproponowała Komisja Europejska, to dobry kierunek. Chcemy jednak, aby były elastyczne, aby ceny zmieniały się wraz ze zmianą dynamiki gospodarki” – mówi PAP.
20.04.2023

Moskwa przypomina: za niestosowanie cen zamrożonych grożą kary do 5 proc. przychodu

Za niestosowanie cen zamrożonych Prezes URE może wymierzyć karę od 0,5 proc. do 5 proc. przychodu - przypomina minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zwróciła się do E.ON Polska, by firma poprawnie stosowała przepisy ustaw mających chronić odbiorców prądu w gospodarstwach domowych - dowiedziała się PAP.
24.01.2023

Niektórzy klienci indywidualni E.ON Polska zapłacą więcej za prąd

Klienci jednego z dużych sprzedawców energii elektrycznej, firmy E.ON Polska, którzy korzystają z taryfy dla gospodarstw domowych G i jednocześnie pod swoimi adresami mają zarejestrowaną działalność gospodarczą, od 1 stycznia 2023 r. zapłacą więcej za prąd.
30.12.2022

EDP wraz z globalnymi partnerami uruchamiają nową edycję programu Free Electrons z misją wyłonienia najbardziej innowacyjnych startupów

Już można składać wnioski o udział w 7. edycji programu Free Electrons – inicjatywy skierowanej do najbardziej innowacyjnych i obiecujących startupów w branży energetycznej. Termin nadsyłania projektów upływa 28 stycznia.
05.12.2022

Jak efektywnie zarządzać energią w biznesie

Obecny kryzys energetyczny to wyzwanie nie tylko dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw czy samorządów. To także sprawdzian dla spółek energetycznych.
14.11.2022

Time to (Re)think! Za nami 12. PLGBC Green Building Summit

Podczas 12. edycji PLGBC Green Building Summit pod hasłem Time to (Re)think rozmawiano o najważniejszych kwestiach związanych z rolą budynków i przeciwdziałaniem zmianom klimatu, gospodarce o obiegu zamkniętym, znaczeniu bioróżnorodności oraz o zdrowiu i jakości życia. Wydarzenie odbyło się 6 i 7 października br. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie. Organizatorem było Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
26.10.2022

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
17.10.2022

IKEA – zrównoważony biznes jutra

Podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się 12-14 października w Sopocie, nie zabraknie dyskusji na temat globalnych wyzwań i zmieniających się w ich wyniku postaw konsumenckich. W panelu „Konsument przyszłości: nadmiar, umiar, wygoda?” weźmie udział m.in. Marina Dubakina - prezeska i dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju IKEA Retail w Polsce.
10.10.2022

Stoen Operator: międzynarodowe partnerstwo dot. zwiększenia bezpieczeństwa sieci energetycznych

Stoen Operator, Tauron Dystrybucja, Enea Operator, Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz CEZ Distribuce tworzą projekt EGI Grid w kategorii Smart Grid - poinformował Stoen Operator. Celem transgranicznego przedsięwzięcia będzie zwiększenie bezpieczeństwa sieci energetycznych w krajach UE.
03.10.2022

Orlen VC inwestuje m.in. w systemy zwiększające efektywność turbin wiatrowych

Systemy zwiększające efektywność turbin wiatrowych i robotyzacja nadzoru procesów produkcyjnych to nowe inwestycje spółki Orlen VC, która ukończyła także kolejną inwestycję pośrednią w brytyjski fundusz venture capital Environmental Technologies Fund - podał w czwartek PKN Orlen.
08.09.2022

Dziewczyny do energetyki

Stoen Operator od kilku lat aktywnie promuje rozwój kobiecych karier w zdominowanym przez mężczyzn sektorze energetycznym. Jednym z przykładów takich działań jest podręcznik „Dziewczyny do energetyki”. Autorki, menedżerki E.ON w Polsce, tłumaczą w nim, dlaczego warto rozpocząć pracę w energetyce oraz jak kompleksowo przygotować się do procesu rekrutacyjnego.
25.07.2022

Ikea powiększa portfel OZE w Polsce i inwestuje 190 mln euro w farmy wiatrowe i fotowoltaikę

Ingka Investments, ramię inwestycyjne Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA, powiększa swoje portfolio energii odnawialnej. Spółka nabywa w Polsce gotową do budowy farmę wiatrową i park solarny o łącznej mocy 92 MW. Całkowita wartość transakcji wynosi 190 mln euro.
01.06.2022

Stoen Operator skanuje linie energetyczne z powietrza

Stoen Operator realizuje innowacyjny projekt tworzenia modelu 3D linii napowietrznych wysokiego napięcia. Przy współpracy z firmą Vimap skanuje sieć z helikoptera. Dostarczone dane posłużą do monitorowania trudnodostępnych miejsc i zwiększania stabilności dostaw energii.
16.05.2022

Biurowce Globalworth przygotowane na rozwój mikromobilności dzięki współpracy z E.ON Polska

E.ON Polska we współpracy z Globalworth, właścicielem i zarządcą największego portfolio nieruchomości biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wyznaczają nowy standard dla mikromobilności w segmencie biurowym. Pracownicy i goście odwiedzający budynki Globalworth będą mogli bezpiecznie parkować i ładować swoje hulajnogi elektryczne. Jedenaście stacji ładowania dla jednośladów na prąd zostało już zainstalowanych w największych ośrodkach biznesowych Polski. Kolejne trzy zostaną uruchomione latem.
15.05.2022

USA rozstrzygnęły największą aukcję na dzierżawę obszarów morskich dla offshore wind

Możliwe, że wojna na Ukrainie oraz międzynarodowe sankcje spowodują, że Niemcy opóźnią odejście od energetyki jądrowej. Niemiecki minister ds. energii i ochrony klimatu Robert Habeck wskazał, że rząd nie wyklucza możliwości utrzymania elektrowni jądrowych przy pracy przez dłuższy czas, niż pierwotnie wskazywano.
07.03.2022

Czy w obliczu wojny na Ukrainie i sankcji Niemcy opóźnią odejście od atomu?

Możliwe, że wojna na Ukrainie oraz międzynarodowe sankcje spowodują, że Niemcy opóźnią odejście od energetyki jądrowej. Niemiecki minister ds. energii i ochrony klimatu Robert Habeck wskazał, że rząd nie wyklucza możliwości utrzymania elektrowni jądrowych przy pracy przez dłuższy czas, niż pierwotnie wskazywano.
06.03.2022

Raport: Nie można wierzyć korporacjom w ich strategie „neutralności klimatycznej”; mało wiarygodne firmy z RFN

Korporacje często chwalą się, że są lub będą w przyszłości „neutralne dla klimatu”. Ale zamiast wielkich czynów, wszystko kręci się wokół marketingu i obietnic – wynika z raportu, do którego dotarł niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. I konstatuje, że w obietnice korporacji nie można wierzyć. Tygodnik ujawnia też, że firmy niemieckie także nie wypadły w tym raporcie dobrze.
16.02.2022

PSPA pracuje nad strategią rozwoju nowej mobilności w Polsce do 2030 r.

Minimum 10 mln użytkowników nowych form mobilności w 150 miastach, a także 50-procentowy udział samochodów w pełni elektrycznych we wszystkich flotach carsharingowych - to niektóre założenia strategii rozwoju nowej mobilności w Polsce do 2030 r., którą opracowuje PSPA.
04.01.2022

Startuje projekt „ZmieniaMY nasze osiedla”

innogy Polska z Grupy E.ON szuka inicjatyw proekologicznych realizowanych przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z Warszawy. Można je zgłosić w konkursie „ZmieniaMY nasze osiedla”. Dla trzech najciekawszych przewidziane są nagrody – zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych o mocy 20 kWp każda. Zgłaszać można działania o różnej skali, począwszy od zasadzenia drzew i łąk kwietnych, po uruchomienie stacji ładowania pojazdów elektrycznych i budowę energooszczędnego oświetlenia.
05.11.2021

Gigant energetyczny CzEZ zapowiada podwyżki cen prądu i gazu

Prezes należącej w większości do państwa największej w Czechach firmy energetycznej CzEZ Daniel Benesz zapowiedział podwyżkę cen prądu i gazu. W wywiadzie dla „Hospodarzskich Novin” poinformował, że wzrost ceny gazu będzie wyższy niż w przypadku prądu.
19.10.2021

PGNiG podpisało kontrakt na sprzedaż gazu ECO S.A.

PGNiG Obrót Detaliczny podpisał kontakt dotyczący sprzedaży 75 mln metrów sześć gazu ziemnego Energetyce Cieplnej Opolszczyzny S.A. - poinformował we wtorek Rafał Pazura, rzecznik PGNiG.
29.09.2021

innogy staje się E.ON

Zmiana marki jest ostatnim etapem dwuletniego procesu integracji, który rozpoczął się w 2019 roku, gdy E.ON przejął aktywa innogy od RWE. W grudniu 2021 firma oficjalnie zmieni nazwę na E.ON Polska. Spółki zależne grupy innogy Polska również zmienią markę.
17.09.2021

Rzecznik brytyjskiego COP26 ostrzega: emisja zero netto w 2050 roku to zbyt odległa perspektywa

Rzeczniczka COP26 Wielkiej Brytanii Allegra Stratton zasugerowała, że krajowe zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku "jest zbyt odległe".
26.08.2021

7 wodorowych cudów Europy

Jednym z głównych celów polityki energetycznej Unii Europejskiej jest osiągniecie do 2050 roku neutralności klimatycznej. Kluczową rolę w tym procesie ma odegrać zielony wodór.
05.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.