Wynik wyszukiwania - "kompostowanie" - Wiadomości

W zgodzie z naturą. Eko trendy w ogrodnictwie 2024

Zachodzące zmiany klimatyczne i rosnąca świadomość ekologiczna sprawiają, że, ogrodnictwo ewoluuje, zwracając się ku bardziej tradycyjnym i świadomym metodom uprawy ziemi. Slow gardening, czyli ogrodnictwo szanujące naturalny cykl rozwoju roślin, minimalizacja wpływu działań człowieka na środowisko, rezygnacja ze sztucznych nawozów czy uprawy ograniczające potrzebę intensywnego przekopywania gleby są coraz częściej stosowane przez ogrodników.
12.12.2023

Powrót do korzeni. Jak stosować nawozy ekologiczne?

Uprawa roślin stanowi nieodłączny element ludzkiego życia. Wraz z rozwojem przemysłu rolniczego, stosowanie nawozów chemicznych stało się powszechne, ze względu na szybkie efekty, jakie zapewniają i niskie koszty. Jednakże coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z ich szkodliwego wpływu na środowisko, a nawozy naturalne wracają do łask i stanowią ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego ogrodnictwa.
02.12.2023

Produkty Grupy Azoty z międzynarodowymi certyfikatami potwierdzającymi biodegradowalność i kompostowalność

Grupa Azoty S.A. uzyskała certyfikaty wskazujące na zgodność linii granulatów envifill® z normą EN-13432, potwierdzające tym samym ich biodegradowalność i kompostowalność. Pierwszy certyfikat - OK compost Industrial potwierdza, że produkty wykonane z powyższych granulatów Grupy mogą być kompostowane w przemysłowych kompostownikach. Z kolei certyfikat OK compost HOME daje gwarancję, że produkty wykonane z granulatu ulegają całkowitej biodegradacji w kompostownikach przydomowych.
24.11.2023

Pierwszy krok należy do Ciebie – jak w prostych krokach możesz wesprzeć bioróżnorodność w Polsce

Podstawą funkcjonowania życia na Ziemi jest zachowanie różnorodności biologicznej, czyli zróżnicowania gatunków we wszystkich ekosystemach. Musimy mieć świadomość, że jej spadek, obserwowany w ostatnich latach, może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie przyszłych pokoleń. Co zatem możemy zrobić, żeby chronić bioróżnorodność?
04.09.2023

Eko technologie - zrównoważone miasto dzisiaj i dla przyszłych pokoleń

Śmietniki na kartę, panele fotowoltaiczne, zielony wodór, wykorzystanie bio odpadów - to tylko kilka z elementów transformacji świata odpowiedzialnego za kondycję planety. Zdając sobie sprawę z degradacji zasobów naturalnych i ekosystemów, do jakiej prowadzi konsumpcjonizm, zmuszeni jesteśmy do dyskusji i podejmowania realnych działań w celu minimalizowania strat dla środowiska.
24.05.2023

120 zł rocznie będzie można zaoszczędzić kompostując bioodpady

120 zł rocznie będą mogli zaoszczędzić mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na kompostowanie bioodpadów. Uchwałą w sprawie ulgi wrocławscy radni mają zająć się na majowej sesji.
22.05.2023

Dzień Bez Śmiecenia

Dziś obchodzimy Dzień Bez Śmiecenia. Początek obchodów tego dnia sięga 2007 roku, a jego celem jest promowanie prawidłowej segregacji odpadów oraz popularyzacja postaw społecznych przyjaznych środowisku. Pamiętajmy o segregowaniu odpadów zgodnie z przyjętymi normami - dzięki temu mogą zyskać drugie życie!
11.05.2023

„Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny”. Rusza nowy nabór wniosków

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 13 lutego 2023 r. rozpocznie nowy nabór wniosków w ramach programu „Rozwój kogeneracji w oparciu o biogaz komunalny”.
09.02.2023

Śmieci produkowane przez Polaków ważą tyle co prawie 35 tysięcy Pendolino

Niedawno obchodzony Nowy Rok sprzyja podejmowaniu postanowień na kolejne 365 dni. Wśród nich można wymienić regularne chodzenie na siłownię czy udział w szkoleniach. Jest jednak nad czym pracować również w kwestii ochrony środowiska. W 2021 r. na przeciętnego Polaka przypadło bowiem prawie 370 kg odpadów, czyli o ponad 100 kg więcej, niż w 2011. Czy obecny rok przyniesie ich mniejszą ilość?
12.01.2023

Polityka Europejskiego Zielonego Ładu może się przyczynić do wzrostu zainteresowania kompostowaniem

Udział kompostowania w procesie przetwarzania odpadów komunalnych wzrósł w Polsce w ostatnim roku do ponad 13 proc. Założenia Europejskiego Zielonego Ładu, zmierzające do ograniczenia zużycia nawozów i pestycydów, mogą wkrótce zwiększyć zainteresowanie kompostowaniem.
05.08.2022

Czas na wprowadzanie zrównoważonych opakowań

Popyt na opakowania zrównoważone rośnie; elementy plastikowe sukcesywnie zastępuje się odnawialnymi surowcami ekologicznymi jak tektura, tektura wykonana z traw lub odpadów rolnych. Publiczna dyskusja poświęcona problemowi zanieczyszczenia środowiska plastikiem pokazuje, jak ważne są opakowania zrównoważone, wykonane z odnawialnych, przyjaznych dla środowiska surowców jak karton i tektura. Dlaczego tak ważne są opakowania zrównoważone - analizuje Marcin Szumigaj, R&D Manager Grupy Akomex.
07.07.2022

BioGdańsk - druga edycja akcji „Czarne złoto ogrodników”

Za symboliczną złotówkę mieszkańcy Gdańska mogą dostać tonę kompostu produkowanego przez Zakład Utylizacyjny z odpadów bio. Produkt zostanie dostarczony za darmo. To druga edycja akcji pn. „Czarne złoto ogrodników”.
19.04.2021

Promateris beneficjentem funduszy norweskich i funduszy EOG na produkcję surowców biodegradowalnych

Promateris zainicjowała projekt inwestycyjny nowego oddziału, Bio Compounds, mający na celu rozpoczęcie lokalnej produkcji surowców ze źródeł częściowo odnawialnych stosowanych w produkcji opakowań nadających się na kompost. Tym samym Promateris umacnia swoją pozycję w regionie, budując jeden z największych w Europie Środkowo-Wschodniej potencjałów w zakresie zintegrowanej bioprodukcji.
19.04.2021

Coraz mniej czasu na walkę ze zmianami klimatu

Naukowcy alarmują, że to ostatni dzwonek na podjęcie zdecydowanych kroków w walce ze zmianami klimatycznymi. – W tym obszarze liczy się czas. Im więcej współpracy między ludźmi, którzy szukają nowych rozwiązań na rzecz klimatu, tym więcej czasu oszczędzamy – podkreśla Aleksandra Gołdys z EIT Climate-KIC. To cel proklimatycznej inicjatywy tej instytucji – Climate Community Lab.
28.12.2020

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • LUXOR

    Lublin, ul. Choiny 57/211 , tel.: 081 742 97 11

Dziękujemy za wysłane grafiki.