Wynik wyszukiwania - "siarka" - Wiadomości

Wiceminister Edward Siarka o Rządowej Tarczy Energetycznej w Małopolsce

Wiceminister Edward Siarka w dniach 19-26 września 2022 r. spotykał się z przedstawicielami rządu, samorządowcami, branżą ciepłowniczą i odbiorcami wrażliwymi na terenie województwa małopolskiego. Głównym tematem spotkań, które się odbyły w powiatach: nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, gorlickim oraz limanowskim była aktualna sytuacja w ciepłownictwie oraz Rządowa Tarcza Energetyczna.
27.09.2022

Wiceminister Edward Siarka podczas 17. sesji Forum ONZ ws. Lasów

„Jestem zaszczycony będąc w gronie krajów z całego świata, które wyróżniają się znaczącymi zasobami leśnymi. Nie ulega wątpliwości, że lasy musimy chronić dla następnych pokoleń, nie dopuszczać do ich degradacji, ale też mądrze korzystać z ich zasobów” – mówił wiceminister Edward Siarka podczas 17. Sesji Forum Narodów Zjednoczonych (ONZ) poświęconej lasom, która odbyła się 9 maja 2022 r. w Nowym Jorku.
10.05.2022

Już za kilka dni drony będą monitorować emisje ze statków na Morzu Bałtyckim

Flota zaawansowanych technologicznie, wyspecjalizowanych dronów zostanie wykorzystana do monitorowania emisji ze statków handlowych na Morzu Bałtyckim.
18.04.2022

Wiceminister Edward Siarka na spotkaniu z wiceministrem środowiska, wód i lasów Rumunii

„Bardzo cenna jest dla mnie możliwość wspólnych rozmów na temat kluczowych kwestii w obszarze zrównoważonej gospodarki leśnej w Unii Europejskiej” - powiedział wiceminister Edward Siarka podczas kolejnego z cyklu spotkań dotyczących unijnej polityki w zakresie klimatu i leśnictwa. Tym razem Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa odbył wideokonferencję z Ionuț Sorin Banciu, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Środowiska, Wód i Lasów Rumunii.
05.04.2022

Elektryki na siarkę - rozwiązują problem wydajności akumulatorów i ceny

Naukowcy odkryli nowy sposób produkcji i stabilizacji rzadkiej formy siarki, która funkcjonuje w elektrolicie węglanowym – płynie transportującym energię, stosowanym w komercyjnie używanych akumulatorach litowo-jonowych. Dzięki temu baterie siarkowe nie tylko stałyby się opłacalne, ale miałyby też trzykrotnie większą pojemność niż baterie litowo-jonowe i wytrzymałyby ponad 4000 ładowań, co odpowiada 10 latom użytkowania – co rówież stanowi dodatkową zaletę.
01.04.2022

Wiceministra Edward Siarka na spotkaniu z wiceministrem przedsiębiorczości i innowacji Królestwa Szwecji

Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Edward Siarka wspólnie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Innowacji Szwecji Oskarem Magnussonem podjęli rozmowy dotyczące kluczowych dokumentów europejskich i kierunków rozwoju polityki leśnej.
14.03.2022

Wiceminister Edward Siarka na konferencji Europa Karpat

Dyplomacja parlamentarna dla bezpieczeństwa Europy, Zielony Ład oraz odbudowa gospodarki regionu Karpat po kryzysie wywołanym przez pandemię to główne tematy Konferencji Europa Karpat. W wydarzeniu, które odbyło się w dniach 4-6 lutego 2022 r. w Krasiczynie, uczestniczył wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
08.02.2022

Turcja chce poprawić stan Morza Śródziemnego. Na celowniku paliwa z wysokim poziomem siarki

Turcja i państwa sąsiednie zobowiązały się do wzmocnienia wysiłków na rzecz walki z zagrożeniami, jakie stwarzają zanieczyszczenia środowiska dla zdrowia ludzi i naturalnych siedlisk Morza Śródziemnego. W planie jest ograniczenie zawartości siarki w paliwie wykorzystywanym do żeglugi na Morzu Śródziemnym.
25.12.2021

Mniej siarki w paliwach żeglugowych? Kraje Morza Śródziemnego wprowadzają zmiany

21 krajów basenu Morza Śródziemnego zobowiązało się w piątek w Antalyi w Turcji do zmniejszenia zawartości siarki w paliwach, wykorzystywanych przez statki na Morzu Śródziemnym, których zrzuty mają niszczycielski wpływ na środowisko morskie - poinformowała agencja AFP.
11.12.2021

Wiceminister Siarka na IX Forum Innowacyjności „Klimat wobec wyzwań XXI wieku”

Wyzwania stojące przed gospodarką leśną wobec zmian klimatu to główny temat rozmów podczas IX Forum Innowacyjności „Klimat wobec wyzwań XXI wieku”. W wydarzeniu, które odbyło się 30 września 2021 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.
01.10.2021

Wiceminister Edward Siarka o przyszłej strategii leśnej UE

14 lipca 2021 roku wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka spotkał się z Ambasadorem przy UE Arkadiuszem Plucińskim oraz z polskimi Posłami do Parlamentu Europejskiego. Głównym tematami spotkania były: przyszła strategia leśna oraz aktualne kwestie dotyczące gospodarki leśnej UE.
15.07.2021

Siarka: obecne instrumenty prawne nie dają możliwości żadnej prywatyzacji lasów

– Wszystkie obecnie obowiązujące instrumenty prawne nie dają możliwości, żeby dochodziło do jakiejkolwiek prywatyzacji lasów – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister środowiska Edward Siarka, odnosząc się do pytań o poselski projekt ustawy dot. gospodarki leśnej.
20.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.