Wynik wyszukiwania - "vestas" - Wiadomości

Wszczęto postępowanie w sprawie wydania DŚU dla budowy zakładu produkcji łopat do turbin wiatrowych firmy Vestas

Regionalna Dyrekcja Urzędu Środowiska w Szczecinie poinformowała 8 maja o wszczęciu postępowania w sprawie wydania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (DŚU) w sprawie budowy zakładu produkcji łopat do turbin wiatrowych firmy Vestas wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie szczecińskiego osiedla administracyjnego Skolwin.
14.05.2024

Kamień węgielny i kapsuła czasu już w murach fabryki Vestas w Szczecinie

Do budowanej na wyspie Ostrów Brdowski w Szczecinie fabryki turbin wiatrowych duńskiego Vestasa wmurowano kamień węgielny wraz z kapsułą czasu. To spory kamień milowy, który oznacza postęp w budowie hali, a tym samym rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
27.03.2024

Vestas szuka statków CTV na polską farmę wiatrową. Będzie przetarg

Firma Vestas, która jest odpowiedzialna za dostawę, montaż i serwis turbin wiatrowych na polską farmę wiatrową Baltic Power rozpocznie lada moment poszukiwania statków do transportu załóg na miejsce pracy na morzu.
29.02.2024

Vestas: ruszyła rekrutacja do pracy na MFW

Vestas ogłosił rozpoczęcie rekrutacji na techników serwisu Baltic Power – pierwszej morskiej farmy wiatrowej w Polsce.
23.02.2024

Pozwolenie na budowę fabryki konstrukcji wiatrowych

Wojewoda zachodniopomorski wydał pozwolenie na budowę fabryki konstrukcji wiatrowych. Decyzję przekazał podczas wmurowania kamienia węgielnego pod jedną z dwóch powstających fabryk duńskiej firmy Vestas.
08.02.2024

Szef Vestas apeluje w Davos o "nową epokę" w aukcjach dla energetyki wiatrowej

Podczas trwającego od wczoraj Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Henrik Andersen, dyrektor generalny Vestas, podniósł kwestię aukcji w sektorze energetyki wiatrowej. Jego zdaniem niezbędne jest przeprowadzenie globalnych reform, które zakończą destrukcyjną konkurencję cenową i stworzą bardziej sprzyjające warunki dla rozwoju branży.
16.01.2024

Kolejny gigant w branży offshore wybiera Szczecin

Ostatnie dni obfitują w bardzo dobre wiadomości gospodarcze dla Szczecina. W ubiegłym tygodniu firma Vestas zapowiedziała budowę drugiej fabryki a teraz kolejny potentat w branży offshore potwierdza zamiar budowy swojego zakładu. To hiszpańska firma Windar Renovables, która podpisała dziś tj 16 stycznia br. z Zarządem Portów Szczecin i Świnoujście ostateczną umowę dzierżawy terenów położonych na Ostrowie Grabowskim. Tam zamierza zbudować fabrykę produkującą wieże wiatrowe.
16.01.2024

Baltic Power - pierwsza na świecie morska farma wiatrowa wykorzystująca stal niskoemisyjną

Morska farma wiatrowa Baltic Power, wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power, jako pierwsza na świecie zostanie zbudowana z wykorzystaniem niskoemisyjnej stali produkowanej niemal w całości z surowców pochodzących z recyklingu w elektrycznym piecu łukowym zasilanym energią odnawialną. Wykorzystanie tego materiału zmniejszy emisję dwutlenku węgla w całym cyklu życia turbiny o 10 procent. Farma Baltic Power rozpocznie produkcję w 2026 roku i będzie w stanie zasilić ponad 1,5 miliona gospodarstw domowych.
16.01.2024

Vestas zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinie

Duńska firma Vestas, światowy potentat w branży offshore zapowiada budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Szczecinie. W fabryce powstawać będą łopaty najnowszej generacji do turbin wiatrowych. Zgodnie z planem zakład ruszy pełną parą w 2026 roku i ma wygenerować ponad tysiąc nowych miejsc pracy.
11.01.2024

Vestas preferowanym dostawcą dla projektu offshore wind Shinan Ui

Vestas podpisał umowę z Hanwha Corporation E&C Division na bycie dostawcą turbin dla projektu wiatrowego offshore Shinan Ui o mocy 390 MW w Shinan County, w prowincji South Jeolla, w Korei Południowej. Projekt jest rozwijany przez Shinan Ui Offshore Wind, specjalną spółkę utworzoną przez Hanwha Corporation E&C Division, SK D&D i KOEN.
02.01.2024

Kolejne zamówienie Vestas w USA. Tym razem to projekt o mocy 135 MW

Firma zdobywa zamówienie na projekt o mocy 135 MW w USA realizowany przez Steelhead Americas, północnoamerykańskie "ramię rozwojowe" przedsiębiorstwa.
31.12.2023

Vestas pozyskuje zamówienie na 167 MW w USA w energetyce wiatrowej

Firma otrzymała zamówienie o mocy 167 MW na zasilenie nieujawnionego projektu wiatrowego w USA. Zamówienie obejmuje 45 turbin V150 platformy o mocy 4 MW.
30.12.2023

Vestas pozyskuje zamówienie na 1089 MW od Pattern Energy w USA. To największy jak dotąd pojedynczy projekt lądowy na świecie

Vestas uzyskał wiążące zamówienie od Pattern Energy na zasilenie większej części projektu SunZia Wind w Nowym Meksyku w USA. Jest to największe jak dotąd zamówienie Vestas na rynku amerykańskim i największy pojedynczy projekt lądowy na świecie.
28.12.2023

Vestas pozyskuje zamówienie na turbiny wiatrowe o mocy 270 MW w USA

Vestas otrzymał zamówienie o mocy 270 MW na zasilenie nieujawnionego projektu wiatrowego należącego do spółki zależnej ENGIE North America w USA. Zamówienie obejmuje 60 turbin wiatrowych V163-4,5 MW.
23.11.2023

Vestas otrzymuje pierwsze zamówienie na V162-7,2 MW dla projektu w Niemczech

Firma Vestas otrzymała pierwsze wiążące zamówienie na prototyp turbiny wiatrowej V162-7,2 MW, będącej jednym z najnowszych dodatków do platformy Vestas EnVentus. Zamówienie złożyła firma Bürgerwindpark Janneby eG na projekt wiatrowy Janneby w Szlezwiku-Holsztynie.
02.10.2023

Vestas pozyskuje zamówienie o mocy 1140 MW dla projektu Baltic Power

Komunikat Vestas nr 16/2023 z dnia 28 września 2023 r. informuje o pozyskaniu przez spółkę stałego zamówienia na 1140 MW od Baltic Power - spółki joint venture pomiędzy Orlen SA i Northland Power na projekt morskich farm wiatrowych w Polsce.
28.09.2023

363 MWh w 24 godziny! Vestas ustanawia światowy rekord

Vestas ogłasza rekord wydajności pojedynczej turbiny w czasie 24 godzin. Prototyp modelu V236-15.0 MW™ odnotował fenomenalną produkcję 363 megawatogodzin energii.
10.08.2023

Sprzedaż ST3 Offshore – rozpoczyna się procedura przygotowania umów

20 marca okazał się przełomowym dniem dla szczecińskiej spółki ST3 Offshore. W aukcji ustnej dokonano wyboru oferty złożonej przed duńską spółkę Vestas. Teraz rozpoczyna się procedura przygotowania wszystkich umów.
21.03.2023

Czy szósta próba sprzedaży ST³ zakończy się sukcesem?

Czy dynamiczna transformacja energetyczna, rozwój sektora offshore wind w Polsce i budowa terminala instalacyjnego w Świnoujściu wpłynęły na wzrost atrakcyjności zakładu? Syndyk ST³ informuje, że kolejnej szansy na kupno całej fabryki może już nie być.
01.03.2023

Zapliła się turbina Vestes - producent bada okoliczności pożaru

Podczas pożaru na duńskiej farmie wiatrowej zniszczeniu uległa jedna z turbin V112 Vestas.
22.02.2023

DEME wybiera port Thyboron dla fundamentów MFW Vesterhav

Firma DEME wybrała duński port Thyboron jako miejsce instalacji fundamentów dla morskich farm wiatrowych Vesterhav Nord i Syd Vattenfall.
16.02.2023

Turbina V236-15.0 MW wyprodukowała pierwszą energię. Ten model pojawi się w Polsce

Duński producent Vestas poinformował, że prototypowa turbina wiatrowa V236-15,0 MW wygenerowała pierwszą energię w centrum testowym w zachodniej Jutlandii. Piasty i gondole do tego modelu będą produkowane m.in. w Szczecinie.
09.01.2023

Farma wiatrowa Arcadis Ost 1 została wyposażona w pierwszą turbinę Vestasa

Firmy Heerema, Vestas i Parkwind dzięki wspólnym działaniom ukończyły instalację pierwszej turbiny wiatrowej przy użyciu rewolucyjnej metody instalacji komponentów wiatrowych. Morska farma wiatrowa Arcadis Ost 1 na Morzu Bałtyckim zostanie oddana do użytku w przyszłym roku.
05.12.2022

Fabryka Vestasa w Szczecinie zapewni setki miejsc pracy

Od portów będzie zależał poziom wskaźnika local content w projektach offshore wind, gdyż właśnie w tych miejscach tworzą się huby związane z morską energetyka wiatrową. Duże nadzieje dają fabryki komponentów, na które liczy Polska. Jedna z nich powstanie w Szczecinie. Produkcja zapewni setki miejsc pracy.
31.10.2022

Pierwsza łopata dla prototypu V236-15.0 MW™ jest już gotowa! Czas na testowanie

Pomyślne zakończenie budowy pierwszej łopaty jest zawsze ważnym kamieniem milowym w procesie prototypowania nowej turbiny - a dzięki imponującej 115,5-metrowej rozpiętości, łopata ta wyznacza również nowe standardy w zakresie powierzchni.
28.10.2022

Orlen stawia na port instalacyjny w Świnoujściu oraz fabrykę turbin w Szczecinie. Kluczowe decyzje dotyczące morskiej farmy wiatrowej Baltic Power

Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny zlokalizowany w Świnoujściu oraz fabryka turbin Vestas w Szczecinie to nowe inwestycje związane z morską farmą wiatrową Baltic Power. Wspólny projekt Grupy ORLEN i Northland Power wykorzysta 76 nowoczesnych turbin o mocy 15 MW firmy Vestas, których elementy będą produkowane w nowej fabryce w Szczecinie. Fabryka turbin, która zatrudni nawet 700 osób, zostanie ukończona w 2024 roku, natomiast terminal instalacyjny Grupy ORLEN w Porcie Świnoujście rozpocznie pracę w 2025 roku.
13.10.2022

Era drewnianych turbin wiatrowych zbliża się wielkimi krokami

Modvion pionier innowacyjnej technologii budowy drewnianych wież turbin wiatrowych, zawarł umowę z globalnym deweloperem RES, co w konsekwencji przybliża perspektywę masowego wdrożenia tego ekologicznego rozwiązania.
11.10.2022

Światowi giganci energetyki wiatrowej jednoczą się w apelu skierowanym do liderów COP27

Giganci branży energetyki wiatrowej, w tym Vestas, Siemens Gamesa, Orsted i Iberdrola podpisują przed szczytem klimatycznym manifest mający na celu przyspieszenie globalnych działań w skalowaniu i rozbudowie elektrowni wiatrowych.
27.09.2022

Z powodu awarii wyłączono reaktor w elektrowni jądrowej, spowoduje to wzrost cen prądu

Z powodu awarii wyłączono jeden z dwóch działających reaktorów w elektrowni jądrowej Ringhals pod Goeteborgiem. Przestój potrwa co najmniej do 30 listopada - poinformował w środę koncern Vattenfall. Według eksperta "wpłynie to znacząco na ceny prądu w południowej Szwecji".
31.08.2022

Vestas testuje pierwszą gondolę dla morskiej turbiny wiatrowej o mocy 15 MW

Vestas w swojej fabryce w Lindø w Danii ukończył budowę prototypu gondoli dla morskiej turbiny wiatrowej V236-15.0 MW™.
31.08.2022

Vestas przeznacza 475 mln EUR na swoje innowacyjne

Vestas podpisał z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) kredyt o wartości 475 mln EUR na finansowanie działalności w zakresie badań, rozwoju i innowacji (RDI) do 2025 roku. Prace będą prowadzone głównie w centrach badawczo-rozwojowych Vestas w Aarhus w Danii i Porto w Portugalii.
28.07.2022

W Japonii zainstalowano pierwszą morską turbinę marki Vestas

Japoński inwestor Akita Offshore Wind Corporation poinformował, że 2 lipca rozpoczął w porcie Noshiro instalację pełnowymiarowej morskiej turbiny wiatrowej, wykorzystując platformę SEP (Self-Elevating Platform).
17.07.2022

[WIDEO] Sławomir Michaluk, Vestas Polska: Ważny jest zrównoważony rozwój, tak by koszt energii był coraz bardziej konkurencyjny

Jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju technologicznego w zakresie zielonej energii. Widok coraz większych turbin wiatrowych wzbudza w nas emocje. Jednak między planowaniem projektu a uruchomieniem farmy wiatrowej musi zajść cały szereg procesów. O wyzwaniach rozwijającej się branży morskich farm wiatrowych – ograniczeniach łańcucha dostaw i ryzykach związanych z fazą instalacji mówi Sławomir Michaluk, Project Manager w Vestas Poland.
03.07.2022

Vestas wybrany przez ZEPAK S.A. pozyskuje 73 MW w Polsce

Vestas otrzymał zamówienie od PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o. na 73 MW w projekcie wiatrowym w Człuchowie w północnej Polsce. Zamówienie to oznacza pierwszą współpracę Vestas z PAK-Polska Czysta Energia sp. z o.o., spółką zależną ZEPAK S.A.. Dzięki temu, że wieże są produkowane lokalnie, Vestas potwierdza swoje zaangażowanie w local content, a tym samym tworzenie wartości i miejsc pracy w Polsce.
29.06.2022

Vattenfall - prosto z farmy wiatrowej na stok narciarski

W ramach inicjatywy recyklingowej Vattenfall – łopaty turbin z holenderskiej farmy wiatrowej Irene Vorrink zostaną przerobione na narty, deski snowboardowe i materiały budowlane dla farm słonecznych.
18.06.2022

Vestas ostrzega! Wojna na Ukrainie przyczyni się do spowolnienia w branży offshore

Największy na świecie producent turbin wiatrowych Vestas potwierdził negatywny wpływ wojny z Rosją na Ukrainie na branżę. Firma obniża prognozę zysków pomimo rosnącego popytu, odnotowując większą niż przewidywano stratę w pierwszym kwartale.
03.05.2022

Najwięksi producenci turbin wiatrowych w 2021 roku. Zobacz ranking

Według najnowszego raportu ośrodka badawczego BloombergNEF (BNEF), w ubiegłym roku branża energetyki wiatrowej odnotowała kolejny rekord w zakresie turbin wiatrowych oddanych do użytku. Ich łączna moc zainstalowana w 2021 roku po raz drugi z rzędu osiągnęła poziom prawie 100 GW. Niekwestionowanym liderem wśród producentów pozostaje Vestas. Duży spadek odnotował amerykański General Electric.
30.03.2022

Farmy wiatrowe 2022 – biznes dla monopolistów. Dzielenie tortu już się skończyło

Trwa koncentracja producentów turbin wiatrowych. Następni są dostawcy elementów. Będą również fuzje na rynku inwestorów. Producenci ropy i gazu umocnią swoją pozycję – wynika z ocen ekspertów.
24.02.2022

Vestas w czołówce pod względem ograniczenia wpływu na środowisko

Firma Vestas została uznana przez CDP za lidera w zakresie ograniczania wpływu na środowisko i zmiany klimatyczne.
31.12.2021

EDPR, Engie i Vestas przystępują do "bezprecedensowego" gigantycznego planu produkcji zielonego wodoru

Wielcy gracze konsorcjum GreenH2Atlantic planują instalację elektrolizera o mocy 100MW na terenie byłego zakładu węglowego.
30.12.2021

Vestas dostarczy kolejne turbiny wiatrowe do Polski, tym razem na teren farmy Korytnica II

Iberdrola, hiszpański deweloper OZE, zainstaluje 14 turbin wiatrowych o mocy jednostkowej 3,6 MW na farmie wiatrowej Korytnica II w Polsce. Za realizację dostawy turbin będzie odpowiedzialny Vestas. Pierwsza energia popłynie w 2023 roku.
28.12.2021

Vestas dostarczy do USA turbiny wiatrowe o łącznej mocy 290 MW

Duński potentat energetyczny Vestas zrealizuje trzy duże dostawy turbin wiatrowych na rzecz amerykańskich projektów realizowanych przez m.in. Algonquin Power. W sumie wyprodukuje 290 turbin wiatrowych.
05.09.2021

Największy na świecie projekt pływającej elektrowni wiatrowej ukończony

Cobra Wind oddała do użytku pływającą farmę wiatrową Kincardine na wybrzeżu Szkocji dla Pilot Offshore Renewables. Jest to największy tego typu obiekt o mocy 50 MW.
02.09.2021

Nils de Baar, Vestas: morska energetyka wiatrowa to korzyści dla pokoleń

Vestas to jeden ze światowych liderów produkcji turbin wiatrowych, zarówno lądowych, jak i morskich. Firma angażuje się już w polskie inwestycje offshore. Między innymi o współpracy z Portem Gdynia i polskim planie na morską energetykę wiatrową opowiedział nam Nils de Baar, prezes firmy na Europę Północną i Środkową.
23.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.