Światowi giganci energetyki wiatrowej jednoczą się w apelu skierowanym do liderów COP27

zk

27.09.2022 11:02
Strona główna Energetyka, OZE Światowi giganci energetyki wiatrowej jednoczą się w apelu skierowanym do liderów COP27

Partnerzy portalu

 Światowi giganci energetyki wiatrowej jednoczą się w apelu skierowanym do liderów COP27 - ZielonaGospodarka.pl
Fot. vestas.com

Giganci branży energetyki wiatrowej, w tym Vestas, Siemens Gamesa, Orsted i Iberdrola podpisują przed szczytem klimatycznym manifest mający na celu przyspieszenie globalnych działań w skalowaniu i rozbudowie elektrowni wiatrowych.

Ponad 100 firm działających w sektorze podpisało się pod Globalnym Manifestem Energii Wiatrowej na COP27, który wzywa do podjęcia pilnych działań w celu usprawnienia planowania i wydawania pozwoleń, modernizacji sieci i przeprowadzenia przyjaznych dla odnawialnych źródeł energii reform rynków energetycznych.

Szczyt klimatyczny ONZ odbędzie się tego roku w listopadzie w Egipcie, a sygnatariusze manifestu stwierdzili, że "pomoże określić, czy świat może wykorzystać wiatr i energię odnawialną, aby wejść na drogę do zera netto i zabezpieczyć przyjazną dla życia, sprawiedliwą i uczciwą transformację energetyczną".

- W środku globalnego szoku energetycznego i mając zaledwie siedem lat na ograniczenie globalnych emisji zgodnie z porozumieniem paryskim, nadszedł czas, abyśmy zdali sobie sprawę, że bezpieczeństwo energetyczne i bezpieczeństwo klimatyczne nie są w konflikcie - powiedział Morten Dyrholm, starszy wiceprezes Vestas.

Wezwanie branży wiatrowej do działania pojawia się w momencie, gdy globalne agendy dotyczące działań na rzecz klimatu i bezpieczeństwa energetycznego zbiegają się w czasie po kryzysie wywołanym inwazją na Ukrainę i dążeniem państw europejskich do uniezależnienia się od rosyjskiej ropy i gazu.

- Projekty dotyczące odnawialnych źródeł energii czekają na rozwinięcie na całym świecie, nadszedł czas, aby przenieść je do fazy budowy. W zmieniającym się społeczeństwie odporność jest kluczowa, a odnawialne źródła energii są sposobem na jej odblokowanie - dodał Dyrholm.

Vestas dołączył do grona największych deweloperów jak Siemens Gamesa, Orsted, Iberdrola i Copenhagen Infrastructure Partners, którzy podpisali manifest koordynowany przez organ branżowy Global Wind Energy Council (GWEC).

- Skalowanie energii wiatrowej jest wygraną dla ludzi i planety, zapewniając niższe ceny energii, stymulując inwestycje, wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy, jednocześnie pomagając krajom w realizacji celów klimatycznych i wspierając bezpieczną energię - powiedziała przewodnicząca Globalnej Koalicji Energii Wiatrowej na COP27 Joyce Lee.

- Narzędzia, technologia i know-how są po naszej stronie. Ale decydenci muszą działać teraz, aby zapewnić bezpieczny i czysty system energetyczny, którego świat tak bardzo potrzebuje. Oznacza to pilne działania w celu przyspieszenia rozwoju odnawialnych źródeł energii, od przyspieszenia wydawania pozwoleń na realizację projektów po zapewnienie przez rządy jasnych i ambitnych harmonogramów budowy - podsumowała przewodnicząca.


Źródło: rechargenews.com


Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 22950,00 $ tona 1,77% 30 lis
 Cynk 2973,00 $ tona 0,61% 30 lis
 Aluminium 2386,00 $ tona 1,92% 30 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.