Wynik wyszukiwania - "ładowanie" - Wiadomości

Energa Obrót: do 2030 r. powstanie 1,8 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych

Do 2030 r. powstanie 1,8 tys. punktów ładowania pojazdów elektrycznych - poinformowała w środę Energa Obrót. Dodała, że poszukuje partnerów do takich inwestycji, nawiązała współpracę m.in. z siecią Hoteli Gołębiewski, na terenie których powstaną stacje szybkiego ładowania.
30.05.2024

Czy użytkownicy aut w Polsce są gotowi na samochody elektryczne? Wyniki badania HERTZ Polska

HERTZ Polska – polski przedstawiciel światowego lidera w wynajmie samochodów – przeprowadził badanie podejścia do elektromobilności wśród pracowników polskich firm. Badanie obejmowało użytkowników aut służbowych, jak też menedżerów zarządzających flotami. Jego celem była ocena świadomości w obszarze elektromobilności, zbadanie postrzegania samochodów elektrycznych i związanych z nimi doświadczeń oraz zidentyfikowanie obaw, potrzeb i oczekiwań, w kontekście zachodzącego procesu elektryfikacji flot, jak i całej branży motoryzacyjne
07.05.2024

Orlen inwestuje w ultraszybkie stacje ładowania

Fundusz ORLEN VC zainwestował w EUROLOOP – producenta ultraszybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Ładowarki polskiego startupu, z których korzystają już kierowcy w siedmiu krajach Europy, są jednymi z najszybszych na rynku. Zapewniają dostęp do prądu stałego o mocy do 720 kW.
24.04.2024

Polska musi zwiększać liczbę i moc ładowarek do aut elektrycznych

Polska musi nie tylko zwiększać liczbę stacji ładowania aut elektrycznych, ale również ich moc - wskazał Bartłomiej Jaworski z firmy Eaton. W sobotę wchodzą przepisy UE nakazujące rozbudowę sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych.
13.04.2024

Delloite: dla 60 proc. Polaków przy zakupie auta elektrycznego najważniejszy jest koszt ładowania

Według opublikowanego w poniedziałek badania Delloite, dla 60 proc. Polaków najważniejszym argumentem za zakupem samochodu elektrycznego jest niższa cena ładowania niż zakupu paliwa. Podkreślono, że troska o środowisko schodzi na dalszy plan.
05.02.2024

Eway i Grodno S.A. łączą siły na rzecz elektromobilności

Eway, producent i operator stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz Grodno S.A., czołowy dostawca kompleksowych rozwiązań prądowych, podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy Grodno S.A. staje się oficjalnym dystrybutorem stacji ładowania Eway w Polsce.
29.01.2024

MPK planuje budowę nowych stacji do ładowania autobusów elektrycznych

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, które eksploatuje 121 autobusów elektrycznych, planuje budowę kolejnych siedmiu nowych stacji do szybkiego ładowania tych pojazdów, a także co najmniej 35 stacji przeznaczonych do wolnego ładowania.
17.01.2024

Hitachi Energy finalizuje przejęcie COET

Hitachi Energy, globalny lider technologiczny, który dąży do osiągnięcia zrównoważonej przyszłości energetycznej dla wszystkich, ogłosił dziś, że sfinalizował przejęcie COET, wiodącego projektanta i producenta urządzeń zasilających dla elektromobilności, kolei i przemysłu. Transakcja wzmacnia globalną pozycję i ofertę Hitachi Energy w zakresie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy, energoelektroniki i grid edge.
16.01.2024

Stacje Powerdot dostępne w aplikacji Elocity

Stacje ładowania Powerdot będą dostępne w aplikacji mobilnej, z której korzysta 30 tysięcy użytkowników. Aplikacja Elocity umożliwia wygodne wyszukiwanie stacji, sprawdzenie ich mocy oraz dostępnych złączy. Za jej pomocą można też uruchomić urządzenie oraz dokonać płatności. To początek współpracy pomiędzy Powerdot a Elocity.
24.10.2023

Ekoenergetyka i Orlen – wspólnie dla lepszej infrastruktury ładowania

Ekoenergetyka, jako lider produkcji infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, w dalszym ciągu rozwija swoją współpracę z ORLEN Centrum Serwisowe, wiodącym dostawcą usług serwisowych dla sektora energetycznego. W ramach tej współpracy, na polskich stacjach ORLEN już w tym momencie działa 129 stacji ładowania dostarczonych przez Ekoenergetykę, co stanowi ponad 80% udziału w całej sieci ładowania grupy ORLEN.
23.10.2023

System ładowania CTV przeszedł pomyślnie próby portowe [WIDEO]

Firma MJR Power and Automation poinformowała o pomyślnym zakończeniu prób portowych swojego zainstalowanego na platformie zautomatyzowanego systemu zasilania i ładowania, dedykowanego dla jednostek serwisujących morskie farmy wiatrowe.
16.03.2023

Ceny prądu rosną. Czy korzystanie z elektryka przestanie się opłacać?

W obliczu nieuchronnych podwyżek cen energii właściciele aut elektrycznych i hybryd typu plug-in stoją przed dylematem – czy eksploatacja aut nisko- i bezemisyjnych będzie się opłacać. Eksperci Schneider Electric podpowiadają, co zrobić, aby zniwelować wpływ rosnących cen na codzienne użytkowanie elektryków, udowadniając tym samym, że jazda autem elektrycznym pozostaje znacznie tańsza niż pojazdem spalinowym.
12.12.2022

Świdnik zakupi trzy autobusy wodorowe i stacje do ładowania pojazdów elektrycznych

Blisko 10 mln złotych dofinansowania przyznał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Świdnika (Lubelskie) na zakup trzech autobusów wodorowych i stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Zeroemisyjne pojazdy mają wyjechać na ulice miasta do 2024 roku.
03.12.2022

Lidl otwiera tanie stacje ładowania EV

Lidl twierdzi, że jego ładowarki oferują kierowcom EV udogodnienia za prawie połowę ceny.
30.11.2022

Polski startup podpisał umowę z indyjskim producentem części elektrycznych do pojazdów

Startup Elimen Group z Polski, tworzący napędy elektryczne, podpisał umowę o współpracy z Flash, indyjskim producentem części elektrycznych do pojazdów dwu- i trzykołowych - poinformowała PAP Grupa Assay, współwłaściciel startupu. Systemy polskiej firmy mają być sprzedawane w Indiach.
21.11.2022

Ekspert: w przypadku aut elektrycznych częściej niż w tradycyjnych, może dochodzić do tzw. szkody całkowitej

Specyfika budowy samochodów elektrycznych może wpływać na koszty likwidacji szkód. Na przykład częściej niż w przypadku samochodów tradycyjnych, może dochodzić do tzw. szkody całkowitej - mówi PAP ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń Łukasz Kulisiewicz.
20.11.2022

Pierwsza ultraszybka stacja ładowania elektryków PKN Orlen

PKN Orlen uruchomił pierwszą w swojej sieci ultraszybką stację ładowania o mocy 175 kW. Urządzenie pozwala naładować samochód od 10 do 80 proc. pojemności jego baterii w ok. 20 minut. To aż o dwie trzecie szybciej w porównaniu ze stacjami ładowania o standardowej mocy do 50kW.
16.11.2022

Od elektromobilności do wodoru. Polska potrzebuje planu rozwoju ładowarek (RELACJA)

Rozwój elektromobilności był jednym z tematów dyskutowanych podczas 36. edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER oraz 6. edycji konferencji OZE POWER, organizowanych pod patronatem medialnym GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl. Elektromobilność nie rozwija się w Polsce w takim tempie, jak za granicą. Eksperci i interesariusze podkreślają, że istnieje potrzeba opracowania rozwoju sieci ładowarek. Pojawia się też miejsce dla rozwiązań wodorowych.
10.11.2022

Raport: koszt jazdy elektrykiem porównywalny z autem spalinowym

Rosnące ceny energii sprawiają, że koszt przejechania 100 km elektrykiem staje się porównywalny z tym ponoszonym przez posiadaczy aut spalinowych - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu serwisu autobaza.pl.
25.10.2022

Pół miliona stacji ładowania sprzedanych przez KEBA

Na początku 2021 roku wyprodukowano w KEBA 250-tysięczną stację ładowania pojazdów elektrycznych. A w ciągu zaledwie 20 miesięcy firma KEBA sprzedała pół miliona stacji ładowania, zaliczając się tym samym do liderów na rynku europejskim. Oprócz specjalizacji w zakresie inteligentnych i bezpiecznych technologii ładowania sprzedaż tego austriackiego specjalisty w zakresie automatyzacji zdynamizował także konsekwentny rozwój portfolio produktów w kierunku neutralnych dla klimatu urządzeń ładujących dla sektora e-mobilności.
12.10.2022

Technologia NASA naładuje elektryka w pięć minut

Szybkie i łatwe ładowanie pojazdów elektrycznych (EV), to już nie rocket science.
11.10.2022

Rynek ładowania elektryków wzrośnie siedmiokrotnie do końca dekady

Europejski rynek infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych wzrośnie niemal siedmiokrotnie do końca tej dekady, wynika z analiz Bain & Company. Do dynamicznego rozwoju branży przyczyni się realizacja ambitnych celów redukcji emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej oraz chęć zmniejszenia uzależnienia od dostaw rosyjskich surowców.
06.10.2022

PureCity wybiera lokalizacje dla sieci miejskich elektrostacji

PureCity realizuje wizje lokalne w ponad 200 miejscach w całej Polsce i wybiera lokalizacje pierwszych nośników sieci cyfrowej reklamy zewnętrznej dedykowanej markom stawiającym na realizację celów ESG. Spółka, która w połowie września podpisała umowy partnerskie z Elocity oraz stacjeladowania.com dynamicznie realizuje plan uruchomienia pierwszych 50 stacji do końca stycznia 2023 roku.
04.10.2022

TotalEnergies wygrywa kontrakt na 4 400 ładowarek EV w Belgii

TotalEnergies został wybrany przez rząd flamandzki do zainstalowania 4 400 punktów ładowania pojazdów elektrycznych (EV) w regionie.
21.09.2022

Volkswagen i Energy Web zapewniają "inteligentne, całodobowe ładowanie z OZE" EV

Volkswagen i Energy Web opracowały nowe inteligentne rozwiązanie w zakresie ładowania, które umożliwia właścicielom pojazdów elektrycznych (EV) zasilanie swoich samochodów energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych, kiedy tylko jest to możliwe.
08.08.2022

GDDKiA: do końca roku jeszcze 34 stacje ładowania aut elektrycznych

Do końca tego roku mają zostać uruchomione 34 stacje ładowania samochodów elektrycznych w Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) kat. I przy trasach szybkiego ruchu - poinformował PAP zespół prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
07.08.2022

Pierwsza ładowarka dla elektrycznych autobusów MPK stanie na Janowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Łódź rozpoczęło montaż szybkich ładowarek, które będą służyć do uzupełniania baterii autobusów elektrycznych podczas postoju na pętlach. Pierwsza ładowarka będzie działać na Janowie - w sumie będzie ich sześć.
28.07.2022

Procedura odbioru stacji ładowania krok po kroku [RAPORT]

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) zaprezentowało nowy raport, który w przejrzysty i prosty sposób wyjaśnia jak krok po kroku wykonać procedurę odbioru stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Celem tego kompleksowego opracowania jest ułatwienie i przyspieszenie wdrażania infrastruktury dla EV w Polsce. Raport powstał we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego (UDT).
15.06.2022

Przełom w ładowaniu aut elektrycznych w Polsce: Power Dot postawi 1250 stacji o dużej mocy, dostępnych dla każdego

Paneuropejski operator Power Dot, korzystający m.in. z finansowania największego francuskiego funduszu infrastrukturalnego, jest w trakcie budowy 650 stacji o mocy powyżej 100 kW. Oznacza to 10-krotne zwiększenie obecnej infrastruktury szybkiego ładowania w Polsce. Do końca 2025 roku ma powstać w naszym kraju w sumie 1250 obiektów z logo Power Dot. Będą otwarte dla wszystkich użytkowników bez obowiązku rejestracji.
07.06.2022

[WIDEO] Offshore: pierwsze na świecie punkty ładowania „morskich elektryków” zostaną zainstalowane na farmach wiatrowych u wybrzeży UK

[WIDEO] Offshore: pierwsze na świecie punkty ładowania „morskich elektryków” zostaną zainstalowane na farmach wiatrowych u wybrzeży UK
29.05.2022

Scania Polska i Ekoen – strategiczne partnerstwo

W ramach współpracy pomiędzy Scania Polska i Ekoen pierwsze ogólnodostępne HUBy szybkiego ładowania dla pojazdów ciężarowych zostaną uruchomione przy serwisach Scania m. in. w Nadarzynie, Choroszczy k. Białegostoku oraz w Gliwicach. Celem kooperacji jest obniżanie śladu węglowego w transporcie oraz dostarczanie klientom kompleksowych rozwiązań w zakresie elektrycznych pojazdów ciężarowych i systemów ich ładowania.
28.05.2022

Elocity i Budimex łączą siły - będą dostarczać nowe punkty ładowania samochodów elektrycznych

Elektromobilność w Polsce rozwija się intensywnie, a kolejne firmy decydują się dołączyć do grona pionierów ekologicznego transportu. Jedną z nich jest Budimex, który w nową dla siebie branżę wkracza w towarzystwie doświadczonego partnera, spółki Elocity.
24.05.2022

Tesla oferuje darmowe ładowanie EV dla uciekających przed wojną

Stacje w pobliżu granic kraju będą dostępne za darmo zarówno dla kierowców Tesli, jak i pojazdów innych firm.
26.03.2022

Enefit zaoferuje w 2022 r. w Polsce usługi ładowania aut na prąd

Działający pod marką Enefit estoński koncern Eesti Energia zaoferuje w 2022 r. w Polsce usługi związane z ładowaniem aut elektrycznych - poinformował PAP dyrektor zarządzający Enefit Polska Maciej Kowalski. Enefit planuje także rozbudowę polskich mocy PV.
31.01.2022

Auto elektryczne bez kosztów ładowania dostępne od ręki. Arval i Columbus ruszają ze wspólną ofertą

Auto elektryczne, które naładujesz bez wyjeżdżania z domu, nic za to nie płacąc? To możliwe. Dzięki współpracy Arval Service Lease Polska i Columbus Energy, zeroemisyjny pojazd może być właściwie samowystarczalny – użytkownik korzysta z wynajętego samochodu i zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej.
10.01.2022

Straż miejska pomoże uruchomić auto z rozładowanym akumulatorem

Straż miejska w Rzeszowie pomoże mieszkańcom stolicy Podkarpacia, gdy w samochodzie rozładuje się im akumulator. Strażnicy kupili w tym celu specjalne, profesjonalne urządzenie rozruchowe.
13.12.2021

W UK obowiązek instalowania punktów ładowania samochodów elektrycznych w nowych domach

Od przyszłego roku we wszystkich nowo budowanych domach oraz budynkach komercyjnych w Anglii będzie obowiązek instalowania punktów ładowania samochodów elektrycznych - ogłosił w poniedziałek brytyjski rząd.
23.11.2021

Vattenfall z Volvo testował elektryczne ciężarówki odporne na polarne temperatury!

Jak daleko zajedzie elektryczny samochód ciężarowy na jednym ładowaniu, gdy temperatura spadnie do -30°C?
21.11.2021

W Szczecinie podpisano umowę na autobusy elektryczne i stacje ładowania pojazdów

Dwa autobusy elektryczne i trzy stacje ładowania zeroemisyjnych pojazdów komunikacji publicznej trafią do Szczecina. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
09.11.2021

PSPA: w 2025 r. w Polsce będzie ponad 150 tys. punktów ładowania

W 2025 r. w Polsce będzie działać ok. 150 tys. punktów ładowania aut elektrycznych - ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. PSPA szacuje, że punktów ogólnodostępnych będzie ok. 43 tys., a niepublicznych - między 90 a 115 tys.
21.09.2021

PKN Orlen: Stacje ładowania aut elektrycznych Energi dołączą do sieci Orlen Charge

Wkrótce stacje ładowania pojazdów elektrycznych Energi dołączą do sieci Orlen Charge. Dzięki temu będzie ona obejmować łącznie ponad 400 obiektów. Grupa Orlen stanie się liderem elektromobilności w Polsce pod względem infrastruktury ładowania - podał PKN Orlen.
15.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.