System ładowania CTV przeszedł pomyślnie próby portowe [WIDEO]

zk

16.03.2023 20:07
Strona główna Energetyka, OZE System ładowania CTV przeszedł pomyślnie próby portowe [WIDEO]

Partnerzy portalu

System ładowania CTV przeszedł pomyślnie próby portowe [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. MJR Power and Automation

Firma MJR Power and Automation poinformowała o pomyślnym zakończeniu prób portowych swojego zainstalowanego na platformie zautomatyzowanego systemu zasilania i ładowania, dedykowanego dla jednostek serwisujących morskie farmy wiatrowe.

W porcie Blyth - najważniejszej brytyjskiej bazie wsparcia dla morskiej energii wiatrowej - przy użyciu statku TIA Elizabeth Crew Transfer Vessel (CTV), którego właścicielem i operatorem jest firma Tidal Transit - przeprowadzono z powodzeniem próby portowe.

W porcie odtworzono instalację morskiego systemu zasilania i ładowania na morskiej turbinie wiatrowej i/lub podstacji, walidując bezpieczne podłączenie, zacumowanie i ładowanie baterii akumulatorów zainstalowanych na CTV.

Ze względu na bezpieczeństwo wbudowane w cały system, wszystkie systemy połączeń, cumowania, automatyki, monitorowania i systemy zabezpieczeń, w tym komunikacja bezprzewodowa i odłączanie awaryjne, były szczegółowo testowane.

Zaprojektowany do przetwarzania energii dostarczanej bezpośrednio z morskiej farmy wiatrowej, system zasilania i ładowania offshore umożliwi ciężkim hybrydowym i elektrycznym CTV oraz innym statkom wsparcia offshore podłączenie w terenie do w 100-procentach ekologicznego źródła energii.

Umożliwi on również dostarczanie energii do innych jednostek pomocniczych, pozwalając im na wyłączenie generatorów diesla podczas postoju, w taki sam sposób, w jaki mogą one podłączyć się do zasilania z lądu.

- Nasz system zasilania i ładowania na morzu jest przełomową innowacją skierowaną na zrewolucjonizowanie sektora morskiego i ma ogromny potencjał, aby umożliwić przemysłowi płynne przejście do elektrycznie obsługiwanych flot CTV - powiedział dyrektor zarządzający w MJR Paul Cairns.

- Dostarczając rozwiązania do zasilania statków i ładowania akumulatorów w terenie - przede wszystkim w okresach, w których byłyby one bezczynne - system zasilania i ładowania MJR okaże się kluczowym czynnikiem umożliwiającym wdrożenie na dużą skalę eCTV i większych elektrycznych statków hybrydowych w całym sektorze offshore. Mówiąc wprost, gdyby 50 proc. brytyjskiej floty CTV przeszło na eksploatację elektryczną, wyeliminowałoby to około 131 100 ton emisji CO2 każdego roku - dodał Cairns.

- Te liczby są oszałamiające i podkreślają, że taka technologia będzie miała zasadnicze znaczenie w zmniejszaniu emisji w terenie i pomaganiu armatorom, operatorom i rządom w osiągnięciu ich celów zerowych netto. Również bez wsparcia finansowego brytyjskiego departamentu transportu i partnera w realizacji, Innovate UK, poprzez Clean Maritime Demonstration Competition, nie bylibyśmy światowym liderem w dostarczaniu tej innowacyjnej technologii i jesteśmy niezwykle wdzięczni za ich ciągłe wsparcie i wizję świadczenia czystych technologii morskich - podsumował dyrektor.

Po pomyślnym zakończeniu prób portowych MJR przygotuje się do instalacji na działającej podstacji morskiej farmy wiatrowej na Morzu Północnym.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25600,00 $ tona 5,13% 27 mar
 Cynk 2913,00 $ tona 0,48% 27 mar
 Aluminium 2297,00 $ tona 1,46% 27 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.