Auto elektryczne bez kosztów ładowania dostępne od ręki. Arval i Columbus ruszają ze wspólną ofertą

zk

10.01.2022 16:12 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność Auto elektryczne bez kosztów ładowania dostępne od ręki. Arval i Columbus ruszają ze wspólną ofertą

Partnerzy portalu

Auto elektryczne, które naładujesz bez wyjeżdżania z domu, nic za to nie płacąc? To możliwe. Dzięki współpracy Arval Service Lease Polska i Columbus Energy, zeroemisyjny pojazd może być właściwie samowystarczalny – użytkownik korzysta z wynajętego samochodu i zainstalowanego w domu lub firmie punktu ładowania, a energia pochodzi z instalacji fotowoltaicznej.

Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet 7200 zł rocznie na kosztach paliwa w porównaniu do tankowania auta z napędem konwencjonalnym. W pakiecie firm Arval i Columbus od ręki dostępna jest Kia e-Niro, z dofinansowaniem z programu Mój Elektryk oraz ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW w najniższej na rynku cenie.

Arval Service Lease Polska, lider rynku wynajmu długoterminowego i zrównoważonej mobilności, oraz Columbus Energy, wiodący dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, jako pierwsze firmy na polskim rynku wprowadzają kompleksowy pakiet, który łączy użytkowanie samochodu elektrycznego z montażem punktu ładowania oraz paneli fotowoltaicznych. Pozwala to do minimum ograniczyć koszty zasilania pojazdu, a także zapewnia jego rzeczywistą zeroemisyjność.

– Klientom zainteresowanym wynajmem samochodu elektrycznego towarzyszy często obawa o dostęp do stacji ładowania. W Arval od dłuższego czasu szukamy rozwiązań, które takie wątpliwości rozwiewają. Mając ładowarkę w domu lub siedzibie firmy, bardzo rzadko musimy korzystać z publicznych stacji. Jest to dodatkowo rozwiązanie dużo tańsze niż w przypadku tankowania konwencjonalnego auta. A gdy ładowarka pobiera energię słoneczną, koszty „paliwa” spadają właściwie do zera. Dlatego współpraca z firmą Columbus jest dla nas tak ważnym krokiem – mówi Łukasz Niemczuk, Retail Solutions Director, Arval Service Lease Polska. – Wspólny pakiet uwzględnia rabaty dla naszych klientów, a dzięki udziałowi Arval w programie Mój Elektryk, finansowanym przez NFOŚiGW, możemy zapewnić wyjątkowo atrakcyjną cenę pojazdu – dodaje.


Dopłaty z programu Mój Elektryk dostępne są bez żadnych dodatkowych formalności – klient wynajmuje samochód w Arval, a firma w jego imieniu składa wniosek o dotację.

Ekologicznie i ekonomicznie

Model Kia e-Niro w pakiecie z szybką ładowarką Go Power o mocy 7 lub 11 kW jest dostępny w abonamencie miesięcznym za 1 659 zł netto (umowa na okres 36 miesięcy z limitem 15 000 km rocznie). Jedynym kosztem dodatkowym jest 1 700 zł netto jednorazowej opłaty za ładowarkę. Auto jest dostępne od ręki, co jest istotnym atutem w dobie dużych opóźnień dostaw pojazdów, z którymi boryka się cały rynek motoryzacyjny. Dodatkowo można skorzystać z oferty specjalnej na montaż instalacji fotowoltaicznej, choć nie jest to warunek konieczny. Analitycy firmy Columbus przekonują, że jest to opłacalna inwestycja, ponieważ wystarczy siedem paneli fotowoltaicznych, by móc ładować auto wyłącznie energią pozyskiwaną ze słońca.

– Jedną z barier rozwoju elektromobilności w Polsce jest niewystarczająco rozwinięta infrastruktura ładowania. Z tego powodu większość posiadaczy elektryków zaopatruje się we własne, przydomowe czy firmowe punkty ładowania. To z kolei zwiększa popyt na nasze usługi, nie tylko te związane z dostarczaniem i montażem ładowarek EV, ale również na własne źródła wytwórcze. Samochód elektryczny napędzany energią z własnej instalacji fotowoltaicznej jest bowiem najlepszym rozwiązaniem zarówno dla naszych portfeli, jak i dla środowiska – mówi Arleta Czekaj-Kwiecień, Dyrektor Sprzedaży, Columbus Energy S.A. – Wspólnie z firmą Arval przygotowaliśmy ofertę, łączącą wynajem samochodu elektrycznego wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania i źródłem energii, dzięki czemu osoby myślące o elektryku mogą być kompleksowo zaopiekowane – dodaje.

Jeśli porównamy koszt tankowania pojazdu z silnikiem benzynowym i ładowania zeroemisyjnego auta z punktu podłączonego do instalacji fotowoltaicznej, okazuje się, że rocznie możemy zaoszczędzić nawet 7 200 zł na wyborze ekologicznego auta. A pojazd zasilany energią odnawialną jest w pełni zeroemisyjny. Z danych Arval wynika, że całkowity koszt zakupu i użytkowania pojazdu elektrycznego (TCO) zrównuje się z pojazdem spalinowym w ciągu pierwszego roku, a w przypadku korzystania z własnej instalacji fotowoltaicznej zwrot z inwestycji może być jeszcze szybszy.

Auto i ładowarka z pełną obsługą

Wszelkie formalności i kwestie techniczne związane z punktem ładowania realizuje Columbus – od montażu urządzenia, przez instalację niezbędnych zabezpieczeń, szkolenie użytkowników i uruchomienie stacji, aż po wsparcie serwisowe i przeglądy techniczne. Po zakończeniu kontraktu ładowarka przechodzi na własność klienta, natomiast pojazd może zostać wykupiony lub wymieniony na nowy model z oferty Arval.

Oferowany w pakiecie samochód Kia e-Niro to bogato wyposażony model w wersji L, z pojemną baterią 64 kWh i mocą 204 KM. Zasięg auta to 455 km na jednym ładowaniu. Auto wyposażone jest m.in. w: aktywny tempomat, system wykrywania kolizji, automatyczne światła, rozpoznawanie znaków, sterowanie funkcjami auta z poziomu telefonu, nawigację i kamerę cofania. W cenie miesięcznego abonamentu za wynajem znajdują się już ubezpieczenia OC i AC, assistance, auto zastępcze tej samej klasy, a także koszty przeglądów, serwisowania i obsługi szkód komunikacyjnych.

Wspólna oferta Arval i Columbus dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Ładowarka może zostać zainstalowana w domu lub siedzibie przedsiębiorstwa.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.