Wynik wyszukiwania - "COP26" - Wiadomości

Szczyt COP27 potrzebuje głowy Wielkiej Brytanii

Król Karol powinien uczestniczyć w szczycie COP27 - tak twierdzi prezydent COP26 Alok Sharma, po wydanym oświadczeniu przez Pałac Buckingham, że monarcha nie będzie obecny w Egipcie w przyszłym miesiącu.
10.10.2022

W. Brytania i zeroemisyjność: są cele, nie ma strategii

Wielka Brytania przy okazji konferencji klimatycznej COP26 podkreślała, że jako pierwsza z krajów wysoko rozwiniętych zadeklarowała osiągnięcie do 2050 r. zerowej emisji netto, i zachęcała, by inni poszli jej śladem. Tymczasem według ekspertów wcale się nie zbliża do tego celu.
02.01.2022

Dlaczego rewolucja czystych technologii w żegludze nabiera tempa?

Zaledwie kilka tygodni temu, nastroje panujące podczas COP26 były prawdopodobnie pozytywne i pełne nadziei, a kluczowi gracze w branży żeglugowej wykazali bezprecedensową gotowość do zwiększenia wysiłków na rzecz dekarbonizacji. Jednakże fragmentacja przedstawiona na MEPC 77 ukazała nieco inny obraz sytuacji.
26.12.2021

Czterech gigantów motoryzacyjnych nie podpisało zobowiązania do sprzedaży wyłącznie pojazdów o zerowej emisji

Czterech największych producentów samochodów na świecie – Volkswagen, Toyota, Renault-Nissan i Hyundai-Kia – nie podpisało zobowiązania podjętego na COP26, aby do 2035 roku sprzedawać wyłącznie samochody o zerowej emisji.
06.12.2021

COP26 a gospodarka morska. Co z tego wynika?

W zeszłym miesiącu zakończył się szczyt klimatyczny COP26, którego efekty będą miały długofalowe skutki dla całego sektora morskiego. Nie ma poczucia triumfu, za to jest satysfakcja, że udało się wypracować zgodę, biorąc pod uwagę napięte stosunki geopolityczne.
06.12.2021

Niebezpieczne skutki mylenia niebieskiego i zielonego wodoru

Australia jest sztampowym przykładem ignorancji wpływu niebieskiego wodoru na środowisko w porównaniu z jego zieloną alternatywą, twierdzi nowe badanie.
21.11.2021

MKiŚ: decyzje szczytu klimatycznego uwzględniają pojęcie sprawiedliwej transformacji

Sukcesem, jaki odnieśliśmy na szczycie klimatycznym w Glasgow, jest uwzględnienie pojęcia sprawiedliwej transformacji w kontekście polityki klimatycznej, co znalazło odzwierciedlenie w decyzjach tam podjętych - powiedział w środę w Sejmie Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister MKiŚ.
17.11.2021

Tuvalu rozczarowane zapisami porozumienia z COP26, boi się o swoją przyszłość

Minister spraw zagranicznych pacyficznego państwa Tuvalu Simon Kofe wyraził rozczarowanie ostatecznym porozumieniem przyjętym na szczycie COP26, oceniając, że nie zatrzyma ono globalnego ocieplenia i zagrozi przyszłości jego kraju – podała w poniedziałek agencja Reutera.
15.11.2021

Ekolodzy o rezultatach COP26: daleko od potrzebnego przełomu

Mimo, że największe gospodarki podejmują kolejne działania na rzecz klimatu, to wciąż jest daleko od potrzebnego przełomu, który pozwoli zapobiec katastrofie - oceniają rezultaty COP26 organizacje ekologiczne. Doceniają jednak, że w końcowym dokumencie COP26 mówi się o odchodzeniu od węgla.
14.11.2021

Poziom gazów cieplarnianych w atmosferze bije kolejne rekordy

Wzrost obecności dwutlenku węgla, metanu i podtlenku azotu w powietrzu nie wykazuje oznak spowolnienia, przyspieszając globalne ocieplenie, jak twierdzi Światowa Organizacja Meteorologiczna.
14.11.2021

COP26. Porozumienie końcowe z poprawkami zostało zaakceptowane przez przedstawicieli niemal 200 państw

Porozumienie końcowe z poprawkami zostało zaakceptowane przez przedstawicieli niemal 200 państw - poinformowała w sobotę Agencja Reutera.
13.11.2021

COP26. Opublikowano trzecią wersję proponowanego dokumentu końcowego

Trzecią wersję proponowanego porozumienia końcowego z ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 opublikowano w sobotę rano. Nie różni się ona jednak zasadniczo od poprzedniej.
13.11.2021

Szczyt klimatyczny COP26 może być przedłużony do niedzieli, bo nadal nie ma kompromisu

Trwająca w Glasgow ONZ-owska konferencja klimatyczna, która według planu powinna się zakończyć w piątek, może zostać przedłużona do niedzieli, aby dać negocjatorom więcej czasu na osiągnięcie porozumienia - podał w czwartek lokalny dziennik "The Glasgow Times".
12.11.2021

COP26. USA i Chiny wydały wspólną deklarację o współpracy w sprawach klimatu

Stany Zjednoczone i Chiny nieoczekiwanie wydały w środę wieczorem podczas konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow wspólną deklarację w sprawie zmian klimatu, zapewniając, że między nimi "jest więcej porozumienia niż rozbieżności".
11.11.2021

Polska wśród sygnatariuszy deklaracji o przejściu na samochody zeroemisyjne

24 państwa rozwinięte, w tym Polska, a także władze 39 miast i regionów oraz sześciu producentów samochodów podpiszą w środę na COP26 deklarację zobowiązującą sygnatariuszy do przyspieszenia przejścia na pojazdy o zerowej emisji, aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego - ogłosił brytyjski rząd.
10.11.2021

Obama na COP26: wciąż nie zrobiliśmy wystarczająco w sprawie kryzysu klimatycznego

Świat zbiorowo i indywidualnie wciąż nie jest w stanie sprostać walce ze zmianami klimatycznymi - powiedział w poniedziałek podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej były prezydent USA Barack Obama.
09.11.2021

Brytania przekaże 290 mln funtów ubogim krajom dotkniętym zmianami klimatu

Brytyjski rząd zadeklarował w poniedziałek przekazanie 290 mln funtów na pomoc biedniejszym krajom w radzeniu sobie ze skutkami zmian klimatu. Ale fakt, że ogłosił to indywidualnie sugeruje, iż nie ma na razie porozumienia wszystkich krajów wysoko rozwiniętych.
09.11.2021

Dziesiątki tysięcy osób uczestniczyły w Glasgow w marszu klimatycznym

Ok. 100 tys. osób - według organizatorów - przeszło w sobotę przez Glasgow, domagając się bardziej zdecydowanych działań w walce ze zmianami klimatu. Była to największa dotychczas manifestacja w trakcie odbywającej się w tym mieście konferencji klimatycznej COP26.
07.11.2021

W Glasgow młodzieżowy marsz klimatyczny, na jego czele Greta Thunberg

Ok. 10 tys. młodych ludzi uczestniczyło w piątek w Glasgow w marszu ulicami miasta, domagając się konkretnych działań w kwestii zapobiegania zmianom klimatu. Na jego czele idzie szwedzka aktywistka Greta Thunberg, inicjatorka szkolnych strajków klimatycznych.
06.11.2021

IEA: jeśli obietnice będą spełnione, wzrost temperatury nie przekroczy 1,8 st. C

Jeśli wszystkie nowe zobowiązania ogłoszone podczas trwającej w Glasgow konferencji klimatycznej COP26 zostaną zrealizowane, uda się zatrzymać wzrost temperatury na Ziemi w granicach 1,8 st. C - oceniła w czwartek Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA).
05.11.2021

MKiŚ: deklaracja odejścia Polski od węgla z COP26 spójna z naszą umową społeczną

Deklaracja odejścia Polski od węgla z COP26 jest potwierdzeniem naszej umowy społecznej - powiedział PAP rzecznik resortu klimatu Aleksander Brzózka. Doprecyzował, że w deklaracji znaleźliśmy się w grupie państw, które odejdą od węgla w latach 40-tych lub tak szybko, jak to będzie możliwe po tej dacie.
05.11.2021

Von der Leyen leciała 50 kilometrów odrzutowcem, to "ekologiczny grzech"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, która intensywnie promuje ochronę klimatu, pokonała latem prywatnym odrzutowcem dystans zaledwie 50 kilometrów. Czas przelotu z Wiednia do pobliskiej Bratysławy wyniósł 19 minut. Taki lot na krótkich dystansach to "ekologiczny grzech".
05.11.2021

Organizacje pozarządowe twierdzą, że nie mogą brać udziału w szczycie klimatycznym

Organizacje pozarządowe (NGOs) zarzucają organizatorom trwającej w Glasgow w Szkocji konferencji klimatycznej COP26, że nie mogą brać udziału w spotkaniach szczytu ONZ - przekazała w środę agencja AFP za reprezentantką NGO ActionAid International Teresą Anderson.
04.11.2021

450 wielkich firm finansowych deklaruje wspieranie zerowej emisji netto

450 globalnych firm finansowych, kontrolujących ok. 40 proc. światowych aktywów, zobowiązało się, że podejmie działania, by ograniczyć wzrost globalnego ocieplenia do 1,5 st. C - ogłoszono w środę podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26.
04.11.2021

Jerzy Buzek: pandemia Covid-19 nie może służyć za alibi do zaniechania prac na rzecz klimatu

Wpływ pandemii Covid-19 na gospodarki nie może w żadnym razie służyć za alibi do zaniechania prac na rzecz ochrony środowiska i klimatu - powiedział w rozmowie z PAP europoseł, prof. Jerzy Buzek (PO). Dodał, że sukces szczytu w Glasgow byłby dowodem na to, że wyciągnęliśmy wnioski z trudnej lekcji pandemii.
04.11.2021

Biden pochwalił postępy podczas COP26, ale zganił Chiny, Rosję i OPEC

Prezydent USA Joe Biden ocenił we wtorek, że światowym liderom udało się wiele osiągnąć podczas konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow, a Ameryka przewodziła w tej kwestii. Jednocześnie potępił Chiny i Rosję za bezczynność, zaś państwa OPEC obwinił za wysokie ceny energii.
04.11.2021

Jeff Bezos i Bill Gates obiecali znaczące fundusze na walkę ze zmianami klimatu

Założyciele firm Amazon, Jeff Bezos i Microsoft, Billa Gates ogłosili we wtorek podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 znaczące wsparcie finansowe wysiłków na rzecz zatrzymania zmian klimatu.
04.11.2021

Yutong wychodzi z propozycją inicjatywy prowadzącej do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050, aby pomóc światu zrealizować cele związane z emisją węglową

McGill's i Pelican nawiązują partnerstwo z Yutong, które ma zapewnić transport autobusowy cechujący się zerowym poziomem emisji, począwszy od pierwszego dnia konferencji COP26 w Glasgow.
03.11.2021

Johnson: to koniec "wielkiej masakry piłą łańcuchową" światowych lasów

Zawarte we wtorek przez ponad 110 krajów porozumienie w celu zatrzymania deforestacji oznacza koniec "wielkiej masakry piłą łańcuchową" światowych lasów - powiedział brytyjski premier Boris Johnson.
03.11.2021

Ekologiczna technologia na rzecz zrównoważonego rozwoju - firma Hisense uczestniczy w osiągnięciu neutralności węglowej

W dniu 31 października rozpoczął się szczyt COP26, na którym około 200 krajów zbierze się i omówi działania zmierzające do ochrony i odbudowy ekosystemów. Oparta na ekologicznej technologii, firma Hisense kontynuuje integrację inicjatyw związanych z ochroną środowiska we wszystkich aspektach produkcji, łańcucha dostaw i rozwoju produktów energooszczędnych.
02.11.2021

Blisko 90 krajów chce obniżyć emisję metanu o 30 proc. do 2030 r.

Blisko 90 krajów świata przyłączyło się do inicjatywy USA i Unii Europejskiej mającej na celu zmniejszenie do 2030 roku emisji metanu o 30 proc. w stosunku do poziomu z 2020 roku - informuje Reuters. Formalnie plan ma być ogłoszony we wtorek.
02.11.2021

Andruszkiewicz: nie zostawimy Polaków bez energii z dnia na dzień

Nie zostawimy Polaków na bruku, bez energii z dnia na dzień - powiedział we wtorek sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz. Dodał, że transformacja energetyczna musi być procesem rozłożonym na długie dekady.
02.11.2021

Uzgodniono porozumienie o powstrzymaniu wylesiania do 2030 r.

Liderzy ponad 100 państw, na terenie których znajduje się 85 proc. światowych lasów, zobowiążą się we wtorek do powstrzymania i odwrócenia procesu wylesiania do 2030 r. - ogłoszono w poniedziałek późnym wieczorem. To pierwsze porozumienie podczas trwającej w Glasgow konferencji COP26.
02.11.2021

Australia obiecuje zerową emisję netto do 2050 r., Indie - do 2070 r.

Australia osiągnie zerową emisję netto gazów cieplarnianych do 2050 r., a Indie - do 2070 r. - zadeklarowali w poniedziałek podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 premierzy tych krajów.
02.11.2021

Merkel na COP26: potrzebujemy radykalnych zmiany w sposobie życia

Ustępująca wkrótce kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w poniedziałek podczas ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow do radykalnych zmian w sposobie życia ludzi, co ma pomóc w walce z klimatem.
02.11.2021

Biden: Wysokie ceny energii są dodatkowym impulsem do działań ws. zmiany klimatu

Wysokie i niestabilne ceny energii, które obecnie widzimy nie powinny być powodem do odejścia od czystej energetyki, ale wezwaniem do dodatkowych działań w tym kierunku - stwierdził w poniedziałek podczas konferencji COP26 w Glasgow prezydent USA Joe Biden. Oznajmił też, że Ameryka zamierza świecić przykładem.
02.11.2021

Morawiecki: jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki

Jeśli Polska ma partycypować w ambitnych celach klimatycznych, musimy być zasilani w odpowiednie środki; próba zabrania jakichkolwiek środków, będzie oznaczała, że szantaż polityczny z Brukseli dominuje nad osiąganiem celów klimatycznych - mówił w Glasgow premier Mateusz Morawiecki.
02.11.2021

Szef COP26: zatrzymanie wzrostu temperatury w granicach 1,5 st. C "bardzo, bardzo trudne"

Zatrzymanie wzrostu średniej temperatury na Ziemi w granicach 1,5 st. C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej będzie "bardzo, bardzo trudne" - przyznał w niedzielę Alok Sharma, przewodniczący rozpoczynającej się w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26.
01.11.2021

Jak bardzo wzrost cen ograniczy instalację projektów PV?

Około 50 GW z 90 GW planowanych projektów fotowoltaicznych (PV) na 2022 rok może zostać anulowanych, ponieważ koszty transportu, materiałów i produkcji szybują w górę.
01.11.2021

MKiŚ: Polska osiągnie neutralność klimatyczną w drugiej połowie wieku

Zgodnie z naszymi zobowiązaniami, Polska osiągnie neutralność klimatyczną w drugiej połowie obecnego wieku; będziemy się starać, by było bliżej 2050 roku – powiedział PAP wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
31.10.2021

Na COP26 przywódcy będą debatować, jak zatrzymać zmiany klimatu i kto za to zapłaci

Podczas rozpoczynającej się w niedzielę w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 przywódcy niemal wszystkich państw świata będą próbowali uzgodnić działania, które mają pozwolić na zatrzymanie coraz bardziej widocznych zmiany klimatu na Ziemi.
30.10.2021

Ulewy i podtopienia w Glasgow tuż przed początkiem szczytu COP26

Ulewne deszcze, które spadły w południowo-zachodniej Szkocji w środę wieczorem i w nocy ze środy na czwartek, spowodowały m.in. liczne podtopienia domów i ulic w Glasgow, gdzie w niedzielę zaczyna się ONZ-owska konferencja klimatyczna COP26.
29.10.2021

Nie będzie strajku szkockich kolei w czasie szczytu COP26

Nie będzie zapowiadanego strajku szkockich kolei podczas zaczynającego się w niedzielę ONZ-owskiego szczytu klimatycznego COP26. Linie ScotRail i związek zawodowy RMT poinformowały w środę wieczorem o osiągnięciu porozumienia płacowego.
29.10.2021

W ramach akcji "Alarm dla klimatu" w piątek zawyją miejskie syreny

W piątek, w południe w Warszawie zawyją syreny alarmowe - zapowiada w środę ratusz. Stolica włącza się do akcji społecznej "Alarm dla klimatu", której celem jest podkreślenie wagi nadchodzącego szczytu klimatycznego w Glasgow.
28.10.2021

Papież pobłogosławił auto elektryczne jadące z Polski na COP26 w Glasgow

Papież Franciszek pobłogosławił w środę samochód elektryczny nazwany "Laudato si'" na cześć jego ekologiczno-społecznej encykliki pod tym tytułem. Autem tym młodzi Polacy, Włosi i Indonezyjczycy wyruszyli z Polski i jadą do Glasgow, gdzie odbędzie się konferencja klimatyczna COP26.
28.10.2021

Królowa jednak nie weźmie udziału w szczycie COP26 w Glasgow

Brytyjska królowa Elżbieta II jednak nie weźmie udziału w rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę ONZ-owskim szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow - poinformował we wtorek wieczorem Pałac Buckingham.
27.10.2021

Cisco zostaje partnerem szczytu klimatycznego COP26, aby wesprzeć inicjatywy na rzecz zrównoważonej przyszłości

Cisco ogłasza partnerstwo w ramach COP26, globalnej konferencji klimatycznej, która odbędzie się w Glasgow między 31 października, a 12 listopada 2021. Firma zapewni technologię, która umożliwi bezpieczne połączenie zarówno delegatom znajdującym się w Szkocji, jak i uczestnikom zdalnym korzystającym z Cisco Webex. Dzięki partnerstwu z rządem Zjednoczonego Królestwa narzędzie Legislate for Webex będzie wykorzystywane podczas kluczowych negocjacji prowadzonych przez światowych liderów, w trakcie COP26.
26.10.2021

Kanclerz Merkel pojedzie na szczyt klimatyczny do Glasgow

Kanclerz Niemiec Angela Merkel uda się do Glasgow, aby wziąć udział w Światowej Konferencji Klimatycznej, która rozpocznie się tam 31 października - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Steffen Seibert.
26.10.2021

Premier Indii przyjedzie na COP26 w Glasgow

Premier Indii Narendra Modi weźmie udział w konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow - poinformowało w czwartek ministerstwo środowiska w Delhi. Indie są trzecim największym emitentem gazów cieplarnianych na świecie, a obecność na szczycie przedstawiciela tego kraju uważana jest za kluczową wobec niepewności, czy w Glasgow zjawi się przywódca Chin - wskazuje Reuters.
22.10.2021

Sprzątacze będą strajkować w czasie szczytu COP26 w Glasgow

Podczas pierwszego tygodnia ONZ-owskiego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, czyli w dniach 1-7 listopada, przeprowadzony zostanie strajk pracowników służb oczyszczania miasta - poinformował we wtorek związek zawodowy GMB.
20.10.2021

Premier Australii zapowiedział udział w szczycie COP26; według mediów nieobecny będzie przywódca Chin

Premier Australii Scott Morrison zapowiedział w piątek, że będzie uczestniczyć w konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow. Dziennik "The Times" podaje z kolei, że na szczycie nie pojawi się przywódca Chin Xi Jinping, o czym powiadomiono premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.
15.10.2021

Europosłowie: wszystkie kraje G20 powinny być neutralne dla klimatu do 2050 r.

Wszystkie kraje G20 powinny być neutralne dla klimatu do 2050 r., potrzeba co najmniej 100 mld USD rocznie na finansowanie klimatu dla krajów rozwijających się, a okres potrzebny do przyspieszenia tempa działań na rzecz klimatu należy skrócić do pięciu lat – to niektóre z postulatów Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego.
13.10.2021

Chiny zobowiązują się do zaprzestania budowy nowych elektrowni węglowych

Prezydent Xi Jinping ogłosił to podczas 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ zorganizowanego online, że zobowiązuje się do "zwiększenia wsparcia" dla ekologicznych i niskoemisyjnych projektów energetycznych w krajach rozwijających się.
26.09.2021

Aktywiści przejdą 500 mil z Londynu do Glasgow na szczyt COP26.

W ubiegłą sobotę członkowie stowarzyszenia rozpoczęli 500-milowy marsz z Tower Hill w Londynie do Glasgow, gdzie w listopadzie odbędzie się COP26, aby wezwać światowych przywódców do podjęcia większych wysiłków na rzecz ochrony planety i przeciwdziałania zmianom klimatu.
15.09.2021

Nieformalne spotkanie ministrów środowiska V4 w Budapeszcie

Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w nieformalnym spotkaniu ministrów środowiska Grupy Wyszehradzkiej, Bułgarii i Rumunii. Wydarzenie miało miejsce 7 września 2021 r. w Budapeszcie.
08.09.2021

Polsko-estońskie rozmowy dot. klimatu

Kluczowe tematy agendy UE oraz globalnych negocjacji klimatycznych, czyli pakiet Fit for 55 oraz COP26 to główne tematy spotkania ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki i estońskiego ministra środowiska Tõnisa Möldera, które odbyło się 31 sierpnia 2021 r.
02.09.2021

Aktywiści klimatyczni rozpoczęli dwutygodniowy protest w Londynie

Aktywiści z organizacji ekologicznej Extinction Rebellion (XR) rozpoczęli w poniedziałek dwutygodniową akcję protestacyjną w Londynie, podczas której domagają się od brytyjskiego rządu wstrzymania nowych inwestycji w paliwa kopalne.
24.08.2021

Szef COP26 odbył już w tym roku już 30 podróży lotniczych

Alok Sharma, szef ONZ-owskiego szczytu w sprawie klimatu COP26, który zaplanowano na listopad w Glasgow, odbył w tym roku już 30 podróży lotniczych, z czego sześć do krajów z tzw. czerwonej listy i po żadnej nie był na kwarantannie - ujawnił w piątek "Daily Mail".
09.08.2021

COP26: Microsoft głównym partnerem szczytu klimatycznego

W zeszłym roku producent systemów operacyjnych i innych rozwiązań technologicznych, przedstawił szczegółowy plan obniżenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i usunięcia całego dwutlenku węgla wyemitowanego od momentu założenia do 2050 roku.
28.06.2021

Komitet Regionów apeluje do samorządowców o przyłączenie się do paktu klimatycznego

Komitet Regionów apeluje do samorządowców o przyłączanie się do Europejskiego Paktu Klimatycznego i wzięcie udziału w zorganizowanym systemie zbierania zobowiązań klimatycznych miast i regionów przed szczytem klimatycznym ONZ COP26 w Glasgow.
01.05.2021

Putin, Bolsonaro, Salman nie podjeli nowych zobowiązań na rzecz klimatu

Stany Zjednoczone będą współpracować z Rosją nad sposobami walki z kryzysem klimatycznym, zapowiedział prezydent Joe Biden, mówiąc, że nie może się doczekać podjęcia wspólnych wysiłków i był „bardzo pokrzepiony” wezwaniem tego kraju do współpracy w zakresie nowych technologii.
27.04.2021

Minister klimatu członkiem komisji MAE analizującej skutki transformacji energetycznej

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka został członkiem stworzonej przez Międzynarodową Agencję Energetyczną komisji, która zajmie się analizą skutków transformacji energetycznej.
22.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.