Czterech gigantów motoryzacyjnych nie podpisało zobowiązania do sprzedaży wyłącznie pojazdów o zerowej emisji

06.12.2021 14:29 Źródło: Własne
Strona główna Transport, Elektromobilność Czterech gigantów motoryzacyjnych nie podpisało zobowiązania do sprzedaży wyłącznie pojazdów o zerowej emisji

Partnerzy portalu

Czterech gigantów motoryzacyjnych nie podpisało zobowiązania do sprzedaży wyłącznie pojazdów o zerowej emisji   - ZielonaGospodarka.pl
Fot. the blowup/Unsplash

Czterech największych producentów samochodów na świecie – Volkswagen, Toyota, Renault-Nissan i Hyundai-Kia – nie podpisało zobowiązania podjętego na COP26, aby do 2035 roku sprzedawać wyłącznie samochody o zerowej emisji.

Dwa największe rynki samochodowe na świecie – Chiny i Stany Zjednoczone – również nie podpisały porozumienia, choć wcześniej ujawniły nieprawdopodobne partnerstwo na rzecz wspólnego przeciwdziałania zmianom klimatu.

Niektórzy z producentów samochodów, którzy byli sygnatariuszami to Ford, Mercedes-Benz, Volvo, Jaguar Land Rover i General Motors.

Porozumienie zostało zawarte, aby przyspieszyć przyjęcie pojazdów elektrycznych (EV) na całym świecie i położyć kres pojazdom napędzanym paliwami kopalnymi w ciągu najbliższych dwóch dekad.

W ramach porozumienia sprzedaż nowych samochodów będzie odbywać się z zerową emisją na "wiodących rynkach" do 2035 r., a na całym świecie do 2040 roku.

Niektóre z krajów, które podpisały porozumienie, to Indie, Dania, Kanada, Irlandia i Nowa Zelandia – Wielka Brytania już wcześniej zgodziła się zakończyć sprzedaż wszystkich nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi do 2030 roku.

– Toyota podziela cel, jakim jest zminimalizowanie i ostateczne wyeliminowanie emisji dwutlenku węgla – komentuje Toyota w oświadczeniu.

Dalej czytamy: "Szanujemy ducha COP26 oraz całą determinację i wysiłki każdego kraju i zaangażowanych interesariuszy w celu rozwiązania krytycznego problemu zmian klimatycznych".

"Zapewnimy najbardziej odpowiednie pojazdy, w tym produkty o zerowej emisji, w odpowiedzi na zróżnicowane środowisko gospodarcze, gotowość do korzystania z czystej energii i infrastruktury ładowania, politykę przemysłową i potrzeby klientów w każdym kraju i regionie” – podsumowuje  oświadczenie.

Z kolei Hyundai oświadczył: "Hyundai ogłosił swój cel neutralności węglowej, który ma zostać osiągnięty do 2045 roku. Aby osiągnąć ten cel, firma inwestuje w nowe technologie i współpracuje z władzami na całym świecie, aby pomóc w osiągnięciu celów i wprowadzeniu infrastruktury wspierającej przejście na pełną e-mobilność."

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent $ baryłka  
 Cyna $ tona
 Cynk $ tona
 Aluminium $ tona
 Pallad $ uncja  
 Platyna $ uncja  
 Srebro $ uncja  
 Złoto $ uncja  

Dziękujemy za wysłane grafiki.