Wynik wyszukiwania - "covid " - Wiadomości

Zielona energia na bok. Chiny idą w energetykę węglową

Chiny będące światowym liderem odnawialnych źródeł energii nie są w stanie osiągnąć celów klimatycznych wyznaczonych na 2025 rok w wyniku wzrostu zużycia węgla i inwestycji w energetykę węglową.
01.03.2024

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy LUX MED już dostępny

Grupa LUX MED jest świadoma swojego wpływu na otoczenie oraz czuje odpowiedzialność zarówno za ludzi, których leczy i z którymi współpracuje, jak też za środowisko, w którym działa. Bycie liderem rynkowym zobowiązuje, dlatego pomimo, iż obowiązek raportowania pozafinansowego obejmie Grupę dopiero w 2025 roku, już teraz, chcąc dać dobry przykład, publikuje Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2022 rok.
02.11.2023

M. Wesoły: Chcemy zmierzać w stronę niskoemisyjnych źródeł energii

Chcemy dokonywać transformacji i zmierzać w stronę niskoemisyjnych źródeł energii, ale w sposób rozsądny i w tempie, które jesteśmy w stanie udźwignąć - mówił w środę podczas IX Kongresu Energetycznego we Wrocławiu wiceminister aktywów państwowych Marek Wesoły.
27.09.2023

Sprawa podrzucenia niemieckich odpadów do Polski nadal trwa

Na pewno złożymy wniosek do TSUE w sprawie niemieckich odpadów w Polsce - zapewniła w piątek w TVP1 minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Poinformowała, że w środę strona polska i strona niemiecka przedstawiały KE swoje argumenty; konfrontacja - oceniła - była miażdżąca dla Niemiec.
22.09.2023

Jakie przewidywania dla fotowoltaiki na najbliższe miesiące?

Fotowoltaika stała się w Polsce najchętniej wykorzystywanym odnawialnym źródłem energii. Moc zainstalowana wzrosła rok do roku o 67 proc. (listopad 2021 do listopad 2022, “Informacja statystyczna o energii elektrycznej ARE”). Co więcej, właśnie w listopadzie 2022 r. moc zainstalowaną oceniono na 12 GW, co stanowiło aż 54 proc. odnawialnych źródeł energii w kraju. Drugą pozycję zajmowały instalacje wiatrowe (36 proc. przy zainstalowanej mocy 7,8 GW). Aktualne informacje na ten temat zamieszczamy tutaj.
03.08.2023

Prawie 60% obywateli Szwajcarii poparło w referendum ustawę zakładającą neutralność klimatyczną do 2050 roku

Już po pierwszych prognozach stało się jasne, że zdecydowana większość Szwajcarów powiedziała "tak" nowej ustawie o ochronie klimatu. Według szwajcarskiej stacji SRF za ustawą było 59,1 procent obywateli, a 40,9 procent głosowało przeciw. Szwajcaria powinna być neutralna pod względem emisji CO2 do 2050 r.
18.06.2023

Nor-Shipping – arena morskich innowacji i biznesu

Pandemia COVID i napaść Rosji na Ukrainę wywołały ogromną falę niepewności i niestabilności na całym świecie. Biznes morski ma charakter międzynarodowy. Każdego, kto działa na arenie międzynarodowej, dotykają wstrząsy geopolityczne. W transporcie morskim nadchodzące lata będą koncentrować się na uzyskaniu zerowej emisji i neutralności klimatycznej. Branża morska jest układem bardzo złożonym. Jest dynamiczna i szybko się rozwija, co z kolei sprawia, że takie przedsięwzięcie jak Nor-Shipping jest bardzo ważne.
05.05.2023

Pierwsza na świecie wyspa energetyczna wypływa w morze - Elia powierza DEME-Jan de Nul wykonanie projektu u wybrzeży Belgii

Ta sztuczna wyspa (45 km od wybrzeża) będzie stanowić kluczowe ogniwo w lokalnym systemie zaopatrzenia w energię. Otworzy ona przyszłą strefę wiatrową Księżnej Elżbiety (3,5 GW) i połączy kraj z Wielką Brytanią i Danią poprzez dodatkowe interkonektory (projekty Nautilus i TritonLink).
28.02.2023

Ekspert: zagrożeniem dla prognoz KE jest wzrost cen surowców energetycznych

Komisja Europejska obniżyła prognozę inflacji w Polsce na 2023 r. o 3,1 punkt procentowy, do 11,7 proc. To druga największa rewizja w całej UE – zwrócił uwagę w komentarzu dla PAP Marcin Klucznik z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Według niego zagrożeniem dla prognoz jest wzrost cen surowców energetycznych.
13.02.2023

Iberdrola światowy lider w dziedzinie energetyki wiatrowej - zamraża ceny, aby uchronić klientów przed podwyżkami energii spowodowanymi inwazją na Ukrainę

Iberdrola zamraża ceny, by uchronić klientów przed podwyżkami cen energii spowodowanymi inwazją na Ukrainę - poinformował w środę Reuters.
03.03.2022

Wiodące tematy i kluczowe dla przyszłości trendy – ogłoszono program Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2022

Trzy dni wypełnione dyskusjami na najbardziej aktualne tematy, prezentacje i spotkania w gronie przedstawicieli europejskich rządów, przedsiębiorców reprezentujących różne branże gospodarki oraz młodych aktywistów – XIV Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress) odbędzie się w terminie 25-27 kwietnia br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Po raz pierwszy wydarzeniu towarzyszyć będzie Europejskie Forum Młodych Lidero´w. Rejestracja dla uczestników rozpocznie się w marcu.
17.02.2022

HG Solutions i Polonus Energy. W kierunku zielonej energii

Prąd i woda to niezbyt dobre połączenie. Aby na jednostkach pływających wszystko działało jak należy, trzeba kwestie elektryczności powierzyć fachowcom. A jeśli spoglądają oni coraz odważniej w stronę zielonej energii, mamy miks godny XXI wieku.
14.02.2022

Ruszyła produkcja gondoli wiatrowych 11 MW dla morskiej farmy wiatrowej Hollandse Kust Zuid

Hiszpański producent Siemens Gamesa rozpoczął seryjną produkcję morskiej turbiny wiatrowej SG 11.0-200 DD o mocy 11 MW. Pierwsza gondola opuściła halę fabryczną w Cuxhaven w północnych Niemczech 14 stycznia 2022 roku. Turbiny posłużą produkcji energii na terenie farmy morskiej Hollandse Kust Zuid.
28.01.2022

Wszystkie galerie NEPI Rockcastle z kolejnymi certyfikatami jakości powietrza

12 galerii handlowych NEPI Rockcastle po raz kolejny otrzymało międzynarodowe Certyfikaty Zgodności COVID 19. Ponadto siedem z nich wyróżniono Certyfikatami Jakości Powietrza. Przyznane oznaczenia są dowodem na to, że zdrowie i bezpieczeństwo klientów, najemców oraz pracowników to priorytety spółki.
15.12.2021

Organizacje pozarządowe twierdzą, że nie mogą brać udziału w szczycie klimatycznym

Organizacje pozarządowe (NGOs) zarzucają organizatorom trwającej w Glasgow w Szkocji konferencji klimatycznej COP26, że nie mogą brać udziału w spotkaniach szczytu ONZ - przekazała w środę agencja AFP za reprezentantką NGO ActionAid International Teresą Anderson.
04.11.2021

Impact’21: biznes jest w stanie jednocześnie osiągać zyski i dbać o środowisko

Biznes jest w stanie osiągać zyski i jednocześnie realizować cele społeczne, których spełnienia wymagają od niego pracownicy i klienci - przekonywali uczestnicy z panelu dyskusyjnego „Jak zbudować lepszą przyszłość, odpowiadając na wyzwania teraźniejszości”, który odbył się w ramach kongresu Impact’21 w Poznaniu (27-28 października 2021 r.).
29.10.2021

Energia z wiatru - zielony silnik polskiej gospodarki – ruszyła konferencja PSEW 2021!

Transformacja energetyczna Polski nie będzie możliwa bez energetyki wiatrowej. Inwestycje w farmy wiatrowe to jeden z głównych filarów projektowanej zmiany modelu polskiej energetyki w przedstawianym przez rząd „Nowym Ładzie".
30.08.2021

Haniebne pierwsze miejsce Polski na podium w całkowitej produkcji węgla w UE

Według danych Eurostatu, w 2020 roku Unia Europejska zużyła odpowiednio o 63 proc. i 64 proc. mniej węgla kamiennego i brunatnego niż w 1990 roku. Powodem tego jest przesunięcie w kierunku gazu ziemnego i odnawialnych źródeł energii.
23.08.2021

BP twierdzi, że wszystkie inne globalne kryzysy energetyczne bledną w porównaniu z rokiem pandemii COVID-19

Koncern oznajmił, że kryzys koronawirusowy w zeszłym roku spowodował, że energia pierwotna i emisje dwutlenku węgla spadły w najszybszym tempie od czasów II wojny światowej.
13.07.2021

W. Brytania. Książę Karol na G7: walka ze zmianami klimatu jak walka z pandemią

Globalna mobilizacja, jaką można było zaobserwować podczas pandemii koronawirusa, musi zostać wykorzystana do walki ze zmianami klimatu - powiedział w piątek brytyjski następca tronu, książę Karol, w przemówieniu skierowanym do przywódców grupy G7.
11.06.2021

Naukowcy: maseczki to tykająca plastikowa bomba dla środowiska naturalnego

Ludzkość zużywa prawie 130 miliardów maseczek miesięcznie - 3 miliony na minutę. Większość to jednorazowe maski z plastikowych mikrowłókien. Przed skutkami pandemii dla środowiska naturalnego przestrzegają badacze z Uniwersytetu Princeton i Uniwersytetu Południowej Danii.
13.03.2021

Elon Musk fundatorem nagrody XPRIZE o wartości 100 milionów dolarów za technologię eliminacji dwutlenku węgla

Największa w historii nagroda motywująca, która ma przyciągnąć i zainspirować wynalazców do opracowania i zwiększenia skali rozwiązań w zakresie usuwania dwutlenku węgla, służących walce ze zmianami klimatu.
09.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.