Wszystkie galerie NEPI Rockcastle z kolejnymi certyfikatami jakości powietrza

zk

15.12.2021 14:09 Źródło: informacja prasowa
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ EkoDom, EkoBudownictwo, EkoArchitektura Wszystkie galerie NEPI Rockcastle z kolejnymi certyfikatami jakości powietrza

Partnerzy portalu

Wszystkie galerie NEPI Rockcastle z kolejnymi certyfikatami jakości powietrza - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

12 galerii handlowych NEPI Rockcastle po raz kolejny otrzymało międzynarodowe Certyfikaty Zgodności COVID 19. Ponadto siedem z nich wyróżniono Certyfikatami Jakości Powietrza. Przyznane oznaczenia są dowodem na to, że zdrowie i bezpieczeństwo klientów, najemców oraz pracowników to priorytety spółki.

W tym tygodniu zakończyły się audyty potwierdzające gotowość wszystkich 12 obiektów należących do NEPI Rockcastle do funkcjonowania w pandemii. Oznacza to, że wdrożone przez spółkę rozwiązania są zgodne z najlepszymi międzynarodowymi praktykami przeciwdziałania epidemii oraz z obowiązującymi rozporządzeniami prawnymi. Certyfikat Certyfikat Zgodności COVID-19 jest wydawany przez SAFE Asset Group, niezależną instytucję, która wspiera galerie handlowe na całym świecie w zakresie bezpieczeństwa i doradztwa kryzysowego. Uzyskane na podstawie audytu odznaczenie jest gwarancją przestrzegania przez galerię handlową najwyższych standardów bezpieczeństwa w czasie pandemii.

W galeriach NEPI Rockcastle, zarządzanych przez Apsys Polska, CBRE oraz Sierra Balmain, już w ubiegłym roku wdrożono te standardy w codziennej pracy poprzez zastosowanie dodatkowych środków, gwarantujących utrzymanie najwyższych wymogów sanitarnych. Zapewniono w ten sposób bezpieczną przestrzeń dla wszystkich przebywających na terenie galerii. Zmiany wprowadzone w centrach dotyczyły m.in. zintensyfikowania dezynfekcji powierzchni wspólnych, regularnego ozonowania toalet, kompleksowej wentylacji galerii czy łatwego dostępu do dozowników z płynem do dezynfekcji przy wszystkich wejściach do obiektu oraz w sanitariatach. Centra handlowe zaangażowały się w monitorowanie przestrzegania obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz utrzymania bezpiecznego dystansu między osobami. Uruchomiona została dedykowana kampania edukacyjno-informacyjną #BezpieczeństwoWCentrum, która w przystępny, przyjazny sposób przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej oraz w życiu codziennym.

– Jako spółka odpowiedzialna społecznie na co dzień dbamy o bezpieczeństwo swoich pracowników, najemców i klientów. Pandemia koronawirusa pokazała, że nawet w tak nagłej trudnej sytuacji, jesteśmy w stanie przeciwdziałać, dostosować się, a dzięki współpracy z zarządcami i najemcami zapewnić bezpieczne warunki. Ubiegły rok był dla nas swojego rodzaju egzaminem, który zdaliśmy z wyróżnieniem. Kolejny raz przyznany naszym galeriom Certyfikat Covid-19 Compliant jest dla nas potwierdzeniem słusznie obranej drogi podążania za najlepszymi praktykami branży i wytyczania własnych standardów, na podstawie doświadczeń z 9 krajów Europy – mówi Przemysław Wasiluk, Operations Asset Manager, NEPI Rockcastle.

Certyfikacja Covid-19 Compliant jest przeprowadzana zgodnie ze standardem SAFE Hospitality, Office, Retail and Environment (SHORE), ogólnie przyjętymi standardami audytu (GAAS), aktualnymi zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz międzynarodowymi najlepszymi praktykami.

Certyfikat Jakości Powietrza jest z kolei przykładem wypracowania własnego standardu bezpieczeństwa. Nie jest on stosowany powszechnie. To autorski pomysł firmy SFM Filtry, która dostarcza filtry do urządzeń wentylacyjnych w obiektach NEPI Rockcastle. Certyfikat ma na celu wyróżnienie podmiotów kontrolujących jakość powietrza w swoich obiektach w długim procesie i poświęcających temu dużo uwagi. Wydawany jest na podstawie porównania badań próbek powietrza wykonanych przed użyciem nowej technologii oraz po jej montażu w danej przestrzeni.

– Obecna sytuacja epidemiczna, a także stopień zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz, skłoniły nas do poszukiwania rozwiązania, które pozwoli polepszyć jakość powietrza w naszych galeriach w trosce o naszych klientów, najemców i pracowników. W pierwszej kolejności nowe filtry zainstalowaliśmy więc tam, gdzie jest największy problem z zanieczyszczeniem przemysłowym. Nowa technologia filtrów ma także zoptymalizować zużycie energii elektrycznej, co jest dla nas istotne nie tylko pod względem kosztowym, ale wpływu na środowisko – wyjaśnia Przemysław Wasiluk z NEPI Rockcastle.

Zastosowana w filtrach wentylacyjnych technologia Nanowave®, opracowana przez H&V to syntetyczny materiał o zwiększonej powierzchni filtracji. Oferuje taką samą wydajność i opór w stanie niezmienionym jak filtry z włókna szklanego oraz dwukrotnie wyższą zdolność do zatrzymywania pyłów niż tradycyjne materiały syntetyczne, zapewniając wyższą wydajność, żywotność i co się z tym wiąże ekonomiczność filtra.

– Wysoka zdolność przechwytywania pyłu jest dodatkową zaletą tej metody, szczególnie przy zatrzymywaniu pyłów toksycznych lub przemysłowych. Ten rodzaj filtru jest bardzo skuteczny w zabezpieczaniu obiektów przed smogiem (PM2,5 i PM10). Poza tym technologia Nanowave pozwala zwiększyć odstępy czasu między wymianami filtrów kieszeniowych oraz obniżyć koszt obsługi odpadów – tłumaczy Dominika Łuczak, członek zarządu SFM Filtry.

Aktualnie takim rozwiązaniem i Certyfikatem Jakości Powietrza w portfolio NEPI Rockcastle mogą pochwalić się: Centrum Handlowe Bonarka, Centrum Handlowe Platan, Galeria Tomaszów, Galeria Wołomin, Alfa Centrum Białystok, Centrum Handlowe Pogoria oraz Focus Mall Piotrków Trybunalski. Pozostałe obiekty spółki mają przejść na nowe rozwiązanie do wiosny 2022 roku.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.