Wynik wyszukiwania - "dofinansowanie" - Wiadomości

Politechnika Łódzka otrzyma 1,5 mln euro na rozwiązania w dążeniu do zrównoważonego projektowania tekstyliów

Politechnika Łódzka (PŁ) otrzyma 1,5 mln euro z programu Horyzont Europa na realizację prac badawczych nad zrównoważonym projektowaniem tekstyliów. Ich celem jest opracowanie rozwiązań dot. minimalizacji zużycia zasobów, ograniczenia ilości odpadów oraz efektywnego recyklingu tekstyliów.
25.06.2024

633 wnioski o unijne dofinansowanie z programu Czyste Powietrze dla województwa zachodniopomorskiego

633 wnioski na ponad 36 mln zł wpłynęły do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach nowej części programu „Czyste Powietrze” o dofinansowanie ze środków UE. Z beneficjentami podpisano 23 umowy – podał w poniedziałek prezes WFOŚiGW w Szczecinie Waldemar Miśko.
10.06.2024

145 mln zł dofinansowania z UE na sieci dystrybucyjne PGE i Energi

Operatorzy systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej, PGE Dystrybucja i Energa-Operator podpisali w środę z ministerstwem klimatu umowy na 145 mln zł unijnego dofinansowania do projektów modernizacji sieci wartych 220 mln zł.
15.05.2024

Są miliardy złotych na program „Czyste Powietrze”. NFOŚiGW ostrzega – przed czym?

Program „Czyste Powietrze” – jeden z najbardziej wymagających programów priorytetowych realizowanych przez NFOŚiGW – z nowym budżetem i zmianami. Już teraz można starać się o dofinansowanie np. do pomp ciepła. Jest jednak warunek. Pieniądze z programu będzie można otrzymać tylko do urządzenia znajdującego się na specjalnej liście. Przed nami jednak okres przejściowy. NFOŚiGW ostrzega więc przed nieuczciwymi praktykami w tym czasie. Na co warto uważać i co jeszcze uległo zmianie?
24.04.2024

Będą zmiany dotyczące jakości pomp ciepła dofinansowywanych z programu Czyste Powietrze

Producenci urządzeń grzewczych OZE, alarmowali w środę w Sejmie, że brak wymogów jakościowych pomp ciepła doprowadził do zalewu rynku nieefektywnymi urządzeniami z Chin. Dyrektor w NFOŚiGW Emil Świerczyński zapewnił, że przygotowywane są zmiany. Każda pompa, która uzyska dofinansowanie z programu Czyste powietrze, będzie musiała mieć certyfikat z akredytowanego laboratorium.
22.02.2024

Dodatkowy milion zł na usuwanie kopciuchów w powiecie poznańskim

O dodatkowy milion złotych zwiększył powiat poznański pulę środków na udzielanie dotacji związanych z likwidacją źródeł niskiej emisji, tzw. kopciuchów. Zainteresowani, którzy chcą zastąpić stare piece ogrzewaniem proekologicznym, otrzymają wsparcie wynoszące 100 proc. kosztów kwalifikowanych.
04.02.2024

Ostrów Wlkp. Ruszył projekt dla mieszkańców, którzy chcą wykorzystywać wodę deszczową

W Ostrowie Wlkp. ruszył projekt wsparcia dla mieszkańców, którzy chcą zbierać i wykorzystywać wodę deszczową. Mieszkańcy mogą liczyć nawet na 2 tys. złotych dofinansowania.
03.02.2024

Duże zainteresowanie mieszkańców Białegostoku dofinansowaniem zakupu roweru elektrycznego

Ok. 770 mieszkańców Białegostoku złożyło we wtorek i środę wnioski o dotację do zakupu roweru elektrycznego w ramach projektu "Ekorower - alternatywa dla samochodu". Nabór był tylko dwudniowy, już pierwszego dnia wnioski złożyło ponad 600 osób.
23.11.2023

Mieszkańcy Białegostoku mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu roweru elektrycznego

Co najmniej trzystu mieszkańców Białegostoku ma szansę dostać dotację do zakupu roweru elektrycznego. Do podziału jest 750 tys. zł z finansowanego z budżetu województwa podlaskiego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Maksymalna kwota wsparcia to 2,5 tys. zł.
17.11.2023

NFOŚiGW: w najnowszej edycji programu "Moja Woda" złożono wnioski na ponad 45 mln zł

W trwającym od tygodnia naborze wniosków w trzeciej edycji programu "Moja Woda" beneficjenci złożyli wnioski na ponad 45 mln zł - wynika z danych przekazanych PAP przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowisk i Gospodarki Wodnej.
10.08.2023

MFiPR: Dobry klimat w miastach Polski Wschodniej. Rusza nabór projektów do dofinansowania w obszarze adaptacji miast do zmian klimatu

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o ruszającym 31 lipca naborze projektów do dofinansowania w obszarze adaptacji miast do zmian klimatu. Inwestycje pomogą w odbetonowaniu miast i ich zazielenieniu. Będą też sprzyjać ochronie bioróżnorodności.
31.07.2023

NFOŚiGW planuje przeznaczyć 1 mld zł na dofinansowanie wymiany kopciuchów w budynkach wielorodzinnych

Na wymianę kopciuchów w budynkach wielorodzinnych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć 1 mld zł - poinformował PAP wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Nowa edycja programu "Ciepłe Mieszkanie" ma ruszyć w trzecim kwartale 2023 r. - dodał.
07.07.2023

Ponad 272,1 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na rozbudowę ekospalarni

Krakowski Holding Komunalny otrzymał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w łącznej wysokości ponad 272,1 mln zł z przeznaczeniem na rozbudowę ekospalarni. Zostanie ona powiększona o Zakład Odzysku Energii, trzecią linię.
17.05.2023

Miliardy złotych w dotacjach na OZE czekają

Aż pięć rządowych programów pozwala obecnie na sięgnięcie po dofinansowanie inwestycji w energetykę prosumencką i źródła odnawialne w gospodarstwie domowym lub rolnym. W przewodniku Woltair znajdziecie informacje o źródłach wsparcia, z których można skorzystać w 2023 roku.
17.05.2023

Gdański Uniwersytet Medyczny otrzymał dofinansowanie na fotowoltaikę

Gdański Uniwersytet Medyczny otrzymał od WFOŚiGW w Gdańsku 1 mln zł dotacji i 1 mln zł pożyczki na montaż instalacji fotowoltaicznych o wartości 2,4 mln zł - poinformował w piątek fundusz. Jak dodano, to czwarta uczelnia, która wzięła udział w naborze "Brodziec – adaptacja do zmian klimatu".
25.03.2023

SunRoof szykuje ekspansję za 63 mln zł

SunRoof, startup oferujący tzw. dachy solarne, pozyskał z trzech funduszy europejskich 63 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na ekspansję w Europie i Stanach Zjednoczonych.
22.01.2023

MRiRW: można składać wnioski o dofinansowanie usuwania folii rolniczych

Do 31 marca br. trwa nabór wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej - poinformował w środę resort rolnictwa. O pieniądze na ten cel mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego.
04.01.2023

Min. Moskwa: nie wykluczamy dofinansowywania pomp ciepła dla użytkowników gazu

Nie wykluczamy dofinansowywania pomp ciepła dla użytkowników gazu sieciowego - mówiła minister klimatu Anna Moskwa w poniedziałek w RMF FM. Zaznaczyła, że przyspiesza program Czyste Powietrze, który ma pozwolić wyeliminować węgiel jako źródło ogrzewania w gospodarstwach domowych.
03.01.2023

Szansa na uzyskanie z NFOŚiGW dotacji do pomp ciepła w nowo budowanych domach. Program „Moje Ciepło” wystartował

Osoby chcące otrzymać dofinansowanie do zakupu i montażu pompy ciepła w domu jednorodzinnym mogą składać wnioski do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W programie „Moje Ciepło” przewidziane są dotacje od 7 do nawet 21 tys. zł. Budżet wynosi 600 mln zł. Ze wsparcia skorzystają właściciele tylko nowych budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie energetycznym. Obowiązywać będzie zasada: najpierw inwestycja – potem wypłata.
09.05.2022

Tworzenie krótkich łańcuchów dostaw - grupy EPI mogą starać się o wsparcie

Rusza nabór wniosków o wsparcie na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. O pomoc finansowaną z budżetu PROW 2014-2020 mogą ubiegać się tzw. grupy operacyjne na rzecz innowacji (EPI) - informuje w poniedziałek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
29.03.2021

ARiMR: od 11 marca można składać wnioski o rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF

Rolnicy, którzy ponieśli straty w gospodarstwach spowodowane klęskami żywiołowymi lub wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mogą od 11 marca składać wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020 - poinformowała w poniedziałek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
01.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.