Wynik wyszukiwania - "grupa azoty" - Wiadomości

Grupa Azoty z tytułem Lidera Transformacji Energetycznej w ramach Polskiego Kongresu Klimatycznego

Grupa Azoty otrzymała tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2024 w kategorii Inżyniera materiałowa, nanotechnologie. Spółka została doceniona za projekt „Granulaty envifill® - rodzina polimerów ulegających recyklingowi organicznemu". Statuetka przyznawana jest przez kapitułę Polskiego Kongresu Klimatycznego.
26.03.2024

Grupa Azoty rozbudowuje portfolio produktowe o poliamid 6 certyfikowany w ramach systemu ISCC

Grupa Azoty buduje portfolio certyfikowanych produktów tworzywowych, opartych na certyfikowanych surowcach, stosując podejście bilansu masy. W IV kwartale 2023 roku spółka rozpoczęła produkcję i zrealizowała pierwszą transakcję sprzedaży certyfikowanego poliamidu 6 w ramach systemu ISCC PLUS, czyli dobrowolnego programu, który dotyczy biogospodarki i gospodarki o obiegu zamkniętym dla różnych gałęzi przemysłu, w tym tworzyw sztucznych.
12.03.2024

Grupa Azoty i Politechnika Krakowska zamierzają współpracować w obszarze kształcenia oraz prac naukowo-technicznych

Grupa Azoty oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy. Pozwoli ona nawiązać długoterminowe partnerstwo w zakresie prowadzenia prac naukowo-technicznych oraz kształcenia, w szczególności w ramach kierunków związanych ze zrównoważonym rozwojem.
26.02.2024

Grupa Azoty i Politechnika Krakowska zamierzają współpracować w obszarze kształcenia oraz prac naukowo-technicznych

Grupa Azoty oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy. Pozwoli ona nawiązać długoterminowe partnerstwo w zakresie prowadzenia prac naukowo-technicznych oraz kształcenia, w szczególności w ramach kierunków związanych ze zrównoważonym rozwojem.
25.02.2024

Grupa Azoty otrzymała 173 mln zł w ramach pomocy dla przemysłu energochłonnego

Grupa Azoty otrzymała pomoc publiczną w ramach programu „Pomoc dla przemysłu energochłonnego w zw. z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r" - poinformowała spółka w środę. Kwota rekompensat to łącznie 173 mln zł.
20.12.2023

W I półroczu 2024 roku ruszy komercyjna eksploatacja fabryki Polimery Police

W I półroczu 2024 r. ruszy eksploatacja fabryki Polimery Police - poinformowała w piątek Grupa Azoty Police. Dodała, że w I kwartale 2024 r. przewiduje test integralności instalacji. Zmiana harmonogramu wynika z opóźnień zgłoszonych przez generalnego wykonawcę - Hyundai Engineering - wskazano.
25.11.2023

Produkty Grupy Azoty z międzynarodowymi certyfikatami potwierdzającymi biodegradowalność i kompostowalność

Grupa Azoty S.A. uzyskała certyfikaty wskazujące na zgodność linii granulatów envifill® z normą EN-13432, potwierdzające tym samym ich biodegradowalność i kompostowalność. Pierwszy certyfikat - OK compost Industrial potwierdza, że produkty wykonane z powyższych granulatów Grupy mogą być kompostowane w przemysłowych kompostownikach. Z kolei certyfikat OK compost HOME daje gwarancję, że produkty wykonane z granulatu ulegają całkowitej biodegradacji w kompostownikach przydomowych.
24.11.2023

Grupa Azoty: w Tarnowie powstanie nowa instalacja stężonego roztworu azotanu amonu w związku z Zielonym Ładem

Grupa Azoty podpisała umowę z firmą thyssenkrupp Uhde na wykonanie dokumentacji licencyjnej oraz dostawę aparatów i kluczowych urządzeń dla nowobudowanej instalacji stężonego roztworu azotanu amonu, tzw. Instalacji Neutralizacji w Tarnowie - poinformowała spółka w poniedziałek.
21.08.2023

Grupa Azoty planuje w przyszłym roku weryfikację celów strategii na lata 2021-2030

W 2024 roku jest planowana weryfikacja poszczególnych celów strategii spółki na lata 2021-2030. Spółka obecnie podtrzymuje chęć przejęcia Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, wokół którego mają być skupione "zielone" aktywa grupy.
16.04.2023

Prezes Grupy Azoty: duże zapotrzebowanie na zielone produkty wśród klientów

Obserwujemy duże zapotrzebowanie na zielone produkty wśród klientów Grupy Azoty, będziemy rozszerzać portfolio w tym kierunku - przekazał PAP prezes Azotów Tomasz Hinc. Dodał, że spółka już wprowadza na rynek zielone produkty w głównych segmentach działalności.
28.12.2022

Branża chemiczna oczekuje od rządu wsparcia w związku z rosnącymi cenami energii i gazu

Branża chemiczna oczekuje od rządu wsparcia w związku z rosnącymi cenami energii i gazu – poinformował PAP prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego Tomasz Zieliński. Według niego ograniczanie produkcji to ostatnia rzecz, na którą przedsiębiorstwa będą się decydować. Sytuacja jest jednak dynamiczna – dodał.
15.07.2022

Grupa Azoty wprowadza pierwsze w Polsce biodegradowalne granulaty polimerowe

Grupa Azoty wprowadza do oferty pierwszą w Polsce linię granulatów polimerowych biodegradowalnych do produkcji m.in.: folii, opakowań i doniczek. Udział składników bioodnawialnych w nowej linii może dochodzić do 100 proc. - poinformowała spółka w poniedziałek.
11.07.2022

Grupa Azoty po rozmowach z Ambasadorem i przedstawicielami Republiki Peru na temat współpracy w zakresie rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego

Podczas spotkania rozmawiano o możliwej współpracy w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Celem rozmów było zdefiniowanie obszarów, w których Grupa Azoty mogłaby dostarczyć produkty i usługi wspomagające transformację peruwiańskiego rolnictwa. Równolegle z rozmowami na temat projektów dla rolnictwa precyzyjnego, Grupa Azoty rozwija działalność handlową w Peru – wkrótce na terenie kraju otwarty zostanie oddział COMPO EXPERT, spółki wchodzącej w skład Grupy Azoty.
17.05.2022

Grzegorczyk Grupy Azoty: musimy mieć dostęp do gazu dopóki nie zmienimy technologii

Musimy mieć dostęp do gazu dopóki nie zmienimy technologii - powiedział podczas kongresu Impact'22 w Poznaniu wiceprezes Grupy Azoty Filip Grzegorczyk. Zaznaczył, że nawozy w Polsce i UE produkowane są w oparciu o technologię gazową.
12.05.2022

Pierwsze laboratorium zielonych paliw Grupy Azoty ZAK

Grupa Azoty ZAK uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego w tej części Europy laboratorium paliw alternatywnych; budowa ma rozpocząć się w maju br., a zakończyć w 2023 r. - poinformowała PAP Grupa Azoty. Laboratorium stanie się ważnym ogniwem w rozwoju gospodarki wodorowej - podkreślono.
17.03.2022

Uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w Grupie Azoty S.A.

W Grupie Azoty S.A. zakończyły się prace rozruchowe na Instalacji Odsiarczania Spalin dla kotła K-5. Tym samym osiągnięte zostały przewidziane założenia projektowe dla Instalacji, ze szczególnym uwzględnieniem poziomów emisji gazów do powietrza, zgodnie z wymaganiami konkluzji BAT.
16.03.2022

Jeszcze w tym kwartale zostanie formalnie powołana Mazowiecka Dolina Wodorowa

Jeszcze w tym kwartale zostanie formalnie powołana Mazowiecka Dolina Wodorowa - poinformował w środę dyrektor biura wdrażania paliw alternatywnych PKN Orlen Grzegorz Jóźwiak.
03.02.2022

Grupa Azoty redukuje zanieczyszczenia i zapowiada kolejne działania chroniące środowisko

Grupa Azoty w 2020 r. zmniejszyła o 20 proc. emisję gazu cieplarnianego – podtlenku azotu, a o ponad 17 proc. emisję pyłu PM 2.5 - podała spółka w zintegrowanym raporcie. Grupa zapowiada kolejne działania w zakresie ochrony środowiska, m.in. na rynku nawozów.
04.01.2022

Grupy Lotos i Azoty opracowały Zieloną Księgę. Chcą ograniczać emisję CO2

Zielona Księga obejmuje rekomendacje na temat zmian przepisów umożliwiających uruchomienie w Polsce projektów CCS (Carbon Capture and Storage). Chodzi o to by realizować je w sposób komercyjny i na wielką skalę. CCS to technologia zapobiegania emisji dużych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Dokument zaprezentowali we wtorek 2 listopada jej twórcy - Grupa Lotos i Grupa Azoty. Eksperci opowiedzieli, na czym polega proces CCS, kto na nim skorzysta i jakie są bariery prawne.
03.11.2021

Grupa Azoty w Małopolsce chce neutralności klimatycznej w 2050 roku

Dążenie do osiągnięcia w 2050 roku neutralności klimatycznej w obrębie procesów produkcyjnych i działalności prowadzonej przez Grupę Azoty na terenie Małopolski zakłada porozumienie zawarte we wtorek przez spółkę oraz samorząd województwa małopolskiego.
23.02.2021

Wiceprezes Azotów Puławy: droższe nawozy to skutek wzrostu cen gazu

Skokowy wzrost cen nawozów na światowych rynkach spowodowany jest głównie wzrostem cen gazu - mówił we wtorek wiceprezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek. Grupa Azoty liczy na odbudowę marż.
23.02.2021

Wiceprezes Azotów: Grupa zapowiada inwestycje w tzw. zielone nawozy

Grupa Azoty pracuje nad kilkunastoma projektami w kierunku spełniania założeń Europejskiego Zielonego Ładu – mówił we wtorek wiceprezes Grupy Azoty Puławy Jacek Janiszek. Chodzi o projekty w obszarze „zielonych nawozów” i energetyczne - dodał.
23.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.