Grupa Azoty po rozmowach z Ambasadorem i przedstawicielami Republiki Peru na temat współpracy w zakresie rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego

zk

17.05.2022 15:55 Źródło: informacja prasowa
Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ EkoRolnictwo, BioŻywność Grupa Azoty po rozmowach z Ambasadorem i przedstawicielami Republiki Peru na temat współpracy w zakresie rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego

Partnerzy portalu

Grupa Azoty po rozmowach z Ambasadorem i przedstawicielami Republiki Peru na temat współpracy w zakresie rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Podczas spotkania rozmawiano o możliwej współpracy w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Celem rozmów było zdefiniowanie obszarów, w których Grupa Azoty mogłaby dostarczyć produkty i usługi wspomagające transformację peruwiańskiego rolnictwa. Równolegle z rozmowami na temat projektów dla rolnictwa precyzyjnego, Grupa Azoty rozwija działalność handlową w Peru – wkrótce na terenie kraju otwarty zostanie oddział COMPO EXPERT, spółki wchodzącej w skład Grupy Azoty.

W spotkaniu wzięli udział: Ambasador Peru Hubert Wieland Conroy, Chargé d'affaires a.i. Gladys García Paredes, Konsul Honorowy Peru w Krakowie Marcin Mazgaj, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Grzegorz Kądzielawski oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Korporacyjnego Strategii i Rozwoju w Grupie Azoty S.A. Wojciech Satora.

Warto wskazać, że w 2021 roku w Peru został zatwierdzony dekret, którego jednym z celów jest dostosowanie lokalnych regulacji do wymogów i zobowiązań związanych m.in. z Europejskim Zielonym Ładem. Do 2030 roku Peru chce osiągnąć istotny postęp w zakresie poprawy standardów jakości rolnictwa ekologicznego oraz istotnego zwiększenia transferu technologii w produkcji żywności ekologicznej. Mając na względzie wskazane wyzwania, Grupa Azoty została dostrzeżona przez przedstawicieli Konsulatu jako spółka dostarczająca unikatowe w skali globalnej rozwiązania i produkty z obszaru rolnictwa precyzyjnego, odpowiadające jednocześnie na wymagania europejskiej polityki klimatycznej.

Pan Ambasador przedstawił sytuację gospodarczą kraju oraz perspektywę inwestycyjną jednocześnie zachęcając Grupę Azoty do szerszego zaangażowania środków. Pan Konsul podkreślił wagę rozwoju rolnictwa inwestycyjnego, która idealnie wpisuje się w politykę gospodarczą Peru. Uzgodniono także kolejne wspólne działania we wskazanych obszarach.

Grupa Azoty realizuje ambitne projekty związane z poprawą efektywności nawożenia, zgodne z obowiązującymi regulacjami europejskiej polityki klimatycznej, które umożliwiają produkcję żywności najwyższej jakości, bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. Jestem przekonany, że rozwiązania, którymi dysponujemy, są odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją obecnie również przed peruwiańskim rolnictwem – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Uruchomienie w Peru oddziału naszej spółki zależnej, COMPO EXPERT to dowód na to, że dostrzegamy potencjał rynku peruwiańskiego. Podczas dzisiejszego spotkania pojawiły się kolejne możliwe obszary współpracy i z pewnością będziemy chcieli wykorzystać szansę na rozwój naszego biznesu Agro na tym perspektywicznym rynku. Na arenie międzynarodowej jesteśmy postrzegani jako dostawca kompleksowych rozwiązań dla rolnictwa, nie tylko nawozów. To kierunek, w którym będziemy się dalej rozwijać – powiedział dr Grzegorz Kądzielawski, Wiceprezezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Jedno z rozwiązań dla rolnictwa precyzyjnego, które Grupa Azoty oferuje swoim klientom to usługa satelitarnego monitoringu pól uprawnych. Korzystając z aplikacji mobilnej lub stacjonarnej, użytkownik ma możliwość obserwowania bieżącego stanu rozwoju swoich upraw, ma dostęp do danych meteo, ale przede wszystkim może zaplanować odpowiednią strategię nawożenia upraw maksymalizując tym samym efekt finansowy swojego gospodarstwa. Dzięki nawiązanej w ostatnim czasie współpracy z Microsoft, Grupa Azoty zakłada przyśpieszenie rozwoju swojego narzędzia precyzyjnego rolnictwa, uzyskując dostęp do rozwiązań chmurowych oraz możliwość nawiązywania nowych partnerstw w obszarze precision farming. Wspólna analiza precyzyjnych zdjęć satelitarnych umożliwi wprowadzenie w systemie Grupy Azoty innowacyjnych funkcjonalności, niedostępnych obecnie na rynku. Spółka pracuje również nad nowoczesną platformą informacyjno-usługową, która pozwoli zintegrować jej projekty w jedną, kompleksową ofertę dla klientów.

Spotkanie przedstawicieli Grupy Azoty z przedstawicielami Republiki Peru odbyło się 17 maja br. w Willi Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie.

 * * *
Grupa Azoty to zdecydowany lider krajowego rynku nawozowego i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, ma również silną pozycje na rynkach takich produktów jak melamina, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa. Ważnym filarem strategii Grupy Azoty są inwestycje, a największym projektem są Polimery Police, realizowane przez spółkę celową Grupa Azoty Polyolefins. Jest to jedna z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle chemicznym, która umożliwi dywersyfikację działalności biznesowej Grupy Azoty, a także pozytywnie wpłynie na pozycję Polski w segmencie tworzyw sztucznych i wzmocni niezależność energetyczno-surowcową kraju.

W 2021 roku Grupa Azoty opublikowała strategię do 2030 roku, która stanowi plan konkretnych działań, napędzanych przez transformację klimatyczno-energetyczną Grupy Kapitałowej. Ogłoszona strategia stanowi odpowiedź Grupy na wymagania europejskiej polityki klimatycznej. Szczegółowe projekty z zakresu m.in. zielonej energii przemysłowej, ograniczenia emisyjności oraz dekarbonizacji opisane zostały w kluczowym projekcie „Zielone Azoty”.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.