Wynik wyszukiwania - "konkurs" - Wiadomości

Cyrkularne projekty w Polsce. Poznaj Liderów GOZ VII edycji konkursu Stena Circular Economy Award

W kontekście wiedzy o GOZ polski biznes dzieli się na pół. Niektóre z firm dobrze rozumieją i wprowadzają zasady gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ), podczas gdy inne jeszcze nie mają pełnego zrozumienia tej koncepcji. Jednak dzisiaj, gdy gospodarka cyrkularna oraz ponowne wykorzystanie materiałów stają się kluczowymi elementami zapewniającymi zrównoważoną przyszłość i stanowią odpowiedź na nowe regulacje, dobre praktyki w tym zakresie nabierają szczególnego znaczenia.
24.04.2024

Rybnik powalczy o tytuł Zielonej Stolicy Europy

Rybnik wystartuje w rywalizacji o tytuł Zielonej Stolicy Europy. Zwycięskie miasto otrzyma 600 tys. euro na rozwój zielonych inwestycji.
05.04.2024

Konkurs na stylizację zrobioną ze śmieci znalezionych w rzece

Marka Dafi zaprasza projektantów do udziału w konkursie promującym dbanie o czystość rzek w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka.
09.02.2024

W Wielkopolsce ruszył konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych „Cztery Pory Roku z OZE”. Termin zgłoszeń trwa do 29 lutego.
21.01.2024

Do poniedziałku można składać wnioski w konkursie „Wielkopolska dla Planety 2030”

Do poniedziałku można składać wnioski w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030” edycja 2024. Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych firm i podkreślenie roli nauki we współpracy z biznesem w kontekście działań proklimatycznych.
21.01.2024

Risen Energy jedynym zwycięzcą w kategorii modułów fotowoltaicznych w konkursie PV Magazine Awards 2023

Firma Risen Energy, wiodący światowy producent fotowoltaiki (PV), została wyróżniona spośród ponad 200 zgłoszeń z ponad 39 krajów świata. Triumf Risen Energy, jako jedynego podmiotu w kategorii modułów fotowoltaicznych, wyraźnie dowodzi niezachwianego zaangażowania firmy w dążenie do doskonałości.
12.01.2024

VII edycja konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego

W erze globalnej konkurencji i rosnącej presji związanej z ochroną środowiska, umiejętność prowadzenia biznesu zgodnie z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego przestaje być jedynie atutem, stając się wręcz niezbędnym elementem dla przedsiębiorstw. Również konsumenci odgrywają kluczową rolę w tym kontekście.
08.01.2024

Goczałkowice-Zdrój docenione za działania na rzecz czystego powietrza

7 grudnia Gmina Goczałkowice-Zdrój otrzymała nagrodę za zwycięstwo w konkursie ekologicznym dla gmin uzdrowiskowych EKO HESTIA SPA.
11.12.2023

Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych. Konkurs Politechniki Morskiej w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w kolejnej, już czwartej edycji wizjonerskiego konkursu: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.
07.12.2023

To już III edycja konkursu "Kreuj zieloną przyszłość z Cemex" dla studentów!

Ruszyła III edycja konkursu „Kreuj zieloną przyszłość z Cemex”. Cieszący się popularnością wśród młodzieży akademickiej projekt, po raz kolejny zachęca do angażowania się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Cemex, w ramach strategii klimatycznej firmy "Future in Action", stawia na działania, które mogą zmienić branżę budowlaną i przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju.
04.12.2023

Dzień Ziemi to początek. Edukacja ekologiczna w szkołach z programem Be.Eco

Woda, elektroodpady i odpowiedzialna moda - to tylko wybrane zagadnienia, które każdy nauczyciel i nauczycielka mogą zgłębić w ramach bezpłatnego programu Be.Eco przygotowanego przez Fundację Digital University na rok szkolny 2023/24. Szkolenia odbywają się online i prowadzone są przez ekspertów z poszczególnych obszarów. W planie są też konkursy dla uczniów i granty dla szkół za udział w turnieju.
27.11.2023

Już jutro startuje konkurs #FakeHunter Challenge: „Energia i Klimat”. Szukaj fake newsów, wygrywaj nagrody!

Tematem kolejnej, już ósmej edycji #FakeHunter Challenge jest dezinformacja w dziedzinie energetyki i problemów klimatycznych Ziemi. Najlepsi łowcy fake newsów otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne.
22.11.2023

Znamy zwycięzcę finałowej edycji konkursu EKO HESTIA SPA

Nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych trafi do Goczałkowic-Zdroju. To wyróżnienie za skuteczne działania na rzecz środowiska. Zwycięzcę wybrała kapituła konkursu EKO HESTIA SPA.
17.11.2023

Rusza konkurs #FakeHunter Challenge: Energia i klimat

W dniach 23-25 listopada odbędzie się ósma edycja konkursu #FakeHunter Challenge, którego celem jest walka z dezinformacją w sieci. Tym razem zapraszamy do tropienia fake newsów w temacie „Energia i Klimat”. Już teraz można zgłosić swój udział w konkursie i zawalczyć o cenne nagrody. Za pierwsze miejsce przysługuje nagroda o wartości 8 tys. zł, za drugie 6 tys. zł, a trzecie 3 tys. zł.
13.11.2023

Znamy zwycięzcę konkursu „Klimatyczny Człowiek Roku” w kategorii „Młody Naukowiec”

Tytuł „Klimatycznego Człowieka Roku” w kategorii „Młody Naukowiec” zdobył dr hab. Krzysztof Zawierucha, który zajmuje się między innymi badaniem lodowców. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 24 października 2023 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który na co dzień jest jego miejscem pracy.
25.10.2023

Bydgoszcz na czele innowacyjności w branży OZE: naukowcy z regionu zwycięzcami konkursu grantowego SOFIA!

Innowatorzy z Bydgoszczy zostawili w tyle konkurencję. Lider branży OZE, firma ONDE SA, z dumą ogłosiła zakończenie naboru do programu grantowego SOFIA skierowanego do młodych naukowców z całej Polski.
25.10.2023

Proekologiczny konkurs organizowany przez Volkswagen Poznań rozstrzygnięty

Poznań, 18 października 2023 r. Komisja Konkursowa konkursu „Niebieskie Granty" organizowanego przez Volkswagen Poznań, ogłosiła laureatów grantów na rok 2023. Zwycięzcami konkursu zostały: Stowarzyszenie Schron Kultury Europa przedstawiające projekt „Ziemia Wspólna – idzie wiosna!" oraz Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku z projektem „Międzypokoleniowe zainicjowanie powstawania lasów kieszonkowych we Wrześni metodą Miyawaki – etap I."
18.10.2023

Konkurs na rzecz wspierania innowacyjności gospodarki

Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło dodatkową rundę konkursową w ramach programu "Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości". Budżet programu skierowanego m.in. dla małych i średnich firm to 6,3 mln zł - przekazał w poniedziałek resort.
18.09.2023

Kolejna runda konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”

Myślisz o zastosowaniu sztucznej inteligencji, aby poprawić życie mieszkańców Polski lub ochronę naszej planety? A może pracujesz nad nową technologią, dzięki której świat będzie bardziej zielony, cyfrowy? Jeśli tak, weź udział w sierpniowej edycji konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Zmień naszą przyszłość na lepsze.
03.08.2023

MFIPR: Zrównoważona mobilność miejska w Polsce Wschodniej. Rusza nabór wniosków (komunikat)

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: Rozwijamy zrównoważoną mobilność miejską w Polsce Wschodniej. Startuje nabór projektów do dofinansowania. Wsparcie pozwoli na realizację inwestycji w miastach i w ich bezpośrednim otoczeniu, co umożliwi mieszkańcom wygodne i przyjazne środowisku przemieszczanie się.
11.07.2023

Uniwersytet Morski organizuje konkurs dla uczniów szkół średnich - Zaprojektuj morską farmę wiatrową przyszłości

Uniwersytet Morski w Gdyni oraz organizatorzy I edukacyjnych targów kariery Edu Offshore Wind zapraszają uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie pt. „Budowa makiety morskiej farmy wiatrowej przyszłości”.
01.03.2023

Konkurs Morskiego Centrum Nauki z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika

Morskie Centrum Nauki zachęca do udziału w zabawie.
21.02.2023

SANY SE-17260 jedną z 10 najlepszych lądowych turbin wiatrowych 2022 roku

Spółka SANY Renewable Energy przekazała, że miesięcznik „Windpower Monthly”, czołowy światowy magazyn sektora energii wiatrowej, niedawno uznał wyprodukowaną przez Spółkę turbinę wiatrową SE-17260 za jedną z 10 najlepszych lądowych turbin wiatrowych 2022 r. (w kategorii turbin wiatrowych o mocy 5,6 MW lub wyższej).
12.02.2023

Znamy zwyciężców X edycji programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”

7 lutego 2023 r. wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska zatwierdziła listę laureatów X edycji programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”.
10.02.2023

 Wystartował konkurs na budynek o obniżonej energochłonności

Oszczędność energii to dziś jedna z najważniejszych cech dobrego projektu budowlanego. W konkursie skierowanym do architektów, nagrody zdobędzie pięć najlepszych koncepcji wielorodzinnego budynku mieszkalnego o obniżonym zużyciu energii.
23.11.2022

Wybrano #imiędlawalczaka w gdańskim Porcie Czystej Energii

40 tonowy walczak, kluczowy element konstrukcji powstającego Portu Czystej Energii, będzie nosił nazwę Stolem. O wyborze imienia zadecydowano w trakcie ogólnodostępnego głosowania. Uroczysty chrzest „serca” gdańskiej instalacji, z udziałem Pani Prezydent Miasta Gdańska – Aleksandry Dulkiewicz, odbędzie się już 16 maja. Imię dla walczaka zostało wybrane spośród prawie 1200 nadesłanych propozycji, które zostały wyselekcjonowane przez komisję konkursową, a następnie pięć z nich trafiło do dalszego głosowania.
08.05.2022

Ranking Firmy przyjazne elektromobilności - zgłoś się

Przedsiębiorco! Jeśli masz w swojej firmie auta elektryczne – weź udział w rankingu „Firmy przyjazne elektromobilności. Ranking realizowany jest przez Fundację Czyste Powietrze w ramach kampanii Elektromobilność – Zielone Światło dla Klimatu.
14.03.2022

Ku neutralności klimatycznej. Drugi konkurs w programie NCBR „Nowe technologie w zakresie energii”

Ponad 390 mln zł na projekty z zakresu energetyki solarnej, energetycznego wykorzystania odpadów i ciepła z gazów poprocesowych i geotermii trafi do konsorcjów przemysłowo-naukowych. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło drugi konkurs w programie strategicznym „Nowe technologie w zakresie energii”. Nabór wniosków rozpocznie się 1 kwietnia br.
14.03.2022

NCBR: ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów przemysłowo-naukowych

Ponad 390 mln zł na projekty dotyczące energetyki odnawialnej trafi do konsorcjów przemysłowo-naukowych w ramach programu „Nowe technologie w zakresie energii”, wspierającego osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej - poinformowało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
10.03.2022

Konkurs dla gmin! Ekologiczne domy jednorodzinne po sąsiedzku [WIDEO]

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do 28 marca br. czeka na oferty gmin w konkursie na partnera strategicznego, który zapewni nieruchomości pod budowę nowoczesnych, ekologicznych domów jednorodzinnych, projektowanych w przedsięwzięciu „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”. Już 11 marca br. odbędzie się specjalne spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych gmin.
03.03.2022

Norwegia wystawia na sprzedaż dwa obszary składowania CO2

Można składać wioski do Norweskiego Ministerstwa Ropy Naftowej i Energii w konkursie o przyznanie dwóch obszarów na norweskim szelfie kontynentalnym (NCS), które mogłyby zostać wykorzystane do składowania CO2.
21.09.2021

„Zmierz H2 dla PGNiG”. Rusza konkurs na czujnik pomiaru stężenia wodoru

6 września 2021 roku ruszył nabór wniosków w konkursie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego na czujnik do pomiaru stężenia wodoru w gazie ziemnym. Zwycięzca może liczyć na 15 tys. zł oraz na współpracę z PGNiG przy realizacji pionierskiego programu wodorowego.
06.09.2021

ML System głównym sponsorem konkursu na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Trwa Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. Konkurs organizuje Instytut Polityki Energetycznej im Łukasiewicza w Rzeszowie, wspólnie z partnerami.
09.07.2021

Kraków w finale konkursu o o tytuł "Zielonej Stolicy Europy 2023"

Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłej finałowej czwórki ubiegającej się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023” - poinformował we wtorek krakowski magistrat.
07.07.2021

Konkurs „Innowacje w drogownictwie”

Na całym świecie powstają innowacyjne technologie, które mogą przynieść ogromne korzyści dla infrastruktury drogowej. Również na polskich uczelniach rodzą się doskonałe pomysły i rozwiązania w zakresie budowy nowych dróg, a także utrzymania istniejącej już infrastruktury drogowej.
14.05.2021

Dąb z Hiszpanii Europejskim Drzewem Roku. Polski kandydat – piąty

Tysiącletni dąb ostrolistny z Hiszpanii zwyciężył w internetowym plebiscycie na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polska kandydatka – lipa z Dulczy Wielkiej była piąta wśród 14 pretendentów – podali w czwartek ekolodzy z Klubu Gaja, którzy koordynują plebiscyt w Polsce.
18.03.2021

Za nami trzecia edycja targów H2POLAND!

W dniach 24 i 25 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND. Wydarzenie było w całości poświęcone dekarbonizacji oraz technologiom wodorowym.
30.04.2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.