Wynik wyszukiwania - "pogoda" - Wiadomości

Australia. W całym kraju anomalie pogodowe

Gdy w stanie Nowa Południowa Walia panuje fala upałów z temperaturami przekraczającymi 40 stopni, powodując pożary buszu, w innych regionach Australii suma opadów przekroczyła miesięczne średnie – podała w sobotę stacja ABC. Do Australii zbliża się także cyklon Jasper z niszczycielskimi wiatrami.
10.12.2023

Mikroplastik w chmurach może wpływać na pogodę

Cząstki mikroplastiku można znaleźć w chmurach i mogą one odgrywać rolę w ich powstawaniu – twierdzą naukowcy z Chin. Najwięcej tworzyw zawierają nisko zawieszone, gęste chmury, a w cząstkach można znaleźć m.in. ołów i rtęć.
16.11.2023

Ekstrema pogodowe sprzyjają rozprzestrzenianiu się inwazyjnych gatunków zwierząt

Zmiany klimatyczne i związane z nimi gwałtowne zjawiska pogodowe sprzyjają rozprzestrzenianiu się inwazyjnych gatunków zwierząt, co zagraża rodzimym gatunkom i przekształca ekosystemy – donoszą chińscy naukowcy na łamach "Nature Ecology & Evolution".
10.11.2023

Chiny zmagają się z ekstremalnymi anomaliami pogodowymi

W związku z "poważnymi katastrofami meteorologicznym" w północno-wschodnich regionach Chin zamknięto szkoły, wstrzymano ruch pociągów i anulowano setki lotów – podają chińskie media w poniedziałek. Nagłe załamanie pogody, które przyniosło śnieżyce i niską jak na tę porę roku temperaturę, nastąpiło po rekordowo ciepłym październiku.
06.11.2023

Czerwone alarmy pogodowe w Europie: deszcze, burze i huragany

W piątek w departamencie Alpy Nadmorskie na południu Francji będzie obowiązywał czerwony alarm pogodowy z powodu intensywnych opadów deszczu i możliwych powodzi – podaje dziennik „Le Figaro”.
20.10.2023

Najwyższy stopień zagrożenia pogodowego w Madrycie i Toledo, władze apelują o pozostanie w domach

Hiszpańskie służby meteorologiczne AEMET ogłosiły w niedzielę najwyższy stopień zagrożenia pogodowego - czerwony alert w regionie Madrytu i Kastylii-La Mancha, w tym w Toledo w środkowej Hiszpanii ze względu na gwałtowne burze i ulewne deszcze, które trwają od soboty.
03.09.2023

IMGW: falujący front przyczyną dużych różnic temperatur

W związku z falującym frontem w tym tygodniu w kraju wystąpią duże różnice temperatury. IMGW prognozuje upały na wschodzie, liczne burze w cieplejszej masie powietrza i opady ciągłe, okresami intensywne na zachodzie kraju. IMGW prognozuje, że od czwartku pogoda będzie spokojniejsza.
28.08.2023

Francja: koniec upałów, czas na burze

W piątek o godz. 6 rano we Francji zostanie zniesiony najwyższy, czerwony alert dla 17 departamentów, które doświadczyły rekordowych temperatur podczas największej fali upałów w tym roku – informują francuskie media. W najbliższych dniach gwałtownemu spadkowi temperatur będą towarzyszyć burze.
25.08.2023

USA. Ponad milion ludzi bez prądu z powodu pogody

Niebezpieczna pogoda, w tym niszczycielskie wiatry pozbawiły na wschodzie Ameryki w poniedziałek ponad milion klientów zakładów energetycznych dostaw prądu. Spowodowały też rozległe zakłócenia m.in. w komunikacji lotniczej.
08.08.2023

Wody Polskie: susza hydrologiczna przyczyną obniżania poziomu wody w jeziorach na Mazurach

Susza hydrologiczna i meteorologiczna jest przyczyną obniżania poziomu wody w jeziorach na Mazurach. Woda w akwenach nie jest uzupełniana przez opady deszczu. Do obniżania się stanu wód przyczyniają się też bezśnieżne zimy, poinformowały PAP Wody Polskie.
10.07.2023

Dyrektor Biebrzańskiego PN ostrzega: do pożaru wystarczy kilka dni suchej i wietrznej pogody

Służby parku w czasie długiego weekendu majowego ostrzegają wchodzących do parku gości, aby m.in. ostrożnie obchodzili się z ogniem - powiedział PAP dyrektor Biebrzańskiego PN Artur Wiatr. Przypomniał, że w parku nie wolno palić, a używanie ognia możliwe jest tylko w miejscach wyznaczonych.
03.05.2023

W Kalifornii ponad pół miliona domostw i firm bez prądu z powodu ulew i silnych wiatrów

W rezultacie ulew i silnych wiatrów, które przeszły nad Kalifornią, w niedzielę nad ranem ponad 540 tys. gospodarstw domowych i firm w tym amerykańskim stanie było pozbawionych prądu - podała stacja NBC News.
09.01.2023

Ekstremalne zjawiska pogodowe drenują nasze portfele. Rocznie tracimy ponad 212 mln zł

Na przestrzeni ostatnich 5 lat wysokość strat spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi w Polsce wyniosła 1,06 mld zł, a średniorocznie skutki zdarzeń pogodowych kosztują nas dokładnie 212 731 980 zł – czytamy w raporcie „Ubezpieczeniowy Nawigator – wyzwania pogodowe”.
06.08.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.