Wynik wyszukiwania - "ppnt" - Wiadomości

Gdynia może być miejscem produkcji e-metanolu, zielonego paliwa dla statków

Zielony metanol ma szansę stać się paliwem alternatywnym dla paliw kopalnych dla branży morskiej, która odpowiada za 3% globalnych emisji CO2. Podczas spotkania w PPNT o możliwościach produkcji tego paliwa przyszłości w Gdyni rozmawiała w międzynarodowym gronie wiceprezydentka Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.
11.03.2024

Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG. Na jakim etapie jesteśmy?

Polska Platforma LNG i bioLNG po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, oferując tym, którzy wybrali się na jej tegoroczną konferencję, dwa dni konkretnych, niezwykle merytorycznych prezentacji i dyskusji.
05.12.2023

Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies (PCHET) - Innowacje dla Zrównoważonej Przyszłości

Już po raz kolejny Klaster Technologii Wodorowych ma przyjemność zaprosić na kolejną edycję konferencji Polish Conference for Hydrogen Energy and Technologies (PCHET), która odbędzie się w dniach 4-5 października 2023 roku w Gdyńskim Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym. Konferencja PCHET jest uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce, gromadzących kluczowych liderów, naukowców, ekspertów oraz decydentów z dziedziny energetyki wodorowej.
17.07.2023

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 3 Holandia

W kolejnej odsłonie Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie, będącej kontynuacją Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA - Zielonagospodarka.pl Morska Energetyka Wiatrowa na Świecie – cz. 2 Dania - Zielonagospodarka.pl autorzy przyjrzą się regulacjom normującym inwestycje związane z morskimi farmami wiatrowymi na holenderskich obszarach morskich.
11.05.2023

Symulatory z Gdyni podbijają Polskę, w tym wirtualna łódź do obsługi farm wiatrowych [WIDEO]

Gdyńska firma Flint Systems podbija rynek nowoczesnych szkoleń. Stworzyła symulator kosmicznych lotów dla Uniwersytetu Wrocławskiego i wirtualną łódź do obsługi farm wiatrowych, a także współpracuje z Politechniką Szczecińską. Korzysta przy tym z wirtualnej rzeczywistości widzianej przez gogle. Innowatorzy działający w PPNT Gdynia podpisali kolejną umowę, która pozwoli im na dalszy rozwój.
14.02.2023

Dużo pracy i dobre perspektywy – dyskusje o wodorze jako paliwie w Gdyni

„Energia odnawialna podstawą gospodarki wodorowej” to hasło, które towarzyszyło tegorocznej konferencji PCHET – Polish Conference on Hydrogen Energy & Technologies, która odbyła się 4 i 5 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Organizatorem wydarzenia jest Klaster Technologii Wodorowych.
15.10.2022

Gdyński startup stawia na wodór

Pionierskie rozwiązania to coś, co charakteryzuje firmy z PPNT Gdynia. Jedna z nich przeprowadziła po raz pierwszy w Polsce szkolenie dla osób, które ubiegają się o zaświadczenie uprawniające do napełnianiem zbiorników paliwowych wodorem. Eksperci uznają wodór za substancję napędową przyszłości.
11.08.2022

Gdyński startup pomoże w tworzeniu rolnictwa na Marsie [GALERIA]

Kiedy wyobrażamy sobie Marsa, myślimy o odległej czerwonej planecie. Jednak za sprawą firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia staje się on nam zdecydowanie bliższy. A to wszystko dzięki powstałemu w Gdyni nanoproszkowi NanoboosteX – opracowanemu z użyciem nanotechnologii, dzięki któremu będzie możliwa naturalna uprawa żywności na innych planetach.
23.06.2022

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków 2.0

Już 27 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się ogólnokrajowa konferencja dotycząca zrównoważonych budynków i ich roli w zmieniającym się klimacie.
08.05.2022

Designerskie hotele dla owadów

Na terenie trzech gdyńskich podstawówek stanęły rzeźbiarskie hotele dla owadów. Powstały one w ramach konkursu na wdrażanie dobrych praktyk projektowych. Hotele, wspólnie z Centrum Designu Gdynia, stworzyło Stowarzyszenie Traffic Design, które skupiło się na problemie, jakim jest dramatyczny spadek liczebności owadów. Projekt ma charakter edukacyjny – uczy dzieci i dorosłych o tym, że zapylacze są niezbędne dla naszego ekosystemu – oraz artystyczny, ze względu na swoją rzeźbiarską formę.
29.12.2021

Wsparcie rozwoju branży biometanu – nowe rozwiązania w nowelizacji ustawy OZE

Wprowadzenie definicji biometanu, określenie zasad prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania biogazu lub wytwarzania biometanu z biogazu i biogazu rolniczego to tylko niektóre przepisy nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Projekt ustawy przygotowanej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska otrzymał wpis do wykazu prac Rady Ministrów.
22.10.2021

Lampy LED prosto z Gdyni podbijają świat

Portman Lights – firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia nie zwalnia tempa. Trudny, pandemiczny czas wykorzystała na rozwój i podbija świat nowymi lampami scenicznymi, które powstają w naszym mieście. Mantis, bo tak nazywa się najnowszy produkt gdyńskiej firmy, już jest sprzedażowym hitem. Lampy mają nowy wzór i są jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie niż poprzednie produkty.
01.09.2021

Zorganizuj Dzień Zrównoważonej Energii w ramach UE - EUSEW

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii lub EUSEW odbędzie się w formacie cyfrowym w dniach od 25 do 29 października, a rejestracja zostanie otwarta we wrześniu. Imprezy odbędą się w całej Europie, a wyróżniające się innowacyjne projekty zostaną nagrodzone w dziedzinie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.
16.08.2021

Wody termalne dla samorządów

Wody termalne stanowią cenny surowiec wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki krajowej, cieszący się rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Dlatego też niezbędny jest stały rozwój ich wykorzystania. Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podejmuje działania, aby wspierać podmioty zainteresowane wykorzystaniem potencjału wód termalnych w Polsce.
12.08.2021

Polska głównym beneficjentem Funduszu Modernizacyjnego

Udział Polski w Funduszu Modernizacyjnym wynosi 43,41 proc., co oznacza, że nasz kraj będzie głównym beneficjentem Funduszu i będzie dysponował wpływami ze sprzedaży co najmniej 119 mln uprawnień do emisji.
11.08.2021

Bałtyckie ryby trafiają na europejskie stoły - 27 czerwca światowym dniem rybołówstwa

27 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Rybołówstwa. Święto to ustanowiła Światowa Konferencja ds. Rybołówstwa w 1984 roku, a ma ono m.in. zwrócić uwagę na problem zmniejszających się, z powodu zmian klimatycznych oraz nadmiernej eksploatacji, naturalnych zasobów mórz i oceanów.
25.06.2021

W Gdyni powstaną trójwymiarowe ekowydruki

Gdy większość z nas będzie korzystać z uroków lata, w murach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, studenci będą opracowywać prototyp innowacyjnego materiału do druku 3D, badać możliwość wykorzystania bakterii do wzrostu roślin oraz pracować nad współczesną recepturą wytwarzanego od XV wieku przez gdańszczan piwa jopejskiego.
22.06.2021

Piwo o smaku... zmian klimatycznych

W USA powstało i zostało już wprowadzane na rynek, piwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Jest to nowy produkt, który ma nadzieję poradzić sobie z kryzysem klimatycznym.
20.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.