Wynik wyszukiwania - "protest" - Wiadomości

Sąd zgodził się na budowę wielkiej fabryki akumulatorów pod Montrealem, mimo protestów ekologów

W oczekiwanej od kilku dni decyzji sąd w Quebec odrzucił w piątek wniosek organizacji ekologów o wstrzymanie budowy fabryki akumulatorów Northvolt pod Montrealem – podało Quebeckie centrum praw środowiska (CQDE).
28.01.2024

Tysiące mieszkańców Galicji protestowało przeciwko zanieczyszczeniu wybrzeża plastikiem

Ponad 15 tys. mieszkańców Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii, protestowało w niedzielę w Santiago de Compostela przeciwko zanieczyszczeniu wybrzeża plastikowym granulatem. Materiał ten dostał się do morza i na plaże wskutek wypadku kontenerowca u brzegów portugalskiego miasta Viana do Castelo.
22.01.2024

W Amsterdamie usunięto kilkuset działaczy klimatycznych blokujących autostradę A10

Policjanci usunęli w sobotę około 400 demonstrantów klimatycznych blokujących autostradę A10 w Amsterdamie - poinformowała komenda policji w stolicy Holandii. Władze miasta nazwały blokadę nieodpowiedzialną i zagrażającą życiu ze względu na utrudnienie dojazdu do szpitala uniwersyteckiego.
30.12.2023

Wrocław. Protest przeciwko planom wprowadzenia strefy czystego powietrza

Protest przeciwko planom wprowadzenia strefy czystego powietrza we Wrocławiu organizuje w sobotę w rynku niezrzeszony rady miejski Robert Grzechnik (Nowa Nadzieja). Strefa powinna zostać wprowadzona do 2025 r. – wskazują wrocławscy urzędnicy.
09.12.2023

16 aktywistów Just Stop Oil aresztowanych po proteście przed domem premiera Sunaka

Szesnastu aktywistów grupy Just Stop Oil, która domaga się wstrzymania wydobycia paliw kopalnych, zostało aresztowanych w nocy ze środy na czwartek po proteście zorganizowanym przed prywatnym domem brytyjskiego premiera Rishiego Sunaka.
30.11.2023

Portugalia. Policja zatrzymała liderów grupy klimatycznej, która próbowała wedrzeć się do parlamentu

Lizbońska policja zatrzymała przywódców organizacji aktywistów klimatycznych, którzy próbowali wedrzeć się do budynku Zgromadzenia Narodowego, jednoizbowego parlamentu Portugalii - podały w poniedziałek służby policyjne tego kraju.
21.11.2023

Greenpeace protestuje przeciwko terminalowi LNG w Niemczech

Na Bałtyku, w rejonie wyspy Rugia, aktywiści Greenpeace prowadzą protest przeciwko powstającemu tam rurociągowi terminalu skroplonego gazu LNG. Akcja protestacyjna prowadzona jest pod wodą, biorą w niej udział nurkowie – poinformował portal dziennika „Ostsee Zeitung”. Informacje o prowadzonej akcji potwierdziła w środę rzeczniczka policji.
02.11.2023

Panama. Po tygodniu protestów dojdzie do negocjacji z kanadyjskimi nabywcy złóż miedzi

Wobec trwających drugi już tydzień wielotysięcznych demonstracji ulicznych w stolicy Panamy przeciwko kontraktowi na eksploatację bogatych panamskich złóż miedzi, podpisanemu przez rząd tego kraju z kanadyjską First Quantum Minerals, firma ta ogłosiła we wtorek, że zgadza się na "podjęcie dialogu w sprawie zawartego porozumienia".
01.11.2023

Aktywiści klimatyczni namalowali hasło "Olaf kłamie" na fasadzie Urzędu Kanclerskiego w Berlinie

Po atakach na Bramę Brandenburską i zegar czasu światowego w Berlinie "Ostatnie Pokolenie" zaatakowało również Urząd Kanclerski. Aktywiści klimatyczni pomalowali we wtorek pomarańczową farbą fasadę Urzędu Kanclerskiego w Berlinie. Na białej ścianie kilkakrotnie napisali hasło "Olaf kłamie" (Olaf to imię niemieckiego kanclerza Scholza).
01.11.2023

W Londynie policja aresztowała 61 aktywistów grupy Just Stop Oil

61 aktywistów grupy Just Stop Oil, której celem jest walka ze zmianami klimatu, zostało aresztowanych w poniedziałek w Londynie po proteście koło brytyjskiego parlamentu.
31.10.2023

Holandia. Policja zatrzymała ponad 600 aktywistów, który trzeci tydzień próbują blokować autostradę

Holenderska policja zatrzymała w sobotę przeszło 600 aktywistów klimatycznych z Holandii i Niemiec, którzy blokowali autostradę A12 w Hadze. Funkcjonariusze użyli armatki wodnej. To już trzeci tydzień blokad ruchliwej arterii Hagi.
30.09.2023

Holandia. Kolejny dzień protestów aktywistów klimatycznych, są zatrzymania

Holenderska policja zatrzymała w niedzielę około 400 aktywistów klimatycznych, blokujących dziewiąty dzień z rzędu autostradę A12 w Hadze - poinformowała komenda policji w tym mieście. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych.
18.09.2023

Aktywiści klimatyczni trzeci dzień z rzędu zablokowali autostradę w Hadze; policja ponownie użyła armatek wodnych

Holenderska policja zatrzymała kilkuset aktywistów klimatycznych, którzy po raz kolejny zablokowali w poniedziałek autostradę A12 w Hadze. Burmistrz miasta wydał zgodę na użycie siły, funkcjonariusze użyli również armatek wodnych. Działacze organizacji Extinction Rebellion od soboty codziennie blokują tę ruchliwą arterię, protestując przeciwko eksploatacji paliw kopalnych.
11.09.2023

Holenderska policja zatrzymała 2,4 tys. aktywistów klimatycznych blokujących autostradę w Hadze

W sobotę wieczorem usunięto ostatniego demonstranta blokującego autostradę A12 w Hadze, podała policja. W sumie zatrzymano przeszło 2,4 tys. aktywistów klimatycznych, którzy blokowali autostradę.
10.09.2023

PGG wyraża sprzeciw wobec akcji Greenpeace w Kopalni Ruda

Aktywiści Greenpeace w środę rano wspięli się na szyb wydobywczy Ruchu Bielszowice kopalni Ruda w Rudzie Śląskiej i wywiesili na nim transparenty. Polska Grupa Górnicza wyraziła sprzeciw wobec akcji argumentując, że jest ona nielegalna i stworzyła zagrożenie dla pracujących na dole górników.
23.08.2023

Aktywiści Greenpeace okryli kirem dom premiera Wielkiej Brytanii w proteście przeciw polityce energetycznej

Aktywiści Greenpeace wdrapali się w czwartek na dach domu premiera Wielkiej Brytanii Rishiego Sunaka i okryli go "czarnym jak ropa" kirem od kominów po próg w proteście przeciw decyzji o przyznaniu nowych koncesji na wydobycie ropy i gazu z Morza Północnego - powiadomiła organizacja na swoim kanale na platformie X (Twitterze).
03.08.2023

Greenpeace apeluje o konsultacje dt. niemieckiego terminala LNG. Wzywa do nich także polski rząd

Greenpeace domaga się przeprowadzenia transgranicznej oceny wpływu na środowisko planowanego na Morzu Bałtyckim niemieckiego terminalu do importu LNG. Pismo w tej sprawie trafiło do Sekretarz Komitetu Wdrożeniowego Konwencji z Espoo Elisabeth Losasso. Terminal, który ma importować około 38 mld m3 gazu rocznie będzie największym tego typu obiektem w Europie. Inwestycja jest planowana u wybrzeży Rugii, 100 km od granicy Polski. Organizacja liczy na to, że polski rząd poprzez apel i włączy się w proces konsultacji tej inwestycji.
22.07.2023

Protest mieszkańców przeciwko wycince w Krakowie: będziemy walczyć o każde drzewo

Kilkuset mieszkańców protestowało w poniedziałek wieczorem przeciwko wycince drzew pod budowę linii tramwajowej do Mistrzejowic. Będziemy walczyć o każde drzewo – powiedział PAP organizator akcji Marcin Borek.
10.07.2023

Belgia. Hiszpańskie stowarzyszenia ekologów interweniują w Brukseli w obronie parku narodowego w Andaluzji, któremu grozi katastrofa ekologiczna

Hiszpańskie stowarzyszenia ekologiczne złożyły w Brukseli petycję, pod którą podpisało się ponad 250 000 osób. Domagają się, aby Europa interweniowała w celu uratowania rezerwatu Donana. To rezerwat przyrody w Andaluzji, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, któremu grozi katastrofa ekologiczna - informuje belgijska telewizja VRT.
06.07.2023

Aktywiści Just Stop Oil zakłócili mecze Wimbledonu

Troje aktywistów, którzy w ramach protestu wbiegli na korty w trakcie dwóch meczów tenisowego wielkoszlemowego Wimbledonu w Londynie i rozrzucili pomarańczowe konfetti oraz puzzle, zostało aresztowanych.
06.07.2023

Aktywiści klimatyczni zakłócili paradę LGBTQ+ w Londynie, interweniowała policja [WIDEO]

Aktywiści z grupy Just Stop Oil, która domaga się rezygnacji z paliw kopalnych, zablokowali w sobotę na krótko doroczną londyńską paradę społeczności LGBTQ+. Pod zarzutem zakłócania porządku publicznego aresztowanych zostało siedem osób - poinformowała londyńska policja.
02.07.2023

Ekolodzy z Polski przeciwko wydobyciu węgla w niemieckiej kopalni odkrywkowej LEAG Welzow-Süd

Grupa polskich ekologów weźmie w niedzielę udział w proteście przeciwko planom długoletniego wydobycia w niemieckiej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego LEAG Welzow-Süd, położonej w Łużycach, 60 kilometrów od granicy z Polską.
25.06.2023

Aktywiści klimatyczni ponownie zaatakowali pomnik Ustawy Zasadniczej w Berlinie

Radykalni aktywiści wzywający do ratowania klimatu pozostawili w niedzielę rano krwistoczerwone odciski dłoni na pomniku Ustawy Zasadniczej w Berlinie.
07.05.2023

Aktywiści klimatyczni zablokowali ulice w centrum Wiednia

Zapowiadana na maj przez aktywistów klimatycznych z ruchu Ostatnie Pokolenie (Letzte Generation) trzytygodniowa fala protestów rozpoczęła się we wtorek o godz. 8 rano w centrum Wiednia od blokowania ulic – podał portal austriackiego dziennika „Kronen Zeitung”.
02.05.2023

Setki piekarzy protestowało w Paryżu z powodu gwałtownego wzrostu cen energii

Setki piekarzy, niektórzy ubrani w fartuchy i wymachujący bagietkami, protestowało na ulicach Paryża, ostrzegając, że przetrwaniu wytwórców chleba i croissantów zagrażają ceny energii elektrycznej, które gwałtownie wzrosły w 2023 roku oraz wysokie ceny surowców potrzebnych do wypieków.
24.01.2023

Kilkadziesiąt osób rannych w starciach aktywistów z policją w Luetzerath

Po sobotnich starciach z policją aktywiści oskarżyli funkcjonariuszy o niewspółmierną przemoc w usuwaniu ich z terenu wioski Luetzerath, gdzie gigant energetyczny RWE chce wznowić wydobycie węgla. W wyniku potyczek rannych zostało także 70 policjantów – informuje portal dziennika „Welt”.
15.01.2023

Aktywiści klimatyczni pomalowali bramę wejściową do kancelarii premier Borne we Francji

Aktywiści klimatyczni pomalowali w środę bramę wejściową do kancelarii premier Francji Elisabeth Borne w ramach protestu przeciw "zbrodniom klimatycznym" popełnianym przez państwo. Francuskie sądy nakazały rządowi wdrożenie planu redukcji gazów cieplarnianych do końca 2022 roku.
04.01.2023

Pracownicy General Electric chcą więcej „zielonych” etatów

Portale branżowe informują, że pracownicy zatrudnieni w General Electric mieli zebrać się w Nowym Jorku, aby zaprotestować przeciwko redukcji etatów i braku wzrostu płac w związku z inflacją. Chcą więcej działań koncernu na rzecz miejsc pracy w m.in. obszarze offshore wind.
30.10.2022

Belgijscy sklepikarze podejmują działania w celu obniżenia kosztów energii

Comeos, organizacja reprezentująca w Belgii sklepy stacjonarne i internetowe, poinformowała, że właściciele kilkuset sklepów zamierzają wprowadzić środki oszczędzania energii od 1 października - informuje belgijska telewizja VRT.
22.09.2022

Ekolodzy: rząd powinien zakazać lotów prywatnymi samolotami, polowań i prywatnych basenów

Krajowy sekretarz francuskiej koalicji Europa Ekologia – Zieloni (EELV) Julien Bayou domaga się od rządu w Paryżu zakazania lotów prywatnymi odrzutowcami, polowań oraz posiadania prywatnych basenów. Celem jest ochrona środowiska naturalnego.
23.08.2022

Dziesiątki tysięcy holenderskich rolników protestowało przeciwko ograniczeniom emisji związków azotu

Holandię sparaliżował w środę protest dziesiątek tysięcy rolników, którzy traktorami zmierzali na miejsce demonstracji przeciwko polityce rządu premiera Marka Ruttego w sprawie ograniczenia emisji związków azotu. Jadący wolno rolnicy blokowali autostrady w całym kraju, tworzyły się wielokilometrowe korki, doszło także do wypadku traktora z ciężarówką, w którym trzy osoby zostały ranne.
23.06.2022

Greenpeace na Bałtyku protestuje przeciwko transportowi rosyjskiej ropy

Finansowanie armii Władimira Putina, która prowadzi wojnę w Ukrainie jest możliwe dzięki temu, że od lat świat, w tym kraje Unii Europejskiej kupują ropę, gaz i węgiel z Rosji. Greenpeace domaga się pilnego zakończenia importu paliw kopalnych z Rosji.
25.03.2022

Portugalia. Protest przeciwników budowy kopalni litu

Około 300 osób, głównie mieszkańców gminy Felgueiras, w północnej Portugalii, wzięło udział w sobotnim proteście przeciwko budowie kopalni litu. Demonstranci twierdzą, że planowana w regionie inwestycja doprowadzi do skażenia środowiska.
13.02.2022

Górnicy manifestowali w obronie suwerenności energetycznej Polski

W obronie suwerenności energetycznej Polski, miejsc pracy i przeciw wysokim cenom energii i ciepła manifestowali w sobotę przedstawiciele związkowców energetyczno-górniczych pod Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Warszawie.
06.11.2021

Sprzątacze będą strajkować w czasie szczytu COP26 w Glasgow

Podczas pierwszego tygodnia ONZ-owskiego szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow, czyli w dniach 1-7 listopada, przeprowadzony zostanie strajk pracowników służb oczyszczania miasta - poinformował we wtorek związek zawodowy GMB.
20.10.2021

Organizacja ekologiczna: budowa gazociągu Nord Stream 2 wstrzymana

Układanie gazociągu Nord Stream 2 zostało wstrzymane po tym, jak niemiecki Związek Ochrony Przyrody (NABU) zaskarżył do sądu w Hamburgu wydanie zezwolenia na budowę. Informuje o tym na swojej stronie internetowej organizacja ekologiczna.
04.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.