Wynik wyszukiwania - "pspa" - Wiadomości

PSPA to teraz PSNM - Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności

PSPA, największa organizacja branżowa kreująca rynek zrównoważonego transportu w Polsce i w regionie CEE, zmieniło nazwę na PSNM - Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności. PSNM zrzesza ponad 250 podmiotów z całego łańcucha wartości e-mobility w Polsce i Europie. Łącznie zatrudniają one ponad 500 tys. osób i generują 16% polskiego PKB.
16.04.2024

Na koniec stycznia liczba samochodów elektrycznych w Polsce wzrosła do ponad 58 tys.

Na koniec stycznia tego roku liczba zarejestrowanych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV) wzrosła do 58 tys. 341 pojazdów – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).
23.02.2024

W 2023 zarejestrowano prawie 20 tys. nowych elektrycznych aut w Polsce

W Polsce, w ub. roku zarejestrowano prawie 20 tys. nowych samochodów całkowicie elektrycznych - poinformowało PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych), w swoim podsumowaniu roku 2023. Pojawiło się ponad 1,5 tys. nowych punktów ładowania.
30.01.2024

Kongres Nowej Mobilności: Elektromobilność to wielka szansa dla Polski

Strefy czystego transportu, zeroemisyjny transport zbiorowy w miastach, rozwój infrastruktury ładowania, nowe formy mikromobilności oraz konieczność wypracowania nowych rozwiązań legislacyjnych - o strategii rozwoju zrównoważonego transportu w Polsce rozmawiano podczas pierwszego dnia Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi.
28.09.2023

Volkswagen Financial Services i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych ogłaszają strategiczne partnerstwo

Volkswagen Financial Services, lider finansowania samochodów osobowych w Polsce , oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), największa organizacja branżowa kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE, poinformowali o nawiązaniu współpracy strategicznej na rzecz rozwoju rynku zeroemisyjnego w Polsce. VW FS będzie wyłącznym i jedynym partnerem strategicznym PSPA w obszarze finansowania.
27.09.2023

PSPA: wartość polskiego sektora produkcji baterii sięgnęła 38 mld zł

W 2022 r. wartość polskiego sektora produkcji baterii litowo-jonowych sięgnęła 38 mld zł - podkreśla Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Aby utrzymać pozycję Polski w czołówce producentów, niezbędne są surowce, wykwalifikowane kadry i innowacyjność.
05.04.2023

„Nowa Mobilność” na Politechnice Warszawskiej

28 lutego na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, oficjalnie zainaugurowano studia podyplomowe „Nowa Mobilność”. Stanowią one odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. Ich adresatem jest kadra zarządzająca oraz specjaliści firm budujący kompetencje w obszarze zrównoważonego transportu oraz szeroko pojętego sektora e-mobility. To milowy krok w edukacji wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, która będzie niezbędna w transformacji napędowej transportu oraz tworzeniu nowych obszarów związa
06.03.2023

PSPA i Politechnika Poznańska współpracują na rzecz e-mobility

W piątek odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy między Politechniką Poznańska a Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych. Zawarte porozumienie pozwoli na szeroką współpracę podmiotów na rzecz elektromobilności.
14.02.2023

W Polsce dostępnych jest niemal 110 w pełni elektrycznych modeli samochodów

O ponad 1/3 w ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się oferta samochodów w pełni elektrycznych na polskim rynku. Wzrastają również pojemności akumulatorów trakcyjnych oraz moce ładowania. Średni zasięg osobowych samochodów całkowicie elektrycznych, oferowanych w dziewięciu segmentach rynku, przekracza już 430 km (WLTP) – wynika z 6. edycji „Katalogu pojazdów elektrycznych” PSPA.
07.02.2023

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia inicjuje dyskusję na temat Stref Czystego Transportu

Gliwice zostały sygnatariuszem listu intencyjnego pomiędzy Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią (GZM), Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Międzynarodową Radą ds. Czystego Transportu (ICCT). Stanowi to kontynuację prac nad wdrożeniem kolejnej Strefy Czystego Transportu (SCT) w Polsce.
20.01.2023

PSPA: od wsparcia zależy, czy Polska będzie hubem produkcyjnym pojazdów zeroemisyjnych

Od instrumentów wsparcia zależy, czy Polska stanie się hubem produkcyjnym pojazdów zeroemisyjnych i ich podzespołów, czy też znaczenie przemysłu motoryzacyjnego w krajowej gospodarce będzie spadać - oceniło w środowym komentarzu Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
19.01.2023

Eksperci: liczba samochodów z napędem elektrycznym wzrosła w 2022 o 26 349 sztuk

Pod koniec grudnia 2022 r. po polskich drogach jeździło 61 570 elektrycznych samochodów osobowych. Ich liczba zwiększyła się w 2022 r. o 26 349 sztuk, czyli o 33 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r. – wynika z Licznika Elektromobilności opracowanego przez PZPM i PSPA.
12.01.2023

Po polskich drogach jeździ więcej osobowych BEV niż PHEV

Według danych z końca listopada 2022 r., w Polsce było zarejestrowane łącznie 62 135 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Przez pierwsze jedenaście miesięcy 2022 r. ich liczba zwiększyła się o 23 869 sztuk, tj. o 39% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.
13.12.2022

Czy w Polsce zabraknie stacji ładowania samochodów elektrycznych?

Prawie 9-krotnie – do ok. 42 tys. – może wzrosnąć liczba ogólnodostępnych punktów ładowania w Polsce w ciągu trzech lat. Warunkiem jest optymalizacja prawa oraz kontynuacja programów wsparcia finansowego. Bez wprowadzenia niezbędnych zmian przed ładowarkami mogą tworzyć się kolejki. W najnowszym wydaniu raportu „Polish EV Outlook” PSPA prezentuje dwa scenariusze rozbudowy infrastruktury ładowania w Polsce.
29.09.2022

KNM 2022: mechanizmy wsparcia finansowego i rozwój infrastruktury będą stymulować rynek elektromobilności w Polsce

Sektor automotive jest wysoce zintegrowany, bardzo innowacyjny i trzeba w nim szukać klucza do sukcesu gospodarczego w kolejnych latach - powiedział Maciej Mazur, dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), podsumowując trzecią edycję Kongresu Nowej Mobilności, który pod hasłem „E-Mobility in Poland. What’s next?” odbył się w dniach 12-14 września w Łodzi.
19.09.2022

37 polskich miast będzie musiało wprowadzić strefy czystego transportu?

Przyjęty przez Komisję Europejską w czerwcu Krajowy Plan Odbudowy dla Polski zakłada, że w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców, gdzie stwierdzone zostanie przekroczenia normy zanieczyszczeń powietrza mają powstać strefy czystego transportu. W czasie Kongresu Nowej Mobilności w połowie września 2022 r. samorządowcy wraz ekspertami będą wypracowywali optymalny sposób wdrażania stref w polskich miastach.
06.09.2022

Branża elektromobilności rozpoczyna współpracę z Państwową Strażą Pożarną

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) rozpoczynają współpracę na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego pojazdów elektrycznych. Efektem ma być wypracowanie odpowiednich standardów, budowa kompetencji i wzrost świadomości w zakresie eksploatacji samochodów zeroemisyjnych oraz infrastruktury do ich ładowania.
30.08.2022

Jaką rolę odegrają strefy czystego transportu w polskich miastach?

Utworzenie w Berlinie Umweltzone czyli strefy czystego transportu spowodowało odmłodzenie floty samochodowej i w kilka lat obniżyło emisje cząstek stałych z pojazdów o 50%. Dzisiaj, kiedy przed tym krokiem stoją polskie metropolie, strefy postrzegane są nieco szerzej - jako część polityki klimatycznej oraz niezbędny element w budowie nowoczesnego miasta.
24.08.2022

Zielona transformacja. Czy to jest możliwe w Polsce?

Do 17% w Polsce wzrósł udział energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych w 2021 r. Polski miks energetyczny w dalszym ciągu opiera się jednak na paliwach kopalnych. Wzrost udziału OZE jest kluczowy dla przyspieszenia dekarbonizacji transportu. O tym jak go zwiększyć będą rozmawiać międzynarodowi eksperci podczas Kongresu Nowej Mobilności 2022 – największego wydarzenia branży e-mobility w regionie CEE.
22.08.2022

Elektryki coraz popularniejsze mimo spadków na rynku motoryzacyjnym

Według danych z końca lipca 2022 r., w Polsce było zarejestrowane łącznie 52 881 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Przez pierwsze siedem miesięcy 2022 r. ich liczba zwiększyła się o 14 098 sztuk, tj. o 44% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.
10.08.2022

Które polskie miasto będzie pierwsze miało strefę czystego transportu? Kongres Nowej Mobilności może przynieść odpowiedź

Już kilkanaście polskich miast zadeklarowało zamiar utworzenia strefy czystego transportu - większość bez konkretnych terminów. Te mogą paść na Kongresie Nowej Mobilności, który odbędzie się 12-14 września w Łodzi. Wczesne zapowiedzi prosto z ust samorządowców mają w tym temacie kluczowe znaczenie. Pierwsze miasta podejmą wysiłek nie tylko logistyczny, ale też edukacyjny - obecnie 61% Polaków nie wie, jak działają strefy czystego transportu.
08.08.2022

Polish Battery Day. Jak utrzymać pozycję bateryjnego lidera?

Wartość eksportu akumulatorów trakcyjnych stanowi ponad 2% PKB Polski i w najbliższych latach przewidywany jest jej wzrost. By utrzymać wiodącą pozycję w Europie i na świecie, konieczne będzie utrzymanie dobrej koniunktury i warunków biznesowych dla tego obszaru. W równym stopniu potrzebne będzie rozwijanie innowacji w polskim ekosystemie elektromobilności. O tym, jak można to osiągnąć debatować będzie międzynarodowe grono ekspertów bateryjnych podczas Kongresu Nowej Mobilności 2022, największej konferencji poświęconej elektromob
19.07.2022

Już od 4 lipca darmowe autostradowe przejazdy dla pojazdów zeroemisyjnych

EV Klub Polska, Autopay, Wallbox oraz Partnerzy kampanii Elektromobilni.pl uruchomią od 4 lipca drugą odsłonę „Autostrady do elektromobilności”. Jest to efekt odniesionego sukcesu pierwszej edycji, kiedy zelektryfikowani kierowcy wykonali blisko 4 tys. darmowych przejazdów o łącznej długości ponad 160 tys. kilometrów i przyczynili się do redukcji niemal 19 tys. kg dwutlenku węgla.
04.07.2022

Procedura odbioru stacji ładowania krok po kroku [RAPORT]

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) zaprezentowało nowy raport, który w przejrzysty i prosty sposób wyjaśnia jak krok po kroku wykonać procedurę odbioru stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Celem tego kompleksowego opracowania jest ułatwienie i przyspieszenie wdrażania infrastruktury dla EV w Polsce. Raport powstał we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego (UDT).
15.06.2022

Metropolia zamówi 71 aut elektrycznych, aby samorządy mogły wypełnić ustawowe obowiązki

Metropolia ogłosiła przetarg na zakup, najem i leasing 71 samochodów elektrycznych oraz 59 ładowarek dla swoich gmin członkowskich i ich jednostek budżetowych. Stopniowa wymiana samochodów służbowych na pojazdy elektryczne jest obowiązkiem, który wynika z zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Grupowe zamówienie samochodów ma przynieść oszczędności, podobnie jak w przypadku grup zakupowych energii elektrycznej oraz gazu.
06.06.2022

Parlament Europejski decyduje o przyszłości transportu w Unii. Polskie firmy i organizacje apelują o głosowanie zgodnie z interesem ludzi, klimatu i polskiej gospodarki

8 czerwca Parlament Europejski zagłosuje w sprawie stanowiska w kwestii nowych standardów redukcji emisji CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych. To głosowanie kluczowe dla powodzenia polityki klimatycznej UE i przyszłości polskiej gospodarki. Posłanki i posłowie zdecydują czy w 2035 r. wprowadzić 100% redukcję emisji CO2 – a więc w praktyce przestawić europejską motoryzacją na sprzedaż tylko zeroemisyjnych samochodów. Polski biznes i organizacje pozarządowe apelują o wsparcie tej decyzji. Pomoże w rozwoju polskiej gospodarki
06.06.2022

PSPA i United Nations Global Compact Network Poland razem na rzecz dekarbonizacji transportu

Aktywną współpracę na rzecz dekarbonizacji transportu, rozwijania elektromobilności i gospodarki wodorowej w Polsce zakłada memorandum podpisane pomiędzy Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz United Nations Global Compact Network Poland (UN GCNP).
06.06.2022

PSPA: Ładowarka w bloku? Tak, to możliwe! [RAPORT, WIDEO]

Tylko w czterech przypadkach możliwa jest odmowa zainstalowania infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych w domach wielorodzinnych – wynika z najnowszego raportu PSPA. W opracowaniu oraz na dedykowanej stronie www.ladowarkawbloku.pl znajdują się również odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania oraz opis formalności, jakie muszą zostać spełnione, by móc w pełni korzystać z niepublicznego punktu ładownia.
31.05.2022

Rośnie popularność programu „Mój Elektryk”

Już niemal 4 tys. wniosków o wsparcie z programu „Mój Elektryk” wpłynęło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Dotacje do zakupu nowych pojazdów elektrycznych przyczyniają się do wzrostu popytu na samochody elektryczne – zauważa Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).
23.05.2022

Polscy samorządowcy wizytują europejskie strefy czystego transportu

Strefy Czystego Transportu stają się faktem. Niektóre miasta w Polsce zapowiedziały ich wdrożenie, w innych prowadzone są już konsultacje społeczne w tym zakresie. PSPA we współpracy z polskimi samorządami chce promować najlepsze praktyki wdrażania stref. Dlatego organizuje wyjazd studyjny samorządowców do miast w Europie, w których strefy z sukcesem funkcjonują.
25.04.2022

Licznik Elektromobilności: Polacy coraz częściej wybierają samochody zeroemisyjne

Według danych z końca marca 2022 r., w Polsce były zarejestrowane łącznie 45 242 osobowe i użytkowe samochody z napędem elektrycznym. W I kwartale br. ich liczba zwiększyła się o 5708 sztuk, tj. o 57% więcej niż w analogicznym okresie 2021 r., kiedy zarejestrowano 3628 sztuk – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.
22.04.2022

EV Experience. Największy test samochodów elektrycznych w Polsce!

Pod koniec czerwca na Torze Modlin odbędzie się wydarzenie o absolutnie unikalnej, nowoczesnej formule oraz skali, w pełni poświęcone elektromobilności. Na fanów motoryzacji czekać będzie kilkaset zeroemisyjnych pojazdów oraz liczne atrakcje.
13.04.2022

Polacy coraz bliżej podium zeroemisyjnego transportu publicznego

Tylko cztery kraje europejskie wyprzedzają nas pod względem tempa rozwoju miejskiej floty elektrycznej. Nadal jednak tylko 5 proc. kołowej komunikacji zbiorowej jeździ na prąd - informuje we wtorek "Puls Biznesu".
13.04.2022

PSPA: do połowy roku autobusy elektryczne w 64 przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej

Do połowy tego roku 64 polskie przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej będą dysponować autobusami elektrycznymi w swoich flotach; w ciągu kolejnych miesięcy łączna liczba e-busów w Polsce wyniesie prawie 850 sztuk - wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).
08.04.2022

Raport IPCC: klimatyczne „teraz albo nigdy”, emisje nie mogą wzrastać! [WIDEO, RAPORT]

Jeszcze jest nadzieja na uniknięcie najgorszego scenariusza związanego ze zmianami klimatycznymi. Jest to jednak ostatni moment, by podjąć zdecydowane kroki i przejść na niskoemisyjną gospodarkę. Zwiększenie zużycia paliw kopalnych poprzez zastąpienie jednego źródła, innymi spowoduje, że cel klimatyczny stanie się nieosiągalny.
07.04.2022

Dynamiczny rynek - polacy coraz chętniej kupują elektryki

Flota samochodów całkowicie elektrycznych w Polsce, pomimo trudnej sytuacji na polskim i europejskim rynku motoryzacyjnym, w ciągu trzech kolejnych lat powiększy się ponad 14-krotnie, z 20 tys. do 290 tys. Udział pojazdów zeroemisyjnych w sprzedaży wszystkich nowych pojazdów osobowych może przekroczyć 10% już w 2024 r. – wynika z najnowszej edycji raportu „Polish EV Outlook”, opracowanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).
24.03.2022

Już 7 kwietnia kongres MOVE po raz czwarty

Za niecałe trzy tygodnie rusza kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce – MOVE International Mobility Congress. Dla kilkuset gości przygotowano szereg paneli tematycznych, pokazy oraz interaktywne stoiska dedykowane nowym trendom w elektromobilności. Gospodarzami Kongresu, organizowanego w ramach Poznań Motor Show, są Grupa MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA).
21.03.2022

Odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Komitetu Bateryjnego Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych

W dniu 15 marca w Centrum Nowej Mobilności odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Komitetu Bateryjnego Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych - PSPA.
16.03.2022

Jak tanio kupić elektryka?

Coraz więcej aut z jasnozielonymi tablicami przemierza polskie drogi. Jak wynika z danych Licznika Elektromobilności, który został uruchomiony przez PZPM i PSPA tylko w 2021 roku wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych i zelektryfikowanych (PHEV) w Polsce sięgnął prawie 94 proc. Coraz więcej samochodów elektrycznych i hybrydowych to z jednej strony efekt rosnącej świadomości społecznej, a z drugiej większej dostępności pojazdów tego typu i korzystnych form ich (do)finansowania. Sprawdźmy więc, jak taniej kupić samochód elektryc
15.03.2022

Raport ISR: liczba elektromobilnych ofert rośnie lawinowo

Mimo że pandemia koronawirusa wywróciła rynek motoryzacyjny do góry nogami, to udało się zaobserwować również takie trendy, które COVID-19 się oparły. Najnowszy raport OTOMOTO – Internetowy Samochód Roku (ISR), który powstał przy współpracy PSPA, przedstawia zmiany w popycie i podaży na rynku pierwotnym i wtórnym. Podsumowuje gigantyczne wzrosty segmentu pojazdów nisko- i zeroemisyjnych. Tradycyjnie też omawia zestawienia najpopularniejszych marek i modeli samochodów osobowych oraz dostawczych.
18.02.2022

Licznik elektromobilności: rośnie liczba stacji ładowania w Polsce

Według danych z końca stycznia 2022 r., w Polsce było zarejestrowanych 39 328 samochodów osobowych oraz 1 738 samochodów użytkowych z napędem elektrycznym. W styczniu ich liczba zwiększyła się odpowiednio o 1 451 szt., tj. o 88% w pierwszej grupie i o 81 szt. czyli o 145% w drugiej, w porównaniu z analogicznym okresem w 2021 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA.
18.02.2022

PSPA: w 2021 r. zarejestrowano ponad dwukrotnie więcej aut z napędem elektrycznym

W Polsce w 2021 roku było zarejestrowanych ponad 39, 6 tys. osobowych i użytkowych aut z napędem elektrycznym - niemal dwukrotnie więcej wobec 2020 r. - wynika z Licznika Elektromobilności, prowadzonego m.in. przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
18.01.2022

PSPA pracuje nad strategią rozwoju nowej mobilności w Polsce do 2030 r.

Minimum 10 mln użytkowników nowych form mobilności w 150 miastach, a także 50-procentowy udział samochodów w pełni elektrycznych we wszystkich flotach carsharingowych - to niektóre założenia strategii rozwoju nowej mobilności w Polsce do 2030 r., którą opracowuje PSPA.
04.01.2022

Samorządy o nowej mobilności

Trwa Kongres Nowej Mobilności w Łodzi, którego miastem patronackim jest Gdynia. To największe branżowe wydarzenie poświęcone elektromobilności, podczas którego odbywają się liczne warsztaty, posiedzenia grup roboczych oraz sesje pytań i odpowiedzi z interesariuszami rynku. Nie brakuje również debat. W panelu prezydenckim „Koalicja miast na rzecz czystego transportu” udział wzięła wiceprezydent Gdyni – Katarzyna Gruszecka-Spychała.
11.10.2021

PSPA: w 2025 r. w Polsce będzie ponad 150 tys. punktów ładowania

W 2025 r. w Polsce będzie działać ok. 150 tys. punktów ładowania aut elektrycznych - ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. PSPA szacuje, że punktów ogólnodostępnych będzie ok. 43 tys., a niepublicznych - między 90 a 115 tys.
21.09.2021

PSPA: koniec silnika spalinowego w Europie jest nieuchronny

Koniec silnika spalinowego w Europie jest nieuchronny - powiedziała PAP dyrektor zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych Maciej Mazur. Jak wyjaśnił, w dążeniu do całkowitej dekarbonizacji transportu w UE pomoże też planowana norma Euro 7.
18.07.2021

PAIH i PSPA będą wspólnie pracować nad rozwojem polskiej branży elektromobilności

Stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju i umocnienia polskiej branży elektromobilności, zarówno w kraju jak i za granicą, zakłada porozumienie o współpracy podpisane między Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych (PSPA).
21.05.2021

Elektromobilność powinna być jednym z priorytetów KPO

Zielona, inteligentna mobilność powinna stać się jednym z priorytetów Krajowego Planu Odbudowy; w przeciwnym razie Polska straci niepowtarzalną szansę na zeroemisyjną transformację w sektorze transportu - ocenia Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych.
13.04.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.